Mosonmagyaróvári KCSE – Győr 21:28 (vége) | Fehérvár – Érd 20:25 (vége) | Ipress Center-Vác – Dunaújvárosi KKA 23:23 (vége)
Siófok – MTK-Budapest 40:24 (vége)
Ipress Center-Vác
23:23 (16:9)
Dunaújvárosi KKA
szombat 24.01.2015, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1

Alighanem a váci szurkolók egyik szeme sír, a másik nevet és ugyanezt érezhetik a dunaújvárosiak is. Hatalmas esélyesként érkeztek erre a találkozóra az újvárosiak mind a pillanatnyi forma, mind a tabellán elfoglalt helyezést tekintve.

Az első félidőben aztán nem hittünk a szemünknek, a Vác lehengerelte a dobogóesélyes Újvárost és hét gólos előnyre tett szert. Ám a második játékrészben fokozatosan, szívósan dolgozta le hátrányát a Dunaújváros, főleg az elején kezdett be nagyon, rögtön háromra csökkentve a hátrányt. A Vác azonban a 10 perces gólcsend után nagyjából rendezte sorait és bár a második félidőben mindössze hét gólt szerzett a hazai csapat, az egyik pontra mindenképpen rászolgált az első félidei teljesítménye alapján és a nagy harcosság alapján is. Az előzmények tekintetében ez is meglepetés.

Ennek az eredménynek Vácon kívül alighanem Érden és Siófokon is meglehetősen örülnek, nem beszélve Fehérvárról. Vácon ismét lehet reménykedni, valami talán megmozdult a gödör alján! Ez bizony bravúrpontnak számít.

Vác – Dunaújváros: 23-23!
    ---- (19:28:44)

60
    Mérkőzés vége. (23:23)

60
    Elúszott ez a támadás, de leperegtek a másodpercek is, VÉGE! (23:23)

60
    Nem szeretném a váciak számára az ördögöt a falra festeni, de hajszálpontosan így alakult a tavalyi meccs. A győzelemért támadhatott a Vác alig 20 mp-cel a vége előtt egy időkérés után, aztán a labdaeladást követően az utolsó másodpercben az Újváros talált be és szerzett két pontot. (23:23)

60
    27 másodperccel a vége előtt időt kért a Vác. (23:23)

60
    TRISCSUK a bal felsőbe bombázott, egyenlő, de még nincs vége! (23:23)

60
    Pontosan 45 másodperc még hátra, izzik a csarnok. (23:22)

60
    Időt kért a Dunaújváros. (23:22)

60
    Utolsó perc, óriási izgalmak. (23:22)

59
    TÓTH Eszter vállalta és nem hibázott, váci előny! (23:22)

59
    Hetest harcol ki a Vác, de ki lője? (22:22)

59
    Már csak két perc. (22:22)

58
    FERLING talpról már egyenlít, a hajrába döntetlennel megyünk, újvárosi felzárkózás feltűnően. (22:22)

57
    AZARI is talpról talál be, rettentő izgalmas a végjáték. (22:21)

56
    FARKAS Veronika talpról talál be, megőrizve a váci reményeket. (22:20)

56
    TRISCSUK lövi be a hetest, egy gól a különbség és egy emberrel többen vannak a vendégek. Meglepő lenne innen a váci győzelem. (21:20)

55
    Hetes az Újvárosnak és két perc Tóth Eszternek. Ez lehet a fordítás záloga, az előbb a Vác nem tudott élni a lehetőséggel. (21:19)

55
    SZONDI második beállóból eredményes középről. (21:19)

54
    TRISCSUK emberhátrányból, talpról szerez nagyon fontos gólt a vendégeknek. (20:19)

54
    Jovetic lövését védi a kapus jobb szélről. (20:18)

54
    Itt a váci esély, Azari Fruzsina kap két perces kiállítást. (20:18)

53
    Dunaújvárosi támadás, de lépéshiba! (20:18)

52
    Tóth Eszter is fölé durrant. (20:18)

52
    Lelassultak a támadások, főleg a váciak részéről. 9 perccel a vége előtt kettő a hazai előny. (20:18)

51
    Triscsuk lő fölé. (20:18)

50
    De marad az Újvárosnál. (20:18)

50
    Bulath gyorsan lőtt, Bíró azonban hárítani tudott. (20:18)

50
    HORNYÁK elsőre a kapusba lövi a hetest, az ismétlés azonban már gól! (20:18)

50
    Hetes a Vácnak. (19:18)

50
    TRISCSUK klasszikus átlövésgólja már egyre hozza fel az Újvárost. Innentől alighanem a DKKA-nak áll a zászló, figyelve a trendet. (19:18)

49
    A helyszíni kolléga szerint meglehetősen forró a hangulat, nem érdemtelenül. (19:17)

49
    Triscsuk lövését Bíró Blanka védi! (19:17)

49
    Farkas lő kapufát, most semmi sem sikerül a hazaiaknak. (19:17)

48
    Közel 18 perc alatt csak három váci gól és nyolc újvárosi. (19:17)

48
    FERLING klasszikus átlövésgólja középről, kettő már csak a vendégek hátránya! (19:17)

47
    Eladta a labdát a Vác, újabb esély a DKKA előtt a felzárkózásra. (19:16)

46
    TRISCSUK váltja gólra a hetest, megint csak három és emberelőnyben az Újváros. (19:16)

46
    Hetes is a Kohásznak. (19:15)

46
    Tóth Eszter kapott két perces büntetést. (19:15)

46
    Az első tíz perces váci gólcsend ellenére egyelőre a hazaiak vezetnek, de a nyitott védekezés láthatóan nagyon nem ízlett a hazaiaknak. (19:15)

46
    Időt kér a Dunaújváros. (19:15)

45
    Takács Dusmáta lövését védi Bíró Blanka. (19:15)

45
    Keményedik a mérkőzés, ahogy közeledünk a hajrához. (19:15)

44
    3-4 gólon stabilizálódik egyelőre a különbség. (19:15)

44
    STEFANOVIC futott be beállóba, megkapta és bevágta. (19:15)

43
    VINCZE bal kettőből már nem hibázott rendezetlen védelem ellen. (18:15)

42
    Vincze a bal szélről, Bíró azonban véd. (18:14)

42
    HORNYÁK talpról talál be átlövésből. (18:14)

42
    Bulath lő mellé egy újvárosi labdaszerzés után. (17:14)

41
    BULATH talpról szerez remek átlövésgólt, ismét csak három a differencia. (17:14)

40
    HÁMORI jobb kettőben tör be és megtöri a váci 10 perces gólcsendet. (17:13)

39
    FERLING beállóban kapja a labdát és ezt is beveri. Már csak három, a Vác a második félidőben még nem talált be!! (16:13)

38
    Szondi ziccerét védi Triffa. Egyértelműen gödörben a Vác, folyamatosan fogy az előny. (16:12)

38
    VINCZE lerohanásból eredményes, nem hagyta ki a ziccert. Már csak négy a félidei hétből. (16:12)

37
    Nyitott védekezés az Újvárosnál, lehet, hogy ez zavarta meg a Vácot támadásban. (16:11)

37
    TRISCSUK értékesíti a büntetőt, ötre zárkózik a DKKA. (16:11)

36
    Újabb újvárosi hetes. (16:10)

35
    Ferling lövését Bíró Blanka védi bravúrral. (16:10)

35
    Egyelőre beragadt a Vác támadásban a második félidőben. (16:10)

34
    Tóth Eszter lő fölé. (16:10)

34
    Ferling a kapufára lövi a hetest. (16:10)

33
    Hetest harcol ki az Újváros. (16:10)

32
    Sokat ütközik ma védekezésben a Vác, ez hónapok óta nem volt rájuk jellemző igazán. (16:10)

32
    Hornyák lövését hárítja Triffa. (16:10)

32
    Eladta a Kohász is a labdát. (16:10)

31
    Szondi lép vonalra a túloldalon, szintén szélről. (16:10)

31
    VINCZE Melinda gyors góllal kezd bal szélről. (16:10)

31
    Elkezdődött a második félidő. (16:9)

Egyelőre vaskos meglepetés van készülőben, a mérkőzés egyértelmű esélyese, a Dunaújváros, egyszerűen nem találja a ritmust, a kiesés ellen küzdő Vác gyors, szellemes gólokkal és jó védekezéssel lepte meg a dobogóért harcoló Kohászt.

A Vác számára két kérdés merül fel: bírják-e végig erővel ezt a tempót, illetve, hogy előjön-e az idén már sokszor látott váci betegség, hogy komolyabb előnyről szenvednek vereséget. Eddig mindenesetre hatalmas, amit a Vác nyújt a mai napon mind elől, mind hátul. Az Újvárosnak szinte mindenben javulnia kell a második félidőre.

Vác – Dunaújváros: 16-9, a szünet után folytatjuk!
    ----

30
    Befejeződött az első félidő. (16:9)

30
    Farkas lőtte rá emberhátrányból, középről, mellé trafált. (16:9)

29
    Stefanovic kap kettő perces kiállítást. (16:9)

29
    Azari a kapufára lövi szélről. (16:9)

28
    TÓTH Eszter talpról, átlövésből eredményes. (16:9)

28
    VINCZE felugrásból, átlövésből eredményes, jól kanyarodott fel. (15:9)

27
    Stabilan tartja előnyét a Vác, az első félidő hajrájában járunk. (15:8)

27
    HORNYÁK Dóra talpról, bal kettőből talál a kapuba. (15:8)

26
    TRISCSUK beállóban kapott labdát, nem is hibázta el. (14:8)

26
    A Vác védekezése eddig kimondottan dicsérhető, a jelek szerint a támadójátékkal sem lehet nagy baj eddig. (14:7)

25
    Az idei eddigi eredményeket figyelembe véve alighanem, aki most néz rá először az eredményre, nem nagyon hisz a szemének. (14:7)

25
    TÓTH Eszter jobb kettőből eredményes. (14:7)

24
    Bulath áll ki két percre, már nem az első újvárosi kiállítás. (13:7)

24
    Bulath lő mellé. (13:7)

23
    DRÁVAI Gyöngyi talál be nagyon szép átlövést követően. (13:7)

22
    TAKÁCS Dusmáta töri meg a vendégek gólcsendjét, ziccer beállóból. (12:7)

21
    HORNYÁK Dórának sül a keze, kérem, újabb átlövés felugrásból, már hat a váci előny! (12:6)

19
    Ferlingnek kell fagyasztani az ujját egy időre. (11:6)

19
    HORNYÁK Dóra klasszikus átlövése felugrásból újabb váci gólt eredményez. (11:6)

18
    Eddig rendkívül fegyelmezetten játszik a Vác. (10:6)

18
    Bulath Anita kap két percet. (10:6)

17
    Ferling átlövését védi Bíró. (10:6)

17
    Időt kér a Dunaújváros, eddig meglepetés az eredmény, bizony! (10:6)

17
    HORNYÁK Dóra váltja gólra a hétméterest! (10:6)

16
    De hétméteres a Vácnak. (9:6)

16
    Stefanovic lövése a kapufán csattan. (9:6)

16
    Bíró véd egy komoly ziccert, tartja jó formáját! (9:6)

15
    Farkas Veronika kapott két perces kiállítást. (9:6)

12
    TÓTH Eszter talpról lő át és a kapus lábai közt talál a hálóba. (8:5)

12
    BULATH gyönyörűszép elhajlásos gólja kettőre hozza az Újvárost. (7:5)

12
    Farkas hetesét ezúttal védi Triffa! (7:4)

11
    A Vác harcol ki hétméterest, akár négy is lehet az előny. (7:4)

10
    A mérkőzés eleje nagy meglepetésre a Vácé eddig. (7:4)

9
    FARKAS talpról, kilenc méterről veszi be Triffa kapuját. (7:4)

8
    Takács Dusmáta 2 perces kiállítást kapott. (6:4)

7
    TÓTH Eszter első gólja, beállóban keveredett ziccerbe. (6:4)

7
    BULATH középről szerez gólt, egyelőre az Újváros tapad. (5:4)

7
    HANSÁGHY lerohanása sikeres, ismét kettő a hazai előny. (5:3)

6
    Bulath is a kapufát találja el! (4:3)

5
    Hornyák Dóra kapufát lő. (4:3)

5
    VINCZE befutott beállóba és szépít. (4:3)

5
    Eladja a Vác, majd Bíró védi Ferling átlövését. (4:2)

4
    FÜLÖP újabb lerohanásgólt szerez, kettő a hazai előny. (4:2)

4
    FARKAS hetesből talál be. (3:2)

4
    Takács Dusmáta kapott sárga lapot. (2:2)

3
    TRISCSUK egyenlít talpról átlövésből. (2:2)

2
    FÜLÖP lerohanásból eredményes, vezet a Vác! (2:1)

2
    Triscsuk lövése a kapufán csattan. (1:1)

2
    HORNYÁK is betalál a túloldalon, a bal felsőbe bombázott. (1:1)

1
    TRISCSUK Krisztina a jobb alsóba lő, vezet az Újváros! (0:1)

1
    Tóth Eszter durrantott fölé. (0:0)

1
    A Vác kezdte a találkozót. (0:0)

1

Most zajlik a csapatok bemutatása. A mai nap közvetítése kissé komplexebb módon zajlik, mint a megszokott, ugyanis egy sajnálatos betegség miatt a közvetítő nem a csarnokból ír, hanem a váci sportcsarnokban levő kollégája online kapcsolatban van a közvetítővel. De ez remélhetőleg semmilyen nehézséget nem okoz, az eredményközlés folyamatos lesz, kedves olvasóink!

Piros mezben a váciak, feketében a Dunaújváros, bő 25 perc múlva, 18 órakor kezdünk, ne menjenek most már messzire!

Ipress Center-Vác: Balog, Bíró B. – Tóth E., Hámori, Farkas, Pelczéder, Hansághy, Fülöp, Jovetic, Dakos, Stefanovic, Szondi, Hornyák D., Drávai, Szenes

Dunaújvárosi KKA: Triffa, Víg, Nagy É. – Ferling, Gera, Triscsuk, Azari, Takács Dusmáta, Ács, Vincze, Bulath, Hanusz, Takács Bianka, Khouiled, Rádl

Játékvezetők: Kékes Csaba, Kékes Pál.

Folytatódik a magyar női kézilabda bajnokság 16. fordulója. Az eddig óriási csalódást okozó Ipress Center Vác fogadja a Dunaújváros gárdáját. Teljesen más célok foglalkoztatják immáron a két csapatot, az Újváros a dobogóért hajt, a Vác pedig a kiesés ellen küzd. A váciak vesszőfutása egyszerűen nem akar véget érni idén annak ellenére, hogy a játékosállomány az átlagosnál jobbnak mondható, de valahogy ebben a szezonban semmi sem akar sikerülni nekik.

Az Újváros a legutóbbi fordulóban rangadót nyert, a Fehérvárt verték meg, míg a Vác egy alsóházi rangadót veszített el Békéscsabán. Ezzel a Csaba komoly eséllyel pályázik a középházra, a Vácnak vélhetően marad a kiesés elleni harc. A sok kudarc ellenére egy jó hír a Dunakanyarban, hogy hét közepén leigazolták a BL győztes jobb szélsőt, Dijana Joveticet, aki ugyan szülési szabadság, ergo hosszabb kihagyás után tér vissza a pályára, de még így is jó eséllyel komoly erősítést jelent Jovetic érkezése, aki többek között a Podgorica, Koprivnica, Ljubljana és Esbjerg csapatok erőssége volt korábban és még mindig csak 30 esztendős. A mérkőzés esélyese így is egyértelműen a lendületben levő Dunaújváros.

A találkozó szombaton 18 órakor kezdődik, tartsanak velünk!