Mosonmagyaróvári KCSE – Győr 21:28 (vége) | Fehérvár – Érd 20:25 (vége) | Ipress Center-Vác – Dunaújvárosi KKA 23:23 (vége)
Siófok – MTK-Budapest 40:24 (vége)
Ipress Center-Vác
23:23 (16:9)
Dunaújvárosi KKA
szombat 24.01.2015, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Folytatódik a magyar női kézilabda bajnokság 16. fordulója. Az eddig óriási csalódást okozó Ipress Center Vác fogadja a Dunaújváros gárdáját. Teljesen más célok foglalkoztatják immáron a két csapatot, az Újváros a dobogóért hajt, a Vác pedig a kiesés ellen küzd. A váciak vesszőfutása egyszerűen nem akar véget érni idén annak ellenére, hogy a játékosállomány az átlagosnál jobbnak mondható, de valahogy ebben a szezonban semmi sem akar sikerülni nekik.

Az Újváros a legutóbbi fordulóban rangadót nyert, a Fehérvárt verték meg, míg a Vác egy alsóházi rangadót veszített el Békéscsabán. Ezzel a Csaba komoly eséllyel pályázik a középházra, a Vácnak vélhetően marad a kiesés elleni harc. A sok kudarc ellenére egy jó hír a Dunakanyarban, hogy hét közepén leigazolták a BL győztes jobb szélsőt, Dijana Joveticet, aki ugyan szülési szabadság, ergo hosszabb kihagyás után tér vissza a pályára, de még így is jó eséllyel komoly erősítést jelent Jovetic érkezése, aki többek között a Podgorica, Koprivnica, Ljubljana és Esbjerg csapatok erőssége volt korábban és még mindig csak 30 esztendős. A mérkőzés esélyese így is egyértelműen a lendületben levő Dunaújváros.

A találkozó szombaton 18 órakor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Ipress Center-Vác: Balog, Bíró B. – Tóth E., Hámori, Farkas, Pelczéder, Hansághy, Fülöp, Jovetic, Dakos, Stefanovic, Szondi, Hornyák D., Drávai, Szenes

Dunaújvárosi KKA: Triffa, Víg, Nagy É. – Ferling, Gera, Triscsuk, Azari, Takács Dusmáta, Ács, Vincze, Bulath, Hanusz, Takács Bianka, Khouiled, Rádl

Játékvezetők: Kékes Csaba, Kékes Pál.

Piros mezben a váciak, feketében a Dunaújváros, bő 25 perc múlva, 18 órakor kezdünk, ne menjenek most már messzire!

Most zajlik a csapatok bemutatása. A mai nap közvetítése kissé komplexebb módon zajlik, mint a megszokott, ugyanis egy sajnálatos betegség miatt a közvetítő nem a csarnokból ír, hanem a váci sportcsarnokban levő kollégája online kapcsolatban van a közvetítővel. De ez remélhetőleg semmilyen nehézséget nem okoz, az eredményközlés folyamatos lesz, kedves olvasóink!

1

1
    A Vác kezdte a találkozót. (0:0)

1
    Tóth Eszter durrantott fölé. (0:0)

1
    TRISCSUK Krisztina a jobb alsóba lő, vezet az Újváros! (0:1)

2
    HORNYÁK is betalál a túloldalon, a bal felsőbe bombázott. (1:1)

2
    Triscsuk lövése a kapufán csattan. (1:1)

2
    FÜLÖP lerohanásból eredményes, vezet a Vác! (2:1)

3
    TRISCSUK egyenlít talpról átlövésből. (2:2)

4
    Takács Dusmáta kapott sárga lapot. (2:2)

4
    FARKAS hetesből talál be. (3:2)

4
    FÜLÖP újabb lerohanásgólt szerez, kettő a hazai előny. (4:2)

5
    Eladja a Vác, majd Bíró védi Ferling átlövését. (4:2)

5
    VINCZE befutott beállóba és szépít. (4:3)

5
    Hornyák Dóra kapufát lő. (4:3)

6
    Bulath is a kapufát találja el! (4:3)

7
    HANSÁGHY lerohanása sikeres, ismét kettő a hazai előny. (5:3)

7
    BULATH középről szerez gólt, egyelőre az Újváros tapad. (5:4)

7
    TÓTH Eszter első gólja, beállóban keveredett ziccerbe. (6:4)

8
    Takács Dusmáta 2 perces kiállítást kapott. (6:4)

9
    FARKAS talpról, kilenc méterről veszi be Triffa kapuját. (7:4)

10
    A mérkőzés eleje nagy meglepetésre a Vácé eddig. (7:4)

11
    A Vác harcol ki hétméterest, akár négy is lehet az előny. (7:4)

12
    Farkas hetesét ezúttal védi Triffa! (7:4)

12
    BULATH gyönyörűszép elhajlásos gólja kettőre hozza az Újvárost. (7:5)

12
    TÓTH Eszter talpról lő át és a kapus lábai közt talál a hálóba. (8:5)

15
    Farkas Veronika kapott két perces kiállítást. (9:6)

16
    Bíró véd egy komoly ziccert, tartja jó formáját! (9:6)

16
    Stefanovic lövése a kapufán csattan. (9:6)

16
    De hétméteres a Vácnak. (9:6)

17
    HORNYÁK Dóra váltja gólra a hétméterest! (10:6)

17
    Időt kér a Dunaújváros, eddig meglepetés az eredmény, bizony! (10:6)

17
    Ferling átlövését védi Bíró. (10:6)

18
    Bulath Anita kap két percet. (10:6)

18
    Eddig rendkívül fegyelmezetten játszik a Vác. (10:6)

19
    HORNYÁK Dóra klasszikus átlövése felugrásból újabb váci gólt eredményez. (11:6)

19
    Ferlingnek kell fagyasztani az ujját egy időre. (11:6)

21
    HORNYÁK Dórának sül a keze, kérem, újabb átlövés felugrásból, már hat a váci előny! (12:6)

22
    TAKÁCS Dusmáta töri meg a vendégek gólcsendjét, ziccer beállóból. (12:7)

23
    DRÁVAI Gyöngyi talál be nagyon szép átlövést követően. (13:7)

24
    Bulath lő mellé. (13:7)

24
    Bulath áll ki két percre, már nem az első újvárosi kiállítás. (13:7)

25
    TÓTH Eszter jobb kettőből eredményes. (14:7)

25
    Az idei eddigi eredményeket figyelembe véve alighanem, aki most néz rá először az eredményre, nem nagyon hisz a szemének. (14:7)

26
    A Vác védekezése eddig kimondottan dicsérhető, a jelek szerint a támadójátékkal sem lehet nagy baj eddig. (14:7)

26
    TRISCSUK beállóban kapott labdát, nem is hibázta el. (14:8)

27
    HORNYÁK Dóra talpról, bal kettőből talál a kapuba. (15:8)

27
    Stabilan tartja előnyét a Vác, az első félidő hajrájában járunk. (15:8)

28
    VINCZE felugrásból, átlövésből eredményes, jól kanyarodott fel. (15:9)

28
    TÓTH Eszter talpról, átlövésből eredményes. (16:9)

29
    Azari a kapufára lövi szélről. (16:9)

29
    Stefanovic kap kettő perces kiállítást. (16:9)

30
    Farkas lőtte rá emberhátrányból, középről, mellé trafált. (16:9)

30
    Befejeződött az első félidő. (16:9)

Egyelőre vaskos meglepetés van készülőben, a mérkőzés egyértelmű esélyese, a Dunaújváros, egyszerűen nem találja a ritmust, a kiesés ellen küzdő Vác gyors, szellemes gólokkal és jó védekezéssel lepte meg a dobogóért harcoló Kohászt.

A Vác számára két kérdés merül fel: bírják-e végig erővel ezt a tempót, illetve, hogy előjön-e az idén már sokszor látott váci betegség, hogy komolyabb előnyről szenvednek vereséget. Eddig mindenesetre hatalmas, amit a Vác nyújt a mai napon mind elől, mind hátul. Az Újvárosnak szinte mindenben javulnia kell a második félidőre.

Vác – Dunaújváros: 16-9, a szünet után folytatjuk!
    ----

31
    Elkezdődött a második félidő. (16:9)

31
    VINCZE Melinda gyors góllal kezd bal szélről. (16:10)

31
    Szondi lép vonalra a túloldalon, szintén szélről. (16:10)

32
    Eladta a Kohász is a labdát. (16:10)

32
    Hornyák lövését hárítja Triffa. (16:10)

32
    Sokat ütközik ma védekezésben a Vác, ez hónapok óta nem volt rájuk jellemző igazán. (16:10)

33
    Hetest harcol ki az Újváros. (16:10)

34
    Ferling a kapufára lövi a hetest. (16:10)

34
    Tóth Eszter lő fölé. (16:10)

35
    Egyelőre beragadt a Vác támadásban a második félidőben. (16:10)

35
    Ferling lövését Bíró Blanka védi bravúrral. (16:10)

36
    Újabb újvárosi hetes. (16:10)

37
    TRISCSUK értékesíti a büntetőt, ötre zárkózik a DKKA. (16:11)

37
    Nyitott védekezés az Újvárosnál, lehet, hogy ez zavarta meg a Vácot támadásban. (16:11)

38
    VINCZE lerohanásból eredményes, nem hagyta ki a ziccert. Már csak négy a félidei hétből. (16:12)

38
    Szondi ziccerét védi Triffa. Egyértelműen gödörben a Vác, folyamatosan fogy az előny. (16:12)

39
    FERLING beállóban kapja a labdát és ezt is beveri. Már csak három, a Vác a második félidőben még nem talált be!! (16:13)

40
    HÁMORI jobb kettőben tör be és megtöri a váci 10 perces gólcsendet. (17:13)

41
    BULATH talpról szerez remek átlövésgólt, ismét csak három a differencia. (17:14)

42
    Bulath lő mellé egy újvárosi labdaszerzés után. (17:14)

42
    HORNYÁK talpról talál be átlövésből. (18:14)

42
    Vincze a bal szélről, Bíró azonban véd. (18:14)

43
    VINCZE bal kettőből már nem hibázott rendezetlen védelem ellen. (18:15)

44
    STEFANOVIC futott be beállóba, megkapta és bevágta. (19:15)

44
    3-4 gólon stabilizálódik egyelőre a különbség. (19:15)

45
    Keményedik a mérkőzés, ahogy közeledünk a hajrához. (19:15)

45
    Takács Dusmáta lövését védi Bíró Blanka. (19:15)

46
    Időt kér a Dunaújváros. (19:15)

46
    Az első tíz perces váci gólcsend ellenére egyelőre a hazaiak vezetnek, de a nyitott védekezés láthatóan nagyon nem ízlett a hazaiaknak. (19:15)

46
    Tóth Eszter kapott két perces büntetést. (19:15)

46
    Hetes is a Kohásznak. (19:15)

46
    TRISCSUK váltja gólra a hetest, megint csak három és emberelőnyben az Újváros. (19:16)

47
    Eladta a labdát a Vác, újabb esély a DKKA előtt a felzárkózásra. (19:16)

48
    FERLING klasszikus átlövésgólja középről, kettő már csak a vendégek hátránya! (19:17)

48
    Közel 18 perc alatt csak három váci gól és nyolc újvárosi. (19:17)

49
    Farkas lő kapufát, most semmi sem sikerül a hazaiaknak. (19:17)

49
    Triscsuk lövését Bíró Blanka védi! (19:17)

49
    A helyszíni kolléga szerint meglehetősen forró a hangulat, nem érdemtelenül. (19:17)

50
    TRISCSUK klasszikus átlövésgólja már egyre hozza fel az Újvárost. Innentől alighanem a DKKA-nak áll a zászló, figyelve a trendet. (19:18)

50
    Hetes a Vácnak. (19:18)

50
    HORNYÁK elsőre a kapusba lövi a hetest, az ismétlés azonban már gól! (20:18)

50
    Bulath gyorsan lőtt, Bíró azonban hárítani tudott. (20:18)

50
    De marad az Újvárosnál. (20:18)

51
    Triscsuk lő fölé. (20:18)

52
    Lelassultak a támadások, főleg a váciak részéről. 9 perccel a vége előtt kettő a hazai előny. (20:18)

52
    Tóth Eszter is fölé durrant. (20:18)

53
    Dunaújvárosi támadás, de lépéshiba! (20:18)

54
    Itt a váci esély, Azari Fruzsina kap két perces kiállítást. (20:18)

54
    Jovetic lövését védi a kapus jobb szélről. (20:18)

54
    TRISCSUK emberhátrányból, talpról szerez nagyon fontos gólt a vendégeknek. (20:19)

55
    SZONDI második beállóból eredményes középről. (21:19)

55
    Hetes az Újvárosnak és két perc Tóth Eszternek. Ez lehet a fordítás záloga, az előbb a Vác nem tudott élni a lehetőséggel. (21:19)

56
    TRISCSUK lövi be a hetest, egy gól a különbség és egy emberrel többen vannak a vendégek. Meglepő lenne innen a váci győzelem. (21:20)

56
    FARKAS Veronika talpról talál be, megőrizve a váci reményeket. (22:20)

57
    AZARI is talpról talál be, rettentő izgalmas a végjáték. (22:21)

58
    FERLING talpról már egyenlít, a hajrába döntetlennel megyünk, újvárosi felzárkózás feltűnően. (22:22)

59
    Már csak két perc. (22:22)

59
    Hetest harcol ki a Vác, de ki lője? (22:22)

59
    TÓTH Eszter vállalta és nem hibázott, váci előny! (23:22)

60
    Utolsó perc, óriási izgalmak. (23:22)

60
    Időt kért a Dunaújváros. (23:22)

60
    Pontosan 45 másodperc még hátra, izzik a csarnok. (23:22)

60
    TRISCSUK a bal felsőbe bombázott, egyenlő, de még nincs vége! (23:23)

60
    27 másodperccel a vége előtt időt kért a Vác. (23:23)

60
    Nem szeretném a váciak számára az ördögöt a falra festeni, de hajszálpontosan így alakult a tavalyi meccs. A győzelemért támadhatott a Vác alig 20 mp-cel a vége előtt egy időkérés után, aztán a labdaeladást követően az utolsó másodpercben az Újváros talált be és szerzett két pontot. (23:23)

60
    Elúszott ez a támadás, de leperegtek a másodpercek is, VÉGE! (23:23)

60
    Mérkőzés vége. (23:23)

Alighanem a váci szurkolók egyik szeme sír, a másik nevet és ugyanezt érezhetik a dunaújvárosiak is. Hatalmas esélyesként érkeztek erre a találkozóra az újvárosiak mind a pillanatnyi forma, mind a tabellán elfoglalt helyezést tekintve.

Az első félidőben aztán nem hittünk a szemünknek, a Vác lehengerelte a dobogóesélyes Újvárost és hét gólos előnyre tett szert. Ám a második játékrészben fokozatosan, szívósan dolgozta le hátrányát a Dunaújváros, főleg az elején kezdett be nagyon, rögtön háromra csökkentve a hátrányt. A Vác azonban a 10 perces gólcsend után nagyjából rendezte sorait és bár a második félidőben mindössze hét gólt szerzett a hazai csapat, az egyik pontra mindenképpen rászolgált az első félidei teljesítménye alapján és a nagy harcosság alapján is. Az előzmények tekintetében ez is meglepetés.

Ennek az eredménynek Vácon kívül alighanem Érden és Siófokon is meglehetősen örülnek, nem beszélve Fehérvárról. Vácon ismét lehet reménykedni, valami talán megmozdult a gödör alján! Ez bizony bravúrpontnak számít.

Vác – Dunaújváros: 23-23!
    ---- (19:28:44)

Játékvezetők: Kékes Csaba, Kékes Pál