Szolnoki Dózsa-Közgép - Valdor Szentes 16:7 (vége) | Tiszavirág Szeged Diapolo - PVSK-Mecsek Füszért 16:6 (vége)
Tiszavirág Szeged Diapolo - PVSK-Mecsek Füszért

16:6

(3:1, 5:1, 2:2, 6:2)

szombat 24.01.2015, 18:00 • Újszegedi Sportuszoda, Szeged • E.ON Férfi OB I

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (19:14:41)

A második és a negyedik negyedet uralva hozta a papírformát, s végül fölényes, tízgólos győzelmet aratott a szegedi csapat pécsi ellenfelével szemben. A hazaiak végig vezettek, folyamatosan növelték előnyüket, kiváló védekezésükre és látványos támadásokra alapozva. A végére erejükkel el is készülő pécsieket látványosan megszórták az utolsó etapban Varga Péter fiai, könnyed és látványos sikerrel gyűjtve be a három bajnoki pontot.

32
    Véget ért a mérkőzés.

32
    Manhercz Krisztián a legvégén már nem kerül lövőhelyzetbe, róla pattan a labda a jobb sarok mellé.

32
    Török András és Manhercz Ádám kiállítása után De Blasio passzát POLOVIC lőtte közelről a bal sarokba: 16:6.

32
    Időt kért a PVSK, 44,1 másodperc van még a meccsből, nagy fordulatra nem lehet számítani.

32
    Manhercz Ádám bejátszása hosszú centerbe Manhercz Krisztán felé, a pécsieké a labda.

31
    POLOVIC lövi a büntetőből a labdát a bal alsó sarokba: 16:5.

31
    De Blasio bejátszása után Zsigriről kap ötméterest centerben Cabrilo.

31
    Manhercz Krisztián távoli ejtését könnyedén fogja Barát.

31
    Polovic jobb szélről küldött távoli lövését védi Meixner.

30
    Varga Zsolt passzát MANHERCZ KRISZTIÁN lövi a megúszás végén közelről a bal sarokba: 16:4.

30
    Francsics kezéből csúszik ki lövés közben a labda, a hazaiak támadhatnak.

30
    Palotás passzát ZSIGRI lövi középről a bal sarokba: 15:4.

29
    Práczky kiállításakor időt kérnek a szegediek, majd amiatt morognak, mert nyolc másodperc elteltével veszik csak észre a kérésüket.

29
    Francsics passzát Müller már a támadóidő lejárta után lövi a hálóba a bal szélről.

28
    Manhercz Krisztián átadását PALOTÁS lövi a bal szélről a hosszú sarokba, közte tíz: 14:4.

28
    Manhercz Krisztián kiállítása után Meixner védte Müller félmagasan a jobb sarokba tartó lövését.

27
    A megúszás végén KISS CSABA pöccint közelről a jobb sarokba: 13:4.

27
    Müllert szerelték a hazai védők, támadhat a Szeged.

27
    Kiss Csaba keresztlabdáját KUNAC lőtte balról a hosszú alsó sarokba: 12:4.

26
    Polovic távoli lövését védi Meixner, a hazaiaké a labda.

26
    Kunac kiállítása után Horváth Zsombor lövése felső kapufa, de utána rossz az indítás a megúszó Palotás felé.

25
    Krizsán kiállítását követően SEMAN vágta centerből a bal alsó sarokba a labdát Kunac nagy passza után: 11:4.

25
    Megkezdődött az utolsó negyed, a ráúszásnál a Szeged, Manhercz Ádám hozta el a labdát.

24
    Véget ért a harmadik negyed.

24
    Manhercz Krisztin távoli csavarása vágódik le Polovic blokkjáról a legvégén.

24
    Időt kérnek a szegediek is, 13,3 másodperc van még a negyedből.

24
    De Blasio passza után Francsics nagy lövése vágódik a felső lécről Meixner kezébe.

24
    Török András kiállítása után időt kér a Pécs, 32,7 másodperc van még a negyedből.

24
    A megúszás végén Sánta harcol ki ötméterest Francsiccsal szemben, de Manhercz Krisztián büntetője kivágódik a felső lécről.

23
    De Blasio centerezésébe nyúl bele remekül Meixner, a hazaiaké a labda.

23
    Török Krisztián kiállítása után De Blasio léc alá tartó lövését védte Meixner, sarokdobás.

22
    Kontra középen Sánta ellen, a pécsiek indulhatnak.

22
    POLOVIC emelkedik jobbról, s szépen lő a hosszú alsó sarokba: 10:4.

22
    Horváth Zsombor kiállítása után Sánta lő centerből a felső kapufára.

21
    CABRILO csavar gyönyörűen középről a bal alsó sarokba: 10:3.

21
    Varga Zsolt labdája után Kiss Csaba lövését védi a bal sarok előtt Barát.

20
    Müller ejtése Meixner kezéről pattan a felső kapufára, a hazaiaké a labda.

20
    Vörös távoli lövését is könnyedén védi Meixner, de gyorsan eladják a labdát a hazaiak.

19
    Kiss Csaba lövése pécsi kezekbe vágódik a blokkról.

19
    Müller ejt a bal szélről, de Meixner könnyedén húzza le a labdát.

18
    Kiss Csaba bejátszása után a két védővel a nyakán centerben beforduló SEMAN lő a kapu közepébe: 10:2.

18
    Müller lőtt középről a kapu fölé.

18
    Chilkó bejátszásával SEMAN fordult be centerben, s biztos kézzel lőtt a jobb alsó sarokba: 9:2.

17
    Varga Zsolt kiállítása után Meixner védte Práczky, majd Müller lövését is.

17
    Megkezdődött a harmadik negyed, a ráúszásnál a pécsi Müller hozta el a labdát.

Mindkét negyedet magabiztosan hozta az esélyesebb szegedi csapat, így a nagyszünetben már komoly az előnye. Védekezésben nagyon jó teljesítményt nyújtanak ma a hazaiak, támadásban pedig különösen a második negyed végén mutattak emlékezeteset. Ha minden így folytatódik, akkor csak a hazai győzelem különbsége lehet kérdéses.

16
    Véget ért a második negyed.

16
    De Blasiót szerelték a hazai védők, Manhercz Krisztián és PALOTÁS úszott meg kettesben passzolgatva, s utóbbi emelt közelről szépen a kapu közepébe, Barát kapus fölött: 8:2.

16
    Kiss Csaba nagy bejátszását a vízből centerben kiemelkedő KUNAC pattintja a kapu közepébe: 7:2.

16
    Időkérés a hazaiaknál Müller kiállítása után, 49,7 másodperc van még a negyedből.

15
    Meixner faultja után Müller lőhetett ötméterest, de büntetőjét hárította a hazai kapus.

15
    Manhercz Krisztián szerelte Horváth Zsombort, megúszott, de a végén őt is szerelték.

15
    Török András középről eleresztett lövését hárítja Barát, majd időt kérnek a vendégek, 1:51 van még a negyedből.

14
    De Blasio távoli lövését szedi ki a jobb sarokból Meixner.

14
    Zsigri középről küldött lövését védi Barát, a pécsiek indulhatnak.

13
    De Blasio lövését blokkolja remekül a hazai védelem.

13
    Török András bal szélről a léc alá tartó lövését védi Barát, a vendégeké a labda.

12
    Francsics bejátszását CABRILO lövi centerből a bal alsó sarokba: 6:2.

12
    VARGA ZSOLT lóbál középen, majd a kapu közepén a léc alá lő: 6:1.

11
    Csaba távoli lövését azonban védi a jobb sarok előtt Meixner.

11
    Varga Zsolt bejátszása hosszú Seman felé, Barát kapusé a labda.

11
    Varga Zsolt lövését Barát üti a bal sarok mellé, sarokdobás.

10
    Polovic passza rövid Müllernek, megszerzik a labdát a hazai védők.

10
    Varga Zsolt passzából CHILKÓ lő középről, távolról a léc alá: 5:1.

10
    Csaba bejátszása rövid centerbe, a hazaiaké a labda.

9
    KUNAC centerből, ziccerben talál be Francsics kiállítását követően: 4:1.

9
    Horváth Zsombor jobb szélről megeresztett lövését védi Meixner.

9
    Kontra középen Kunac ellen, a pécsiek támadhatnak.

9
    Megkezdődött a második negyed, a ráúszásnál a Szeged, Manhercz Krisztián hozta el a labdát.

8
    Véget ért az első negyed.

8
    Francsics passzából Müller lő a felső kapufára, a kipattanó a hazaiaké.

8
    Manhercz Ádám kiállítását követően időt kérnek a pécsiek, 23,6 másodperc van még a negyedből.

8
    Sánta fordulna le centerben, de szerelik a vendégvédők.

7
    Krizsán közeli húzását védi bravúrral Meixner.

7
    Francsics kiállítását követően MANHERCZ ÁDÁM bombáz középről a bal sarokba: 3:1.

6
    Polovic nagy távoli lövését szedi ki a léc alól Meixner.

6
    Horváth Zsombor kiállítása után Manhercz Ádám kezéből kicsúszik a labda, a pécsiek indulhatnak.

5
    Horváth Zsombor jobb felső sarokba tartó lövését védi Meixner.

5
    Kiss Csaba nagy bejátszása után Sánta lő ziccerben felső kapufát.

4
    MÜLLER emelkedik szépen középen, s Meixner kezei alatt talál a kapu közepébe: 2:1.

4
    Kontra centerben Seman ellen, a vendégeké a labda.

4
    De Blasio fordulna le centerben, de szerelik a hazai védők.

3
    Seman kerül ziccerbe kissé balról, de lövését védi Barát.

3
    Rossz labda centerbe Varga Zsolt felé, a pécsiek fordulhatnak, de Polovic labdája hosszú a megúszó Müllernek.

3
    Krizsán labdája rövid De Blasio felé, indulhatnak a hazaiak.

2
    Müller bejátszása rövid centerbe, Kunac szerzi meg a labdát, majd a megúszás végén CHILKÓ talál ziccerből a bal sarokba: 2:0.

2
    Seman harcol ki ötméterest Poloviccsal szemben, de Barát védi Varga Zsolt büntetőjét.

1
    Lövés nélkül jár le a pécsi támadóidő.

1
    Kiss Csaba labdáját VARGA ZSOLT vágta középről, távolról a jobb felső sarokba: 1:0.

1
    Megkezdődött a mérkőzés, az első ráúszásnál a Szeged, Chilkó hozta el a labdát.

A PVSK összeállítása: 1 Barát Ferenc, 2 Horváth Zsombor, 3 Polovic Krisztián, 4 Danilo Cabrilo, 5 Szedmák Dávid, 6 Csacsovszky Alex, 7 Francsics Dániel, 8 Csaba Márton, 9 Práczky Károly, 10 Müller Máté, 11 Krizsán András, 12 Vörös Tamás, 13 De Blasio Domenico, 14 Kósik Soma. Edző: Bereczki Miklós

A Szeged összeállítása: 1 Meixner Marcell, 2 Sánta Dániel, 3 Zsigri Bence, 4 Török András, 5 Palotás Gergő, 6 Kiss Csaba, 7 Lukas Seman, 8 Varga Zsolt, 9 Manhercz Krisztián, 10 Manhercz Ádám, 11 Aljosa Kunac, 12 Török Krisztián, 13 Chilkó Márton, 14 Molnár Dávid. Edző: Varga Péter

Tavaly október elején, a bajnokság első fordulójában a Tiszavirág Szeged Diapolo Pécsett is nyerni tudott kettejük első mérkőzésén, 11:7 arányban. A szegediek komplett kerettel várják a mérkőzést, a betegeskedő válogatott kerettag, Manhercz Krisztián is medencébe szállhat szombaton.

13 forduló elteltével a szegedi csapat hat győzelemmel és hét vereséggel, 18 ponttal a hatodik helyen áll a tabellán, míg a pécsiek 3-1-9-es mérleggel, 10 ponttal tizenkettedikek. A meccs egyértelmű esélyese a szegedi csapat, nagy kérdés, hogy a rengeteg fiatal játékossal felálló hazaiak képesek lesznek-e majd esélyességüket a gyakorlatba is átültetni.

Négy hazai bajnoki mérkőzés vár(t) január folyamán a szegedi férfi vízilabdázókra, s az ellenfeleket elnézve a cél az addig gyenge közepes teljesítményt nyújtó csapatnál az volt, hogy mind a négy alkalommal behúzzák a győzelmet. Az első két alkalommal (Debrecen, KSI) ez sikerült is, s nem titkoltan a győzelem reményében szállnak medencébe Varga Péter fiai most szombat kora este is, amikor a PVSK látogat a dél-alföldi városba.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 18:00 - kor kezdődik..