Elche CF – Barcelona 0:6 (vége) | La Coruňa – Granada 2:2 (vége) | Athletic Bilbao – Málaga CF 1:1 (vége)
RCD Espanyol – UD Almería 3:0 (vége) | Valencia – Sevilla 3:1 (vége)
Athletic Bilbao
1:1 (0:0)
Malaga CF
vasárnap 25.01.2015, 17:00 • San Mamés, Bilbao • Primera División

Nem volt a legizgalmasabb a mérkőzés. Az első félidőbe egy komolyabb malagai helyzet volt, de Ibraizoz remekül védett, döntetlennel mentek pihenni a csapatok.

A második félidőben is kiegyenlitett volt a játék, egy lehelettel jobban játszottak a hazaiak, San Jose remek fejes góljával vezetést is szereztek. Ezt követően küzdött a Malaga az egyenlitésért, ami a 78. percben Guerranak össze is jött. Összességében igazságos döntetlen született. 1:1 a végeredmény. Köszönjük figyelmüket! (18:49:19)

90+3

90+3
    Lopez lövését blokkolták.

90+2
    Benat kapu elé tett labdáját kifejelték a védők.

90+2
    Torres szabálytalankodott.

90+1
    Három percet hosszabbit Alfonzo Alvarez.

90
    Bilbao bedobás a Malaga térfelén.

90
    A rendes játékidő utolsó percében járunk.

88
    Aduriz követett el támadó szabálytalanságot.

87
    Duda érkezik Horta helyére. A cserék elfogytak.

86
    Antunes beadását könnyedén kifejelte Laporte.

86
    Lerántás miatt Malaga pontrúgás jöhet.

85
    Középpályán kap szabadot a Bilbao, Benat első labdaérintés is meg volt.

84
    Benat érkezik Rico helyére.

84
    Susaeta beadására San Jose érkezett, de Kameni eszén nem járt túl.

83
    Suseata sarokrúgását követően Kameni ugrik fel, és üti ki a labdát, újabb szöglet.

82
    Szögletet harcolt ki Susaeta.

81
    Antunes kapott szabadrúgást., melyet gyorsan el is végzett. A győzelemre tör a Bilbao, nem elég a döntetlen érthető módon.

79
    Horta szabálytalan a középpályán.
    Javi GUERRA - 1:1

78
    A Málaga gólt szerzett!

Remek támadás végén JAVI GUERRA egyenlitett ki. Jobb oldalról érkezett a labda, amibe a védő csak belepiszkálni tudott, de igy is eljutott a támadóhoz, aki közvetlen közelről begyötörte a játékszert. 1:1!

76
    Amrabat átadása nem jutott el a társhoz, kivágták.

75
    Negyed óra a rendes játékidőből.

74
    Etxeita szabálytalan ezúttal Antunessel szemben.

74
    Juanmi kezezett, egyértelmű szabadrúgás.

73
    Szabadot kapott a hazai csapat amit a védő, Laporte végzett el.

72
    Amrabat váltja Albertot.
    San JOSE - 1:0

69
    A Bilbao gólt szerzett!

Szöglethez jutott a Bilbao, amit Susaeta végzett el. MIKEL SAN JOSE remekül támadta a labdát, védőjéről leszakadva ugrott fel, majd fejelt remekül a kapuba. A kapusnak esélye sem volt. Ez a gól nagyon kellett, jót fog tenni a meccsnek. 1:0!

68
    Malaga bedobás jöhet a középpályán. Egyik csapat sem veszélyes a kapura.

67
    Juanmi jobb oldali beadása is ellenfélhez szállt.

65
    Iraola számára ma ennyi volt. Lopez váltja.

65
    Vigueira érkezik Ibai helyére.

64
    Antunes távoli lövése messze elkerülte a kaput.

63
    Hosszabbitással együtt nagyjából fél óra a meccsből, továbbra is döntetlen az állás, és elég nagy esély van rá, hogy az is marad.

61
    Juanmi érkezett Castillejo helyére.

61
    Horta kapott remek passzt, nem figyeltek rá a védők, majd jobbal rálőtte. Lövése elsuhant a kapu előtt, és elhagyta az alapvonalat.

60
    8:5 a lövések száma, nem túl acélos.

59
    Susaeta fordult le védőjéről, majd lőtt 18 méterről, Kameni védett, a kipattanót is ráfejelte a támadó, de ebben nem volt erő már.

57
    Etxeita szabálytalan ezúttal a pálya középső harmadában.

55
    Tartja a labdát a hazai csapat, sok esemény nincsen ebben a félidőben sem eddig.

54
    Susaeta lesen tartózkodott.

53
    Guerra jobb szélről érkező beadása kicsavarodott az alapvonalon. Kirúgás.

52
    Szabadot kapott a Bilbao, Etxeita már el is végezte azt.

52
    Rico jobb szélről érkező beadását Weligton fejelte ki.

51
    Laporte-ot könnyedén szerelte Camacho.

50
    Laporte rúgta fel ellenfelét, megúszta lap nélkül.

48
    Balenziaga kapu elé csavart labdája nem okozott gondot a védelemnek.

47
    Malaga bedobás a középpályán.

46

Felejthető első félidőn vagyunk túl, ahol igazából a hazaiak akarata érvényesül, de gólt nem sikerült szerezniük. A legnagyobb lehetőség még is a vendégek előtt adódott, a közeli lövést azonban bravúrral védte Ibraizoz. Reméljük a második félidő több izgalmat rejt magában. Hamarosan folytatjuk. Tartsanak velünk!

45

45
    de Marcos szabálytalankodott ezúttal.

44
    Susaeta beadására Aduriz érkezett, de fejese fölé szállt.

43
    Iraola harcolt ki szögletet ezúttal.

43
    Balenziaga faltolta le ellenfelét. Megúszta lap nélkül.

42
    Mindössze három perc ebből a félidőből. Sokáig nem fogunk rá emlékezni.

42
    Rico átlövését Kameni könnyedén védi.

40
    Bilbao szöglet. A sarokrúgásokból nincs hiány. Ibai beadását azonban Kameni gyűjtötte be.

39
    Guerra lövését Ibraizoz védte remekül.

39
    Darder beadása a senki földjére érkezett. Kirúgás jöhet.

38
    Horta harcolt ki szögletet.

37
    Rico szabálytalan Guerraval szemben.

35
    Alberto beadásának pillanatában lökés miatt kifele itél a spori. Jöhet a Bilbao!

34
    Malaga szöglet következhet.

33
    Rico tette középre a labdát, de Susaeta elől kivágták a labdát.

32
    Hátul passzolgatnak a vendégek, előre jutniuk nem sikerült egy tapottat sem.

31
    Susaeta kezét érte a labda. A szabadot Weligton végezte el. Nem szép a meccs.

30
    Ezúttal Guerra futott lesre.

30
    Negyed óra a félidőből. Reménykedjünk, hogy izgalmasabb lesz a folytatás.

29
    Les miatt a Malaga kapja a labdát.

28
    Szabadot kaptak a hazaiak. Ibai a labda mögött. Középre tett labdáját azonban kifejelték. Bedobás jön.

26
    Guerra lökött, a spori ezt is lefújta.

25
    Susaeta elvégezte a szögletet, de a védők ezúttal is a helyükön voltak.

24
    Ibai tette be a labdát a kapu elé, majd Rico fejelhetett. A léc alá tartott a labda, de Kameni kitolta. Szöglet!

24
    Bilbao szabadrúgás jöhet a tizenhatos előteréből. A távolság jó 35 méter. Beadásra számithatunk.

23
    Balenziaga kapott szabadrúgás, az utóbbi percekben nem szép a meccs. Sok a játékmegszakitás.

22
    de Marcos kapu elé csavart labdája jól jött be, de Torres lábában elakadt a labda.

22
    Bilbao bedobással folytatódhat a játék.

20
    A félidő derekánál járunk. Gól nem született még, némi fölényben a hazaiak, de egyenlőre a Malaga hagyta ki a nagyobb ziccert.

18
    Susaeta alkalmazott meg nem engedett módszereket, ez is szabad a Malaga javára.

17
    Aduriz követett el taktikai faltot.

16
    Hoppá! A labda Horta elé pattant, aki 5-6 méterről tüzelhetett, Ibraizoz bravúrral védett!

16
    Bilbao bedobás jöhet a pálya középső harmadában.

15
    Az első perceket nagyon megnyomta a Bilbao, csoda, hogy nem vezetnek, viszont mintha ébredezni látszana a Malaga. Alábbfagyott a nyomás Kameni kapujára.

14
    Laporte átadása Aduriz számára használhatatlan volt. Kirúgás következhet.

13
    Guerra szabálytalankodott, de megúszta lap nélkül.

11
    Eddig szinte nem is voltak a Bilbao térfelén a játékosok, hihetetlen mennyire nyom a hazai csapat.

10
    Ibai lövése messze szállt a kaputól. Cameni nyugalomra inti társait, majd kilövi a labdát a mezőnybe.

9
    Camacho koccintotta össze ellenfele lábát, jogos a sárga.

8
    Szögletet végezhetnek el a hazaiak. Susaeta sarokrúgására érkezett Aduriz, de csak belecsúsztatni tudott, és pontatlan lett a befejezés.

7
    Minden játékos a Malaga térfelén.

6
    Veszélyes helyről jöhet a Bilbao. Ibai a labda mögött, feltehetőleg beadás lesz.

4
    Horta szánta el lövésre magát távolról, de célt tévesztett.