Elche CF – Barcelona 0:6 (vége) | La Coruňa – Granada 2:2 (vége) | Athletic Bilbao – Málaga CF 1:1 (vége)
RCD Espanyol – UD Almería 3:0 (vége) | Valencia – Sevilla 3:1 (vége)
RCD Espanyol
3:0 (2:0)
UD Almería
vasárnap 25.01.2015, 19:00 • Estadi Cornellà-El Prat, Barcelona • Primera División

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik..

A Primera Division 20. fordulójában az Espanyol fogadja vendégeként az Almeria együttesét.

Az Espanyol hétközben, csütörtökön remek játékkal verte a kupában a Sevilla együttesét 3:1 arányban, tehát abszolút továbbjutásra esélyesként készülhetnek a visszavágóra.
    A bajnokságban jelenleg a 9. a tabellán 23 megszerzett bajnoki ponttal. Pontjainak nagy részét, számszerint 18-at otthon szerezték. Tiz mérkőzésből ötöt nyertek, három döntetlen, és két vereség mellett. Gólarányuk 14:9. Legutóbb az Eibar tudott győzni a katalánok otthonában január elején, a következő vereségre egészen augusztusig kell visszatekinteni, ekkor a Sevilla hozta el a három pontot otthonukból. Tehát nem győzni járnak a csapatok ide mostanság.

Az Almeria már nem érdekelt a kupában, a Getafe búcsúztatta őket két szoros mérkőzésen. A bajnokságban jelenleg a kieső, 18. helyen találhatóak. Igen szoros az alsóház, egy esetleges győzelemmel akár 4-5 helyet is ugorhatnak a csapatok előre. Amennyiben győzne a csapat, pontszámban beérné a 11. helyen lévő Celta Vigo-t is. Az Almeria szenvedte el idáig a legtöbb vereséget, számszerint 11-et. A csapat otthon még nem tudott győzni, ez is egyedülálló az idei szezonban idáig. 16 bajnoki pontjukból hármat szereztek otthon, tizenhármat idegenben. Amikor utazniuk kellett, akkor négyszer győzni tudtak, egy döntetlen, és öt vereség mellett.
    Legutóbb a Valencia otthonában kaptak ki, 3:2-re, de nem volt reménytelen a helyzetük, kétszer egyenliteni tudtak, de a harmadik bekapott gólra nem volt válasz már.

A két csapat őszi mérkőzésén 1:1-es döntetlen született. Ez a mérkőzés is három esélyes abszolút, hiszen az Espanyol otthon veszélyes az idei szezonban inkább ellenfeleire, az Almeria pedig idegenben mutat be jobb teljesitményt. Reménykedjünk, hogy ezen a meccsen is a jobbik énjüket veszik elő a csapatok. Tartsanak velünk!

Kék-fehérben az Espanyol, fekete-rózsaszinben az Almeria.

1

1
    A hazaiak kezdtek.

2
    Sevilla előretett labdáját kifejelték, bedobás jöhet.

3
    Hátul labdázgatnak az Almeria védői.

3
    Gonzalez ellen itél a spori, veszélyes játék miatt kapja a labdát az Almeria.

5
    Az első percek nem hoztak izgalmakat, tapogatóznak a csapatok.

6
    A jobb szélről érkező beadást Corona fejelte nem sokkal a kapu fölé.

7
    Espanzol bedobás az Almeria térfelén.

9
    Járatja a labdát türelmesen az Espanyol. Egyenlőre nem lőttek még kapura.

10
    Velez szabálytalan. Pontrúgásból veszélyeztethet a hazai csapat.

11
    A beadás pillanatában szabadrúgást itél kifelé lökés miatt Alberto Undiano Mallenco.

11
    Verza távoli lövése méterekkel mellé szállt.

13
    Egyenlőre nem eseménydús a meccs, Espanyol bedobás jöhet.

14
    A labdabirtoklás aránya 60:40.

15
    Negyed óra elteltével még nincs kapura tartó lövés.

16
    Sevilla beadására Stuani érkezett, akinek a fejese a felső lécen csattant!

17
    Gonzalez remek labdát kapott, de lőni nem tudott, azonban kiharcolt egy sarokrúgást.

17
    Sevilla kapu elé tett labdáját kifejelték, újabb szöglet.

18
    Sevilla szögletét felfejelték, majd Julian boxolta ki.

19
    Michel lövését Moreno blokkolta. Szöglet a túloldalon.

20
    Verza a rövid sarokra rúgta a labdát, ahol Fuentes állt, és kilőtte a kapu térségéből. Almeria bedobás.

21
    Verza távoli lövése gyenge lett, messze a kapu fölött kötött ki.

22
    Almeria bedobással folytatódik a meccs.

23
    Sergio Garcia lövése a tizenhatos előteréből sült el, de ez is fölé ment.

24
    A félidő derekánál járunk, kiegyenlitett játék zajlik a pályán. Egyik csapat sem tudja játékát ráerőltetni a másikra. Szoros meccs lesz, ahol feltehetőleg egy gól fog dönteni, vagy annyi sem.

25
    Stuani követett el támadó faltot.

26
    Verza harcolt ki szögletet.

26
    Corona középre tett labdáját Casilla magabiztosan húzta le.

28
    Az átadás használhatatlan volt Mendeznek, a védő kikisérte. Kirúgással folyatódik a meccs.

28
    Alvaro szabálytalan ezúttal, jöhet a vendég gárda.

30
    Negyed óra a félidőből, gól nélküli döntetlen az állás.

31
    A próbálkozások száma 4:4, kapura tartó 1:0. A labdabirtoklás 56:44, szoros meccs, de nem túl szinvonalas.

33
    Percek óta nem volt lövés, sem kiemelendő helyzet. A középső harmadban folyik a játék.

33
    Michel lövését Abraham Gonzalez blokkolta.

34
    Sevilla kicsiben végezte el a szögletet, majd nem sikerült beadásig eljutni. Ennek vajon mi értelme volt?

35
    Sergio Garcia lőtte be a büntető területre a labdát, a védelem a helyén, újabb sarokrúgás.

35
    Lucas beadását kifejelték, 10 perc a félidőből.

35
    Garcia beadására Stuani érkezett, aki centikkel fejelt a kapu mellé.

37
    Az Espanyol gólt szerzett!

Remek labdát kapott CHRISTIAN STUANI, aki közvetlen közelről fejelt a léc alá, a kapus nem érte el, és talán ő sem tudja, hogy miért nem jött ki kapujából, hiszen három méterről jött a fejes. Sergio Garcia adta a gólpasszt. 1:0 a hazaiaknak!

38
    Partey buktatta ellenfelét. Jogos a sárga lap.

40

Egy remek támadás a jobb oldalon, majd a középre tett labdába még beleért Garcia, ezzel ismét ő adja a gólpasszt CHRISTIAN STUANI-nak, aki két perc alatt két gólt lőtt. Magabiztosan lőtte ki a jobb alsót! 2:0!

41
    Öt perc a félidőből. Megrázta magát a katalán csapat, és már is kettővel vezet.

43
    Garcia remek csellel küldte el védőjét, majd lőtt ballal. A jobb felső sarkot célozta meg, de csak az oldal hálót találta el! Remek jelenet volt.

44
    Hemed elesett, de nem kapott szabadot, ezek szerint szabályosan szerelték.

45

Az első 35 perc különösebb esemény nélkül tett el, de aztán feljebb kapcsolt az Espanyol, és Garcia két passzából Stuani két gólt lőtt, ezzel a két találattal vezet az Espanyol a hazai szurkolók örömére. Változtatni kell az Almerianak, amennyiben pontot szeretne elvinni Barcelonából! Hamarosan folytatjuk!

46

46
    Partey helyett Soriano a pályán.

47
    Soriano labdája elakadt egy védőben. Szöglet következhet.

48
    Verza labdája ellenfélhez ment.

48
    Corona kezezett, támadhat az Espanyol.

49
    Corona beadását nagyon magabiztosan húzta le Casilla.

51
    Gonzalez kapott sárga lapot buktatás miatt.

52
    Lucas lövését Julian könnyedén fogta.

53
    A meccs folyik a megszokott medrében, nem igazán tudott feljebb kapcsolni az Almeria.

54
    Sergio Garcia kilenc méteres fejesét Julian bravúrral védte.

55
    Ezúttal Hemed volt túl agressziv, ez is szabálytalanság, de lap nincs.

55
    Hemed lesen tartózkodott.

56
    A szabadot Moreno már el is végezte, nem szép a játék, elég unalmasan kezdődik ez a félidő is.

57
    Canas is besárgult, lökés miatt.

58
    Trujilla gyorsan elvégezte a szabadot, körbe adogatja most ellenfelét az Almeria, az utóbbi percekben magukhoz ragadták a kezdeményezést, de igazi gól helyzet nem adódott még.

59
    Edgar Mendez bal szélről érkező beadását kifejelték.

60
    Fél óra a mérkőzésből.

60
    Stuani támadó faltot követett el.

61
    Navarro távoli lövése nem okozott gondot Casillanak, aki védeni tudott.

62
    Sanchez érkezik Gonzalez helyére.

64
    Verza beadása nem okozott gondok a védelemnek.

66
    A második félidő derekánál járunk, őrzi két gólos előnyét az Espanyol, nehéz elképzelni, hogy innen egyenlitenek a vendégek.

67
    Mendez elől tisztáztak az utolsó pillanatban a védők.

67
    Almeria szabadrúgás következhet. A távolság jó negyven méter. Beadásra számithatunk.

67
    Verza kapura elé csavart labdája veszélyes volt, de nem sikerült lövéssel befejezni a támadást.

68
    Wellington Silva harcolt ki sarokrúgást.

69
    Verza kapu elé tett labdáját kifejelték.

70
    Stuani hatalmas taps közepette hagyja el a pályát, Caicedo váltja.

72
    Hazai szöglettel folytatódhat a mérkőzés.

73
    Kicsiben végezték el a szögletet majd az átadás pillanatában lest látott a partjelző, a gól érvénytelen!

74
    Wellington Silva helyett Romera folytatja.

74

FELIPE CAICEDO végleg eldöntötte a meccset. Remek szóló végén a hosszú alsóba guritotta a labdát Julian mellett. A védők nem érték utol a támadót, aki magabiztos volt a befejezésnél is! Az assziszt Victor Sanchez érdeme. 3:0!