Budapešť – Nové Zámky 3:0 (vége) | Ferencváros Bp. ESMTK – Debreceni HK 4:2 (vége)
Ferencváros Bp. ESMTK
4:2 (3:0, 0:2, 1:0)
Debreceni HK
vasárnap 25.01.2015, 19:00 • Pesterzsébeti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik..

Üdvözlünk mindenkit a Pesterzsébeti Jégcsarnokból, ahol hamarosan kezdetét veszi a Ferencváros-Debrecen MOL Liga jégkorong mérkőzés!

A Fradi szerdán a rájátszás szempontjából is nagyon fontos győzelmet aratott a derbin ősi riválisa, az Újpest ellen, azonban a pénteki, miskolci vereség után, az Újpest győzelme miatt ismét szinte reménytelen helyzetbe kerültek. Ötpontos hátrányból üldözik tehát a lilákat, és a maival együtt már csak négy forduló van hátra az alapszakaszból, így kijelenthető, hogy a Fradi az utolsó szalmaszálba próbál belekapaszkodni Ladányi Balázsék ellen. Izgalmas találkozóra van tehát kilátás, tartsanak velünk!

00:01

00:38
    Rafaj küldi kapu felé az első komolyabb lövést, a korong a palánkon csattan.

00:41
    Vendég tilos felszabadítás.

02:08
    Marton tenyerel rá egy előrecsorgó korongra, buli a Fradi kapuja előtt.

03:20
    Életerős debreceni lövés balról, mellé

04:08
    A hazaiak korcsolyáznak lesre.

04:59
    Kipattan a korong a palánk felett, bedobás a semleges harmadban.

05:20
    Könczei szerez veszélyes helyen, a támadó harmad közepén korongot, kapura fordul, de összezárnak előtte.

05:50
    Kaskov ugrik ki egy remek indítással, de nem tudja elhúzni Marton mellett.

05:52
    Cerny viszont hátulról akasztotta a kilépő Kaskovot, megvan az első emberelőny a meccsen.

07:02
    Csíki lő kapura, Marton mammuttal véd.

07:28
    Voronov bombáz a kék vonalról, Marton rátenyerel.

07:40
    Nem igazán tud élni az emberelőnnyel a Debrecen, nem tudnak felállni a ferencvárosi kapunál.

07:56
    Hazaiak teljes létszámban.

08:05
    Vaszjunyin jő középre veszélyesen egy korongot, a védők kikotorják.

08:37
    A Ferencváros gólt szerzett!

Lichanec kap korongot a debreceni kapu előtt, közvetlen közelről lő, Tőke kitolja, a kipattanót pedig a balról érkező Dubek lövi a hálóba.

09:55
    Újabb veszélyes ferencvárosi akció végén Tőke tenyerel rá a korongra. A kapu előtt harcoló Kiss Ákos hanyatt esik, de nincs büntetés.

10:10
    Egyelőre elég langyos az iram a mérkőzésen, a Debrecen nem sokat tesz hozzá a találkozóhoz, a rájátszás-remények életben tartásáért harcoló Ferencváros egyre inkább átveszi az irányítást.

11:50
    Közben véget ért az Újpest-Érsekújvár találkozó, a lilák 3-0-s győzelme pedig azt jelenti, hogy ferencvárosi győzelem esetén is öt pont marad a különbség a két csapat között a tabella hatodik és hetedik helyén.

12:58

Egy belőtt korong okoz veszélyt a debreceni kapu előtt, Tőke nem tud rátenyerelni, NOVAK pedig közvetlen közelről bekotorta a Fradi második gólját.

13:10
    Les a debrecenieknél.

13:31
    Berta Ákost állítják ki magas bot miatt, előnyben a hazaiak.

14:05
    Feláll a Fradi a harmadban, Galló bombáz fölé a kék vonalról.

14:20
    Óriási nyomás, Kiss Ákos találja telibe Tőkét.

14:28

Nem bírta a Debrecen a nagy nyomást, gyorsan járt a korong körbe, majd KISS GÁBOR bombázott a hálóba középről.

15:56
    A Fradi szinte kilőtte a csarnokból a korongot, buli a semleges harmadból.

16:30
    Kiss Ákos vezeti végig saját kapujától a korongot egészen az ellenfél kapujáig, a lövés előtti utolsó pillanatban szerelik.

18:08
    Hazai les.

18:47
    Tilos felszabadítás debreceni oldalon.

19:19
    Tőke húz le egy kapu felé tartó korongot, buli a debreceni kapu előtt.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

Egyelőre nagyon sima a találkozó, a Debrecennek csak elszórva voltak helyzetei, a Fradi végig dominált az első harmadban. Látszik a hazai játékosokon, hogy szeretnének belekapaszkodni az utolsó szalmaszálba, és megőrizni a halvány reményt a rájátszásra.

Ferencváros Bp. ESMTK: Marton (Budai) – Moravec, Guren, Dubek, Rafaj, Lichanec – Hegyi Á., Cerny, Galló, Kiss G., Kiss Á. – Lencsés, Lévai, Pál Z., Novak, Papp Cs. – Géczi, Revák, Hardi, Németh P., Farkas

Debreceni HK: Tőke (László A.) –Csíki, Voronov, Könczei, Berta Á., Sychov – Emelianov, Sadikov, Hári N., Kurilyuk, Kaskov – Wéber, Tőkési, Dancsfalvi, Vaszjunyin, Sijka – Barabás.

A csapatok már a jégen, egy perc múlva elkezdődik a második harmad.

Csúszik a kezdés, a játékvezetők egy, az első harmad végén történt szabálytalanság miatt tanácskoznak.

Végül nincs kiállítás, öt az öt ellen a csapatok a jégen.

20:01

20:20
    Az eddigi legnagyobb debreceni helyzet! Sychov bombázott középről a jobb oldali kapuvasra!

21:12
    A Debrecen gólt szerzett!

Némileg szerencsés góllal szépít a Debrecen! KASKOV lőtt kapura balról, a korong pedig több játékoson és boton is megpattanva csorgott a hazai kapuba.

21:50
    Pál Zoltán veszélyeztet a túloldalon, Tőke hárít.

22:31
    Lichanec kapott hatalmasat a saját kapuja mögött, nem kap kiállítást. Nehezen tápászkodik fel a jégről, dühében botjával a kaput üti.

22:35
    Marton spárgázza ki szépen Voronov próbálkozását.

23:21
    Rafaj lövését blokkolja Kaskov, a korong kipattan a palánk felett. Buli a debreceni harmadban.

23:40
    Kaskovot kaszálja el Galló a ferencvárosi harmadban, két perc a büntetése.

23:50
    Lichanec egyelőre nem tudja folytatni a játékot, elvonult az öltöző irányába.

23:58
    Sadikov tűzi kapura, Marton fogja.

24:15
    Gaskov lövi be veszélyesen a kapu elé a korongot, Emelianov nem tud beleszúrni.

24:38
    Emelianov bombáz kapu mellé. Nagy a debreceni nyomás!

25:05
    Újabb Emelianov-löket, ezúttal is mellé száll.

25:16
    Megkönnyebbülhet a Fradi, tilos felszabadítás.

25:32
    Cerny viszi be a támadóharmadba a korongot, le fog telni a kiállítás.

25:40

25:41

25:50
    Ferencvárosi tilos felszabadítás.

26:05
    Vaszjunyin passzába teszi bele Hegyi az ütőjét, a korong a kispadok felett pattan ki. Buli a semleges harmadból.

27:10
    A kapujából egy előrevágott korongért kilépő Martont tarolják le, nincs kiállítás.

27:38
    Van viszont hazai kiállítás, Sychov kerül a jégre a ferencvárosi harmadban, Cerny kapja a két percet.

28:00
    Sadikov teszi középre a pakkot balról veszélyesen, a lövést Marton fogja.

28:20
    Egészen más Debrecen jött ki a jégre a második harmadban, sokkal keményebben harcolnak a vendégek a korongért, több helyzetet alakítanak ki, kiegyenlítettebb is a játék képe.

28:48
    Túl sok debreceni a jégen, befújják a kiállítást a játékvezetők. Négy a négy ellen a felek.

29:05
    Dancsfalvi lő távolról, Marton kitolja bottal.

29:14

VORONOV húzza be fonákkal a második debreceni gólt, a korong végül Martonról pattant a kapuba.

29:40

29:50
    Bő egy percig emberelőnyben a Fradi.

30:15
    Cerny lövi be veszélyesen a korongot a debreceni kapu elé, Tőkéről kipattan, de Galló nem tudja kapura húzni.

30:52
    Vendégek teljes létszámban.

31:07

32:00
    Nagyon harcos játék zajlik a jégen, sok ütközéssel, az elmúlt percekben kevés helyzettel.

32:43
    Novak kapott jó indítást, de három debreceni zárt össze előtte.

33:10
    Papp Csaba lő balról veszélyesen, Tőke zárja a szöget.

33:25
    Galló lő középről, Tőke lenyeli a korongot.

33:40
    Galló cselez szépen a támadó harmadban, visszatett korongja azonban kicsúszik a kék vonalon túlra.

34:16
    Könczei szólózza be magát a Fradi harmadába, de végül összezárnak előtte.

34:33
    Debreceni tilos felszabadítás.

34:50
    Csíki kerül a jégre a semleges harmadban, nincs kiállítás.

35:15
    Dubek cselezi el magát helyzetig, az utolsó pillanatban szerelik.

35:40
    Vaszjunyin lő szépen kapura, Martonról kipattan, nincs ismétlés.

36:28
    Novak viszi be szépen a debreceni harmadba a korongot, visszateszi lövésre, Papp Csaba fölé tüzel.

37:34
    Kaskov vezeti egyedül kapura a korongot, azonban Marton nem mozdul el, lennmarad a lába, végül a mammutjában elakad a korong. Nagy helyzet volt!

37:49
    Tőke szedi fel a korongot, buli a Debrecen kapuja előtt.

38:09

39:25
    Veszélyes ferencvárosi helyzet, egy középre tett korongra érkezik a jobb oldalon Papp Csaba, de nem tud lőni.

39:58
    Egy egészen távoli lövést tol ki Tőke.

40:00

Egészen más volt a játék képe, mint az első harmadban, de ettől izgalmas a jégkorong és a MOL Liga! A Debrecen teljesen más szellemben lépett jégre ebben a játékrészben, lendületük pedig két gólt eredményezett. A harmad második felére talált magára a Ferencváros, onnantól kezdve pedig egy nagyon küzdelmes, sok ütközéssel tarkított, kevés helyzetes meccset láthatott a közönség. Teljesen nyílt minden a záró harmad előtt!

A csapatok a jégen, pillanatokon belül elkezdődik a záró játékrész.

40:01

41:42
    Megvan a harmad első helyzete, Hári tör be a ferencvárosi harmadba, majd balról, fonákkal teszi kapura, Marton fogja.

41:49
    Voronov tüzel, levágódik egy védőről.

42:45
    Egyelőre ott folytatják a felek, ahol a második harmad végén abbahagyták. Óriási a küzdelem, kevés az igazi helyzet.

43:50
    Nagyon kevés a játékmegszakítás, a debreceniek birtokolják többet a korongot, de a Fradi eddig jól tartja egygólos előnyét.

44:15
    Kaskovot borítják fel a ferencvárosi harmadban, Galló kap két percet gáncsolásért.

44:38
    Rafaj lövi ki óriási erővel a korongot a harmadból.

44:53
    Debreceni les, újabb néhány másodperc lepereg a kiállításból.

45:16
    Sadikov lő távolról, mellé

45:50
    Kiss Gábor próbál meg kapura húzni egy kipattanó korongot közvetlen közelről, de Tőke a helyén.

46:23

46:55
    Sychov viszi be szépen a hazai harmadba a korongot, majd a lecsorgót Voronov tűzi kapura, Marton nagyot véd.

47:17

Némileg váratlanul érkezik a Fradi negyedik gólja, PÁL ZOLTÁN lőtt Tőke hálójába egy gyors ferencvárosi akció végén.

49:05
    Hári viszi be a bal oldalon a korongot a Fradi harmadába, középre húz, majd Sychovnak teszi le a korongot, akinek lövése Marton fejvédőjéről vágódik a kapuvasra!

49:50
    Marton lennmarad, néhány másodpercig áll a játék.

49:55
    Rafaj lő kapura remekül a semleges harmadból, Tőke hárít.

50:43
    Berta Ákos kerül nagy helyzetbe a Fradi kapuja előtt, közeli lövését Marton üti ki.

51:38
    Szép ferencvárosi korongbevitel, és Galló-Guren összjáték végén utóbbi lőtt balról, Tőke fogta meg a korongot.

51:43
    Hegyi bombáz kapura, Tőke ismét hárít.

51:50
    A Debrecen mintha a negyedik gól óta nem is hinne az egyenlítésben, némileg alábbhagytak a vendégrohamok, a Fradi pedig tartja az eredményt.

52:15
    A ferencvárosi harmadban pattan ki a korong a palánkon túlra, buli a hazai kapu előtt.

52:58
    Marton üt ki lepkés kesztyűvel egy távoli löketet.

53:15
    Voronov távoli lövését hárítja Marton.

53:34
    Kiss Gábort gyalulják bele a palánkba a debreceni harmadban, Voronov kap magas botért két percet.

53:35
    Óriási debreceni hiba! Bekorcsolyázott a bulihoz még egy debreceni játékos, nem engedték elvégezni a bulit, de nincs kettős emberelőny, Hári büntetése ugyanis tízperces fegyelmi.

54:28
    Körbeadogatja a debreceni kaput a Fradi, Kiss Gábor lövését blokkolják.

55:10
    Kiss Ákos lövését blokkolják a kapu előtt.

55:35

55:42
    Tőke tenyerel rá a korongra, Kiss Gábor keveredik lökdösődésbe a kapu előtt, majdnem bunyó lett, végül lehiggadtak a felek.

55:53
    Moravec lövését fogja Tőke.

56:20
    Nagy a Fradi-nyomás a debreceni kapun, Novak fejezi be lövéssel, Tőke lábbal kitolja.

56:47
    Hazai tilos felszabadítás, némileg megkönnyebbülhet a Debrecen.

56:56
    Papp Csaba szép szóló végén tör be a vendégek harmadába, majd középre teszi, Dubek centikkel marad le róla.

57:20
    Újabb ferencvárosi 2 az 1 elleni akció, ezúttal is Tőke a végállomás.

57:45
    Könczei keverget a Fradi kapuja mögött, a visszatett korong utáni lövés mellé száll.

57:52
    Hazai les.

58:02
    Marton fogja Berta életerős löketét.

59:00
    Rafaj húzza kapura némi adogatás végén, Tőke kitolja.

59:03
    Előnyben fejezi be a meccset a Fradi, újabb technikai büntetés a Debrecennél.

59:04
    Hazai időkérés.

59:15
    Feláll a Fradi a debreceni harmadban, már az órát is ölik a hazaiak, a Debrecen nem támadja le őket.

59:58
    Le fog peregni az óra, nincs lövés, de nincs is rá szüksége a hazaiaknak

60:00

A Fradi az első és az utolsó harmadban uralta a mérkőzést, és ez elég volt nekik, hogy otthon tartsák a számukra létfontosságú mindhárom pontot a már biztosan rájátszás-résztvevő Debrecen ellen.

Ennek ellenére, az Újpest győzelme miatt a zöld-fehéreknek szinte már csoda kellene ahhoz, hogy megelőzzék a tabellán ősi riválisukat, és elcsípjék az utolsó, még rájátszást érő hatodik helyet. A lilák előnye ugyanis öt pont, három fordulóval a vége előtt.

A Fradi nem pihenhet sokat, holnap 19 órától a Csíkszeredát fogadják itt, Pesterzsébeten. Tartsanak akkor is velünk, köszönjük a figyelmet! (21:07:07)

bayernfan

Gólok és gólpasszok: 9. Dubek (Lichanec, Rafaj), 13. Novak (Papp Cs.), 15. Kiss G. (Cerny, Galló), 48. Pál Z. (Rafaj, Lévai) – 22. Kaskov (Emelianov), 30. Voronov

Játékvezetők: HALASSY György, VARJÚ Árpád (PÁLKÖVI Botond, VAS Mátyás)