Nové Zámky – Corona Brasov Wolves 5:2 (vége) | Dab.Docler – DVTK Jegesmedvék 4:3 (1:0 szétlövés után) | Ferencváros Bp. ESMTK – HSC Csíkszereda 5:4 (2:1 szétlövés után)
szétlövés vége (1:0)
Dab.Docler
4:3 (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
hétfő 26.01.2015, 18:30 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • MOL Liga

Az eddigi öt pontos különbséget négy pontra olvasztotta a Dunaújváros, ezzel még két fordulóval a vége előtt nyitva maradt az alapszakasz győztesének kérdése. Remek mérkőzés volt, jobban kezdett a Miskolc, majd fordítani tudott a Dunaújváros. A harmadik harmad elejét nagyon megnyomta a Miskolc, kétszer is be tudtak találni.

Úgy tűnt, meg is lesz a győzelem a Jegesmedvéknek, de az Acélbikák a hajrában sikerrel egyenlítettek. Kivédekezték a hosszabbítás emberhátrányának nehéz perceit, a szétlövésben pedig elhozták a második pontot.

Dunaújváros – Miskolc: 4-3 (szétlövés után)!
    ---- (20:58:40)

A Dab.Docler csapata nyerte a szétlövést.
    A győztes gól szerzője: SOMOGYI.

Becze kihagyta, vége. Két pont az Újvárosé, egy a Miskolcé.

Somogyi belőtte!

Galanisz is kihagyja. Hat lövésből nulla gól eddig a szétlövés!

Metcalf is kihagyta.

Kihagyta Dansereau, Azari, Somogyi és Tóth Adrián is.

Szétlövés kezdete.

Egy érdekes adat: a kapura lövések aránya a mérkőzésen: 54-54. Jó meccs, hamarosan a végeredményt is megtudjuk.

Komoly esélye volt ezzel az emberelőnnyel a Miskolcnak, de nem sikerült bevinniük a döntő ütést. Szétlövés dönt a második pont sorsáról, rövid szünet után folytatjuk!
    ----

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

64:52
    Peterdi begyűjti a korongot, ezzel vége is lesz.

64:37
    Kiegészült a Dunaújváros.

64:05
    Még egy utolsó lehetőség. Dudas a kapussal szemben állt már, elhúzta balra, de nem dőlt be a cselnek Kalnins, ezt is védte!

63:25
    Dudas tüzelt a bal oldalról, kiváló helyzetből, Kalnins eszén ismét nem sikerült túljárnia, sőt ki is pattan a korong a harmadból.

63:06
    Kint a korong, de ismét felállt a Miskolc.

62:35
    Dansereau tüzelt balról nagy erővel, Kalnins remekül zárta a szöget, de még marad a vendégeknél.

62:23
    Ezúttal a Miskolc kért időt, megpróbálják kihasználni, hogy négy a három ellen támadhatnak két percen át.

Gólok és gólpasszok: 3. Szappanos (Martine, Azari), 33. Somogyi (Szepessy, Papp), 58. Peterdi (Mestyán, Gröschl), utolsó bünt. Somogyi – 1. Dansereau (Tóth, Saegert), 45. Dansereau (Hajós, Tóth), 48. Cohen (Dansereau, Becze)

Dab.Docler: Kalnins (Sevela) – Hüffner, Pozsgai, Galanisz, Azari, Szappanos – Eskelinen, Martine, Gröschl, Mestyán, Peterdi – Somogyi, Szepessy, Papp V., Nagy R., Erdélyi – Hruby, Dörök, Magosi, Léránt
    DVTK Jegesmedvék Miškovec: Bálizs (Adorján) – Boyle, Metcalfe, Cohen, Dudas, Becze – Gőz, Sagert, Hajós, Tóth A., Dansereau – Popovics, Láda, Vojtkó, Miskolczi, Dósa – Roczanov, Szilágyi, Ritó, Budai, Fliszár

Játékvezetők: Németh Márton, Gangel László – Abonyi Attila, Székely Gergely