Nové Zámky – Corona Brasov Wolves 5:2 (vége) | Dab.Docler – DVTK Jegesmedvék 4:3 (1:0 szétlövés után) | Ferencváros Bp. ESMTK – HSC Csíkszereda 5:4 (2:1 szétlövés után)
szétlövés vége (1:0)
Dab.Docler
4:3 (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
hétfő 26.01.2015, 18:30 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • MOL Liga

Az eddigi öt pontos különbséget négy pontra olvasztotta a Dunaújváros, ezzel még két fordulóval a vége előtt nyitva maradt az alapszakasz győztesének kérdése. Remek mérkőzés volt, jobban kezdett a Miskolc, majd fordítani tudott a Dunaújváros. A harmadik harmad elejét nagyon megnyomta a Miskolc, kétszer is be tudtak találni.

Úgy tűnt, meg is lesz a győzelem a Jegesmedvéknek, de az Acélbikák a hajrában sikerrel egyenlítettek. Kivédekezték a hosszabbítás emberhátrányának nehéz perceit, a szétlövésben pedig elhozták a második pontot.

Dunaújváros – Miskolc: 4-3 (szétlövés után)!
    ---- (20:58:40)

A Dab.Docler csapata nyerte a szétlövést.
    A győztes gól szerzője: SOMOGYI.

Becze kihagyta, vége. Két pont az Újvárosé, egy a Miskolcé.

Somogyi belőtte!

Galanisz is kihagyja. Hat lövésből nulla gól eddig a szétlövés!

Metcalf is kihagyta.

Kihagyta Dansereau, Azari, Somogyi és Tóth Adrián is.

Szétlövés kezdete.

Egy érdekes adat: a kapura lövések aránya a mérkőzésen: 54-54. Jó meccs, hamarosan a végeredményt is megtudjuk.

Komoly esélye volt ezzel az emberelőnnyel a Miskolcnak, de nem sikerült bevinniük a döntő ütést. Szétlövés dönt a második pont sorsáról, rövid szünet után folytatjuk!
    ----

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

64:52
    Peterdi begyűjti a korongot, ezzel vége is lesz.

64:37
    Kiegészült a Dunaújváros.

64:05
    Még egy utolsó lehetőség. Dudas a kapussal szemben állt már, elhúzta balra, de nem dőlt be a cselnek Kalnins, ezt is védte!

63:25
    Dudas tüzelt a bal oldalról, kiváló helyzetből, Kalnins eszén ismét nem sikerült túljárnia, sőt ki is pattan a korong a harmadból.

63:06
    Kint a korong, de ismét felállt a Miskolc.

62:35
    Dansereau tüzelt balról nagy erővel, Kalnins remekül zárta a szöget, de még marad a vendégeknél.

62:23
    Ezúttal a Miskolc kért időt, megpróbálják kihasználni, hogy négy a három ellen támadhatnak két percen át.

62:23
    Ritka eset, kiállítás a ráadásban. Martine száll ki két percre bottal lökés miatt. Majdnem a végéig emberelőnyben ezzel a Miskolc.

62:23
    Papp Viktor bal oldali lövését védte Bálizs.

62:00
    Inkább a biztonságra törekednek eddig a csapatok, nem adják fel védekező pozícióikat.

60:45
    Boyle jó helyzetből lőtte kapura balról, kevéssel a jobb kapuvas mellé.

60:15
    Négy a négy ellen támadnak a csapatok. Vajon megmarad-e az egyértelmű újvárosi lendület?

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Ha győzött volna a Miskolc rendes játékidőben, akkor matematikailag is eldőlt volna az alapszakasz győztes csapat kiléte. Így azonban az Újváros a végén sikerrel egyenlített, sőt, utána nem sokon múlott, hogy újra betaláljanak. Hamarosan hosszabbítás!
    ----

60:00
    Befejeződött a harmadik harmad.

59:30
    Peterdi tüzelt ismét a buli után, Bálizs kesztyűjében a korong.

59:23
    Azari balról húzta kapura éles szögből, Bálizs remekül védett.

59:10
    Utolsó perc a rendes játékidőben, támadásban a Dunaújváros.

58:15
    Sokat tett az egyenlítésért a Dab Docler és kifizetődött az akarás. Érik a hosszabbítás a rangadón.

57:18
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    Az előbb még csak érett, most pedig megszületett az egyenlítő találat. PETERDI IMRE tette bele az ütőjét kiválóan Mestyán lövésébe, onnan pedig gyönyörűen pattant a kapuba. 3-3!
    Gólpassz: Mestyán Istrván, Gröschl Tamás.

56:25
    Bálizs kapushibája után egy ideig üresen állt a kapu, szemben a kapuval lőhetett Martine. Nem tudom, hogyan, de kimaradt ez is, fölé!

55:55
    Nagyon komoly helyzetek mindkét kapu előtt, felpörögtek az események a hajrára.

54:50
    Szepessy harcolt meg a korongért, Gőz szereli. Nem sokkal később ismét jöhetnek a hazaiak, Mestyán bombája azonban a kapuvasat találja el!

54:00
    Dansereau lőtte be a korongot a támadó zónába, de a piros mezesek begyűjtik.

53:20
    Becze kapott kiváló indítást, teljesen egyedül vezethette a kapusra, elhúzta jobbra, majd kapura lőtte a pakkot, de a kapuvas megmentette az Újvárost!

52:44
    Újabb tilos, megint sokat áll a játék.

52:19
    Dudas indítása túl erőteljes, tilos felszabadítás.

51:30
    Azarit szerelték a támadó harmadban, a túloldalon már Dansereau tüzelt kissé szorongatott helyzetből, nem jut el a kapuig.

50:53
    Dudas távoli óriási lövése kicsit takarásból veszélyes volt, Kalnins azért fogja.

50:45
    Cohennek tették vissza lövésre a bal oldalon, ám kevéssel mellé trafált!

49:59
    Somogyi nem is tudja jól bevinni, Papp túl korán csúszott be, les.

49:05
    Lezárja a területet most a Miskolc, próbálja megakadályozni a szabályos hazai indításokat.

47:59
    Időt kér a Dunaújváros.

47:58
    A Miskolc gólt szerzett!
    ZACHARY COHEN használt ki egy kis kavarodást a hazai kapu előtt, már Becze is helyzetben volt, de az még kimaradt, Cohen azonban félfordulatból, ballal, közelről a hálóba bombázta. 2-3!
    Gólpassz: Keegan Dansereau, Becze Tihamér.

47:50
    Felállt a Miskolc.

47:22
    Szepessy Máté áll ki két percre bottal ütés miatt. Miskolci emberelőny.

46:34
    Kalnins védi Dudas közeli kísérletét balról.

46:20
    Némi kapkodás most a pályán, Sagert próbál megfontoltan indítani végül.

45:25
    Továbbra is támadásban marad a Miskolc.

44:19
    Egy jobb oldali lövés kipattant Kalninsról, többen is érkeztek, de a legjobb helyzetben a bal oldalon üresen maradó KEEGAN DANSEREAU volt, aki a kapus mellett a hálóba kotorta közelről. 2-2!
    Gólpassz: Hajós Roland, Tóth Adrián.

44:05
    Dansereau akadályozta meg Mestyánt a lövésben, majd megszerzi a Miskolc.

43:20
    Kalnins védett két alkalommal is, Dudas és Boyle is tüzelt távolról.

42:21
    Mestyán bal oldali lövését védi szép mozdulattal Bálizs.

41:30
    Tóth Adrián nagyjából 1,5 méterről tűzte kapura, Kalnins megint jól helyezkedett. Támadóan kezdi a harmadot a Jegesmedvék csapata.

41:03
    Sagert lőtt távolról, Kalnins kapja le a levegőből.

40:52
    Kalnins hárítja Dudas jobbról, a kék vonal közeléből eleresztett lövését, a kapus jól védte a rövid sarkot.

40:08
    Peterdi a buli után már a semleges harmadból kapura emeli, Bálizsnak meg is kell tartania.

40:01

Az Újváros sokat tett ebben a harmadban, hogy a második szünetre már vezetéssel vonulhassanak a hazaiak, sokat lőttek kapura, sok akciót vezettek. A Miskolc ebben a harmadban nem sűrűn jutott el a hazai kapuig. Semmi sem dőlt azonban még el, egy gól előny a jégkorongban alig több, mint a semmi.

Dunaújváros – Miskolc: 2-1, a szünet után folytatjuk!
    ----

40:00

39:40
    Szepessy nem jutott lövéshez a bal oldalon, majd fordul a Miskolc.

39:10
    A harmad utolsó percében járunk.

38:40
    Becze félfordulatból lő nagy erővel távolról, Kalnins akrobatikus mozdulattal hárít.

38:03
    A Miskolc gyűjti be hátul a korongot, ám eladják, Mestyán szerzi meg.

37:15
    Hüffner egészen közelről kísérletezett lövésről, Bálizs megint jól zárta a szöget!

36:50
    Mestyán tüzelt távolról, középről, Bálizs kiválóan hárított.

35:25
    Sok az eladott korong ezekben a percekben, Peterdi középre adása azonban veszélyes lett, Bálizs szereléséről éppen centikkel a jobb kapuvas mellé pattant le a korong.

34:18
    Minden korongért óriási harc dúl a pályán, Tóth szerzi meg végül, de mire beviszi a támadó harmadba, ez is les.

33:52
    Les a vendégeknél.

33:20
    A harmad második felében tehát immáron a Dunaújváros szerzett vezetést, de még igen messze a vége.

32:46
    Egy kipattanó korongnál senki nem figyelt SOMOGYI BALÁZSRA, a kapu előtt jobbról keresztbe húzott és gyönyörűen Bálizs felett húzta a felső kapuvas alá. 2-1!
    Gólpassz: Szepessy Máté, Papp Viktor.

32:04
    Martine középről próbálta kapura suhintani, de egy védő botjáról kap gellert a kísérlet és pattan mellé.

31:00
    Jó fél percig tartotta a pakkot a támadó harmadban hátrányban is a Miskolc, végül lövéshez nem jutottak.

29:55
    Kiáll Cohen testre ütés miatt két percre, Kalnins már birtokolta a pakkot, amikor még odaütött. Hazai emberelőny ismét.

29:55
    Metcalfe nem tud ismételni, egy lövés után kipattant elsőre Kalninsról, de a kapus utána tudott nyúlni.

29:35
    Martine indítása túl erős és pontatlan, tilos felszabadítás lett a dologból.

28:55
    Becze visszatért, ezt igen könnyen megúszták a vendégek.

28:39
    Roczanov emelte messziről kapura, Kalnins nem merte kiadni, így bedobás az újvárosi harmadban. Ez tökéletes a vendégek számára.

27:50
    Egyelőre nem tud felállni az Újváros és most sem fog, Tóth már ki is hozta a korongot.

26:52
    Bálizs emelte ki a korongot a kapu mögül, messze kirepül a pályáról, kettő perces kiállítást kap a kapus, Becze üli le a büntit.

26:35
    Azari ütemtelen lövését Bálizs tornássza ki.

26:11
    Tóth indított volna középen, Hajósnak hosszú lett, de Kalninsnak inkább meg kellett fognia.

25:30
    A semleges harmadban zajlik a harc a korongért.

24:40
    Újabb korong a plexin túl, az újvárosi harmad előtt a bedobás.

24:10
    Martine nagy bombáját hatástalanítja balról Bálizs, kiegészült közben a Miskolc.

23:40
    Kétszer is ki tudta emelni a Miskolc a korongot.

22:30
    Gröschl próbálta a kapuba lőni a korongot a hálóhoz közel, jobbról, elsőre Bálizs védett nagyot, másodjára a kapuvas mentett!

22:06
    Láda áll ki két percre a Miskolctól gáncsolás miatt.

22:05
    Azari húzta vissza a korongot a jobb oldalról, Bálizs nyúlt ki még időben.

21:23
    Dansereau került ziccerbe Tóth Adrián indításából, ő is közel a kapushoz lőtte rá, ő sem talált be, ez fölé szállt!

20:46
    Gröschl tört be jobbról egy szerzett koronggal, majd közel a kapuhoz jutott lövőhelyzethez, a felső sarok mellé bombázta!

20:15
    A Jegesmedvék hozzák el a bedobást.

20:01

A harmad első része a két gyors gólról és a sok kiállításról marad emlékezetes. Később is adódtak lehetőségek, a kapusok jól védenek. Az idő zömében nem igazán alakult ki folyamatos játék, rengeteg a játékmegszakítás, a tilos felszabadítás, a védés és a les. A mérkőzés hangulat rangadóhoz illő, nem sejthetjük, végül ki hagyhatja el győztesen a pályát.

Dunaújváros – Miskolc: 1-1, a szünet után folytatjuk!
    ----

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:52
    Galanisz lövését Bálizs védte.

19:00
    Vojtko tüzelt jobbról állítgatás nélkül a kék vonalról, Kalnins lábbal könnyedén védte.

17:47
    A sokadik tilos felszabadítás, ezúttal a Miskolc részéről.

17:10
    Meglehetősen töredezett a játék az elejétől kezdve, sok a játékmegszakítás.

16:50
    Miskolci korongszerzés, de les miatt megállítják az akciót.

16:00
    Mestyán balról, távolról lőtte kapura a korongot, nem volt túl erős, Bálizs könnyen védett.

15:26
    Metcalfe passza egy újvárosi ütőről pattan ki a plexin kívülre.

15:05
    Nem jutott lövéshez az Újváros, pedig hosszasan próbálkoztak tisztára játszani magukat. Már a fehér mezesek akcióban.

14:33
    Magas bot miatt állítják meg Dansereau megindulását, a buli a miskolci harmadban.

13:50
    A Miskolc már az ellenfél harmadában letámad, szinte a teljes pályán, a Dab Docler időnként csak nehézségekkel tudja kihozni.

12:59
    Galanisz felé érkezett a hosszú indítás, jobbról egy csel után kapura húzta, Bálizs jól zárta a szöget.

12:25
    Becze kapott indítást a jobb oldalon Dudastól, ráküldte a harmad középéről, Kalnins a botjával hárított.

11:27
    Papp Viktor indult meg a jobb oldalon, éles szögből még kapura tudta tenni, Bálizsnak nem okozott gondot.

10:05
    Azari vezetett középen egy kontrát, de lövés helyett még két cselt engedett meg magának, közben szerelni tudták.

09:40
    Dansereau húzott középre jobbról, majd kapura húzta közelről, Kalnins lábán irányt változtatva ment mellé.

09:12
    Dudas passzát balról suhintotta rá Dansereau kapásból, Kalnins lábbal hárított.

08:35
    Kalnins védi lábbal Boyle jobb oldali komoly bombáját.

08:14
    Gőz balról betett korongjába szúrt bele Hajós a rövid oldalon, Kalnins azonban számított rá és védett.

07:27
    Ismét kiállítás, ez ma már a negyedik. Két perces újvárosi hátrány, Mestyán fogás miatt száll ki.

07:20
    Vojtko suhintotta rá a kék vonalról középről, elakad a lövés.

07:00
    Papp már újra a jégen, az egy helyzetet kivéve igen jól megúszta a hazai csapat ezt az emberhátrányt.

06:40
    Másodszor is kivágja az Újváros a korongot, hamarosan lejár a kiállítás.

05:32
    Tóth Adrián tűzte rá jobbról nagy erővel, Kalnins kapja ki a botos kesztyűvel a jobb felsőből!

04:52
    Ismét kiállítás, ezúttal hazai és Papp Viktor megy ki két percre bottal lökés miatt.

04:30
    Eskelinen kerülte meg a kaput, majd visszapasszolta a korongot, némi kis tumultust követően Gőznek sikerült kivágnia onnan.

04:05
    Immáron újra öt az öt ellen a csapatok.

03:55
    Hüffner tüzelt középről, Bálizs remekül hárított, de még nem szabadult fel a vendég kapu.

02:49
    SZAPPANOS DÁVID használja ki remekül a kettős emberelőnyt, a jobbról érkező bepasszolt korongot vágta a felső kapuvas alá Szappanos, így egyenlített! 1-1!
    Gólpassz: Nathan Martine, Azari Zsolt.

02:30
    Mestyán vitte be a korongot, keresztpasszára senki nem érkezett középen, de marad a hazaiaknál.

01:58
    Újabb kiállítás, Dudas is szabálytalan testjáték miatt áll ki két percre. Kettős újvárosi emberelőny.

01:06
    Bekezdtek a csapatok, ezúttal egy kiállítás a vendégek részéről. Szabálytalan testjáték miatt Saegert áll ki két percre.

00:46
    KEEGAN DANSEREAU nagyon gyorsan vezetést szerez a vendégeknek, egy jobb oldalról érkező keresztpasszt bombázott kapásból a rövid felsőbe éles szögből! 0-1!
    Gólpassz: Tóth Adrián, Ryan Saegert.

00:30
    Fehérben a Miskolc, pirosban a Dunaújváros.

00:01

Dab.Docler: Kalnins (Sevela) – Hüffner, Pozsgai, Galanisz, Azari, Szappanos – Eskelinen, Martine, Gröschl, Mestyán, Peterdi – Somogyi, Szepessy, Papp V., Nagy R., Erdélyi – Hruby, Dörök, Magosi, Léránt

Miskolc JJSE: Bálizs (Adorján) – Boyle, Metcalfe, Cohen, Dudas, Becze – Gőz, Sagert, Hajós, Tóth A., Dansereau – Popovics, Láda, Vojtkó, Miskolczi, Dósa – Roczanov, Szilágyi, Ritó, Budai, Fliszár

Játékvezetők: Németh Márton, Gangel László – Abonyi Attila, Székely Gergely.

A MOL Liga egyik legjobb rangadóját kísérhetjük ma figyelemmel. Az első és a második helyezett összecsapása mindig különleges csemege. A jelenleg második helyen álló Dunaújváros fogadja az éllovas Miskolc gárdáját.

Némileg gödörben van az Újváros az utóbbi időben, legutóbb a Csíkszeredától kaptak ki hatalmas meccsen 5:6 arányban, előtte pedig az Érsekújvár kalapálta el őket 4:1-re, így már éppen ideje lenne visszatérni a győztes útra.

A Miskolcnak jobban megy mostanában, a hazai rangadó elvesztése után feltámadtak és egy 9:2 a Fradi ellen, majd egy 4:2 a Brassó ellen hazai pályán, így meg is léptek a tabellán öt ponttal az Újvárostól. Megjósolhatatlan a végeredmény, pillanatnyi forma fog dönteni.

A találkozó hétfőn 18:30-kor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 3. Szappanos (Martine, Azari), 33. Somogyi (Szepessy, Papp), 58. Peterdi (Mestyán, Gröschl), utolsó bünt. Somogyi – 1. Dansereau (Tóth, Saegert), 45. Dansereau (Hajós, Tóth), 48. Cohen (Dansereau, Becze)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Bálizs (Adorján) – Boyle, Metcalfe, Cohen, Dudas, Becze – Gőz, Sagert, Hajós, Tóth A., Dansereau – Popovics, Láda, Vojtkó, Miskolczi, Dósa – Roczanov, Szilágyi, Ritó, Budai, Fliszár

Játékvezetők: Németh Márton, Gangel László – Abonyi Attila, Székely Gergely