MTK-Budapest – Mosonmagyaróvári KCSE 26:25 (vége) | Ferencváros – Fehérvár 33:28 (vége) | Szeged KKSE – Siófok 21:39 (vége)
MTK-Budapest
26:25 (14:13)
Mosonmagyaróvári KCSE
szombat 31.01.2015, 18:00 • Népfürdő utcai csarnok • Női kézilabda NB1

Ilyen mérkőzések miatt lehet nagyon szeretni a kézilabdát! A hatvan perc alatt végig kiélezett harc, feszültség, nagyszerű gólok, tomboló közönség!
    Minden elfogultság nélkül kijelenthető, hogy a hazaiak megérdemelték a győzelmet, gyakorlatilag végig a kék-fehér együttes vezetett.
    A találkozót az MTK-Budapest kezdte sokkal jobban, a vendégek lassan melegedtek bele a mérkőzésbe. Aztán az óvári időkérés hasznosnak bizonyul, a Mosonmagyaróvár fokozatosan felzárkózott, a vezetést azonban nem sikerült megszerezniük a félidőben. A szünetre a fővárosiak mehettek egygólos előnnyel.
    A második játékrészt a Mosonmagyaróvár Tóth Gabi nélkül kezdte, ugyanis szándékosnak minősített szabaddobása után piros lapot kapott a játékvezetőktől.
    A fordulást követően is inkább a hazaiak irányítottak, Dajkáék futottak az eredmény után. A 49. percben sikerült először vezetést szerezniük a vendégeknek, a fővárosiak azonban rövid időn belül visszavették a vezetést.
    Egészen a mérkőzés lefújásáig megmaradt az izgalom, végül egy góllal a hazaiak bizonyultak jobbnak.
    Az MTK-Budapestnél ma Barna Éva és Balog Beáta vitte a csapatot a hátán, a vendégeknél Kiss játszott elemében, illetve Frankovic átlövéseivel állandó veszélyt jelentett a hazai kapura.
    Köszönöm a figyelmet! (19:36:50)

60
    Mérkőzés vége. (26:25)

60
    Kevesebb mint húsz másodperc maradt hátra, a hazaiak eldugták a labdát. A csarnok felrobbant, a hazai közönség felállva ünnepel. (26:25)

60
    Félperc maradt hátra, a Mosonmagyaróvár kijött nyílt védekezésre, sikerült is labdát szerezniük, KISS befejezte. (26:25)

60
    Vége! Az Óvárnak hamar el kellett lőnie, fölé suhintottak. (26:24)

60
    Negyvennyolc másodperccel a vége előtt a Mosonmagyaróvár időt kért. (26:24)

59
    Az Óvár támadásban fölé-mellé durrantott, de még mindig nem dőlt el, ugyanis a másik oldalon Horváth lövését Petróczi védte. (26:24)

58
    Hosszú labdajáratás után WOLF kapta a labdát jobb kettőben, a hazaiak szempontjából nagyon fontos gólt szerzett. (26:24)

57
    Lépés miatt a vendégek elveszítették a labdát, az MTK-Budapest támadhat. (25:24)

56
    BARNA higgadt tudott maradni, sok felelősséget vállal a hazaiak üdvöskéje. Átlövésből varrta be. (25:24)

55
    Szádvári hibázott ziccerben, ebből leindítottak a vendégek, HAJTAI fejezte be. (24:24)

54
    A hazaiak eladták a labdát, majd a Mosonmagyaróvár ugyanezt tette támadásba. Minkét csapat rendkívül ideges. (24:23)

53
    Dajka büntetőt harcolt ki, Farnkovic viszont belehibázott. A hazai közönség Ignácz-Pethőt élteti. (24:23)

52
    A Mosonmagyaróvár időt kért! (24:23)

52
    A vendégek fölé durrantottak, majd az MTK-Budapest támadásba eladta a labdát. Az óváriak támadhatnak az egyenlítésért. (24:23)

51
    VALOVICS góljával a kék-fehérek visszavették a vezetést. Jobb kettőből volt eredményes. (24:23)

50
    BARNA szinte azonnal egalizált, betörésből volt eredményes. (23:23)

49
    DAJKÁ-nak balról tették be kínaiba, demoralizáló gólt szerzett. (22:23)

48
    Az MTK-Budapest nem tudta gólra váltani váltani emberelőnyét, a vezetésért támadhat az Óvár. (22:22)

MTK-Budapest: Ignácz-Pethő, Blazek (kapusok) – Csuka, Horváth, Varga, Ábrahám, Balog, Szádvári, Barna, Kovács, Wolf, Khouildi, Valovics
    Mosonmagyaróvári KCSE: Petróczi, Mistina (kapusok) – Hajtai, Nádasdi, Kiss, Kurucz, Hársfalvi, Gerháth, Dajka, Dombi, Frankovic, Gyimesi, Csala, Tóth, Kopecz, Hanczvikkel

Játékvezetők: Horváth Péter, Marton Balázs