Corona Brasov Wolves – Ferencváros Bp. ESMTK 3:2 (vége) | HSC Csíkszereda – Nové Zámky 2:11 (vége)
HSC Csíkszereda
2:11 (1:4, 1:4, 0:3)
HC MIKRON Nové Zámky
szombat 31.01.2015, 17:00 • Vákár Lajos Műjégpálya, Csíkszereda • MOL Liga

Csúfos vereséget szenved hazai környezetben a HSC. A sok hiányzó miatt fizikálisan és fejben sem volt toppon a szeredai csapat. Két sorral nem volt esélyük lépést tartani a címvédő ellen, akik egy híján tucatnyi gólt szereztek. Holnap a legutolsó mérkőzés következik Csíkszeredában a Ferencváros ellen, tartsanak velünk. (19:04:00)

60:00

58:55
    Dubecet keresték a kapu előtt, az átvétele azonban nem volt pontos.

57:52
    Nagy István volt jó helyzetbe, a lövés helyett passzt választott, ami nem volt pontos.

56:24
    Mihály lőtt, a kipattanót Papp nem tudta értékesíteni.

54:36
    Papp lövését Krajcovic simán lehúzza.

53:46
    Gecse robogott el a baloldalon, lövése Krajcovic kesztyűjében landolt.

52:55
    Szétesett fejben a hazai csapat, gyaorlatilag már nem láthatunk tőlük két pontos passzt egymásután.

50:52
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    ALBIN PODSTAVEK kevergetett a kapu előtt, a védők nem tudták elvenni tőle a korongot, majd egy szép fonákmozdulattal fölvágta a játékszert a felső sarokba

50:13
    Mihály Ede került ziccerbe, de ellőtte a korongot a kapu mellett.

49:21
    Baron lőtt kapásból, Ilyés védeni tudott.

47:50
    Caladi lő kapuvasat, a kipattanót sem sikerül belőni.

47:20
    Bíró Gergő lőtt középről, Krajcovicnak nem jelentett gondot.

45:53
    Bíró Ottó egy szép csel után vezetheti rá Krajcovicra, azonbanfonáklövését védte a vendégek hálóőre.

44:50
    Síri csend a stadionban. Tíz bekapott gól után ez természetes.

42:27
    Itt a tizedik vendég gól. TÁBI LUKAS a gólszerző közvetlen közelről egy óriási védelmi hiba után.

42:07
    Egy gólra kerül a tizedik góltól az Érsekújvár. DURCO JURAJ gyönyörű egyéni akciót követően lőtt kapura laposan, a korong pedig becsorgott a hazaiak kapusa mellett.

41:14
    Salonen volt jó helyzetbe, fonákkal eleresztett lövése elakad a vendégek kapusában.

40:38
    Papp büntetése 2 perc testre ütésért.

40:24
    Siska kap 2 percet akadályozásért.

40:01

A második harmadot szintén 4:1 arányban nyeri meg az Érsekújvár, összesítésben tehát már 8:2 a szlovákiai csapat javára, és még hátravan egy harmad. A HSC-n egyaránt látszik a kulcsemberek hiánya és a frusztráció is. A védelem erősen bizonytalan és nem kizárt, hogy kétszámjegyű gólmennyiség fog megjelenni a vendégek neve mellett az eredményjelzőn. Hamarosan következik a harmadik harmad, tartsanak velünk.

40:00

39:10
    Gecse lőtt kapásból, Krajcovic kesztyűvel lehúzza.

38:39
    Heffernan vezet egyéni akciót, Krajcovic védett.

37:51
    Baron kap 2 percet palánkra lökésért.

36:58
    Nyugodt iramban játszik az Érsekújvár, ennek ellenére szinte minden egyes korongkihozataluk veszélyes a csíkiak kapujára. A HSC védelme ma konkrét átjáróház.

35:00
    Mihály Ede lövésére Bíró Mátyás érkezett, de Krajcovic a helyén volt.

33:21
    Nyolcadik gólját is megszerzi az Érsekújvár. SISKA MICHAL korcsolyázik be a hazai harmadba, majd két csel után éles szögből kilövi a hosszú sarkat Ilyés mellett.

32:43
    A HSC gólt szerzett!
    MIHÁLY EDE volt eredményes a kapu előtt miután Bíró Mátyás kitűnően vette észre őt egy keresztpasszal. 5 gólos különbségre jön vissza a HSC

31:29
    Gecse lőtt kapásból, Krajcovic könnyen védett.

30:41
    Stefanka ér bele Kowalczyk lövésébe, azonban fölé megy a korong.

28:56
    Szerencsétlen helyzet a HSC-nek. Egy rosszul eltalált lövés kétszer is megpattan, majd JURAJ FAITH elé esik aki közvetlen közelről pofozza be a kapuba.

27:36
    Egy nagy kavarodás után a HSC védői bizonytalankodnak, majd a korong DUBEC MAREK elé kerül, aki belövi azt a takarásban lévő Ilyés mellett.

26:40
    Kowalczyk lőtt erősen, Ilyés kitronázza.

25:29
    Podstavek került ziccerbe, Ilyés hatalmasat védett!

23:58
    Stefanka kap 2 percet bottal akasztásért.

23:14
    BRANDIS ROBERT korcsolyázott be a HSC harmadába, éles szögből keményen ellőtte és a korong védhetetlenül vágódott Ilyés kapujába.

22:58
    Bíró Tamás lőtt közelről, Krajcovic védett.

22:21
    Weissmann lő mellé közelről.

21:18
    Hazaiak teljes létszámban.

20:48
    Bíró Mátyás marad le egy jó bejátszásról emberhátrányban.

20:01

Egyoldalú játék jellemezte az első harmadot. Az Érsekújvár végig uralta a játékot és négy gólt is szerzett. Nyilvánvaló hogy a HSC jelentősen lemarad a vendégek szintjétől hiszen sok játékost veszített el a napokban. Céljuk a tisztes helytállás, az Érsekújvár pedig új taktikákat is kipróbálhat illetve mellőzött játékosokat is bevethet, hiszen gyakorlatilag már eldöntötte a mérkőzést.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:42
    Bíró Gergő kap 2 percet palánkra lökésért.

18:37
    Szépít a harmad végén a HSC, a vendégek védője elesik, ezzel pedig megnyitja SHANE HEFFERNAN útját a kapu fele, aki elfekteti Krajcovicot és az üres kapuba lövi a korongot.

17:22
    Heffernan korongot veszít emberelőnyben, majd egy mintaszerű kontra után PAVEL KOWALCZYK kapásból belövi a korongot Kozuch mellett.

16:36
    Baron kap 2 percet durva játékért.

15:59
    Faith lőtt jó pozícióból, azonban a kaput nem találta el.

14:19
    Weissmann lőtte telibe a keresztvasat, azonban a korong MIROSLAV STEFANKA elé pattant, aki könnyedén ütte be Kozuch kapujába.

14:06
    Vendégek teljes létszámban.

12:55
    Caladi kontrázza le Gecsét, közeli lövését Kozuch védte.

12:06
    Stefanka kap 2 percet bottal lökésért.

12:06
    Stefanka lövése Kozuchról a védőhálóba pattan.

11:20
    Egy nagy védelmi hiba után Frolik lőtt erősen, nem volt szerencséje, a korong a kapuvasról kifele pattant!

10:28
    Egy szép keresztpasszra PAVEL KOWALCZYK érkezett, megállította a korongot, majd egy szép mozdulattal laposan kilőtte a hosszú sarkat.

09:58
    Stefanka lövése pattan meg, Kozuchot majdnem meglepte.

08:13
    Egy szép hazai akció, erre több mint 8 percet kellett várni. Salonen tett vissza egy korongot Heffernannek, aki megcélozta a felső sarkat, Krajcovic azonban szépen húzta le kesztyűvel.

07:32
    Megszerzi a vezetést a vendég csapat. Rögtön miután a HSC kiegészül DUBEC MAREK értékesít közelről egy kipattanó korongot.

06:10
    Feláll az Érsekújvár.

05:26
    Bíró Ottó kap 2 percet akadályozásért.

04:57
    Bíró Gergő lőtt éles szögből, Krajcovic oldalra tisztáz.

03:55
    Tapogatózó a játék idáig, a HSC gyakorlatilag két sorral játszik, ez a folytatásban perdöntő lehet.

02:50
    Weissmann lapos lövése mellé megy.

01:41
    Dubec lövését fogja Kozuch.

00:30
    Mihály Ede ellop egy korongot, majd fonákkal lő, Krajcovic védeni tud.

00:01

HSC Csíkszereda: Kozuch(Ilyés) – Gecse, Nagy, Bíró M., Papp, Bíró O., Salonen, Heffernan, Bíró G., Geréb, Bíró T., Rokaly, Moldován. Edző: Christer Dreberg

Játékvezetők: Butucel Mihai, Máthé István, Péter Vilmos, Fehér Imre.

Elérkezett az utolsó hétvége a szezonban amikor a csíkszeredai publikum láthatja a kedvenceit. Ma este a HSC az Érsekújvárt fogadja, holnap pedig a Ferencvárost.
    A szeredai csapat már jó ideje tét nélkül játszik, azóta úgy néz ki talán picit jobban, felszabadultan játszik Christer Dreberg legénysége, ezt bizonyítja a Dunaújvároson elért bravúros győzelem is. Azonban most még nehezebb dolga lesz a svéd mesternek, mivel a HSC a több játéklehetőség reményében nyolc játékosát is kölcsönadta a gyergyószentmiklósi Progymnak. Név szerint: Bors Huba, Farkas Tamás, Molnár Zoltán, Molnár Zsombor, Ruczuj Gellért, Salló Alpár, Michal Satek és Tranca Dániel sem lesz ezen a hétvégén HSC kerettag. Így mindössze 15 játékossal vág neki a hazai csapat az utolsó két MOL Ligás meccsének. Mondhatjuk tehát, hogy az Érsekújvárnak kötelező ma a győzelem, de hazai pályán így sem szabad lebecsülniük a HSC-t.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.

Imre Hunor

Gólok és gólpasszok: 19. Heffernan (Salonen, Gergő), 33. Mihály (Mátyás) – 8. Dubec (Weismann, Faith), 11. Kowalczyk (Caladi, Stefanka), 15. Stefanka (Weissmann), 18. Kowalczyk (Brandis, Stefanka), 24. Brandis (Baron), 28. Dubec (Frolik, Brandis), 29. Faith, 34. Siska, 43. Durco, 43. Tabi (Stefanka, Hrudik), 51. Podstavek (Stefanka, Caladi)

HSC Csíkszereda: Ilyés(Kozuch) – Gecse, Nagy, Bíró M., Papp, Bíró O., Salonen, Heffernan, Bíró G., Geréb, Bíró T., Rokaly, Moldován. Edző: Christer Dreberg
    HC MIKRON Nové Zámky: Krajcovic – Huba, Durco, Frolík, Weissmann, Faith, Kowalczyk, Siska, Podstavek, Stefanka, Dubec, Baron, Hrudik, Brandis, Stefanka, Tabi, Lesko, Kral, Dubec Martin, Klobucnik, Bednarik. Edző: Lubomir Hurtaj

Játékvezetők: Butucel Mihai, Máthé István, Péter Vilmos, Fehér Imre