Budapešť – Dab.Docler 1:2 (vége) | Debreceni HK – DVTK Jegesmedvék 2:1 (vége) | HSC Csíkszereda – Ferencváros Bp. ESMTK 2:4 (vége)
Corona Brasov Wolves – Nové Zámky 5:4 (vége)
Corona Brasov Wolves
5:4 (3:3, 0:0, 2:1)
HC MIKRON Nové Zámky
vasárnap 01.02.2015, 18:40 • Brassó • MOL Liga

Kilenc gólt hozó találkozót láthattunk, amiben minden volt, ami egy jégkorongmérkőzésen megtörténhet. Nagy fordítások, sok gól, a második harmadtól sok kiállítás is, a végén pedig nagy izgalmak a végjátékban. 5:3 után azt hihettük, hogy eldöntötte a találkozót a Brassó, de az Érsekújvár ezt másképp gondolta és egy gólra felzárkózott.

A végén hat a négy ellen is támadhattak a vendégek, de igazi nagy helyzetet nem sikerült kialakítaniuk kettős előnyben sem. Krajcovic jól védett, de ma ez sem volt elég a Brassó ellen. Polcnak is akadt dolga bőven. A semleges szurkolók egészen biztosan jól szórakoztak. Három ponttal gazdagodott a Brassó, ezzel végül két ponttal "kap ki" az alapszakasz végén az Érsekújvártól, de mindkét csapat biztos résztvevője a rájátszásnak.

Brassó – Érsekújvár: 5-4!
    ---- (20:47:32)

60:00

59:53
    Visszatérhetett a kiállított játékos, a korong pedig kint a harmadból, eldőlt!

59:25
    Elhozta a Brassó a bulit, de nem tudta megtartani a korongot.

59:09
    Kapus nélkül az Érsekújvár, egy perc sincs már hátra.

59:00
    Időt kért az Érsekújvár. Ha nem tévedek, Krajcovic helyére mezőnyjátékos fog érkezni, hogy kettős előnyben támadhassanak a vendégek.

58:55
    Mihály szerezte meg a pakkot, a bal oldalon tört volna kapura, de elhagyta közben a korongot, micsoda pech.

58:40
    Megint kint a korong a támadó harmadból, vissza kell hozni.

58:20
    Pontatlan passz Huba felé, de gyorsan visszahozza az Újvár a korongot.

57:51
    Brassói kiállítás, így végképp óriási izgalmakat láthatunk majd a hajrában. Zsók Levente bottal akasztás miatt két percig pihen.

57:28
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    A gyors gól megvan a vendégeknek. Némi hazai védelmi hiba után a bal oldalon iramodott meg egyedül ERIK CALADI és Polc mellett a hálóba is talált! 5-4!
    Gólpassz: Robert Brandis.

56:25
    Frolik kerülte meg a kaput jobbról, majd a rövid sarokra próbálta visszahúzni, Polc azonban pont ezt várta és zárta a szöget.

56:00
    Két gólos előnyben a Brassó, nagyon gyorsan kellene találnia egy gólt a Nové Zámkynak, hogy maradjon még esélyük.

55:23
    A Brassó gólt szerzett!
    Alighanem eldőlt a mérkőzés. Fellazult már többedszer a kockáztató újváriak védelme, a jobb oldalon futott végig az akció és végül FODOR CSANÁD onnan is lőtte ki a rövid sarkot! 5-3!
    Gólpassz: Peter Klouda, Jaroslav Obsut.

55:20
    A mérkőzés hajrájában járunk, lassan kockáztatnia kell az Érsekújvárnak.

55:00
    Ismét egy megpattanó korong, a jobb oldalon Klouda nem tudta a levegőben eltalálni a pakkot nagy helyzetben, végül Krajcovic rátenyerelt.

54:30
    Weissmann első lövését blokkolták, a másodikat Polc hárította remek érzékkel.

53:55
    Klouda előtt pattant meg érdekesen a korong, de pont annyira, hogy ne tudjon belőle kapura lőni.

53:30
    Caladi takarásból eresztett meg egy nagy löketet jobbról, Polc zárta a lábait és rácsapott a korongra!

52:55
    Nem tudott mit kezdeni a vendég csapat az előnnyel eddig, lövéshez sem jutottak, ám a túloldalon Saluga ziccerbe került, csak a kapussal állát szemben, Krajcovic viszont ezt is hárítani tudta.

52:00
    Siska távoli bombája Polc botjáról pattan a palánk mögé.

51:36
    Nehezedik a hazaiak helyzete, most két percig emberelőnyben lesz az Újvár. Molnár Zsolt kapott két percet gáncsolás miatt.

50:35
    Támadásban marad a Brassó, az egy gólos előny nem életbiztosítás.

50:15
    Klouda egészen éles szögből nem tudta már kapura tenni balról, Saluga ismétlése pedig elakadt a védőkben.

49:50
    Virág játszotta középre a bal oldalról, a társ nem tudta jól átvenni. A túloldalon gyors kontra végén Weissmann került ziccerbe, de Polc érezte, mi jön és a lapos lövést hárítani tudta!

49:05
    Les, Virág csúszott túl korán a harmadba a jobb oldalon.

48:30
    Hosszasan adogattak előnyben a brassóiak, míg végül középről JAROSLAV OBSUT bombája utat talált a kapuba hosszú idő után! 4-3!
    Gólpassz: Martin Saluga.

47:30
    Klouda a jobb oldalról vállalkozott lövésre lendületből, Krajcovic ezt is védte.

47:10
    A buli után nincs meg a hazaiaknak a korong.

46:47
    Érsekújvári kiállítás, Dubec akadályozta ellenfelét. Két percig újra brassói emberelőny.

46:00
    Már Polc kezében volt a korong. Sok most a játékmegszakítás, nemigen alakul ki folyamatos játék a szünet óta.

45:40
    Sem Mihály, sem Zsók nem tudta átpasszírozni a korongot Krajcovic alatt, a szlovák kapus kitűnően védte a nagy helyzetet.

45:20
    Teljes létszámban a Brassó ismét. Egyik csapat sem tud élni az utóbbi két harmadban a kiállításokkal.

45:05
    Nagyon szép brassói kontra végén Saluga lőtte kereszbe Filipnek, aki jobbról a kapus közeléből tüzelt, Krajcovic ezt is hárította!

44:45
    Nem tudja ezt a hátrányt most kihasználni az Érsekújvár.

43:50
    Mihály várta, hogy kipattan Krajcovicról a lövés, de a kapus nem tette meg ezt a szívességet.

43:10
    Antal Zsombor is kiáll bottal akasztás miatt. Rengeteg a brassói emberhátrány, így nehéz támadni.

42:25
    Zsók egészen közelről lőhette kapura, ám már túl közel volt a kapus, így betakarta őt Krajcovic.

42:10
    Hrudik tartja meg a korongot középen, majd próbál letámadni a Brassó.

41:30
    Támadásban marad a Nové Zámky, Král sózta rá jobbról nagy erővel, Polc jól zárta a szöget.

41:05
    Négyen vannak a brassóiak újra.

40:55
    Weissmann óriási helyzetben suhintotta kapura jobbról, Polc testtel tudott hárítani!

40:50
    Petres kap két percet játék késleltetése miatt.

40:30
    Ne feledjük, több, mint egy percig átnyúló kiállítás Márton Hunor két perces büntetése, újvári emberelőny.

40:15
    A Brassó hozta el a bedobást.

40:01

Ezt nem hittük volna, de az első harmad hat találatát követően a másodikban egyet sem láttunk. Voltak emberelőnyök jócskán, kettős előnyben is volt a Brassó, de egyszerűen mindent kihagytak ebben a húsz percben a felek. Teljesen nyílt a küzdelem a harmadik harmad előtt.

Brassó – Érsekújvár: 3-3, a szünet után folytatjuk!
    ----

40:00

39:58
    Nem talált utat Frolik lövése Polc lábai közt az utolsó másodpercben.

39:20
    Kilőtte a korongot a Brassó, de még nincs vége a harmadnak.

39:03
    Márton Hunor áll ki fogás miatt két percre. Érsekújvári emberelőny.

39:00
    Az utolsó perc kezdődik meg a második harmadban, kiállítás lesz a hazaiaknál.

38:30
    Král tette bele az ütőjét Stefanka lövésébe, kevéssel a kapu mellé pattant.

37:55
    Nem tudott élni a kettős előnnyel sem a Brassó, kiegészültek a vendégek.

37:30
    Éles szögből küldte kapura jobbról Weissmann, Polc viszont jól zárta a szöget.

37:00
    Siska visszatérhetett, kis híján meg is szerezte a kilőtt korongot.

36:45
    Igen hosszasan adogatnak lövés előtt kettős előnyben a brassóiak, telik az idő. Mihály lőtt ismét, Krajcovic fogta.

36:10
    Mihály Árpád bombázta kapura, de megpattant egy ütőn, Krajcovic könnyedén kiütötte.

35:41
    Hoppá, ismét kiállítás a vendégektől. Faith bottal akasztás miatt áll ki. Több, mint egy percig kettős előnyben a Brassó.

35:25
    Filip előtt suhan el a keresztbe lőtt korong.

35:10
    Klouda nem tudott kapura fordulni nagy helyzetben a jobb oldali kapuvasnál.

34:51
    Érsekújvári kiállítás, Michal Siska áll ki két percre akadályozás miatt.

34:00
    Milyen érdekes, hogy az első harmadban 16 perc leforgása alatt hat gólt is láthattunk, most azonban eddig nem esett egy sem ebben a harmadban.

33:20
    Polc komoly védése, Stefanka erős löketét hatástalanította!

32:40
    Virág Csanád hozta el a korongot a buli után, most azonban lövés nélkül megszerzi a vendég együttes.

32:00
    Bálint Zsolt erős lövést eresztett meg jobbról, de ez sem találta el a kaput.

31:30
    Időközben kiegészült az Érsekújvár.

31:25
    Obsut tüzelt a kék vonal közeléből, kissé jobbról, pár centivel a kapuvas mellé.

30:50
    Klouda passzolt jó ütemben középre, de Zsók nem lőtt azonnal, közben szerelni tudták.

30:20
    Faithot hozták egy pillanatra zavarba Zsók és Molnár, de végül a védő megoldotta a feladatot.

29:40
    Molnár mellett kicsusszant a korong, a buli az újvári harmadon kívül.

29:19
    Érsekújvári kiállítás, két percig pihen Siska botfogás miatt.

28:00
    Caladi hozta fel a korongot a bal oldalon, majd gyönyörűen tálalt Brandis elé a jobb oldalra, de már kisodródott, így nem tudott Polc eszén túljárni.

27:25
    Fodor kapott szinte ziccerben korongot a kapu előtt, elhúzta jobbra a kapus előtt, de nem tudta Krajcovicot átemelni!

27:00
    Jó helyzetben vezethette kapura egy védő szorításában Weissmann a korongot, de kevéssel a bal kapuvas mellé durrantott.

26:10
    Faith szerzi meg hátul a korongot és ki is tudja emelni a harmadból.

25:20
    Tilos felszabadítás a felvidéki csapat részéről, ott a buli.

24:50
    Ketten vezethették a vendégek kapujára a korongot, Siska viszont jól védekezett és elcsente a pakkot.

23:55
    Fodor lőtte keresztbe a korongot jobbról, a társak csak centikkel maradtak le középen.

23:20
    Időközben mindkét együttes kiegészült, Fodor viszi be a korongot a támadó harmadba, de lőni nem tud.

23:10
    Érsekújvári támadás végén Frolik lőtt a jobb oldalról, Polc a botjával védett.

22:35
    Már négyen a brassóiak is.

22:05
    Megint óriási helyzet, Podstavek lőhetett kapura egy visszatett korongot egészen közelről, Polc azonban jól zárta a szöget!

21:30
    Siska tűzte rá a kék vonal közeléből, Polc lábbal hárított.

21:02
    Páros kiállítás: Pysarenko és Dubec is kiszáll. Előbbi akadályozásért, utóbbi bottal lökésért. Négy a három ellen támadhat a Nové Zámky.

20:35
    Klouda kapott két perces büntetést akadályozás miatt, vendég emberelőny.

20:01

Ínyenceknek való harmadot láthattunk, kedves olvasóink, hat góllal örvendeztettek meg minket a csapatok és szép, folyamatos játékkal, mindössze egyetlen kiállítással. Arra is ráfizetett a Brassó, mert Hietamaki még nem ért vissza a pályára rendesen, amikor a harmadik vendég találat született.

Az Érsekújvár kezdett jobban, de a harmad derekánál fordítani tudott 3:1-re a Brassó. Ha azt hittük volna, hogy ezzel eldől, tévedtünk, két gyors góllal egyenlített az Újvár. Reméljük, a folytatásban is látunk találatokat.

----

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:50
    Nagy Csaba gyűjti be hátul a korongot, másra már nem is igen lesz idő.

19:10
    A buli után kipattan a korong, Saluga azonban megakadályozza a vendégek támadását.

18:40
    Megindult volna kontrával a Brassó, Fodor azonban túl hosszú passzt kapott, Krajcovic rátenyerel a pakkra.

17:50
    Kisebb nyugalmas időszak, hátul adogat most a Nové Zámky, közben lehet cserélni.

17:20
    Král bombázta kapura középről, Polc akrobatikus mozdulattal véd, óriási most az újvári nyomás.

17:00
    Huba óriási távoli bombáját lábbal hárítja Polc, de még nem szabadul fel a kapu.

16:45
    Huba eresztett meg óriási lövést, Durco pedig ismételt, mindkét esetben Polc hárított kiválóan.

16:25
    Hivatalosan nem emberelőnyös gól született tehát, de egyértelműen még annak volt az utóhatása.

15:56
    Polc hatalmas védése után nem szabadult fel a kapu, még egyszer vissza tudtál lőni a vendégek a kapu elé, Hietamaki már a jégen volt, de még éppen nem ért vissza Podstavek lövésénél, amibe ERIK CALADI tette bele az ütőjét, így a pakk a kapus felett hullott a hálóba! 3-3!
    Gólpassz: Albin Podstavek, Ondrej Stefanka.

15:20
    Les, Stefanka csúszott túl korán a támadó harmadba.

14:55
    Óriási helyzet a túloldalon, szép keresztpasszt követően Zsók Levente tűzte rá balról, Krajcovic bravúrral hárított lábbal!

14:45
    Weissmann lőtte be a korongot, de nem tudja bent tartani az Érsekújvár.

14:15
    Huba máris távoli lövést ereszt meg középről, Polc remekül védett.

13:53
    Ahogy leírtam, szinte azonnal kiállítás, Hietamaki áll ki a Brassó csapatából két percre botfogás miatt.

13:10
    Érdekesség, hogy nem volt még kiállítás a mérkőzésen, ellenben gólból már ötöt is láthattunk.

12:51
    Potyognak a gólok, kérem szépen, az Érsekújvár szépített! Egy jobb oldali belőtt korongot sikerült közelről a kapuba továbbítania ERIK WEISSMANN-nak. Faith lőtte középre. 3-2!
    Gólpassz: Juraj Faith, Peter Huba.

11:56
    Úgy látszik ez nem sikerül a tartalékosan kiálló vendégeknek, ugyanis MIHÁLY ÁRPÁDNAK is sikerül betalálni, ezzel már 2 gólos a hazai vezetés. Assziszt: Péter Zsolt.

11:00
    Hatalmas a küzdelem minden korongért, a vendég csapatnak össze kell szedni magát és kevesebbet hibázni innentől, hiszen ezekből él eddig a Brassó.

10:32
    Klouda centerezése találja meg pontosan a társat, IMECS ATTILÁT, aki ügyesen a hálóba passzol Krajcovic mellett. Ezzel fordít a hazai csapat.
    Gólpassz: Peter Klouda, Richard Filip.

09:00
    Megélénkült a játék a gólok után. Jobbára a vendégek birtokolják a korongot, de a hazai csapatnak is vannak helyzetei, főleg kontrából.

08:00
    Dubec kerül helyzetbe. Ügyesen korcsolyázik el a jobb oldalon, de a fonákkal kapura tett korongja elcsúszik a kapu előtt.

07:18
    Nagyon gyorsan egyenlítenek a hazaiak. Egy jobb oldali beadás után piszkál bele PETRES MAGOR TIVADAR, Krajcovic tehetetlen volt.

Gólpassz: Fodor Csanád, Martin Saluga.

06:00
    Újabb vendég helyzet. Ezúttal Brandis ugrik ki a hazai védők között, de a lövése elszáll a hosszú felső mellett.

05:30
    Tovább támad az Érsekújvár, de a pontatlan passzokra kíméletlenül lecsapnak a Farkasok.

04:38
    Megszerezte a vezetést a vendég csapat. Weissmann passza után kerül helyzetbe LUKÁS TÁBI és ki is használja az első helyzetet.

Gólpassz: Erik Weissmann.

02:00
    Helyzet a hazai kapu előtt. 3 az 1 ellen mehettek a vendégek, de Faith még inkább passzolt egyet, mikor lőni kellett volna, a társ pedig addigra már túlcsúszott a kapun.

01:30
    Jól védekezik eddig egyelőre mindkét csapat, illetve a támadások erőtlenek inkább. Egyik csapat előtt sem alakult ki helyzet.

01:00
    Megszerzi a korongot a hazai együttes, de Saluga-t elnyomják a palánk mellett, nem alakul ki igazi helyzet.

00:30
    Nem nagyon erőltetik a támadást a vendégek, inkább a korongtartásra összpontosítanak.

00:10
    A vendég csapat kezdi a mérkőzést.

00:01

Jégen a játékosok, fehérben a vendég együttes, míg sárga-kékben a hazai csapat.

Érkeznek a játékvezetők is, a kapukat ellenőrzik a mérkőzés előtt.

Egyelőre csak a hazaiak kabala-farkasa a pályán.

Corona Brasov Wolves: Polc (Béres) – Filip (A), Obsut, Fodor, Saluga, Klouda – Pysarenko (A), Hietemaki, Mihály (C), Virág, Zsók – Imecs, Nagy, Molnár, Petres – Mátyás, János, Bálint, Péter, Márton

Játékvezetők: Lascan Valentin, Gergely Lehel – Siko Levente, Trandafir Mihai.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:40 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 8. Petres (Fodor, Saluga), 11. Imecs (Klouda, Filip), 12. Mihály (Péter), 49. Obsut (Saluga), 56. Fodor (Klouda, Obsut) – 5. Tábi (Weissmann), 13. Weissmann (Faith, Huba), 16. Caladi (Podstavek, Stefanka), 58. Caladi (Brandis)

HC MIKRON Nové Zámky: Krajcovic (Cikánek) – Huba (A), Durco, Frolik, Weissmann, Faith (A) – Král, Siska, Stefanka, Podstavek, Caladi – Baron, Hrudik, Brandis, Dubec (C), Tábi

Játékvezetők: Lascan Valentin, Gergely Lehel – Siko Levente, Trandafir Mihai