Borussia Dortmund – FC Augsburg 0:1 (vége) | 1899 Hoffenheim – Werder Bremen 1:2 (vége) | Hertha BSC – Bayer Leverkusen 0:1 (vége)
1. FC Köln – VfB Stuttgart 0:0 (vége) | SC Paderborn 07 – Hamburger SV 0:3 (vége)
Borussia Dortmund
0:1 (0:0)
FC Augsburg
szerda 04.02.2015, 20:00 • Signal Iduna Park, Dortmund • Bundesliga

Ha valaki esetleg nem értette, hogy miért áll a tabella utolsó helyén a tavalyi ezüstérmes, két évvel ezelőtti BL döntős Borussia Dortmund, akkor ebből a meccsből mindent fontosat leszűrhetett. Az első játékrészben még aránylag fölényben játszott a hazai csapat, több komoly helyzetet is kidolgoztak, de ezek kimaradtak.

A második félidőben megszerezte gyorsan a vezetést a helyezések alapján esélyesebb Augsburg, majd emberhátrányba kerültek szűk fél órára a vendégek. Innentől mezőnyben szinte teljesen uralta már a teret a Dortmund, de hosszú ideig még helyzetet sem tudtak kialakítani, elfogyott a tudomány a kapu előtt.

Elképesztő mennyiségű labdaeladás, technikai hiba övezte a hazaiak játékát, ha holnap reggelig játszottak volna, akkor sem talált volna a kapuba a Borussia, egyre mélyebbre süllyednek a válságban. Érthetetlen ez a gyenge játék, a végén ráadásul a kihagyhatatlant is kihagyták. Az Augsburg fennállása során először nyert Dortmundban.

Borussia Dortmund – Augsburg: 0-1!
    ---- (21:58:57)

90+4

90+4
    Subotic jobb oldali beadása is borzalmas, csak Manningernek jó. Egy fél perccel később a tizenhatoson belül esik el Kagawa, nincs tizenegyes. Nem lehetett megítélni, volt-e szabálytalanság.

90+4
    Djurdjic indult meg a jobb oldalon, középre próbálta tenni, de megpattant egy védő lábán, Weidenfeller fogja.

90+3
    Mkhitaryan beadását Schmetzer fejelte kapura középről, de a fejes is középre ment, Manningernek csak meg kellett fognia.

90+2
    Immobile szenzációs átadást kapott jobbról, négy méterről fejelhetett, csak a kapussal állt szemben, lendületből azonban Manninger ölébe fejelt!!

90+1
    Djurdjic felszabadítás közben telibe találta a játékvezetőt, így tovább támadhat a Dortmund. Négy perc a ráadás.

90+1
    Caiuby lövi ki a labdát a veszélyes zónából, csak el a kaputól, nem is volt senki a hazai térfélen.

90
    Mkhitaryan került hatalmas helyzetbe középen, közeli lövését Manninger bravúrral ütötte szögletre!

90
    Immobile a bal oldalon kapott labdát 10-11 méteren, kapura fordult, majd próbálta a hosszúra csavarni, de beleléptek.

89
    Hummels szerzi vissza a labdát, Sokratis bonyolódik cselekbe a jobb oldalon, Altintop könnyedén elválasztja a labdától.

88
    Caiuby szabálytalan a felezőnél, jöhet előre a szokásos dortmundi beívelés.

87
    Subotic beadása is a kapu mögött landol, pedig senki sem zavarta – a hazai nézők érthetően türelmetlenek.

86
    Emberelőnyben, meddő mezőnyfölényben is olyan elképesztően impotens a hazai támadójáték a tizenhatoshoz érve, hogy egészen elképesztő. Ez a csapat lett ezüstérmes a tavalyi bajnokságban.