UVSE-Hunguest - Tiszavirág Szeged 12:15 (vége) | VasasPlaket - RACIONET Honvéd 7:7 (vége)
VasasPlaket - RACIONET Honvéd

7:7

(2:3, 2:2, 1:2, 2:0)

szerda 04.02.2015, 19:30 • Császár-Komjádi Uszoda • E.ON Férfi OB I

A Honvéd kicsit megnyugodott a végére, és ennek majdnem megitta a levét. A Vasas bátrabban játszott a zárófelvonásban, de összességében egy igazságos döntetlen született. Támadásban sokat hibázott mindkét fél. Izgalmas és szoros csatát láthattunk, parázs hangulattal. Köszönöm a figyelmüket, további szép estét kívánok! (20:41:08)

Ezzel vége a mérkőzésnek.

32
    Lévai hátrányban is hárítja Bóbis jobb alsóba tartó középről jövő lövését!

32
    Előnyt kap a Vasas.

32
    Időt kér Földi László.

32
    Így viszont még nehéz helyzetben lehetnek a vendégek, mert Fülöp svédcsavarja után jöhet a Vasas, így most a hazaiak kaptak lehetőséget a győzelem megszerzésére.

32
    Barabás sarokra üti a labdát, ezzel megnyerheti a meccset a Honvéd.

31
    Kontra a hazaiak ellen, Földi László sárga lapot kap.

31
    Szőke lövése fölé száll.

31
    BÓBIS MÁTÉ elhajlásból a bal szélről a rövid alsóba pattint! (7:7)

30
    Most kontra a Honvéd ellen.

30
    Barabás sarokra üti a labdát.

29
    Emberelőnyben támadhatott a Vasas, de kontrát fújnak ellenük.

29
    Illés távoli pattintása a felső lécen köt ki.

28
    Lévai rajta volt a labdán, ami a bal kapufáról vágódik ki.

28
    Steinmetz pattint fölé a vendégeknél.

27
    Koji ejtését a bal szélről lehúzza Barabás.

26
    Barabás véd, de sarokra megy a kipattanó.

26
    SEDLMAYER TAMÁS pillanatok alatt kihasználja a fórt! Hat méterről lő a bal alsóba! (6:7)

25
    Barabás kiüti a bal oldali próbálkozást.

25
    Elkezdődött a negyedik negyed, a hazaiaké a ráúszás.

A Honvéd törte meg a gólcsendet és ez akár a győzelemre is elegendő lehet. A Vasas viszont már produkált a szezonban jó utolsó negyedet amellyel fordított. Izgalmas lehet még a vége!

24
    Vége a harmadik negyednek.

24
    KOJI TAKEI úszik meg, védőjét becsapva megforgatja, és szép megoldással a hálóba helyez! (5:7)

23
    Steinmetz fordul be centerben három védővel a nyakán, de tisztán szerelik.

23
    Földi László is időt kér.

23
    Steinmetz pattint mellé a vendégeknél.

23
    Vad Lajos kér időt. Vajon melyik együttes töri meg a gólcsendet?

20
    Az angyalföldi pattintás a felső lécen köt ki, a lefordulásnál viszont jól zár vissza a Vasas és szerelnek a hazai védők.

20
    Rossz bejátszás a vendégeknél, fordulhatnak a hazaiak.

19
    HŐNA DÁVID a jobb szélen marad üresen és ezt kihasználva a rövidbe pattint! (5:6)

19
    Lévai zárja a rövidet, Bóbis kísérlete után sarokra ment.

18
    KISS GERGELY villan, középről a bal alsóba lő emberfórból! (4:6)

18
    Koji lövése a bal kapufáról vágódik ki.

17
    Barabás a léc alól üti ki a játékszert emberhátrányban, de a kipattanó a vendégeké.

17
    Elkezdődött a harmadik negyed, a játékosok egyszerre érnek oda, végül a játékvezetők a Honvédnek ítélik a labdát.

Továbbra is szoros és fordulatos a mérkőzés. A Vasasnak sikerült átvennie a vezetést, de a Honvéd alig egy perc alatt visszavette a kezdeményezést. Kérdés vajon melyik együttes bírja jobban a folytatásban? Hamarosan megtudjuk!

16
    Vége a második negyednek.

16
    Goreta pattintása Lévaié.

16
    A Honvéd megszerzi a labdát, de Vad Lajos előbb időt kér.

15
    KOJI TAKEI lövi be lefordulásból a játékszert! (4:5)

15
    Lévai nem engedi át a keze alatt a bal alsóba tartó labdát.

14
    ILLÉS SÁNDOR a léc alá vágja a büntetőt! (4:4)

14
    Lévai húzza le a bal oldali ejtést.

14
    Koji lövése fórban levágódik a blokkról.

13
    GYÁRFÁS TAMÁS a jobb szélről, lehetetlen szögből lő a hosszúba! (4:3)

13
    Lévai zárja a jobb sarkot, de marad a játékszer az angyalföldieknél.

12
    Előnyben a hazaiak, de előtte Földi László időt kér.

12
    Simon lövése előbb elakad a blokkban, az ismétlés pedig fölé pattan.

11
    Lévai sarokra tolja a labdát.

11
    Bóbis lövése a bal szélről kivágódik a kapufáról, marad a labda a Vasasnál.

10
    BÓBIS MÁTÉ bevágja az ötméterest! (3:3)

9
    Illés pattintása közelről a felső kapufára megy.

9
    Jól blokkolnak a vendég védők.

9
    Elkezdődött a második negyed, ismét a hazaiaké a ráúszás.

A mérkőzés elején a hazaiak könnyű gólokat szereztek, a folytatásban azonban a Honvéd a kihagyott büntető ellenére is fordítani tudott. Szoros folytatásra számíthatunk.

8
    A bal oldali ejtés a felső lécre száll, ezzel vége az első negyednek.

8
    A Honvéd nem használja ki a támadást, a maradék 18 másodperc előtt pedig a Vasas is időt kér.

8
    Negyven másodperccel a negyed vége előtt a vendégek kérnek időt.

7
    ILLÉS SÁNDOR a bal szélről elhajlásból eredményes emberelőnyből! (2:3)

6
    Úgy tűnik ezek a kapusok percei, mert Lévai is hárít, a kipattanó pedig az övé.

6
    Kiss Gergely büntetőjét kapufára tornázza Barabás!

5
    SZŐKE SZABOLCS vágja be a jobb szélről az emberelőnyt! (2:2)

5
    Fülöp kísérletét üti ki Barabás, de marad a labda a vendégeknél.

4
    Lévai is szépen tolja ki a labdát a bal felsőből.

4
    Ismét egy Barabás bravúr.

3
    Steinmetz kerül helyzetbe centerben, de kimarad a hazai lehetőség.

3
    Barabás fogja a középről érkező távoli lövést.

2
    SEDLMAYER TAMÁS most fórból helyez a jobb alsóba! (2:1)

2
    FÜLÖP BENCE a jobb szélről lövi ki a hosszút! (1:1)

2
    Kontra az angyalföldiek ellen.

1
    SEDLMAYER TAMÁS távoli lövése a bal kapufáról kis szerencsével bepattan a kapuba! (1:0)

1
    Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak hozzák el a labdát.

A férfi vízilabda OB I 16. fordulójában két nagy múltú fővárosi együttes csap össze, a Vasas a Honvédot fogadja a Komjádiban! A két csapat a pár évvel ezelőtti rangadókhoz képest már nem a bajnoki címért csatázik, ennek ellenére pikáns mérkőzésre van kilátás.

A Honvéd tűnik a mérkőzés esélyesének, hiszen a kispestiek eddig csak a Szolnok, Eger, OSC triótól kaptak ki és még a Fradi ellen vesztettek pontot. Többi ellenfelüket viszont rendre elintézték Kiss Gergőék.

A Vasasnak ennyire nem jó a mérlege, ettől függetlenül a piros-kékek is ott toporognak a még rájátszást érő hatodik hely környékén. Jelenleg nyolcadikok a tabellán. A 2015-ös évben fontos sikereket arattak az angyalföldiek közvetlen riválisaikkal (Kaposvár, UVSE) szemben, viszont a Pécs elleni vereség még fájó lehet. Legutóbb a bajnoki címre esélyes Szolnok nyert kiütéssel (16:5) a Komjádiban.

A Honvéd és a Vasas őszi találkozóján előbbi gárda 12:6-ra nyerni tudott otthon. Most viszont itt a lehetőség a másik fél részéről a visszavágásra! Jó mérkőzésre van kilátás, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 19:30 - kor kezdődik.