Szolnoki Olaj KK – KK Mega Vizura 88:77 (vége)
szombat 07.02.2015, 18:00 • Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok • Adria Liga

Szolnoki Olaj KK: Lee 9, KELLER 11, Wittmann -, VOJVODA 20, Rakics 2, L. JONES 18, Báder 2, Somogyi -, S. MILOSEVICS 8, Pavlovics -, GIPSON 18.

KK Mega Vizura: Keselj 6, Krisztics 3, Djokovics 7, Jaramaz 5, Veljkovics 0, MILJENOVICS 12, JOKICS 27, Szimovics 0, ZAGORAC 15, Szimeunovics -, Nikolics 2.

Szolnoki Olaj KK – KK Mega Leksz 88:77

Köszönöm a figyelmet! (19:44:58)

A Szolnok fantasztikus támadójátékot mutatott be ezen a mérkőzésen, valamint a második félidőben már a védekezése is rendben volt, ezért tudott tíz pont feletti sikert aratni.
    Az első félidő igazi pontzuhatagot hozott, a másodikban viszont már az Olaj akarata érvényesült és a negyedik negyedben eldöntötte a találkozó sorsát. A hazaiak 48%-kal dobták a triplákat! Lepattanózásban viszont a Mega volt jobb, kétszer annyit szedtek le (44-22).
    A Szolnokban Vojvoda 20 pontig jutott, káprázatosan teljesített. Jones és Gipson is nagyon jól teljesített, mindketten 18 egységet szereztek, valamint kiosztottak tíz illetve hat asszisztot.
    A Mega Lekszet Jokics tartotta sokáig meccsben, aki végül 27 ponttal, 15 lepattanóval és 37-es indexxel zárt, jó eséllyel pályázik a forduló MVP címére az ABA Ligában. Mellette még Miljenovics és Zagorac teljesített jól.
    A magyar együttes 10:11-es mutatóval áll az Adria Liga középmezőnyében.

40:00
    Mérkőzés vége. (88:77)

39:58
    ZAGORAC kettőből egy büntetőt bedobott. (88:77)

39:53
    Lee triplája a sarokból rövid lett. (88:76)

39:36
    Szimovics nem tudott átvenni egy passzt. (88:76)

39:18
    GIPSON még berámolt két büntetőt. (88:76)

39:18
    Jaramaz nem tudta beerőlködni a labdát. (86:76)

39:04
    Jones jó betörése a labda az Olajé. (86:76)

38:43
    ZAGORAC dobott be két büntetőt. (86:76)

38:43
    Vojvoda kipontozódott, de pazar teljesítményt nyújtott. (86:74)

38:36
    Vojvoda dobása ezúttal nem ért gyűrűt. (86:74)

38:03
    LEE triplája a sarokból szintén behullott. (86:74)

37:35
    VOJVODA belépett, majd vissza, az embere lemaradt és Vojvoda bedobta a triplát. (83:74)

37:14
    ZAGORAC kettőből egyet dobott be a büntető vonalról. (80:74)

36:53
    Vojvoda labdaszerzése után, odaütöttek neki, mikor egyedül vitte a labdát a gyűrűre, de nem fújtak technikait. (80:73)

36:34
    Káprázatos betörés MILOSEVICStől, két ember között vitte végig a labdát a gyűrűig. (80:73)

35:56
    Milosevics kiváló kiosztása után GIPSON triplája benn van, 16 pontos az amerikai. (78:73)

35:28
    Miljenovics rontott ziccert. (75:73)

Vendég időkérés. (75:73)

35:16
    Gyorsindítás, majd MILOSEVICS zsákolt, ezzel vezet újra az Olaj. (75:73)

35:03
    VOJVODA egyenlített egy hármassal. (73:73)

34:42
    Keselj szedte össze saját lepattanóját, majd JOKICS dobott egy triplát a visszaosztásból. (70:73)

34:09
    Keselj távoli dobása hosszú. (70:70)

33:37
    Nikolics üres triplája nincs benn. (70:70)

31:50
    JARAMAZ rálépett a triplavonlara, ezért csak két pontot ért a kosár. (66:68)

31:34
    Gyorsindításból szerezhetett volna kosarat Vojvoda, de Nikolics blokkolta. (66:66)

31:05
    KELLER nagyszerűen forgatta meg védőjét és dobott két pontot érő kosarat. (66:66)

30:38
    NIKOLICS tempója beakadt. (64:66)

30:22
    Az Olaj kezdte az utolsó negyedet, nem jó Vojvoda ziccere. (64:64)

30:01
    Elkezdődött a negyedik negyed. (64:64)

A harmadik negyedben már kevesebb pont született, de a támadójáték így is erősebb, mint a védekezés mindkét csapatnál. A szerbeket Jokics tartotta meccsben ebben a negyedben, a mieinknél Vojvoda, Gipson és Jones is jól teljesít.

30:00
    Befejeződött a harmadik negyed. (64:64)

29:57
    Jaramaz triplája nem jó a negyed végén. (64:64)

29:23
    VOJVODA szenzációs flótere három ember felett. (64:64)

28:36
    JOKICS Báder mellől gyötört be egy táblázó duplát. 22 pontos Jokics. (62:64)

27:59
    DJOKICs kapart össze egy labdát a földről, majd dobott egy tempót. (62:62)

27:26
    Jokics újabb támadó lepattanója után most DJOKOVICS talált be kintről. (62:60)

26:47
    RAKICS bedobott két büntetőt, majd a harmadik büntetője homály lett. (62:57)

26:47
    Djokovics ütött oda Rakicsnak tripladobás közben, három büntető jön. (60:57)

26:26
    JOKICS újabb remek megoldása. (60:57)

25:26
    GIPSON triplája pontos. (60:55)

25:00
    MILJENOVICS szép betörése, és pincérrel jól tette fel a labdát. (57:55)

24:36
    JONEs nagyon szép nagy ívű duplája. (57:53)

24:13
    JOKICS szedett támadó lepattanót, majd zsákolt. (55:53)

23:37
    Keller fantasztikus blokkja. (55:51)

23:26
    GIPSON flótere sikeres. (55:51)

22:59
    GIPSON parádés szólója után ért el két pontot. (53:51)

22:30
    Gól-tending, KESELJ horog dobása után leszálló ágban ütötte el a labdát Keller. (51:51)

21:58
    Vojvoda visszalépős triplája nem jó. (51:49)

21:37
    JOKICS szedett támadó lepattanót, majd zsákolt utána. (51:49)

21:14
    Lee középtávolija rövid. (51:47)

20:37
    Gipson tette fel KELLERnek a labdát, aki szépen pöccintette a gyűrűbe. (51:47)

20:17
    Keselj dobása rövid. (49:47)

20:01
    A Mega Leksz kezdte a harmadik negyedet. (49:47)

20:01
    Elkezdődött a harmadik negyed. (49:47)

Fantasztikus támadójátékot láthattunk az első félidőben. A csapatok zsinórban szórták a triplákat, a Szolnok 56%-kal dobta a triplákat, míg a Mega Leksz 61%-kal, egészen kivételes mutatók ezek. Mindkét csapatnak voltak kiváló szakaszai, de az tisztán látszik, hogy közül van tudásban egymáshoz a két együttes.
    Az Olajnál Jones és Vojvoda kiváló, ők járnak 10 pont felett. A vendégek közül Jokics(16 pont) pazarul játszik kintről és bentről is és mellette Miljenovics (10 p) és Zagorac(10 p) is igen ponterős.

19:20
    Vojvoda remek helyzetfelismerése, ugyanis látta, hogy már nem tud pontot dobni és nem tud senkit megjátszani, ezért rádobta ellenfele térdére a labdát. (47:47)

19:09
    VOJVODA duplája hat méterről. (47:47)

18:44
    ZAGORAC a triplavonalról felugorva szerzett két pontot. (45:47)

18:17
    JOKICS most a jobb oldalról dobott egy hármast. (45:45)

Hazai időkérés. (45:42)

17:39
    ZAGORAC triplája a sarokból jó, az iménti zsákolás után most egy triplát dobott. (45:42)

17:10
    MILJENOVICS a jobb oldalról hintett egy triplát. (45:39)

17:00
    Báder rántotta vissza Jokicsot. (45:36)

16:27
    ZAGORAC lépett be az alapvonalról és zsákolt utána. (45:36)

16:02
    JONES mindkét büntetője a helyén. (45:34)

16:02
    Jones gyorsindításból dobott volna kosarat, de dobás közben lefaultolták. (43:34)

15:54
    JONES betörése ismét kiváló volt. (43:34)

15:29
    Két támadó lepattanó után Vojvoda triplája nincs benn, majd Keller ellen fújtak a játékvezetők. (41:34)

Hazai időkérés. (41:34)

14:44
    JOKICS szépen forgatta meg emberét, majd nem hibázta el a dobást. (41:34)

14:18
    A palánk alól talált be VOJVODA. (41:32)

13:59
    KRSZTICS hármasa is a helyén. (39:32)

13:43
    Elképesztő széria, GIPSON hármasa is jó. (39:29)

13:20
    KESELJ középtávolija benn van. (36:29)

13:00
    Szép betörés, majd pontos dobás MILOSEVICSTŐL. (36:27)

12:40
    JARAMAZ is triplából eredményes. (34:27)

12:24
    Újabb remek tripla, most GIPSON a pontszerző. (34:24)

12:00
    Velikovics nem tudott átvenni egy passzt. (31:24)

Vendég időkérés. (31:24)

11:47
    VOJVODA is elhelyezett egy gyönyörű három pontost. 11-0-ás futásban van az Olaj. (31:24)

11:22
    Újabb szolnoki tripla, ezúttal JONES-tól. (28:24)

10:39
    LEE ugyanonnan dobott triplát, mint az első negyedben. (25:24)

10:01
    Elkezdődött a második negyed. (22:24)

Eddig a támadójátékról szól a meccs. Mindkét csapatban kitettek magukért a dobógépek, ugyanis a Szolnokban Vojvoda és Jones volt a legjobb, míg a vendégeknél Jokics és Miljenovics.

10:00
    Befejeződött az első negyed. (22:24)

09:25
    JONES betörés után emberrel együtt tette fel a labdát. (22:24)

08:58
    MILJENOVICS bedobta mindkét büntetőjét. (20:24)

08:51
    Rakics dobása nem sikerült. (20:22)

08:44
    JOKICS megint középről dobott triplát. (20:22)

08:07
    Vojvoda triplája most hosszú lett. (20:19)

07:51
    JOKICS talált be centerből ismét. (20:19)

07:29
    Fantasztikus tripla VOJVODÁTÓL. (20:17)

07:06
    JOKICS a plusz büntetőt is bedobta. (17:17)

07:06
    JOKICS szedett támadó lepattanót, majd talált be. (17:16)

06:55
    JONES most a triplavonalon túlról talált be. (17:14)

06:37
    Jokics és Báder akadt össze, előbbi volt szabálytalan. (14:14)

06:21
    JONES azonnal egyenlített. (14:14)

06:04
    MILJENOVICS triplája tökéletes, vezet a Mega Leksz. (12:14)

05:34
    ZAGORAC ismét behelyezte mindkét büntetőjét. (12:11)

05:34
    Zagorac zsákolt volna, Lee ütött oda neki. (12:9)

05:01
    MILOSEVICS középtávolija behullott. (12:9)

04:35
    Gyorsindítás után MILJENOVICS talált be. (10:9)

04:08
    ZAGORAC bedobta mindkét büntetőjét. (10:7)

04:08
    Jones ütött oda Zagoracnak. (10:5)

03:43
    GIPSON jelentkezett egy gyönyörű triplával. (10:5)

03:15
    Vojvoda szép cselei urán az üres tripla nem jó. (7:5)

03:12
    Keller mentette meg a labdát. (7:5)

02:36
    KELLER szép dolgozott centerben és két pont a jutalma. (7:5)

02:12
    JOKICS középről süllyesztett el egy triplát. (5:5)

00:01

Szolnoki Olaj KK: 5 Lee, 6 Keller, 8 Wittmann, 9 Vojvoda, 11 Rakics, 12 L. Jones, 14 Báder, 15 Somogyi, 24 S. Milosevics, 23 Pavlovics 30 Gipson

KK Mega Vizura: 4 Keselj, 5 Krisztics, 8 Djokovics, 10 Jaramaz, 11 Velikovics, 13 Miljenovic, 15 Jokic, 21 Szimovics, 25 Zagorac, 33 Szimeunovics, 34 Nikolics

Játékvezetők: Obradovics, Vovk, Bijedics.

A kosárlabda Adria Liga 21. fordulójában a Szolnoki Olaj a szerb Mega Lekszet látja vendégül a Tiszaligetben. Az Olaj egy győzelemmel többet számlál eddig a sorozatban és az őszi meccsen idegen győzött a Mega ellen. A múlt heti eredmények viszont a szerbek mellett szólnak, ugyanis ők legyőzték a második helyen álló Buducsnosztot, míg a Szolnok súlyos vereségbe szaladt bele a Crvena Zvezda otthonában.

A Szolnok a héten visszarendelte Kecskemétről a Milan Rakicsot, így még bővebb rotációval dolgozhat Alekszics mester. Sztrahinja Milosevics és Lazeric Jones parádés formában van már huzamosabb ideje és Vojdvoda Dávidnak is voltak remek mérkőzései, erre lehet építeni ezúttal is.

A Mega Lekszben hemzsegnek a fiatal és egyben roppant tehetséges játékosok. Közülük is kiemelkedik az irányító Nenad Miljenovics, aki a legmagasabb indexmutatóval rendelkezik a ligában azok közül, akik a csapatuk mérkőzéseinek legalább felén pályára léptek. A 21 éves Miljenovics az idei drafton jó eséllyel el fog kelni az NBA-be. A 19 esztendős Nikola Jokics viszont már el is kelt tavaly, hiszen 41. választottként a Denver draftolta, de ezt a szezont még az Adria Ligába játssza végig és nem is akárhogyan, hiszen Miljenovics mögött második a értékindex rangsorban.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.