Szolnoki Olaj KK – KK Mega Vizura 88:77 (vége)
88:77 (22:24, 49:47, 64:64)
KK Mega Vizura
szombat 07.02.2015, 18:00 • Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok • Adria Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

A kosárlabda Adria Liga 21. fordulójában a Szolnoki Olaj a szerb Mega Lekszet látja vendégül a Tiszaligetben. Az Olaj egy győzelemmel többet számlál eddig a sorozatban és az őszi meccsen idegen győzött a Mega ellen. A múlt heti eredmények viszont a szerbek mellett szólnak, ugyanis ők legyőzték a második helyen álló Buducsnosztot, míg a Szolnok súlyos vereségbe szaladt bele a Crvena Zvezda otthonában.

A Szolnok a héten visszarendelte Kecskemétről a Milan Rakicsot, így még bővebb rotációval dolgozhat Alekszics mester. Sztrahinja Milosevics és Lazeric Jones parádés formában van már huzamosabb ideje és Vojdvoda Dávidnak is voltak remek mérkőzései, erre lehet építeni ezúttal is.

A Mega Lekszben hemzsegnek a fiatal és egyben roppant tehetséges játékosok. Közülük is kiemelkedik az irányító Nenad Miljenovics, aki a legmagasabb indexmutatóval rendelkezik a ligában azok közül, akik a csapatuk mérkőzéseinek legalább felén pályára léptek. A 21 éves Miljenovics az idei drafton jó eséllyel el fog kelni az NBA-be. A 19 esztendős Nikola Jokics viszont már el is kelt tavaly, hiszen 41. választottként a Denver draftolta, de ezt a szezont még az Adria Ligába játssza végig és nem is akárhogyan, hiszen Miljenovics mögött második a értékindex rangsorban.

Szolnoki Olaj KK: 5 Lee, 6 Keller, 8 Wittmann, 9 Vojvoda, 11 Rakics, 12 L. Jones, 14 Báder, 15 Somogyi, 24 S. Milosevics, 23 Pavlovics 30 Gipson

KK Mega Vizura: 4 Keselj, 5 Krisztics, 8 Djokovics, 10 Jaramaz, 11 Velikovics, 13 Miljenovic, 15 Jokic, 21 Szimovics, 25 Zagorac, 33 Szimeunovics, 34 Nikolics

Játékvezetők: Obradovics, Vovk, Bijedics.

02:12
    JOKICS középről süllyesztett el egy triplát. (5:5)

02:36
    KELLER szép dolgozott centerben és két pont a jutalma. (7:5)

03:12
    Keller mentette meg a labdát. (7:5)

03:15
    Vojvoda szép cselei urán az üres tripla nem jó. (7:5)

03:43
    GIPSON jelentkezett egy gyönyörű triplával. (10:5)

04:08
    Jones ütött oda Zagoracnak. (10:5)

04:08
    ZAGORAC bedobta mindkét büntetőjét. (10:7)

04:35
    Gyorsindítás után MILJENOVICS talált be. (10:9)

05:01
    MILOSEVICS középtávolija behullott. (12:9)

05:34
    Zagorac zsákolt volna, Lee ütött oda neki. (12:9)

05:34
    ZAGORAC ismét behelyezte mindkét büntetőjét. (12:11)

06:04
    MILJENOVICS triplája tökéletes, vezet a Mega Leksz. (12:14)

06:21
    JONES azonnal egyenlített. (14:14)

06:37
    Jokics és Báder akadt össze, előbbi volt szabálytalan. (14:14)

06:55
    JONES most a triplavonalon túlról talált be. (17:14)

07:06
    JOKICS szedett támadó lepattanót, majd talált be. (17:16)

07:06
    JOKICS a plusz büntetőt is bedobta. (17:17)

07:29
    Fantasztikus tripla VOJVODÁTÓL. (20:17)

07:51
    JOKICS talált be centerből ismét. (20:19)

08:07
    Vojvoda triplája most hosszú lett. (20:19)

08:44
    JOKICS megint középről dobott triplát. (20:22)

08:51
    Rakics dobása nem sikerült. (20:22)

08:58
    MILJENOVICS bedobta mindkét büntetőjét. (20:24)

09:25
    JONES betörés után emberrel együtt tette fel a labdát. (22:24)

10:00
    Befejeződött az első negyed. (22:24)

Eddig a támadójátékról szól a meccs. Mindkét csapatban kitettek magukért a dobógépek, ugyanis a Szolnokban Vojvoda és Jones volt a legjobb, míg a vendégeknél Jokics és Miljenovics.

10:01
    Elkezdődött a második negyed. (22:24)

10:39
    LEE ugyanonnan dobott triplát, mint az első negyedben. (25:24)

11:22
    Újabb szolnoki tripla, ezúttal JONES-tól. (28:24)

11:47
    VOJVODA is elhelyezett egy gyönyörű három pontost. 11-0-ás futásban van az Olaj. (31:24)

Vendég időkérés. (31:24)

12:00
    Velikovics nem tudott átvenni egy passzt. (31:24)

12:24
    Újabb remek tripla, most GIPSON a pontszerző. (34:24)

12:40
    JARAMAZ is triplából eredményes. (34:27)

13:00
    Szép betörés, majd pontos dobás MILOSEVICSTŐL. (36:27)

13:20
    KESELJ középtávolija benn van. (36:29)

13:43
    Elképesztő széria, GIPSON hármasa is jó. (39:29)

13:59
    KRSZTICS hármasa is a helyén. (39:32)

14:18
    A palánk alól talált be VOJVODA. (41:32)

14:44
    JOKICS szépen forgatta meg emberét, majd nem hibázta el a dobást. (41:34)

Hazai időkérés. (41:34)

15:29
    Két támadó lepattanó után Vojvoda triplája nincs benn, majd Keller ellen fújtak a játékvezetők. (41:34)

15:54
    JONES betörése ismét kiváló volt. (43:34)

16:02
    Jones gyorsindításból dobott volna kosarat, de dobás közben lefaultolták. (43:34)

16:02
    JONES mindkét büntetője a helyén. (45:34)

16:27
    ZAGORAC lépett be az alapvonalról és zsákolt utána. (45:36)

17:00
    Báder rántotta vissza Jokicsot. (45:36)

17:10
    MILJENOVICS a jobb oldalról hintett egy triplát. (45:39)

17:39
    ZAGORAC triplája a sarokból jó, az iménti zsákolás után most egy triplát dobott. (45:42)

Hazai időkérés. (45:42)

18:17
    JOKICS most a jobb oldalról dobott egy hármast. (45:45)

18:44
    ZAGORAC a triplavonalról felugorva szerzett két pontot. (45:47)

19:09
    VOJVODA duplája hat méterről. (47:47)

19:20
    Vojvoda remek helyzetfelismerése, ugyanis látta, hogy már nem tud pontot dobni és nem tud senkit megjátszani, ezért rádobta ellenfele térdére a labdát. (47:47)

19:51
    BÁDER dobott be két büntetőt. (49:47)

19:59
    Jokics flótere hosszú. (49:47)

20:00
    Vége a második negyednek. (49:47)

Fantasztikus támadójátékot láthattunk az első félidőben. A csapatok zsinórban szórták a triplákat, a Szolnok 56%-kal dobta a triplákat, míg a Mega Leksz 61%-kal, egészen kivételes mutatók ezek. Mindkét csapatnak voltak kiváló szakaszai, de az tisztán látszik, hogy közül van tudásban egymáshoz a két együttes.
    Az Olajnál Jones és Vojvoda kiváló, ők járnak 10 pont felett. A vendégek közül Jokics(16 pont) pazarul játszik kintről és bentről is és mellette Miljenovics (10 p) és Zagorac(10 p) is igen ponterős.

20:01
    Elkezdődött a harmadik negyed. (49:47)

20:01
    A Mega Leksz kezdte a harmadik negyedet. (49:47)

20:17
    Keselj dobása rövid. (49:47)

20:37
    Gipson tette fel KELLERnek a labdát, aki szépen pöccintette a gyűrűbe. (51:47)

21:14
    Lee középtávolija rövid. (51:47)

21:37
    JOKICS szedett támadó lepattanót, majd zsákolt utána. (51:49)

21:58
    Vojvoda visszalépős triplája nem jó. (51:49)

22:30
    Gól-tending, KESELJ horog dobása után leszálló ágban ütötte el a labdát Keller. (51:51)

22:59
    GIPSON parádés szólója után ért el két pontot. (53:51)

23:26
    GIPSON flótere sikeres. (55:51)

23:37
    Keller fantasztikus blokkja. (55:51)

24:13
    JOKICS szedett támadó lepattanót, majd zsákolt. (55:53)

24:36
    JONEs nagyon szép nagy ívű duplája. (57:53)

25:00
    MILJENOVICS szép betörése, és pincérrel jól tette fel a labdát. (57:55)

25:26
    GIPSON triplája pontos. (60:55)

26:26
    JOKICS újabb remek megoldása. (60:57)

26:47
    Djokovics ütött oda Rakicsnak tripladobás közben, három büntető jön. (60:57)

26:47
    RAKICS bedobott két büntetőt, majd a harmadik büntetője homály lett. (62:57)

27:26
    Jokics újabb támadó lepattanója után most DJOKOVICS talált be kintről. (62:60)

27:59
    DJOKICs kapart össze egy labdát a földről, majd dobott egy tempót. (62:62)

28:36
    JOKICS Báder mellől gyötört be egy táblázó duplát. 22 pontos Jokics. (62:64)

29:23
    VOJVODA szenzációs flótere három ember felett. (64:64)

29:57
    Jaramaz triplája nem jó a negyed végén. (64:64)

30:00
    Befejeződött a harmadik negyed. (64:64)

A harmadik negyedben már kevesebb pont született, de a támadójáték így is erősebb, mint a védekezés mindkét csapatnál. A szerbeket Jokics tartotta meccsben ebben a negyedben, a mieinknél Vojvoda, Gipson és Jones is jól teljesít.

30:01
    Elkezdődött a negyedik negyed. (64:64)

30:22
    Az Olaj kezdte az utolsó negyedet, nem jó Vojvoda ziccere. (64:64)

30:38
    NIKOLICS tempója beakadt. (64:66)

31:05
    KELLER nagyszerűen forgatta meg védőjét és dobott két pontot érő kosarat. (66:66)

31:34
    Gyorsindításból szerezhetett volna kosarat Vojvoda, de Nikolics blokkolta. (66:66)

31:50
    JARAMAZ rálépett a triplavonlara, ezért csak két pontot ért a kosár. (66:68)

33:37
    Nikolics üres triplája nincs benn. (70:70)

34:09
    Keselj távoli dobása hosszú. (70:70)

34:42
    Keselj szedte össze saját lepattanóját, majd JOKICS dobott egy triplát a visszaosztásból. (70:73)

35:03
    VOJVODA egyenlített egy hármassal. (73:73)

35:16
    Gyorsindítás, majd MILOSEVICS zsákolt, ezzel vezet újra az Olaj. (75:73)

Vendég időkérés. (75:73)

35:28
    Miljenovics rontott ziccert. (75:73)

35:56
    Milosevics kiváló kiosztása után GIPSON triplája benn van, 16 pontos az amerikai. (78:73)

36:34
    Káprázatos betörés MILOSEVICStől, két ember között vitte végig a labdát a gyűrűig. (80:73)

36:53
    Vojvoda labdaszerzése után, odaütöttek neki, mikor egyedül vitte a labdát a gyűrűre, de nem fújtak technikait. (80:73)

37:14
    ZAGORAC kettőből egyet dobott be a büntető vonalról. (80:74)

37:35
    VOJVODA belépett, majd vissza, az embere lemaradt és Vojvoda bedobta a triplát. (83:74)

38:03
    LEE triplája a sarokból szintén behullott. (86:74)

38:36
    Vojvoda dobása ezúttal nem ért gyűrűt. (86:74)

38:43
    Vojvoda kipontozódott, de pazar teljesítményt nyújtott. (86:74)

38:43
    ZAGORAC dobott be két büntetőt. (86:76)

39:04
    Jones jó betörése a labda az Olajé. (86:76)

39:18
    Jaramaz nem tudta beerőlködni a labdát. (86:76)

39:18
    GIPSON még berámolt két büntetőt. (88:76)

39:36
    Szimovics nem tudott átvenni egy passzt. (88:76)

39:53
    Lee triplája a sarokból rövid lett. (88:76)

39:58
    ZAGORAC kettőből egy büntetőt bedobott. (88:77)

40:00
    Mérkőzés vége. (88:77)

A Szolnok fantasztikus támadójátékot mutatott be ezen a mérkőzésen, valamint a második félidőben már a védekezése is rendben volt, ezért tudott tíz pont feletti sikert aratni.
    Az első félidő igazi pontzuhatagot hozott, a másodikban viszont már az Olaj akarata érvényesült és a negyedik negyedben eldöntötte a találkozó sorsát. A hazaiak 48%-kal dobták a triplákat! Lepattanózásban viszont a Mega volt jobb, kétszer annyit szedtek le (44-22).
    A Szolnokban Vojvoda 20 pontig jutott, káprázatosan teljesített. Jones és Gipson is nagyon jól teljesített, mindketten 18 egységet szereztek, valamint kiosztottak tíz illetve hat asszisztot.
    A Mega Lekszet Jokics tartotta sokáig meccsben, aki végül 27 ponttal, 15 lepattanóval és 37-es indexxel zárt, jó eséllyel pályázik a forduló MVP címére az ABA Ligában. Mellette még Miljenovics és Zagorac teljesített jól.
    A magyar együttes 10:11-es mutatóval áll az Adria Liga középmezőnyében.

Pontszerzők:
    Szolnoki Olaj KK: Lee 9, KELLER 11, Wittmann -, VOJVODA 20, Rakics 2, L. JONES 18, Báder 2, Somogyi -, S. MILOSEVICS 8, Pavlovics -, GIPSON 18.

KK Mega Vizura: Keselj 6, Krisztics 3, Djokovics 7, Jaramaz 5, Veljkovics 0, MILJENOVICS 12, JOKICS 27, Szimovics 0, ZAGORAC 15, Szimeunovics -, Nikolics 2.

Szolnoki Olaj KK – KK Mega Leksz 88:77

Köszönöm a figyelmet! (19:44:58)