Franciaország – Szlovákia 3:2 (vége) | Dánia – Magyarország 2:3 (vége)
Franciaország
3:2 (0:1, 0:0, 3:1)
Szlovákia
vasárnap 08.02.2015, 10:40 • Káposztásmegyeri Jégpalota, Budapest • Négy Nemzet Torna

A harmadik harmadbeli viszonylag gyors szlovák második gólt követően a franciák erősítettek, fordítani tudtak és összességében megérdemelten nyertek! Ezzel a szlovákok pont nélkül fejezték be a tornát, míg a franciáknak öt pontjuk van és az, hogy ez hányadik helyre lesz elég, majd a 13.40-kor kezdődő dán-magyar találkozón dől el!
    Tartsanak velünk akkor is! (12:43:42)

60:00

59:34
    Még egy időkérés Andrej Schobertől, a szlovákok szakvezetőjétől!

59:34
    Tilos a szlovákok részéről, ezt a 3 pontot már nem fogja kiengedni kezéből a francia együttes!

59:07
    Próbálnak támadni a szlovákok, de egyikük lesre korcsolyázott!

58:01
    Belül vagyunk a rendes játékiső utolsó kettő percén!

57:44
    Fohrer jó cselek után közelről lőtt kapura, de Kvaková ezúttal hárított!

56:33
    Duvin lövése zúgott el a szlovák kapu mellett!

55:53
    Hosszú idő után valami a szlovákoktól, Palová lövését hárította Baldin!

54:55
    Okosan tartják most a korongot a franciák.

53:30
    Most viszont a franciák ütötték ki tilosra a korongot.

53:00
    A két gyorsan bekapott gól láthatóan megroggyantotta a szlovákokat, akik azóta alig találják helyüket a jégen!

50:27
    Franciaország gólt szerzet!
    Gólszerző FOHRER. Rémálom volt ez a kettős emberhátrány a szlovákoknak! A maradék sima fórból Lara Escuredo korongját SOLINE FOHRER nagy erővel lőtte a szlovák kapu bal felső sarkába!
    Fordítottak tehát a franciák, 3-2

49:29
    Gólszerző GENDARME. Kettős emberelőnyben GWENDOLINE GENDARME lövése egy szlovák korcsolyán megpattanva került Kvaková kapujába! 2-2

49:13
    Időt kért a francia szakvezetés!

49:13
    Curmová gáncsolásért kapott 2 percet, kettős francia emberelőny lesz!

48:38
    Palová bottal akasztásért kapott 2 percet, francia emberelőny!

48:22
    Duvin közeli kísérletét is hárította a szlovák kapus.

48:10
    Kvaková volt nagy munkában!

47:50
    Bouché lövése zúgott el a szlovákok kapuja felett.

46:04
    Gólszerző FOHRER. Assziszt: Bouché. Szépítenek a franciák, Anouck Bouché korongját SOLINE FOHRER lőtte a szlovák kapu bal alsó sarkába! 1-2

45:44
    Curmová lövését hárította a francia kapus.

45:23
    Tilosra ütötték a korongot a szlovákok.

45:19
    Kiegészült a francia együttes.

44:30
    Nem tudja most bent tartani a korongot a szlovák válogatott a támadóharmadban!

43:19
    Duvin kapott 2 percet gáncsolásért, újabb szlovák emberelőny!

42:43
    Támad most a francia válogatott, de lesre korcsolyáztak a csatáraik.

40:50
    Szlovákia gólt szerzett!
    Gólszerző CULIKOVÁ. Assziszt: Mikesková. A rövid emberelőny is elég volt ezúttal a szlovákoknak, Miriam Mikesková korongját JANKA CULIKOVÁ lőtte a francia kapuba! 0-2

40:23
    Kiegészültek a szlovákok, most Nekik van egy kis emberelőnyük!

40:02
    4 a 4 elleni tehát egyelőre a játék.

40:01

Rendkívül gólszegény eddig a találkozó, a második harmadban egyáltalán nem született találat! A franciák vérszegényen támadnak, a szlovákok viszont kiválóan védekeznek, ezért a vezetésük egyelőre megérdemelt!
    A harmadik harmad majd 4 a 4 elleni játékkal kezdődik, ezt követően a szlovákok lesznek emberelőnyben!
    Tartsanak velünk az újabb szünet után is!

40:00

39:01
    Utolsó percen belül vagyunk a második harmadban!

38:46
    Oda a francia emberelőny, Duvin gáncsolt, ez is két perc!

38:23
    Újabb francia emberelőny, Obercianová kapott 2 percet bottal akasztásért!

37:53
    Jouanny korongjára vetődött rá remekül Kvaková!

37:38
    Simán kihúzták a szlovákok az emberhátrányt, kiegészültek.

37:06
    Tilost ütöttek a franciák emberelőnyben!

36:40
    Aurard visszatett korongja nem volt jó senkinek.

35:43
    Fohrer korongja vágódott a szlovák kapu fölé!

35:38
    Pont amikor kiegészültek a franciák kettő perc a túloldalon is, Herichová akasztotta a kiugró francia lányt!

35:02
    Palová lövését védte a francia kapus.

34:30
    Curmová kétszer egymás után is eltörte a korongot lövőhelyzetben.

33:38
    Fordul a kocka, bottal akasztásért most Jouanny megy ki 2 percre, szlovák emberelőny!

32:50
    Kiegészültek a szlovákok.

32:45
    Mikesková ugrott ki emberhátrányban, de végül beérték Őt is szerelték még a francia kapu előtt!

32:20
    Nagyon jól védekezik egyelőre emberhátrányban a szlovák válogatott.

31:01
    Escuredo korongja elkerülte a szlovákok kapuját!

30:50
    Emberelőnybe kerültek a franciák, Herichová bottal akasztásért kapott kettő percet!

30:20
    Aurard lövését mamutjával védte Kvaková!

30:00
    A rendes játékidő felénél járunk, egyelőre egygólos a szlovákok vezetése!

29:17
    Villiot lövésével a kapuvasat találta el, nagyot csattant, de nincs francia gól!

28:28
    Kissé eseménytelen most a találkozó, egy szlovák lest jegyezhettünk fel.

28:21
    Egyelőre képtelenek a franciák arra, hogy bevigyék a korongot a támadóharmadukba.

27:15
    Fohrer lövése vágódott le a szlovák védőkről!

25:44
    Bouché elől mentett ezúttal a szlovák portás!

25:30
    Megint francia mezőnyfölény a jégen, de nagyon komoly gólhelyzet nélkül

24:26
    Megint egy szlovák tilos!

23:51
    Gorecká korongját Trebulová nem tudta belőni közelről, Baldin hárítani tudott.

23:14
    Tilos felszabadítás most a szlovákok részéről!

22:02
    Fohrer remekül középre tett korongját Aurard lőtte közelről a szlovák kapusba!

21:39
    Tilosra ütötték a korongot most a franciák.

20:43
    Escuredo hatalmas lövése után zúgott el a korong a szlovákok kapuja mellett.

20:05
    Rögtön a második harmad elején lesre korcsolyáztak a franciák.

20:01

Egy, francia fölénnyel kezdődő, majd kiegyenlítetté váló első harmadban a szlovákok a büntetőt még kihagyták, majd Herichová javított, így egyelőre vezet a szlovák válogatott.
    Tartsanak velünk a szünet után is!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:09
    Kiegészültek a szlovákok, most Ők vannak emberelőnyben!

19:01
    Utolsó percen belül az első harmadban.

17:59
    Oda a francia emberelőny, bottal akasztásért Parment is kapott 2 percet, 4 a 4 elleni a játék.

17:44
    Parment lövése ment el a szlovák kapu mellett!

17:22
    Escuredo elől szedte fel a korongot a szlovákok kapusa!

17:09
    Emberelőnyben a franciák, Cernanová kapta a 2 percet gáncsolásért!

16:20
    A gól óta már jobban is játszik a szlovák válogatott, de most támadóik lesre korcsolyáztak!

15:46
    Rihet elől Kvaková vetődött rá a korongra és csípte el azt!

15:16
    Kvaková volt munkában!

13:52
    Gólszerző HERICHOVÁ. Assziszt: Sroková. Gyors, korszerű akció végén Sroková középre tett korongját a büntetőt még elhibázó MARIA HERICHOVÁ most magabiztosan emelte a franciák kapujába! 1-0 Szlovákia javára!

12:57
    Goreckát keményen eltalálta a korong, de reméljük, nem komoly a sérülés!

11:45
    Herichová rávezetését Baldin kapus megfogta, nincs tehát gól a büntetőből!

11:45
    Herichová lépett ki, akasztották Őt a franciák, büntető a szlovákok javára!

10:20
    Sokkal többet van a korong a div1/A-s franciáknál, de gól egyelőre nincs!

09:00
    Megint Escuredo volt veszélyes a szlovák kapura, de Kvaková mentett!

08:55
    Lesen akadt el a mezőnyfölényben lévő franciák akciója.

07:16
    Escuredo középre tartó nagy lövését fogta a szlovák kapus!

06:47
    Kiegészültek a szlovákok!

06:28
    Kvaková volt megint munkában!

06:12
    Jouanny csak az oldalhálót találta el balról leadott lövésével.

05:16
    Kvaková fogta Bouché lövését!

04:47
    Klimasová bottal akasztásért kapja a meccs első 2 percét, francia emberelőny!

04:31
    Parment lövése ment el Kvaková kapuja mellett.

03:20
    Escuredo korongja kerülte el a szlovák kaput.

02:30
    Herichovával szemben védekeztek jól a franciák.

01:27
    Obre elől mentett Kvaková a szlovák ma védő kapusa! A franciák ketrecét Baldin őrzi ezen a meccsen.

00:44
    Rögtön egy szlovák les az elején.

Franciaország: Kapusok: Baldin, Lambert.
    Védők: Leclerc, Villiot, Sage-Vallier, Ridde, Lager-Lacombe, Parment, Gendarme, Pousse.
    Csatárok: Obre, Fohrer, Duvin, Vix, Escuredo, Aurard, Rihet, Rozier, Bouché, Jouanny, Cuasnet, Debuquet. Szövetségi edző: Gregory Tarle

Szlovákia: Kapusok: Lettrichová, Kvaková
    Védők: Drabeková, Zalesaková, Istocyová, Curmová, Cernaková, Raková, Palová.
    Csatárok: Sroková, Klimasová, Obercianová, Trebulová, Herichová, Zaborská, Gorecka, Culiková, Mikesková, Kvaková, Koreniková, Gapová, Stasová. Szövetségi edző: Andrej Schober

Játékvezetők: Németh Márton, Haszonits Miklós – Sándor Zsuzsanna, Gebora Zita..

00:01

Felsorakoztak a csapatok, kékben a franciák, fehér felsőben a szlovák együttes.

A franciáknál a mai napon Lucie Delcroix nem húz mezt, viszont visszakerül a csapatba Clara Rozier, aki tegnap ellenünk nem lépett jégre.
    A szlovákoknál Staronová nem játszik ezúttal, legalábbis a hivatalos nevezés szerint.
    Rögtön kezdődik a mérkőzés, jó szórakozást kívánunk hozzá!

Ismételten nagy nagy szeretettel köszöntjük kedves, a hölgy jégkorong iránt érdeklődő olvasóinkat a Káposztásmegyeri Jégpalotából!
    Hamarosan megkezdődik a Négy Nemzet torna zárónapjának első találkozója, a tornán eddig 2 pontot gyűjtő francia- és a pillanatnyilag pont nélkül álló szlovák együttes között.
    Egyelőre még tart a két hölgykoszorú bemelegítése és hamarosan a ma jégre lépők névsorát is olvashatják.
    Tartsanak velünk!

A Női Négy Nemzet torna vasárnapi zárónapja előtt a franciák a magyar válogatott ellen szombaton, a szétlövés során megszerzett két ponttal, míg a szlovákok pont nélkül állnak. A délelőtti találkozón tehát tulajdonképpen a harmadik hely a tét, de a franciáknak győzelem esetén még a másodikra is van esélyük.
    A szlovák válogatott tulajdonképpen mindkét meccsén közel állt a pontszerzéshez, a dánok ellen kétszer is vezettek, de a döntő pillanatokban mindig az ellenfelek koncentráltak jobban.
    A franciák mindkét eddigi meccse nagyon szoros volt és végül a szombatot, a mieink ellen büntetőkkel meg is tudták nyerni.
    A szlovákok nyolván nem akarnak nyeretlenül hazamenni, így ebből akár egy érdekes meccs is kerekedhet!
    Érdemes tehát már vasárnap délelöttől ránk figyelni!
    Jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 10:40 - kor kezdődik.

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 47. Fohrer (Bouché), 50. Gendarme, 51. Fohrer (Escuredo) – 14. Herichová (Sroková), 41. Culiková (Mikesková)

Játékvezetők: Németh Márton, Haszonits Miklós – Sándor Zsuzsanna, Gebora Zita.