Arsenal FC – Leicester City 2:1 (vége) | Hull City – Aston Villa FC 2:0 (vége) | Sunderland AFC – Queens Park Rangers 0:2 (vége)
Liverpool F.C. – Tottenham Hotspur 3:2 (vége)
Arsenal FC
2:1 (2:0)
Leicester City
kedd 10.02.2015, 20:45 • Emirates Stadium, London • Barclays Premier League

Az utolsó percekben nagyon megizzadtak a hazai védők, a vendégek talán rá is szolgáltak az egy pontra. A második félidőben visszafogottabb Arsenalt láthattunk, aminek majdnem meglett az eredménye.

Összességében ha nehezen is, de behúzta a mérkőzést az Arsenal.

Köszönjük, hogy velünk tartottatok, nyugodalmas jó éjszakát kívánunk! (22:42:49)

90+5

90+5
    Egy emberként védekeznek a hazaiak.

90+4
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Giroud (Arsenal FC).

90+3
    Ospina ütközik Ulloaval. A játékvezető szabadrúgást ítél kifelé.

90+2
    Schwarzer rúgja telibe Giroud.

90+2
    Ulloa szabálytalan az ellenfél tizenhatosánál.

90+1
    5 perc lesz a ráadás. Ennyi ideje maradt a vendégeknek.

90
    Özil botlik el a labdában. Kirúgás következik. Nem sok ideje maradt a vendégeknek kiegyenlíteni.

90
    Flamini lövése megpattan egy védőn. Szögletet rúghat az Arsenal.

89
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Simpson (Leicester City).

88
    Kisebb lökdösődés alakul ki a vendégek térfelén. Schwarzer végzi el a szabadrúgást.

88
    James szabálytalan Giroud ellen a félpályánál.

86
    Özil esik el az ellenfél tizenhatosának elő terében, de néma marad a játékvezető sípja. A visszajátszásból úgy tűnik, hogy szabálytalan volt Simpson.

86
    Csere a Leicester City-nél/nál: lemegy Schlupp, bejön Nugent.

84
    Konchesky szereli a tizenhatoson belül Flaminit. A labda is ott volt, nincs tizenegyes.

82
    Csere a Arsenal FC-nél/nál: lemegy Ramsey, bejön Flamini.

82
    Ramsey kér ápolást egy ütközést követően. Lehet, hogy nem fogja tudni folytatni.

81
    Csere a Leicester City-nél/nál: lemegy Morgan, bejön Ulloa.

79
    Mahrez hozza ziccerbe Kramaricot, de nem tudja átemelni Ospinat. Megint kiegyenlíthetett volna a Leicester.

78
    Ramsey lövését Cambiasso blokkolja szögletre.

76
    Bellerin szabálytalankodik Schlupp ellen. Nehezen tudta megállítani a hazai játékos.

75
    Konchesky ívelt a kapu elé, de Ospina begyűjti .

73
    Csere a Arsenal FC-nél/nál: lemegy Walcott, bejön Ramsey.

71
    Mahrez centikkel lő mellé a jobb kapufa mellett. Óriási helyzet maradt ki.

70
    Giroud szerel szabálytalanul.

68
    Cambiasso lövésére kell kivetődnie Ospinanak.

68
    Csere a Arsenal FC-nél/nál: lemegy Sanchez, bejön Giroud.

67
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Rosicky (Arsenal FC).

67
    Cazorla tör be a tizenhatoson belül, megcélozza a hosszú sarkot, de Schwarzer hatalmas vetődéssel véd.

64
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Wasilewski (Leicester City).

64
    Mahrez tekeri középre a szabadrúgást, de Ospina ezt magabiztosan gyűjti be.

64
    Vérszemet kapnak a vendégek. Szabadrúgáshoz jutnak az Arsenal térfelén.
    KRAMARIC - 2:1

61
    Mahrez beadását egy Leicester támadó lefejeli éppen ANDREJ KRAMARIC elé, majd kilövi a jobb alsó sarkot a csatár. Szépítenek a vendégek. Az állás 2:1!

61
    Kramaric elé pattan a labda, a hosszút veszi célba, de Ospina hatalmas bravúrral ér le és védi ki.

59
    Csere a Leicester City-nél/nál: lemegy Upson, bejön Wasilewski.

57
    James került volna gólhelyzetbe, de nem tudta átvenni az átadást. Ospina kezében a labda.

55
    A védők kifejelik a szögletet.

54
    Konchesky harcol ki szögletet.

52
    Kramaric célozza meg a rövid sarkot, de Ospina a helyén áll.

49
    Odaszögezte a kapuhoz az Arsenal a Leicestert.

46
    Rosicky próbálkozik egy kapáslövéssel, de mellé lő.

46
    A hazaik kezdték el a második félidőt.

46

Teljes mértékben uralja a mérkőzést eddig az Arsenal. Bár vannak lehetőségei a vendégeknek, igazán komoly veszélyt nem jelentettek az első félidőben a kicsit bizonytalanul védő Ospina kapujára.

Koscielny és Walcott góljával 2 gólos előnnyel mehetnek a szünetre a csapatok.

Hamarosan folytatjuk!

45+2

Ospina húzná le a középre ívelt szögletet, de kiejti a labdát a kezéből, végül Koscielny segít be a társának.

45+2
    Kramaric harcol ki újabb szögletet.

45+1
    Özil tekeri a jobb kapufa mellé a szabadrúgást. Nem sokon múlt.

45+1
    A tizenhatos vonala előtt buktatja Konchesky Cazorlat. Veszélyes helyről rúghat szabadrúgást az Arsenal.

44
    Sanchez keveredik a tizenhatoson belülre, de a védők szerelik.

43
    Walcott kerül újra helyzetbe, de rosszul játszik középre a védők pedig visszaérnek és mentenek.
    WALCOTT - 2:0

41
    Özil lövése kipattan Schwarzerről, a kipattanó labdára pedig THEO WALCOTT startol, aki kíméletlenül a hosszúba vágja. Már 2:0 az Arsenalnak.

39
    Mahrez tekeri el jobbal a kapufa mellett a labdát. Ospina már verve volt.

37
    Mahrez fejese szállt fölé. Intő jel a hazaiaknak.

35
    Monreal szabálytalan a félpályánál.

33
    Sanchez hozza zavarba Schwarzert, de elügyetlenkedi a helyzetet. Kirúgás következik.

32
    Sanchez távoli lövése akad el Morganben. Lehet, hogy a kezét is érintette a labda, mindenesetre a játékvezető nem ítél büntetőt.

30
    Cazorlat kell ápolni az oldalvonalon kívül.

29
    Lendületben a hazaiak, Cazorla lövésébe vetődnek bele a védők.
    KOSCIELNY - 1:0

28
    Özil tekeri középre a szögletet ami LAURENT KOSCIELNY lábára érkezik pontosan és egy gyönyörű mozdulattal a rövidre bevágja. Vezet az Arsenal.

27
    Özil tudja kapura tenni a labdát egy pöccintéssel, de Schwarzer szögletre tolja.

27
    Rosicky bólintja ki a szögletet semleges területre.

26
    Cambiasso beadása Bellerin sarkáról pattan szögletre.

25
    Corquelin belépőjét fújja le a játékvezető a félpályánál.

22
    Rosicky ugratja ki Cazorlat gólhelyzetben, de a partjelző lest ítél.

21
    Kramaric ér kézzel a labdához. A játékvezető azonnal a sípjába fúj.

19
    Lepattan Rosicky szabadrúgása a sorfalról.

18
    Sanchezt rántja le Upson 20 méterre a kaputól.

17
    Konchesky beadását kifejelik a védők.

15
    Walcott lép ki a védők gyűrűjéből és lövi telibe a kapust közelről. Öziltől kapta a passzt. Szöglet következik.

13
    Mahrez kap tökéletes labdát a leshatárról indulva, de Ospina lábai között mellé lő. Ígéretes helyzet volt.

10
    Walcott felé pontatlan az átadás. Újabb vendég kirúgás.

9
    Snachez lövését blokkolják a tizenhatoson belül.

8
    Rosicky ellen szabálytalan Huth.

6
    Bellerin nem tudja bent tartani az alapvonalon belül a labdát. Kirúgás következik .

4
    Mahrez beadása az alapvonalon túl száll. Aktívabban kezdenek a vendégek.

3
    A szögletből nincs komolyabb akció.

2
    Mahrez kap jól labdát, 10 méterről kapura lő, de Koscielnyről szögletre pattan.

1
    A vendégekkezdték a mérkőzést.

1

A Premier League 25. fordulójában a sereghajtó Leicester City, a tabella 6. helyezett Arsenalhoz látogat.

A hétvégén londoni derbit veszítettek el a hazaiak a Tottenham ellen idegenben (2-1), de itt a lehetőség a javításra. A vendégek a legutóbbi 3 bajnoki mérkőzésüket elveszítették és jelenleg már 4 pontra vannak a bennmaradást jelentő helyektől.

A két csapat őszi mérkőzésén, meglepetésre 1-1-es döntetlen született.

A fogadóirodáknál is hatalmas meglepetés lenne egy vendég siker, tizenkétszeres pénzt fizetnének egy esetleges Leicester győzelemre.