EC Red Bull Salzburg – Fehérvár AV19 7:3 (vége)
EC Red Bull Salzburg
7:3 (2:1, 2:1, 3:1)
Fehérvár AV19
kedd 10.02.2015, 19:15EBEL

3-1-re nyeri a záró harmadot a Salzburg, ezzel az osztrákok magabiztosan gyűjtik be a két bajnoki pontot, és 6 egységgel vezetik is a felsőházat!
    Jól indult pedig a harmadik felvonás, Kóger révén 4-3-ra zárkóztunk, de rögtön jött a válasz, és innentől kezdve nem sok esélye volt a fehérváriaknak.
    Javítási lehetőség pénteken a Villach ellen, hazai jégen! (21:25:32)

60:00

58:03
    A mérkőzés utolsó kettő perce kezdődik meg.

56:44
    A Salzburg gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Tovább nő a különbség a csapatok között! DANIEL WELSER is beköszön a vendégeknek! 7-3!

Gólpassz: Ben Walter és Kyle Beach.

55:32
    Kiegészülnek a magyarok, ezt a hátrányt megúsztuk most kapott gól nélkül.

53:32
    Varga (Fehérvár) ül le kettő percre bottal ütésért, emberhátrányban játszunk!

48:13
    GÓÓÓÓL! Valószínűleg eldől a mérkőzés! ALEXANDER PALLESTRANG varrja fel a korongot a felső sarokba! 6-3!

Gólpassz: Thomas Raffl és Konstantin Komarek.

44:19
    GÓÓÓL! Sajnos szinte azonnal visszaáll a két gólos különbség! ANDREAS KRISTLER talál közelről a fehérvári ketrecbe! 5-3!

Gólpassz: Konstantin Komarek és Thomas Raffl.

43:22
    A Volán gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Szépítenek a fehérváriak! Banham játszik vissza az osztrák kapu mögül, érkezik KÓGER DÁNIEL, és vele együtt a harmadik magyar találat! 4-3!

Gólpassz: Frank Banham és Andrew Sarauer.

40:01

Nagyon jól indult a második harmad, hamar összejött az egyenlítés, ám egy emberelőnyt kegyetlenül kihasználtak a hazaik, így ismét az osztrákoknál volt az előny.
    A 38. percben érvénytelenítették az újabb Salzburg találatot, ám még szinte fel sem lélegezhettünk, jött Walter és visszaállította a két gólos Red Bull vezetést.

40:00

39:05
    Belül vagyunk a második harmad utolsó percén.

38:52
    GÓÓÓL! Sajnos ezt már nem nézik vissza a bírók! BEN WALTER védhetetlenül lő Engstrand kapujába! 4-2!

Gólpassz: Dominique Heinrich.

37:45
    Kristler üt gólt a kékről, ám a játékvezetők visszanézik az esetet, és nem ítélnek gólt!

34:04
    GÓÓÓL! Emberelőnyös találattal szerzi meg ismét a vezetést az osztrák alakulat, RYAN DUNCAN használta ki a kavarodást a vendégek kapuja előtt! 3-2!

Gólpassz: Daniel Welser és Brian Fahey.

33:05
    Szirányit (Fehérvár) küldik ki kettő percre gáncsolásért!

32:13
    Időt kér Rob Pallin, a fehérváriak trénere!

30:08
    Eltelik a harmad fele, továbbra is döntetlen az állás.

20:44
    GÓÓÓL! Egyenlítenek a fehérváriak, ráadásul nagyon szerencsés találattal! ANDREW SARAUER emel a kapu mögül, a felső kapuvas is besegít, a korong valahogy túljut a gólvonalon! 2-2!

Gólpassz: Frank Banham és Szirányi Bence.

20:01

Nem kezdődött jól a mérkőzés, a 17. percben az osztrákok már két góllal vezettek, ám ekkor jött Frank Banham, és szépített az eredményen.
    A harmadban a hazaiak domináltak, a 12-3-as lövési arány ezt jól tükrözi.
    Reméljük, sikerül legalább egyenlítenünk a folytatásban!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:25
    GÓÓÓL! Szépítenek a fehérváriak! Sarauer játszik vissza a kapu mögül, FRANK BAHAM pedig a kapuba üti a korongot! 2-1!

Gólpassz: Andrew Sarauer és Kóger Dániel.

19:01
    Belül vagyunk az első harmad utolsó percén.

16:11
    GÓÓÓL! Növelik előnyüket a vendégek! ANDREAS KRISTLER távolról talál be, 2-0!

Gólpassz: Thomas Raffl és Brian Fahey.

08:47
    GÓÓÓL! Vezetnek az osztrákok! BRETT STERLING lövése utat talál Engstrand kapujába! 1-0!

Gólpassz: Ryan Duncan és Alexander Pallestrang.

00:15
    A hazai kapuban Luka Gracnak, nálunk Christian Engstrand kezd.

00:01

EC Red Bull Salzburg: Brückler (Gracnar) – Heinrich, Trattnig, Sterling, Duncan, Hughes – Fahey, Milam, Rauchenwald, Brucker, Pöck – Kutlak, Pallestrang, Raffl, Komarek, Kristler – Welser, Walter, Beach

Vezetőedző: Daniel Ratushny

Fehérvár AV19: Engstrand (Kornakker) – Wehrs, Szirányi, Kóger, Sarauer, Banham – Varga, Ejdepalm, Kovács, Bartalis, Marino – Orbán, Boivin, Benk, Erdély, Sárpátki – Hetényi, Németh, Magosi

Vezetőedző: Rob Pallin

Játékvezetők: Roland Kellner – Lucas Plattner, Damir Rakovic.

Cél: a legjobb 4 közé kerülni!

A legjobb 4 közé jutást tűzte zászlajára a székesfehérvári alakulat az EBEL-ben. A nemrégiben szerződést hosszabbított Rob Pallin tanítványai már biztosan ott lesznek a rájátszásban, a vezetőedző szerint azonban nagyon fontos lenne, hogy a playoffot a hazai pálya előnyével kezdhessék meg.

Bónuszpontok: az alapszakasz legjobb helyén végzett együttes 4 ponttal, a második 3 ponttal, a harmadik 2 ponttal, a negyedik 1 ponttal, míg az ötödik és hatodik helyezettek pont nélkül vágnak neki a középszakasznak.

Kisebb szünet után a középszakasszal folytatódik az Erste Bank Eishockey Liga, a Fehérvár AV19 csapata nagy küzdelemben kiharcolta a felsőházi rájátszást!
    Az első hat helyezett oda-vissza játszik egymással, azaz minden csapatnak tíz mérkőzés áll a rendelkezésére, hogy a lehető legjobb pozícióból kezdje majd márciusban a playoffot!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:15 - kor kezdődik és eredménykövetéssel zajlik a közvetítés.

Nagy Zalán

Gólok és gólpasszok: 9. Sterling (Duncan, Pallestrang), 17. Kristler (Raffl, Fahey), 35. Duncan (Welser, Fahey), 39. Walter (Heinrich), 45. Kristler (Komarek, Raffl), 49. Pallestrang (Raffl, Komarek), 57. Welser (Walter, Beach) – 20. Banham (Sarauer, Kóger), 21. Sarauer (Banham, Szirányi), 44. Kóger (Banham, Sarauer)

EC Red Bull Salzburg: Gracnar (Brückler) – Heinrich, Trattnig, Sterling, Duncan, Hughes – Fahey, Milam, Rauchenwald, Brucker, Pöck – Kutlak, Pallestrang, Raffl, Komarek, Kristler – Welser, Walter, Beach

Játékvezetők: Roland Kellner – Lucas Plattner, Damir Rakovic