Manchester United – Burnley FC 3:1 (vége) | Southampton FC – West Ham United 0:0 (vége) | Chelsea F.C. – Everton FC 1:0 (vége)
Stoke City – Manchester City 1:4 (vége) | Crystal Palace – Newcastle United 1:1 (vége) | West Bromwich Albion – Swansea City 2:0 (vége)
Stoke City
1:4 (1:1)
Manchester City
szerda 11.02.2015, 20:45 • Britannia Stadium, Stoke-on-Trent • Barclays Premier League

Megérdemelten viszik haza a 3 pontot a manchesteriek.

Silva 33. percben szerzett találatára még tudtak válaszolni a hazaiak, Crouch egyenlített ki a 38. percben, de a második félidőben Milner, Agüero és Nasri góljaival magabiztosan győzött a Manchester City.

Köszönöm, hogy velünk tartottatok, nyugodalmas jó éjszakát kívánunk! (22:38:28)

90+4

90+4
    Csere a Stoke City-nél/nál: lemegy N'Zonzi, bejön Shenton.

90+1
    3 perc lesz a hosszabbítás. A lényegi kérdések már eldőltek.

90
    Adam lövése Zabaleta tarkójáról pattan Hart kezébe.

89
    Sidwell beadását Hart húzza le. Nem volt sok érkező középen.

88
    Nagyon gyenge Stoke szabadrúgást követően dobhat be a Manchester City.

87
    Csere a Manchester City-nél/nál: lemegy Nasri, bejön Navas.

86
    Sidwell prübálkozik egy távoli lövéssel, de nem talál kaput.

85
    Csere a Stoke City-nél/nál: lemegy Whelan, bejön Adam.

84
    Dzeko vezetheti rá a kapusra a labdát, de passz helyett inkább telibe lövi Begovicot. Ezt megússza most a Stoke.

81
    Nasri célozza meg a rövid sarkot, de Begovic bravúrral véd.

80
    Csere a Manchester City-nél/nál: lemegy Silva, bejön Lampard.

80
    Csere a Stoke City-nél/nál: lemegy Moses, bejön Sidwell.

79
    Mangala és Moses akad össze a Manchester City kapuja előtt, de a játékvezető nem ítél tizenegyest Moses elesésére.
    Samir NASRI - 1:4

76
    SAMIR NASRI is betalál. Nagyon szépen hozza helyzetbe magát, majd a tizenhatos vonaláról kilövi a jobb alsó sarkot. Gyönyörű egyéni akció volt. Az állás 1:4!

75
    Arnautovic középre ívelt labdáját Hart szedi össze.

73
    Csere a Manchester City-nél/nál: lemegy Agüero, bejön Dzeko.

72
    Agüerot jön be az orvosi stáb ápolni.
    Sergio AGÜERO - 1:3

70
    Érzi a sarkot Hart, de SERGIO AGÜERO nagyon jól helyezi a bal alsó sarokba. Védhetetlen büntető.

69
    Cameron rántja le a tizenhatoson belül Silvat. Gyönyörű csellel csapta be a védőt a támadó. A játékvezető a tizenegyespontra mutat. Eldőlhet a meccs.

68
    Moses végez el egy szabadrúgást 20 méterről, de nem tud gólt lőni csak veszélyeztetni. Nem sokkal teker a jobb felső sarok fölé.

66
    Zabaleta szabálytalan az ellenfél térfelén.

66
    Milner beadását kifejelik a védők.

64
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Arnautovic (Stoke City).

63
    Milner szögletét Begovic húzza le.

62
    Cameron teker középre, Crouch fejeli mellé méterekkel.

61
    Eddig mindkét oldalról 10-10 kapura tartó lövés érkezett.

60
    Crouch teszi át a bal lábáról a jobbra, de csúnyán fölé puffant 20 méterről.
    James MILNER - 1:2

56
    JAMES MILNER a kapu jobb alsó sarkába bólint 8 méterről. Nasri adta középre a labdát, nagyon egyedül érkezhetett Milner és nem is hibázta el a lehetőségét.. Újra vezetnek a vendégek!

54
    Felgyorsult a játék az utóbbi percekben. Agüero esik el a tizenhatoson belül, de a játékvezető azt mutatja neki, hogy kelljen fel.

54
    Arnautovic beadását megint Hartnak kell összeszednie.

54
    Zabaleta hozza ziccerbe Silvat, de a támadó több méteres lesen áll.

53
    Arnautovic csapja be az egyik védőt, de a következőben már fennakad.

52
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Milner (Manchester City).

52
    Kolarov szabálytalan az ellenfél térfelén.

50
    Arnautovic beadására Hartnak kell kivetődnie.

49
    Silva hozhatta volna helyzetbe Agüerot, de a középső védőben elakad a passz.

47
    Kolarov szerezhette volna meg a vezetést, de bele lőtte közelről Begovicba. Talán egy kicsit önző volt most.

46

Egy nagyon jó kis első félidőn vagyunk túl.

Sok helyzet mindkét oldalon, egy-egy megadott és nem megadott gól mindkét csapatnál. A hazaiak abszolút helytállnak a vendégek sztárjátékosaival szemben, sőt a félidő közepén abszolút irányították a mérkőzést.

A szünet után folytatjuk!

45+2

45+1
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Agüero (Manchester City).

45+1
    Agüaro talál a kapuba, de nem adja meg a játékvezető. Gyönyörű játékot játszottak pedig a vendégek. Silva passzolt a középen érkező támadóhoz, de egy leheletnyivel talán előrébb állhatott.

45+1
    1 perc lesz a ráadás.

45
    Zabaleta passzol a középen érkező Fernandohoz, de nem tudja eltalálni a kaput a támadó.

44
    Újabb szögletet végezhet el Milner.

44
    Cameronról megy ki a labda a túl oldalon. Szögletet rúghatnak a vendégek.

43
    Moses beadása túl hosszú a társaknak. Hart húzza le és hozza játékba újra a labdát.

42
    Les a másik oldalon is. N'Zonzit állítja meg a játékvezető.

40
    Agüarot állítja meg újra lesen a játékvezető.

38
    PETER CROUCH góljával egyenlít a Stoke City! Arnautovic ível hosszasan a jobb szélről, amire tökéletesen érkezik Crouch és befejeli a jobb alsó sarokba. 1:1!

37
    Hart ellen szabálytalankodnak az ötösön belül. Szabadrúgás kifelé.

36
    Szöglethez jut a Stoke. Crouch már középen ólálkodik.
    Sergio AGÜERO - 0:1

33
    DAVID SILVA szerzi meg a vezetést. Szinte végig vezeti a labdát a félpályától, majd a tizenhatoson belülről kilövi a hosszú sarkot. Az állás : 0-1!

33
    KIfejelik a védők a szabadrúgást , amiből kontrázik a Manchester City.

32
    Kolarov húzza ki Cameron lábát. Veszélyes helyről rúghat szabadrúgást a Stoke.

31
    Bardsley ível középre Crouch felé, de Hart gyűjti be.

29
    Agüero lövése száll el a bal kapufa mellett.

27
    Milner passzolna a tizenhatoson belülre, de pontatlan az átadása.

25
    Agüero állt lesen.

24
    Kezd magához térni a City. Most ők birtokolják többet a labdát.

21
    Hart megint rossz helyre üti a labdát. Most N'Zonzi próbálkozott 16 méterről, a kipattanó labdát pedig 20-ról vágja mellé Moses.

20
    Majdnem megszerzi a vezetést a Stoke! Moses lövése ki jön Hartól, a kipattanó labdát pedig Crouch lövi be közelről, de a játékvezető érvényteleníti a találatot, mert Moses lövésénél lesen állt a támadó.

18
    N'Zonzi nagyon csúnyán fölé lő egy pattogó labdát 20 méterre a kaputól.

15
    Kolarov próbálkozik egy kapáslövéssel, de amelyik irányba áll, arra rúgja és nagyon nem a kapuval szemben állt...

14
    Zabaleta buktatja Mosest. Kisebb fault a félpálya környékén.

14
    Elhal a sorfalban a szabadrúgás.

13
    Mangala rántja le Crouchot. Veszélyes helyről rúghat a Stoke szabadrúgást.

12
    Utóbbi percekben mezőnymunka folyik.

9
    Silva beadását egy védő fejeli ki.

8
    Arnautovicot állítja meg a partjelző lesen.

7
    Moses szögletét Crouch fejeli tisztán kapura, de egy védő blokkolja. Nagy tűzijáték a vendégek kapuja előtt.

7
    Moses lövését nem tudja megfogni Hart, de szögletre pattan róla.

5
    Itt a meccs első helyzete. Silva cselezte be magát, a tizenhatoson belülre, majd középre passzolt, de Agüero és Fernando egymást zavarta. Begovic könnyedén gyűjti be a labdát.

3
    Arnautovic ellen faultólnak a félpályánál.

1
    A hazaiak kezdték a mérkőzést.

1

Stoke City: Begovic – Bardsley, Muniesa, Wollscheid, Cameron – Whelan, N'Zonzi, Moses, Diouf, Arnautovic – Crouch
    Cserék: Adam, Butland, Palacios, Shenton, Sidwell, Teixeira, Wilkinson

Manchester City: Hart – Zabaleta, Kompany, Mangala, Kolarov – Fernandinho, Fernando, Milner, Silva, Nasri – Agüero
    Cserék: Caballero, Demichelis, Dzeko, Jovetic, Lampard, Navas, Sagna

Játékvezetők: Lee Mason.

Az angol első osztály 25. fordulójában a bajnokság 10. helyén álló Stoke City, a 2. helyen tanyázó Manchester Cityt fogadja.

A hazaiak nincsenek rossz formában, a legutóbbi 3 bajnokijukon veretlenek tudtak maradni. Ezzel szemben a manchesteri kékek 4 meccs óta nyeretlenek, így egyre jobban szakadnak le az élen álló Chelseavel szemben. Ha nem akarnak lemaradni a 2015-ös bajnoki címről, ideje lesz elkezdeni a csapatnak felzárkózni.

Erre minden esélyük meg is lehet a manchesterieknek, a Stoke utoljára 2009-ben tudta legyőzni a Cityt.