Tiszavirág Szeged Diapolo - Kaposvári VK 11:10 (vége)

11:10

(2:1, 3:2, 2:5, 4:2)

szerda 11.02.2015, 18:30 • Újszegedi Sportuszoda, Szeged • E.ON Férfi OB I

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (19:48:59)

Varga Péter: “Örülök, hogy volt tartása a csapatnak, és hogy a nagyon gyenge harmadik negyed után talpra állt és megnyerte a mérkőzést!”

Fekete Szilveszter: “Nagyon jó mérkőzést játszottunk, a sok ötméteres ellen nem volt ellenszerünk.”

Hatalmas meccset játszott egymással a Szeged és a Kaposvár, melyet végül minimális különbséggel tudott csak megnyerni az esélyesebb, rájátszásért hajtó hazai csapat. Az első két negyedben is már látszott, hogy a Kaposvár nagy csatára készteti majd Varga Péter fiait, de arra csak kevesen számítottak, hogy a harmadik negyedben 3:5-ről 8:5-re tud majd fordítani a Kaposvár. 5:8-ról aztán a Szeged is felállt egy nagy rohammal, s fordított 9:8-ra, majd minimális előnyét meg is tartotta a lefújásig.

32
    Véget ért a mérkőzés.

32
    Varga Zsolt kiállítása után Vikalo lövését még védte Meixner, de a kipattanót BERTA a bal szélről bevágta a rövid sarokba: 11:10.

32
    Kiss Csaba nem viszi fel a labdát, lepereg a hazai támadóidő.

32
    Berta lőtt távolról, a bal szélről az oldalhálóba.

32
    VARGA ZSOLT bukkant fel középen egyedül, majd némi lóba után lőtt a jobb sarokba: 11:9.

31
    Vindisch passza után Ágner lő a jobb felső sarok fölé.

31
    A visszaúszó Manhercz Krisztián kiállítása után időt kér a vendégek mestere, 1:46 van még a meccsből.

31
    Manhercz Krisztián távoli lövését védi Szécsi, a vendégeké a labda.

30
    Vindisch bejátszása után Davie-t szerelik centerben a hazai védők.

30
    Surányi lövését védte Meixner, az elöl egyedül maradt KUNAC pedig ziccerből lő a leindítást követően félmagasan a bal sarokba: 10:9.

29
    Kiss Csaba bejátszása után a centerből kapura lövő Kunac labdáját blokkolják.

29
    GROS lő távolról, kissé jobbról hatalmas gólt a rövid felső sarokba: 9:9.

29
    MANHERCZ KRISZTIÁN a bal sarokba lövi a büntetőt: 9:8.

29
    Kunac hosszú passza után Sánta harcol ki ötméterest Ágnerrel szemben.

28
    Gros jobb szélről küldött lövését Kiss Csaba blokkolja remekül.

28
    Kiss Csaba passza után Kunac lövése pattan a jobb kapufáról Szécsihez.

27
    Vindischt szerelték a hazai védők, támadhat a Szeged.

27
    MANHERCZ ÁDÁM félmagasan a jobb sarokba lövi a büntetőt: 8:8.

27
    Chilkó bejátszása után Varga Zsolt harcol ki ötméterest Davie-vel szemben.

27
    Kunac léc alá tartó bombáját fölé üti Szécsi, sarokdobás.

26
    Seman kiállítása után Prikidánovics húzását centerből védi Meixner.

26
    Palotás lő balról, de hárítja a labdáját Szécsi.

25
    Varga bejátszása után Seman ellen fújnak kontrát centerben, de a megúszó Berta lövését védi Meixner.

25
    Berta nagy lövése a bal kapufáról vágódik a kapu mellé.

25
    Megkezdődött az utolsó negyed, a ráúszásnál a Kaposvár, Vindisch hozta el a labdát.

24
    Véget ért a harmadik negyed.

24
    Gros nem jut már lövésig a negyed végén a jobb szélen.

24
    A megúszó MANHERCZ KRISZTIÁN kapott kissé hosszú labdát a bal oldalon, megharcolt érte Szécsi kapussal, majd az üres kapu közepébe lőtt: 7:8.

24
    Varga Zsolt kiállítása után Horváth bal szélről küldött lövését védi Meixner.

24
    VARGA ZSOLT a bal felső sarokba vágja a büntetőt: 6:8.

24
    Chilkó passza után az ezzel kipontozódó Kovácsról harcol ki ötméterest Seman.

23
    Lövés nélkül zárul azonban a kaposvári támadóidő.

23
    Seman ellen fújnak kontrát centerben, a vendégek támadhatnak.

22
    Prikidánovics nagy passzát VIKALO pörgeti centerből a bal sarokba: 5:8.

22
    Varga Zsolt bejátszása rövid centerbe Seman felé, a vendégeké a labda.

22
    Seman kiállítását követően VINDISCH középről bombáz a kapu közepén a léc alá: 5:7.

21
    Prikidánovics kiállítása után Palotás pörgeti mellé centerből Manhercz Ádám bejátszását.

21
    Chilkó kiállítása után ÁGNER lő nagy gólt a léc alá a jobb szélről: 5:6.

20
    Kiss Csaba középre tartó lövését védi Szécsi, a vendégeké a labda.

20
    Grost állítják ki Sántáról, időt is kér a hazaiak mestere.

19
    Davie-t szerelik a hazai védők centerben, indulhat a Szeged.

19
    Kunac szerelte Kovácsot, majd centerben fújnak kontrát a bírók Sánta ellen.

18
    Kiss Csaba passza után Varga Zsolt jobb sarokra tartó lövését védi Szécsi.

18
    Berta balról érkező bejátszását VIKALO pöcköli a kapuba centerből: 5:5.

18
    Időt kér a kaposvári tréner.

18
    Kunac bejátszása rossz centerbe Sánta felé, majd a visszaúszásnál Manhercz Ádámot ki is állítják.

17
    A megúszás végén Berta labdáját GROS pöcköli ziccerben a jobb alsó sarokba: 5:4.

17
    Varga passzából Kunac találja el a keresztlécet, a vendégeké a labda.

17
    Megkezdődött a harmadik negyed, a ráúszásnál a Szeged, Manhercz Krisztián hozta el a labdát.

Hatalmas a küzdelem a medencében, s mindkét kiélezett negyedet eddig egy góllal tudta megnyerni a szegedi csapat. A hazaiak sokáig nem tudtak mit kezdeni a remekül védő Szécsivel, de idővel elkapták a fonalat, s folyamatosan tartják minimális előnyüket a kevés gólt hozó összecsapáson. Ha minden így folytatódik, komoly izgalmak várhatnak még ránk a folytatásban.

16
    Véget ért a második negyed.

16
    Manhercz Ádám lő a legutolsó pillanatban a bal szélről fölé.

16
    Időt kér a szegedi tréner, 23,4 másodperc van még a nagyszünetig.

16
    Ágner bejátszása rövid centerbe Berta felé, megszerzik a labdát a hazai védők.

16
    Kovács passza után Ágner lő jobbról felső kapufát, de a vendégeké marad a labda.

15
    MANHERCZ KRISZTIÁN lóbált középen, majd lövés helyett gyönyörűen ejtett a süllyedő Szécsi fölött a bal sarokba: 5:3.

15
    Kovács bejátszása után Parezanovicot szerelik a hazai védők.

14
    Parezanovic balról eleresztett lövését fölé üti Meixner, sarokdobás.

14
    Kiss Csaba bejátszása után Kunacot szerelik a falban a vendégvédők.

14
    PAREZANOVIC emelkedett a bal oldalon, s nagy lövést küldött a rövid alsó sarokba: 4:3.

14
    Ágner távoli lövését Meixner üti fölé, sarokdobás.

13
    Kiss Csaba passza azonban nem jó Sánta felé, a vendégeké a labda.

13
    Parezanovic távoli lövését védi Meixner, a szegediek indulhatnak.

12
    Manhercz Krisztián keresztpasszát KUNAC vágja a jobb szélről a rövid sarokba: 4:2.

12
    Vindisch bejátszását Vikalo csavarta centerből a felső kapufára, a hazaiaké a labda.

11
    CHILKÓ lóbált sokáig a jobb oldalon, majd a rövid alsó sarokba küldte a labdát: 3:2.

11
    Kiss Csaba büntetőjét Szécsi fölé üti, sarokdobás.

11
    Seman harcol ki ötméterest Sántavyval szemben, utóbbi ki is pontozódott.

11
    Manhercz Ádám kiállítása után VIKALO lövi be centerből a jobb sarokba Vindisch remek bejátszását: 2:2.

10
    Davie kiállítása után Palotás lő kissé balról a rövid sarok mellé.

10
    Gros bejátszása után Davie-t szerelik a hazai védők centerben.

10
    Chilkó lövését könnyedén blokkolták a vendégek, övék a labda.

9
    Palotás kiállítása után Davie lő középről a jobb sarok mellé.

9
    Megkezdődött a második negyed, a ráúszásnál a Kaposvár, Gros hozta el a labdát.

8
    Véget ért az első negyed.

8
    Gros passzát Manhercz Krisztián szerzi meg a vendégek elől a negyed legvégén.

8
    Vikalo kiállítását követően KISS CSABA talál be azonnal jobbról: 2:1.

8
    Kovács ejtését fogja Meixner, a hazaiaké a labda.

8
    Surányi ápolása miatt áll a játék.

7
    Varga Zsolt bejátszása után Sánta kezéből csúszik ki a labda centerben.

7
    Manhercz Ádám lövését védi a jobb sarok előtt Szécsi, sarokdobás.

7
    Sántavy kiállítását követően a szegediek is rögtön időt kérnek, 1:53 van még a negyedből.

6
    Surányi lövését a bal szélről védi Meixner, a hazaiaké a labda.

6
    Chilkó kiállítása után azonnal időt kér a vendégek mestere, 2:26 van még a negyedből.

6
    Parezanovic kiállítása után rossz a bejátszás centerbe Manhercz Ádám felé, Szécsi szerzi meg a labdát.

5
    Parezanovic távoli lövése suhan a kapu fölé.

5
    Kontra centerben Sánta ellen, a vendégek támadhatnak.

4
    Sántavy bejátszását Davie lövi fölé centerből.

4
    Kunac passza után KISS CSABA lő a jobb szélről élesen a hosszú sarokba: 1:1.

4
    Kiss Csaba passza után Kunac felső kapufát lő, de a hazaiaké marad a labda.

3
    Kiss Csaba kiállítása után SURÁNYI lő kissé balról gyorsan a bal sarokba: 0:1.

3
    Kunac tört előre középen, de lövését nagy bravúrral védte Szécsi.

3
    Gros lő a jobb szélről, de Meixner ezt is védi.

2
    Sántavy lövését Meixner ütötte fölé, sarokdobás.

2
    Kettős előnyben a hazaiak Kovács és Horváth kiállítása után, de Varga Zsolt lövését védte Szécsi.

1
    Kunac lopta a távolságot, de lövését Szécsi a bal sarok mellé ütötte, sarokdobás.

1
    Vikalót szerelik centerben a hazai védők, a Szeged támadhat.

1
    A mérkőzés elkezdődött, az első ráúszásnál a vendégek, Gros révén hozták el a labdát.

A Kaposvár összeállítása: 1 Szécsi Zoltán, 2 Jeremy Davie, 3 Kovács Olivér, 4 Horváth Barna, 5 Berta József, 6 Ágner Zoltán, 7 Oliver Vikalo, 8 Prikidánovics Nándor, 9 Surányi László, 10 Vindisch Ferenc, 11 Mihailo Parezanovic, 12 Sántavy Máté, 13 Gros Ronen, 14 Krémer Balázs. Edző: Fekete Szilveszter

A Szeged összeállítása: 1 Meixner Marcell, 2 Sánta Dániel, 3 Zsigri Bence, 4 Török András, 5 Palotás Gergely, 6 Kiss Csaba, 7 Lukas Seman, 8 Varga Zsolt, 9 Manhercz Krisztián, 10 Manhercz Ádám, 11 Aljosa Kunac, 12 Török Krisztián, 13 Chilkó Márton, 14 Molnár Dávid. Edző: Varga Péter

Ősszel Kaposváron, a két csapat első idei bajnokiján a Szeged meglepő, fájó vereséget szenvedett (12:13), van tehát miért visszavágniuk. Esélyeiket növeli, hogy a Somogy megyei alakulat nincs túl nagy formában: legutóbbi nyolc bajnoki meccsükből csak egyet, a sereghajtó Szentes ellenit tudták megnyerni, a másik hét találkozójuk mindegyikén vereséget szenvedtek.

A legutóbbi fordulóban a szegediek elszenvedték első idei bajnoki vereségüket, a világsztárokkal teletűzdelt Szolnok győzött Szegeden 16:7-re. A hazaiak akkor nem számíthattak a vb-selejtezőn játszó szlovák centerük, Lukas Seman játékára, aki azonban a somogyiak ellen már visszatérhet. A Kaposvár még a 16. fordulóban játszott legutóbb, akkor fájó vereséget szenvedtek hazai medencében, 8:7-re a KSI-től.

Korábbról, az alapszakasz 15. fordulójából elhalasztott meccsen fogadja a férfi vízilabda-bajnokságban a Szeged a Kaposvár gárdáját szerda kora este. Egy győzelem nagyot lendíthetne az esélyesebb szegediek rájátszásról szőtt álmain, a hazaiak ugyanis 8-8 győzelemmel és vereséggel a 7. helyen állnak jelenleg a tabellán, míg a kaposváriak 5 győzelemmel és 10 vereséggel a tizedikek.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 18:30 - kor kezdődik.