Kadetten Schaffhausen
32:29 (19:15)
OTP Bank - PICK Szeged
csütörtök 12.02.2015, 20:00 • Schaffhausen • EHF Bajnokok Ligája

Megérdemelten nyerte meg a mérkőzést a Schaffhausen, bár a második félidőt egy góllal megnyerte a Tisza-parti együttes. A svájciak abból éltek, amit az első félidő első felében kiépítettek, bár már hattal is vezettek a hazaiak, négyet a szünetig megőriztek.

A második játékrészben valamivel harcosabb Szegedet láthattunk, fel is zárkóztunk többször két gólra, de sosem léptük át a saját árnyékunkat, amikor mínusz egyért támadhattunk. A Schaffhausen köszönte szépen, némi kis hazai pályát is kaptak, különösen a beállóssal szemben szabálytalanságok megítélésénél. Igazából a Szegeden látszott az első perctől, hogy nem létkérdés a pontszerzés, ezen a meccsen csak a Schaffhausennek volt vesztenivalója és hozta is a kötelezőt. A Szeged így is, úgy is második lesz a csoportban.

Schaffhausen – Mol-Pick Szeged: 32-29!
    ---- (21:32:46)

60
    Mérkőzés vége. (32:29)

60
    Wyszomirski véd még egyet a végén,, még felértünk, de Blazevic lövését Maier hárítja. (32:29)

60
    ANCSIN beállósként veszi ki részét a góllövésből ezúttal. (32:29)

60
    Jurca kap két perces kiállítást, visszarántotta Zubait. Nem oszt, nem szoroz. (32:28)

59
    Eldőlt a meccs, még kozmetikázhatunk az eredményen. (32:28)

59
    LINIGER teszi biztossá a hazai sikert a bal szélről egy formás találattal. (32:28)

59
    Az utolsó két percbe léptünk. (31:28)

58
    Puljezevic kivédi a hétméterest, Prodanovic nem tudott túljárni az eszén. (31:28)

58
    Balogh tör be és harcol ki hétméterest. (31:28)

58
    Időt kér a Szeged. (31:28)

58
    Graubner ejti ki a labdát ziccerben, így még marad némi esélyünk. (31:28)

57
    Ezzel nagyjából el is dőlt a mérkőzés, szinte végig emberhátrányban leszünk és így is három gólos a lemaradásunk. (31:28)

57
    Vranjes azonnali piros lapot kap, nagyon csúnyán ütötte el ellenfelét, teljesen feleslegesen. (31:28)

57
    Robledo passza nem lehetett jó Vranjesnek hát mögött. (31:28)

56
    Stojanovic kétszer indulás miatt veszít labdát. (31:28)

56
    ANCSIN jobb kettőből a hosszú felsőt takarítja ki. (31:28)

56
    Wyszomirski véd lábbal, a kipattanót pedig akrobatikus mozdulattal menti meg Parrondo. (31:27)

55
    PARRONDO a jobb oldalon tört be és a rövid felsőbe lőtt. (31:27)

55
    Támadófault a Szeged ellen, Pendic harcolta ki, de eladják a svájciak is. (31:26)

55
    Az utolsó hat percbe léptünk, komoly előnyben a Schaffhausen. (31:26)

54
    LINIGER húzza be a bal szélről Wyszomirski fölött. (31:26)

54
    Vranjes kapott két percet mezhúzásért. A túloldalon ez még szabaddobást sem ért. (30:26)

53
    Parrondo szerzett labdát, de pechére a lábára pattant. (30:26)

53
    Vranjest visszahúzták, ezért nem tudta megfogni az átadást, de ez most homályban maradt a játékvezetők előtt. (30:26)

53
    Stojanovic megy bele a falba, ez a gól sem érvényes. (30:26)

52
    Ha öt gólra felmenne a svájci együttes, alighanem eldőlne a mérkőzés. (30:26)

52
    Időt kért a Schaffhausen. (30:26)

52
    Robledo passza pontatlan, Bombacnak nem volt elérhető. (30:26)

51
    Stojanovic tüzelt test mellett, Wyszomirski lábbal hárított. (30:26)

51
    Pendic góljába már belefújtak. (30:26)

50
    Az utolsó 10 percbe lépünk, még nem dőlt el a meccs, de őrzi négy gólos előnyét a Schaffhausen. (30:26)

50
    Maier fogja Balogh lövését, középre ment. (30:26)

49
    Labdát veszítünk, MUGGLI pedig azonnal ki is használja lerohanásból. Ismét négy. (30:26)

49
    GRAUBNER is óriási gólt ragaszt a jobb felsőbe 10 méterről. (29:26)

49
    Kissé felkeményedett a szegedi védekezés. (28:26)

48
    Gyors támadással zárkózunk, ROBLEDO talál be középről. (28:26)

48
    Graubner lő kapufát, oldalbedobás a Szeged javára. (28:25)

47
    VRANJES kőkeményen brusztolta be magát beállóban ziccerig és be is bombázta. (28:25)

47
    Időt kér a Szeged, visszatért a négy gólos, szünetben is látott hazai előny. (28:24)

47
    STOJANOVIC hálószaggató bombája a bal felsőben kötött ki! (28:24)

46
    Robledo lövése középre ment, nem okozott gondot Maiernek. (27:24)

46
    Stojanovic megy bele a falba. (27:24)

45
    PRODANOVIC Puljezevics mellett lövi be a hetest! (27:24)

45
    Zubai harcol ki hetest, kell a gól, ha a Schaffhausen nyakán akarunk maradni. (27:23)

45
    GRAUBNER talált a hálóba középről. (27:23)

44
    Jurca lövését védte Wyszomirski, de oldalt ment ki. (26:23)

44
    Pendic hetesét Wyszomirski a jobb kezével védi! (26:23)

43
    Svájci hétméteres következik, Pendic harcolta ki. (26:23)

43
    Szegedi labdaeladás után kicsit lelassít a Schaffhausen. (26:23)

43
    Egy helyett három gól, LINIGER sikerrel vitte végig a lerohanást. (26:23)

43
    Balogh passzát halászták le. (25:23)

42
    Wyszomirski védi Stojanovic lövését jobb kettőből. (25:23)

42
    Rendezetlen védelem ellen ILYÉS Ferenc megszerzi hetedik gólját betörésből. (25:23)

42
    Mellé dobta Liniger nagy helyzetből. (25:22)

41
    PRODANOVIC lövi be a hetest, háromra zárkózunk. (25:22)

41
    Jurca két perces büntetést kapott. (25:21)

41
    Zubait döngölték földbe, hétméteres. (25:21)

41
    Nem sikerül a kínai figuránk, de elszúrja elől a Schaffhausen is, Wyszomirski védett. (25:21)

40
    Maier védi Ancsin lövését, de oldalt megy ki. (25:21)

40
    Csodás átlövésgól STOJANOVICTÓL a bal alsóba visszahúzva. (25:21)

39
    Ilyésre most készültek és le is blokkolták az átlövését. (24:21)

39
    Mindkét csapat teljes létszámban. (24:21)

38
    MANSSON beállóból gyors támadás végén talál be. (24:21)

38
    Szabálytalan szegedi zárás. (23:21)

38
    MANSSON beállóból szerez könnyű gólt, nagyon üresen maradt. (23:21)

37
    ILYÉS Ferenc újabb átlövésgóljával megint egy a különbség. (22:21)

37
    Vadkerti megkülönböztető mezben támadásban. (22:20)

37
    STOJANOVIC talál a hálóba középről, átlövésből. Takarásból lőhetett. (22:20)

36
    ILYÉS nagyon beindult, most bal kettőből szerez átlövésgólt. (21:20)

36
    Nagyon szép átemelős gólt szerez RICHWIEN a jobb szélről, igazi hulló falevél volt. (21:19)

35
    Bombac két kezes lökés miatt kap két percet. Öt az öt ellen egy fél percre. (20:19)

35
    Jól használjuk ki az emberelőnyt, ILYÉS újabb szép átlövésgólja a kapu bal oldalában. (20:19)

35
    Wyszomirski lehúzta a rolót, most lábbal véd egy átlövést. (20:18)

35
    Egy svájci játékos visszajöhet közben. (20:18)

34
    PRODANOVIC a jobb szélről ugrik be és kettős emberelőnyből eredményes. (20:18)

34
    Újabb két perces kiállítás, Pendic száll ki, Zubait húzta vissza. (20:17)

34
    Wyszomirski ismét véd egy átlövést, eddig nagyon jól szállt be a kapus. (20:17)

33
    Zubai lökött jókorát Stojanovicon, szabaddobás. (20:17)

33
    Zubai hatalmas ziccert hagyott ki beállóból, jócskán fölé bombázta. (20:17)

32
    Mansson kiáll két percre, szegedi emberelőny. (20:17)

32
    Wyszomirski védte Mamic lövését. (20:17)

32
    ANCSIN jobb kettőből a bal alsóba bombázott. (20:17)

32
    STOJANOVIC tör be jobb kettőben, Wyszomirski lábai közt pattintja be. (20:16)

31
    ILYÉS Ferenc hálószaggató bombagólja kilenc méterről. (19:16)

31
    A második játékrészt a Szeged együttese kezdte. (19:15)

31
    Elkezdődött a második félidő. (19:15)

Komoly előnyt épített ki magának a félidő hajrájára a Schaffhausen, az utolsó perc azonban nekünk sikerült jobban és négy gólra zárkózott a Szeged. Mindegia térdsérülése sajnos súlyosnak tűnik, de bővebb információnk egyelőre nincs erről, mindenesetre nagy érvágás ez a Szegednek.

A Schaffhausenben Liniger és Pendic termeltek eddig a legjobban, míg a magyar csapatban Prodanovic négy gólja mellett sokkal inkább megoszlanak a találatok. A meccs még nem dőlt el, de a Szegednek nem létkérdés a találkozó, nem biztos, hogy minden kőkemény harcba bele fognak menni.

Schaffhausen – Pick Szeged: 19-15, a szünet után folytatjuk!
    ----

30
    Befejeződött az első félidő. (19:15)

30
    BALOGH talált rést a falban és az utolsó előtti másodpercben betörésből a hálóba talál! (19:15)

30
    Pendic tüzelt középről, Sierra kiütötte, egy gyors támadás még belefér. (19:14)

30
    Hiába talált be Mansson a túloldalon, érvénytelen a gól, mert közben a Schaffhausen edzője időt kért. (19:14)

30
    GARCIA PARRONDO a jobb szélről tekeri be nagyon szépen a hosszúba. (19:14)

29
    JURCA bal kézzel szerez hatalmas átlövésgólt a léc alá. (19:13)

28
    BOMBAC tört be jobb kettőben egyéni játékot követően és Portner lábai közt eredményes. (18:13)

28
    LINIGER egy szerzett labda után újabb lerohanásgólt szerez. (18:12)

27
    PENDIC kiváló lefordulás után középről, test mellől talál a kapunkba. (17:12)

27
    GARCIA ROBLEDO a bal oldalról talál be rendezetlen védelem ellen. (16:12)

26
    Balogh lövését Portner védi, Vranjes azonban bravúrral labdát halászott hátul. (16:11)

26
    Bombac is kapott egy elefántpuszit támadás közben, Mamic-csal ütközött. Némi ápolás után tudja folytatni az egyetlen egészségesen maradt igazi irányítónk. (16:11)

26
    MAMIC talált rést a falban és nem is hibázta el. (16:11)

26
    Vadkerti védekezik zavarót. (15:11)

25
    VRANJES maradt üresen a falban, a bal alsóba bombázta a ziccert. (15:11)

25
    Elszúrt szegedi ziccert követően PENDIC rendezetlen védelem ellen eredményes. (15:10)

24
    Mansson kapott gyönyörű bejátszást, de beállóból a felső lécre pattintja, ami a gólvonalon pattog, de nem megy be. (14:10)

24
    Újabb Portner védés, Vranjes nem talált be, bár az eset felettébb hetesgyanús volt. (14:10)

23
    LINIGER a bal szélről talál a kapunkba, a hosszú sarkot választotta. (14:10)

23
    Garcia Parrondo lépi el. (13:10)

22
    Balogh lövését védte Portner. A túloldalon Sierra is nagyot véd Liniger lövésénél. (13:10)

22
    Rendezetlen védelem ellen talál be a Szeged, de a gólról lemaradtak a külföldi kollégák. (13:10)

21
    LINIGER lerohanásból eredményes a bal oldalról, eddig igen sok ilyen gólt kaptunk. (13:9)

21
    Bombac átadását fülelték le. (12:9)

20
    Mansson kapott sárga lapot. (12:9)

20
    Mamic pedig lépéshibát vét a túloldalon. (12:9)

20
    Kontrafault a Szeged ellen. (12:9)

19
    PENDIC pattintja be Sierra lába alatt a hetest. (12:9)

19
    Jurca harcol ki hetest, Vadkerti már nem ért oda. (11:9)

18
    Az imént beállt BALOGH Zsolt talpról szerez gyönyörű találatot. (11:9)

18
    Sierra védi Liniger közeli lövését, de Blazevic a hatoson belül ér a labdához. Sierra azonban újra véd, Richwien tüzelt. (11:8)

17
    PRODANOVIC most a jobb felsőt választotta a hetesnél. (11:8)

17
    Robledo harcol ki hetest, ketten is belül védekeztek. (11:7)

17
    MANSSON beállóból, rendezetlen védelem ellen eredményes. (11:7)

16
    Bombac lövését fogja passzívnál Portner. (10:7)

16
    Hosszasan támadunk. (10:7)

15
    Időt kér a Szeged együttese. (10:7)

15
    Óriási bombagól GRAUBNERTŐL középről, 9 méterről, átlövésből. (10:7)

15
    Ilyés tört be bal kettőben, de túl erősen pattintotta a földre, a labda fölé pattant. (9:7)

14
    Szabálytalan zárás, támadhatunk. (9:7)

14
    Pendic lő kapufát, de a kipattanó is a svájciaké. (9:7)

13
    ILYÉS egy lövőcsel után lő a svájciak kapujába. (9:7)

13
    STOJANOVIC jobb kettőből, átlövésből eredményes. (9:6)

13
    PRODANOVIC ezt a hetest is magabiztosan értékesíti. (8:6)

13
    Hetest harcolt ki a Pick, Maier a kapuban a hetesnél. (8:5)

12
    Ancsin blokkolt lövése után LINIGER elől ragadt, a ziccert pedig nem hibázta el. (8:5)

12
    MANSSON beállóból kissé balról talál be Sierra kapujába. (7:5)

11
    PRODANOVIC a bal alsóba lőtte a hetest. (6:5)

11
    Zubai harcol ki hetest és sárga lap Mamicnak. (6:4)

11
    Bombac játszik irányítóban Mindegia helyén. (6:4)

10
    Mindegiát letámogatják a pályáról, nem tud lábra állni, sajnos félő, hogy szalagsérülés is lehet a dologból, nagyon csúnyának nézett ki. (6:4)

10
    Mindegia lába nagyon csúnyán letapadt, félő, hogy súlyosan megsérült a térde. Nagy csapás lehet ez a Szegednek ezen a tét nélküli meccsen. (6:4)

10
    PENDIC használja ki a kapusnélküliségünket, a bal szélről talál be úgy, hogy Prodanovic még le sem tudott futni. (6:4)

10
    PRODANOVIC a jobb szélről talál be megkülönböztető mezben. (5:4)

10
    Rendezetlen védelem ellen GRAUBNER a bal szélről talál be. (5:3)

10
    MINDEGIA emberhátrányból hét méterről talál a kapuba. (4:3)

9
    Ancsin lövése a blokkról az alapvonalon túlra kerül. (4:2)

9
    Vészkapussal támad a Szeged emberhátrányban. (4:2)

9
    Liniger húzott lövését Sierra megérezte és védte! (4:2)

8
    Sierra védett lábbal, de sajnos nem számít, mert Vadkerti kiáll két percre, a jobb szélső ellen szabálytalankodott. (4:2)

8
    Ancsin kezéből kicsúszik, mert előtte beleért egy védő a passzba. A Schaffhausen támadhat. (4:2)

7
    LINIGER lőtte be magabiztosan a hetest. (4:2)

7
    Zubaié a harmadik sárgánk. (3:2)

7
    Eladtuk a labdát elől, hetest harcol ki közben a Schaffhausen. (3:2)

6
    RICHWIEN jó bejátszást kapott, egy kézzel kapta le a levegőből, majd beállóból megszerzi a vezetést. (3:2)

6
    Blazevic kapott sárgát. (2:2)

5
    ANCSIN kilencről húzta vissza a bal alsóba átlövésből, óriási gól! (2:2)

5
    Sierra védte bravúrral Liniger befutás utáni ziccerét beállóból. (2:1)

4
    ILYÉS szerzi meg első találatunkat átlövésből a bal alsóba! (2:1)

4
    Graubner kapott sárga lapot. (2:0)

4
    Stojanovic puffantotta rá, de Sierra bravúrral kivédte. (2:0)

3
    Ancsin lövését védte Portner. (2:0)

3
    Nálunk Sierra kezdett a kapuban egyébként. (2:0)

3
    GRAUBNER óriási átlövésgólt ragaszt a kapunk bal oldalába. (2:0)

2
    Ilyés kapott sárga lapot lökés miatt. (1:0)

2
    Ancsin passza túl hosszú a bal szélre, jöhet előre a svájci csapat. (1:0)

1
    STOJANOVIC hat méterről szerzi a hazai csapat első gólját a kapu bal alsó sarkába. (1:0)

1

Narancsszínű mezben a Schaffhausen, kék szerelésben a Pick Szeged, hamarosan kezdünk.

Kadetten Schaffhausen: Portner, Puljezevic, Maier – Cvijetic, Geisser, Graubner, Jurca, Küttel, Liniger, Mamic, Mansson, Muggli, Pendic, Richwien, Stojanovic

MOL-Pick Szeged: Sierra, Wyszomirski – Ancsin, Balogh, Blazevic, Bombac, Garcia Parrondo, Garcia Robledo, Hegedűs, Ilyés, Mindegia, Prodanovic, Vadkerti, Vranjes, Zubai

Játékvezetők: Vaidas Mazeika (LTU) – Mindaugas Gatelis (LTU).

A Pick Szeged kezdi el elsőként a magyar csapatok közül, remélhetőleg hosszan tartó menetelését a tavaszi időszakban. A Pick a Bajnokok Ligájában eddig remekül szerepel, mindössze a Kielce ellen vesztették el a mérkőzéseiket, de két fordulóval a vége előtt már bebiztosították második helyüket a D csoportban, mivel hat pontos előnyük már behozhatatlan a Dunkerque – Aalborg párossal szemben.

A Schaffhausen jelenleg teljesen utolsó a csoportjában, de csak két pontnyira van a harmadik helytől, tehát a továbbjutás egyáltalán nem reménytelen. Mivel a Szeged számára igazából tét nélküli a találkozó, így a svájciak nagyobb eséllyel léphetnek pályára a Pick ellen hazai pályán. A szegedi összecsapáson remek második félidőt produkálva a magyar csapat alaposan kiporolta svájci ellenfelét, tíz góllal nyertek a Tisza-partiak.

A találkozó csütörtökön 20 órakor kezdődik, tartsanak velünk!