Érd – Rocasa Gran Canaria 30:22 (vége) | Dunaújvárosi KKA – Rostov-Don 28:29 (vége)
Érd
30:22 (14:13)
Rocasa Gran Canaria
szombat 14.02.2015, 16:00 • Érd Áréna, Érd • EHF Kupa

A jó kezdés után visszaesett az Érd, öt gólos vezetésünk elolvadt, egyenlített a második félidő elején a Gran Canaria, sőt a vezetésért is támadhattak. A 45. perc tájékán végre beindult a gépezet hazai részről, előbb stabil 3-4 gólos, majd a mérkőzés végére nyolc gólos vezetést, majd győzelmet sikerült szerezni. A teljes mérkőzésen az Érd gyorsabban kézilabdázott, de iszonyú mennyiségű hibát vétett, főként támadásban.

Janurik is jó napot fogott ki, Signaté vezetésével pedig a védelem is jól helyt állt, főleg a második félidőben. Támadásban Klivinyi és Krpez emelkedett ki, a túloldalon pedig Falcon termelt szépen. Meglátásom szerint nem lehet gond holnap a továbbjutás kiharcolása, jobb csapat az Érd. Holnap is közvetítjük élőben a visszavágót, szintén Érdről! Tartsanak akkor is velünk!

Érd – Rocasa Gran Canaria: 30-22!
    ---- (17:30:05)

60
    Mérkőzés vége. (30:22)

60
    KOVÁCS Anna nem elégedett meg ezzel, a jobb oldalról futtából még bebombázta, így nyolccal nyerünk végül! (30:22)

60
    Spanyol gólszerzés, FALCON eredményes 10 mp-cel a vége előtt. (29:22)

60
    KRPEZ a jobb oldalon került lövőhelyzetbe és Navarro lábáról becsorog! (29:21)

59
    ALMUNERA RODRIGUEZ így is betalál átlövésből. (28:21)

59
    Nagyon lassan, körülményesen támadnak a spanyolok. (28:20)

59
    Az utolsó két percbe léptünk. (28:20)

58
    Nem érnek már vissza a zöld mezesek, KISFALUDY pedig gólra vált egy remek indítást! Kezd eldőlni a továbbjutás is, nem csak a találkozó! (28:20)

57
    Signaté szerzett labdát, a túloldalon Kisfaludy lövését Navarro a kapufára rúgja. (27:20)

57
    Pontatlanok és fáradtnak is tűnnek a spanyolok az utolsó percekben. Ki kellene használni még jobban. (27:20)

56
    KLIVINYI tör be bal kettőben és megvan a hét gól végre!! (27:20)

56
    Időt kér az Érd csapata. Fontos percek ezek, simán lehetne 8-9 gól is a végére. (26:20)

56
    A meccs hajrájában vagyunk, akár hét is lehet a különbség, ugyanis megvan a labda. (26:20)

55
    Signaté védekezik sokadszor is jól. (26:20)

55
    Labdát szereztünk, KRPEZ pedig villámgyorsan és főleg sikerrel vitte végig a lerohanást. Megvan a hat végre! (26:20)

54
    KISFALUDY gyors támadás végén ismét ötre növeli az előnyt. (25:20)

54
    Beállóból talált be HADRIANA RODRIGUEZ. (24:20)

53
    A túloldalon Krpez is mellé lövi a ziccert. (24:19)

53
    Mellé lőtték a spanyolok, P. Gonzalez durrantott mellé. (24:19)

52
    KLIVINYI előtt szétnyílt a fal, betört és a kapus lába közt pattintott a hálóba. Öttel megyünk! (24:19)

51
    P. Gonzalez lövését Janurik védi könnyedén. (23:19)

51
    Ismét hosszasan támadnak a spanyolok. (23:19)

51
    Nem tudja egyelőre eldönteni a párharcot az Érd, de a helyzeti előny megvan még. (23:19)

50
    Schatzl robogott ismét a kapu felé ziccerben, cunderezését azonban kifigyelte Navarro és ki is rúgta! (23:19)

50
    Óriási átlövésgól KLIVINYI Kingától, megint néggyel megyünk! (23:19)

49
    Janurik üti kapu mellé Gonzalez lövését! (22:19)

49
    Schatzl durrantja fölé a bal szélről. (22:19)

49
    Patricia GONZALEZ gyors támadás végén szépít. (22:19)

49
    KOVÁCS Anna bombagólja jobb kettőből a jobb alsóba. (22:18)

48
    LOPEZ a bal felsőbe talál hétméteresből, megint csak három a differencia. (21:18)

48
    Hetest harcolt ki Gonzalez, Krpez belül állt valóban. (21:17)

47
    Falcon lépéshibája után tökéletes indítást kap Schatzl, de a felső lécre bombázza! Micsoda pech! (21:17)

47
    Kiváló figura végén a jobb szélen KRPEZ üresen maradt és ki is lőtte a hosszú felsőt. (21:17)

46
    Lujan test mellett lőtt laposan, Janurik már várta és védte is. (20:17)

45
    SCHATZL a bal szélről jó szögből lőhetett, nem is hibázta el. (20:17)

45
    Labdavesztés után Lopez lerántotta Signatét, aki indítani akart. Utólag két perces büntetést kap. (19:17)

45
    Janurik védte Almunera Rodriguez lövését, de a kipattanó a spanyoloké. (19:17)

45
    Klivinyi lövését most olvasta Navarro. (19:17)

44
    LUJAN rágta át magát a védelmünkön, jobb kettőben betört és a rövidbe bombázta. (19:17)

43
    Kovács Anna zúgó kapufát lőtt középről. (19:16)

43
    FALCON így is megkapta a jobb szélen és Janurik lába mellett csak be tudott találni. (19:16)

42
    Hosszú spanyol támadás. (19:15)

42
    A vezetésért támadott a Gran Canaria, most azonban négy az érdi előny, időt is kért a spanyol gárda. (19:15)

42
    KISFALUDY harcolta ki magának a kipattanót, kivette a spanyol játékos kezéből és bebombázta! (19:15)

41
    Falcon lendület nélkül volt kénytelen beugrani a jobb szélről, de a rövid alsóból kirúgta a lövést Janurik! (18:15)

41
    SZEKERES rendezetlen védelem ellen középről nem hibázza el a ziccert! (18:15)

41
    Ismét Gridnyeva véd bravúrral, lehet indulni! (17:15)

40
    Gridnyeva védte Lujan büntetőjét, bár a kipattanó sajnos a spanyol csapaté. (17:15)

40
    A túloldalon belülvédekezés, Lujan harcol ki hetest. (17:15)

40
    Krpez középen kerül ziccerbe, de a bal kapufára lövi. (17:15)

39
    Ebből az emberhátrányból +1-gyel jöttünk ki. (17:15)

39
    Lujan lépéshibája után elmehetünk hárommal. (17:15)

38
    SCHATZL átverte Navarrot a hetesnél, a bal felsőbe lőtt. (17:15)

38
    Klivinyi tör be, mert látta, hogy bent állnak a védők, hétméteres. (16:15)

37
    Szekeres tört be jobb kettőben, lövését Navarro fogja. A túloldalon Lopez megy bele a falba. (16:15)

37
    Ismét Pálos-Bognár a vészkapus. (16:15)

37
    Lopez talpról bombázott kapura, Janurik azonban könnyen védi a középre tartó labdát. (16:15)

36
    A hosszú indítást lekapták a spanyolok, a túloldalon Krpez visszarántja ellenfelét, kettő perc. (16:15)

36
    Lujan lövését blokkoljuk, így már csemege Januriknak. (16:15)

36
    Pálos Bognár lövését még Navarro a kapufára tolja, ám a kipattanót KISFALUDY végre bevágja! (16:15)

35
    Klivinyi tört be, 100%-os ziccerét azonban Navarro bravúrral védi lábbal. (15:15)

35
    Davinia LOPEZ futtából talál a kapunkba. Ismét egál. (15:15)

34
    KRPEZ a biztos pont, a jobb szélről szerzi meg a vezetést, miközben már teljes létszámban a Gran Canaria. (15:14)

34
    Lujan talpról lő, Janurik lábbal hárít! (14:14)

33
    Nagyon hosszú vendég támadás. (14:14)

33
    Eladtuk a labdát támadásban, akár vezethetnek is a spanyolok. (14:14)

32
    Visszarántásért Albadalejo kap kettő percet. (14:14)

32
    FALCON a jobb szélről egy hozzá pattanó labdát értékesít. Egál! (14:14)

31
    Passzív a spanyoloknál. (14:13)

31
    A Gran Canaria kezdi a második félidőt. (14:13)

31
    Elkezdődött a második félidő. (14:13)

Öt góllal is vezetett az Érd már, de még a 24. percben is 14-10-et mutatott az eredményjelző. Az Érd sokkal gyorsabb tempóban kézilabdázik, de a félidő második felében ráérzett a játék ritmusára és az Érd gyengéire a Gran Canaria és egyetlen gólra felzárkóztak a vendégek. Néhány kétes bírói ítélet is borzolja a kedélyeket hazai oldalon, de többnyire (sajnos) jogosak, a kiállítás és az elmaradt belemenés is az volt az utolsó percekben. Sokat hibázik az Érd, pedig jóval gyorsabb tempóban kézilabdáznak a hazaiak. Ezt a spanyol csapatot simán kéne verni és kiverni is a továbbjutástól, reméljük ez a második félidőben meg is fog történni.

Érd – Gran Canaria: 14-13, a szünet után folytatjuk!
    ----

30
    Befejeződött az első félidő. (14:13)

30
    Janurik védte az utolsó pillanatban Albadalejo középről megeresztett lövését, másra nincs is idő már. (14:13)

30
    Fél perc még hátra a félidőből. (14:13)

30
    Vukcevic kihagyja a ziccert lerohanásból, Navarro véd hatalmasat! (14:13)

30
    Jól zárt össze Signaté és Szekeres, belemenés! (14:13)

29
    Schatzl bejátszása nem jó, egyenlíthet a spanyol gárda. (14:13)

29
    Pálos Bognár esett a térdére, de némi jegelés után tudja folytatni szerencsére. (14:13)

28
    Carmen TOSCANO birkózza be magát középen, hihetetlen, de egyre feljöttek a spanyolok. (14:13)

28
    Akár egyre is feljöhet a Gran Canaria. (14:12)

28
    FALCON többedszerre ki tud szúrni Janurikkal a jobb szélről, kettőre feljönnek a vendégek. (14:12)

27
    Így persze a Gran Canariaé a támadás joga is. (14:11)

27
    Kovács Anna két percet kapott, mert nem volt rendesen rajta a megkülönböztető mez. A spanyol edző kiharcolta a zsűrinél. Kettős hátrányban vagyunk így. (14:11)

27
    Janurik védi Albadalejo lövését, de egyébként is elég belemenésgyanús volt. (14:11)

26
    Schatzl kapott két perces büntetést, mert elvitte a labdát. (14:11)

26
    Belemenés, Albadelejo lépett ki jól. (14:11)

26
    TROJAOLA a bal szélről félmagasan a hosszúba lő. (14:11)

25
    Kevés a gyors spanyol támadás, ellenben az érdiek akcióival. (14:10)

25
    Signaté durrant mellé középről. (14:10)

24
    FALCON harmadszor is betalál a jobb szélről, némi védekezési hibát használt ki remekül. (14:10)

24
    PÁLOS-BOGNÁR villámgyorsan betört bal kettőben, majd laposan a hálóba lőtt. (14:9)

24
    Ezúttal Szabó Edina kér időt az Érdnek. (13:9)

23
    LUJAN pattintja be Gridnyeva lába mellett. (13:9)

23
    Hetest harcolt ki a Rocasa, Patricia Gonzalez tört be. (13:8)

22
    Kovács bejátszása pontatlan. (13:8)

22
    Janurik hatalmas védése, Trojaola Cabezudo ziccerét rúgja ki lábbal! (13:8)

22
    Egyelőre más sebességi fokozatban játszik a két csapat. (13:8)

21
    SCHATZL lerohanás végén nagyon szépen ejti át Navarrot. (13:8)

21
    Lépéshiba a Gran Canaria csapatánál. (12:8)

21
    Krpez a kapufára cunderezi, de egyébként is a vonalra lépett. (12:8)

20
    Klivinyi Kinga kapott két perces büntetést egy korábbi faultért. (12:8)

20
    FALCON a jobb szélről gyönyörűszépen ejti át Janurikot. (12:8)

20
    KLIVINYI beindult, besodródott bal kettőben, lökték közben, de így is kilőtte a hosszút. (12:7)

20
    Carmen TOSCANO a jobb alsó sarokba talál betörésből. (11:7)

19
    Három az egyben vitte kapura az Érd, végül KLIVINYI bal kettőből bombázza be könnyedén. (11:6)

18
    Schatzl tör be, de a bal kapufa mellé lő. (10:6)

18
    A jobb szélről FALCON nehéz szögből is a hosszú felsőbe talál, szép gól. (10:6)

17
    KLIVINYI felugrásból, 10 méterről klasszikus átlövésgólt szerez. (10:5)

16
    Klivinyi kapott sárga lapot. (9:5)

16
    HADRIANA HERNANDEZ talál a kapunkba egy kipattanó labdát értékesítve. (9:5)

15
    Remek sánc Kisfaludytól, majd KRPEZ újabb lerohanásgólt szerez. Öt az előny! (9:4)

15
    Labdaszerzés után KLIVINYI Kinga simán lefutja emberét és lerohanásból eredményes, bepattintotta Navarro mellett. (8:4)

14
    Spanyol támadással folytatódik a találkozó. (7:4)

13
    Időt kér a Gran Canaria. (7:4)

13
    KISFALUDY lerohanásból eredményes középről. (7:4)

13
    Klivinyi lövését a léc alól üti fölé Navarro. (6:4)

13
    Signaté sánca után Janurik védi Almunera Rodriguez lövését. (6:4)

12
    KOVÁCS Anna került át balra, onnan is óriási bombagólt ragaszt a hosszú felsőbe. (6:4)

12
    LUJAN a jobb alsó sarokba talál talpról, szép gól! (5:4)

12
    Signaté blokkolt, már passzívnál a spanyolok. (5:3)

11
    Kiegészült az Érd, nagyon jól jöttünk ki a hátrányból. (5:3)

10
    KRPEZ értékesíti a büntetőt! (5:3)

10
    Klivinyi harcolt ki hétméterest, közben A. Rodriguez sárgát is kap. (4:3)

10
    Janurik tornássza a lécre Rodriguez lövését bravúrral, miénk a kipattanó is. (4:3)

9
    KRPEZ emberhátrányban is betalál, a vészkapusos megoldás bejött. A jobb szélről eredményes. (4:3)

9
    Szekeres Klára kapott két perces büntetést. (3:3)

9
    A. RODRIGUEZ középről, talpról eredményes. (3:3)

8
    KRPEZ keveredett át bal kettőbe és betörésből eredményes! (3:2)

8
    Pálos-Bognár lövését védte Navarro, de miénk a kipattanó. (2:2)

7
    Kellemetlen, kipattogós védekezést választott a Gran Canaria. (2:2)

7
    Janurik Lujan lövését tornássza ki bravúrral. (2:2)

6
    Navarro védi Pálos-Bognár lövését. (2:2)

6
    LUJAN trükkös, test melletti lapos lövéssel egyenlít középről. (2:2)

5
    KRPEZ a jobb oldalról, lerohanásból eredményes. (2:1)

5
    Hosszú lefolyású spanyol támadás. Rossz bejátszás a beállósnak. (1:1)

4
    SCHATZL Nadine egyenlít, a bal felsőbe verte a bal szélről. (1:1)

3
    ALMUNEDA RODRIGUEZ talál a kapunkba átlövésből, középről. (0:1)

3
    Schatzl Nadine a bal kapufa mellé lőtt ziccerben. (0:0)

3
    Lopez lövését védte Janurik a jobb alsóból. (0:0)

2
    Janurik bemutatja első védését, Cabezudo kísérletezett a bal szélről, a túloldalon Klivinyi lövését Navarro fogja. (0:0)

2
    Kapufa lett az első lövés, Kovács kísérletezett, jöhetnek a spanyolok. (0:0)

1
    Zavaró védekezéssel kezd a Gran Canaria. (0:0)

1
    Az Érd kezdte a találkozót. (0:0)

1

Janurik kezd a kapuban.

Narancssárga-fekete mezben az Érd, zöldben a Gran Canaria, hamarosan kezdünk, most már ne menjenek messzire!

Érd: Gridnyeva, Janurik, Oguntoye – Kisfaludy, Klivinyi, Kostiukova, Kovács A., Krpez, Mester, Nick, Pálos-Bognár, Schatzl, Signate, Szekeres, Takács, Vukcevic

Rocasa Gran Canaria: Gonzalez Pena, Navarro – Albadalejo Sanchez, Alvarez Hernandez, Falcon Gonzalez, Gonzalez Mendez, Lopez Hernandez, Lujan Suarez, Rodriguez Hernandez, Rodriguez Rodriguez, Toscano Sanchez, Trojaola Cabezudo

Játékvezetők: Maike Schilha (GER), Tanja Schilha (GER).

A női kézilabda EHF kupa nyolcaddöntőjénél jár az Érd együttese. Mostani ellenfele a spanyol Rocasa Gran Canaria csapata lesz. A spanyolok lemondtak pályaválasztói jogukról, így mindkét összecsapás Érden lesz szombaton, illetve vasárnap, egymás utáni napokon.

A párharc esélyese egyértelműen a magyar együttes, bár egy EHF Kupa nyolcaddöntőbe nem jut el azért akármilyen csapat. A Gran Canaria legismertebb játékosa a kapus Sylvia Navarro, aki a decemberi EB-n is egészen kiválóan védett, egészen ezüstéremig vezetve a spanyol válogatottat. Egy időben még az is felmerült pletykaszinten, hogy ő pótolja a sérült Grubisicet Győrben, de végül, azóta tudjuk, hogy Grimsböre esett a választás.

Meglepetés lenne, ha a spanyolok meg tudnák szorítani az Érdet, akik két évnyi nemzetközi kudarc után most végre megmutathatják, mit tudnak, az alapanyag adott hozzá. A szombati mérkőzésen az Érd, a vasárnapin hivatalosan a Rocasa Gran Canaria a pályaválasztó.

A találkozó szombaton 16 órakor kezdődik, tartsanak velünk!