Corona Brasov Wolves – Debreceni HK 5:3 (vége) | Nové Zámky – Budapešť 5:1 (vége)
Corona Brasov Wolves
5:3 (2:1, 3:2, 0:0)
Debreceni HK
szombat 14.02.2015, 17:00MOL Liga

Egy nagyon élvezetes, fordulatos és magas színvonalú mérkőzésen vannak túl a csapatok. A Brassó megérdemelten nyert, de ha a Debrecen jutott volna a 4 közé, akkor sem fanyaloghatna senki. A debreceni fiúk mindent megtettek a sikerért, elő szezonjukban, szoros párharcban lemaradni az elődöntőről megsüvegelendő teljesítmény. (19:02:20)

60:00

59:15
    Vendég tilos felszabadítás, Borodin visszajön.

58:45
    Lehozza a kapusát a Debrecen.

58:35
    Hazai tilos felszabadítás.

58:30
    Hári lövése kijön Polcról, de a kipattanóra érkező Salugát megelőzik a hazai védők.

58:10
    A hazai csapat most már jobbára csak a védekezéssel törődik, teljesen átengedik a területet a vendégeknek.

58:00
    A mérkőzés utolsó 2 perce kezdődik.

56:49
    Hazaiak teljes létszámban.

56:30
    A vendég játékosok kezdenek kicsit türelmetlenek lenni, a játékvezetőknek kell rendet tenni.

56:18
    Az első hazai kiállítás letelik.

56:00
    Számolatlanul próbálkoznak a vendégek, de Polc most lehúzta a rolót.

55:30
    Kettős előnyben sem sikerül begyötörni a korongot, pedig Hári lövése után még ki is jön a korong Polc kapusról.

Vendég időkérés.

54:49
    Újabb hazai büntetés. Saluga kap 2 percet magas bottal való játékért. Ezzel kettős előnyben lesz a vendég csapat nagyjából 1.5 percig.

54:18
    Hazai kiállítás. Imecs büntetése 2 perc bottal akasztásért.

52:30
    Berta fordul kapura a jobb oldalon, de a lövése lejön a blokkról.

52:00
    Vendég tilos felszabadítás.

51:30
    Lassan lecsorog az utolsó harmad, a Debrecennek ideje lenne magasabb sebességi fokozatba kapcsolni, ha nyerni szeretnének.

50:30

50:00
    Vendég les.

49:10
    A hazai csapat kiegészül nagyobb vendég helyzet nélkül.

48:00
    Berta áll bele egy nagy lövésbe, viszont szerencsétlen módon saját csapattársa blokkolja a lövését.

47:30
    Nem tud felállni a Debrecen az előny első másodperceiben, szorosan védekezik a hazai csapat.

47:10
    Hazai kiállítás. Klouda büntetése 2 perc bottal akasztásért.

45:30
    Sadikov ügyesen elfektet egy védőt lövőcselével, majd kapura lő, de Polc ölében hal el a korong.

44:00
    Nagy helyzet a vendég kapu előtt. Borodin spárgázva, lábbal tud csak bravúrosan hárítani.

43:30
    Sijka kap egy picit hosszú passzt a társaktól, de a védők hamarabb érnek a koronghoz.

43:00
    Kicsit visszaült a meccs az utóbbi percekben, jobbára a semleges harmadban folyik a játék.

41:30

41:00
    Folyamatosak a támadások mindkét oldalon, de egyelőre nagyobb helyzet nem alakult ki, mindkét csapat jól védekezik.

40:10
    Az első helyzet rögtön a vendégek előtt adódik, de Polc magabiztosan tenyerel a korongra.

40:01

Fordulatos és gólgazdag volt a második harmad. A hazai csapat most is egy találattal többet szerzett ellenfelénél, így már 2 gólos a brassói vezetés. Emberelőnyből és azonos létszámnál egyaránt eredményesek voltak a csapatok, sőt a hazaiak még büntetőt is lőhettek, ami azonban nem eredményezett gólt. A harmadik játékrész is reméljük hasonlóan izgalmas lesz, ez a találkozó még koránt sincs lefutva.

40:00

39:17
    A Brassó gólt szerzett!
    Egyenlő létszámnál is betalál a hazai csapat. Egy perc sem telt el az előző gól óta, amikor VIRÁG CSANÁD 2 gólosra növeli az előnyt. Assziszt: Molnár Zs. és Mihály

38:29
    Nem marad azonban sokáig kihasználatlanul a hazai előny. RICHARD FILIP révén újra a Brassónál az előny. Assziszt: Zsók és Obsut
    A góllal a vendég csapat kiegészült.

38:00
    Gyorsan felállnak a hazaiak, az első helyzet Klouda előtt adódott, azonban ez még nem vált góllá.

37:32
    Vendég kiállítás. Kaskov büntetése 2 perc gáncsolásért.

36:00
    Újabb helyzet Kaskov előtt, a bal oldalon megindulhat kiszorított helyzetből lő, a korong elkerüli a kaput végül.

35:18
    A Debrecen gólt szerzett!
    Újra egyenlít a DHK. DANIL KASKOV cselezi be magát a védők között egészen Polc kapuja elé, majd fonákkal beemeli a korongot a tehetetlen kapus mellett. Assziszt: Kurilyuk

33:20

32:30
    Egy távoli lövés után Borodinról megint kijön a korong, de most résen volt a hálóőr és rá tudott vetődni a pakkra.

32:00
    Újabb hazai helyzet után ül meg a korong kívülről a hálóban.

31:30
    A tegnapi találkozóhoz képest nagyon fordulatos találkozót láthatunk ma.

30:52
    Mihály lövését nem tudja megfogni Borodin, de a kipattanó korongra nem a védők, hanem MOLNÁR ZSOLT érkezik a leghamarabb és valahogy sikerül a jégen fekvő kapus alatt a ketrecbe gyötörnie a pakkot. Assziszt: Mihály és Klouda

30:30
    Nem fogta vissza a kimaradt büntető egyik csapatot sem, Saluga lövése a plexiről visszapattanva hátulról zörgeti meg a hálót.

28:29
    A hazai játékos kihagyja a büntető lövést, a pakk jócskán a kapu mellé száll!

28:29
    A nagy igyekezetben, egy brassói támadás után Emelianov szabálytalanul blokkolja a csatárt, büntető fog következni.

28:22
    Vendégek teljes létszámban.

27:30
    Nem igazán tudott helyzetbe kerülni a Brassó az előny alatt.

26:22
    Ladányi addig lökdöste a brassói csatárt, míg a bírók megelégelték és 2 percre pihenni küldték a vendég játékost.

23:00
    Nagyon jó iramú lett a második harmad. Felgyorsult a játék, sorozatosak a kapura lövések mindkét oldalon.

22:39
    Újabb egyenlítő találat születik. ANDREI EMELIANOV révén módosul 2-2-re az állás. Assziszt: Kurilyuk. A góllal a hazai csapat kiegészült.

22:00
    Hatalmas tömörülés a hazai kapu előtt. Bőszen szurkálnak a vendég játékosok, de Polc mellett nem sikerül begyömöszölni a korongot.

21:30
    Vendég les.

21:09
    Hazai kiállítás. Obsut büntetése 2 perc fogásért.

20:24

20:20
    Az első helyzet egy kemény lövés a jobb oldalról, vendég részről, de egy hazai védő önfeláldozó blokkjának köszönhetően nincs gól.

20:10
    A hazai csapat hozza el a korongot a bedobás után.

20:01

Az első harmad vendég fölénnyel kezdődött, aminek debreceni vezetés lett az eredménye, majd azonos létszámnál egyenlíteni tudott a mérkőzés ritmusát felvevő Brassó. Alig egy perccel később, egy emberelőnyt kihasználva sikerült a vezetést is átvenni a hazai csapatnak, majd igazán nagy helyzet a harmadban már nem alakult ki. A második játékrészt 24 másodperces emberhátránnyal kezdi a vendég együttes.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:30
    Zsók próbálkozott meg a bal oldalról, a pakk a hosszú felső felé tartott, de végül elkerülte a kaput.

19:00
    Biztosra próbálnak menni a brassóiak, ki szeretnék használni ezt az előnyt is, nem lövöldöznek vaktában.

18:24
    Hazai kiállítás. Könczei büntetése 2 perc térdhasználatért.

16:30
    Kezdenek durvábban játszani a csapatok, sok a palánkra lökés és ütközés.

15:30
    Egy picit megpihennek a felek a nagy rohanásban, a hazaiak saját kapujuk mögött fagyasztják a pakkot.

14:30
    Egy hazai kapura lövés után hárít üggyel-bajjal Borodin, majd egy kisebb szócsata alakul ki a debreceni kapu mögött.

14:00
    Parázs küzdelem folyik a pályán, hol az egyik, hol a másik kapu előtt játszanak a csapatok.

13:30
    Egy szép centerezés után jó ütemben érkezik a kapuval szemben Saluga, de Borodin ezt a lövést hárítani tudja.

12:30

11:30
    Könczei cselezi be magát a hazai kapu elé, de kiszorítják a védők, nem marad már lehetősége lőni.

10:30
    Fodor Csanád szlalomozik be Borodin kapuja elé, de nem tudja meglepni a vendég hálóőrt.

09:45
    Brassói helyzet. Borodin lába mellett a kapuvasnál próbálják begyötörni a korongot a hazai csatárok, de ezúttal nem születik gól.

08:55
    A folyamatos nyomás és az előny meghozza a gyümölcsét. Fordít a hazai csapat. A gólszerző MARTIN SALUGA. Assziszt: Klouda és Filip. A góllal a vendég csapat kiegészült.

08:30
    Megélénkül a hazai csapat. Az utóbbi percekben egyre többet birtokolják a korongot a vendég kapu előtt.

08:02
    Vendég kiállítás. Emelianov büntetése 2 perc bottal akasztásért.

07:54
    Gyorsan egyenlít a Brassó. Petres lő kapura majdnem a kékről, amibe a jó helyen álló IMECS ATTILA tud belepiszkálni és a pakk a hálóban köt ki. Assziszt: Petres és Zsók

07:30
    Tilos felszabadítás ezúttal a hazai oldalon.

07:00
    Sikerül felállni a Brassónak, szépen kevergetnek a vendég kapu körül, de végül sikerül felszabadítani egy vendég védőnek.

06:30
    Újabb vendég tilos.

05:30
    Egy távoli lövést tud spárgázva védeni Polc, de a kipattanó a jó ütemben érkező DANCSFALVI NORBERT elé perdül, aki elhúzza a fekvő kapus mellett és a kapu közepébe lő. Assziszt: Vaszjunyin és Berta

03:30
    Könczei előtt a helyzet, de a védők a lövés pillanata előtt felszedik az ütőjét.

02:45
    Továbbra sem túl aktív a hazai támadósor, azonban igen masszívan védekeznek a kék-sárgák, így a debreceni támadások végén sem tud igazi helyzet kialakulni.

02:10

01:30
    Berta iramodik egy előrelőtt korong után és sikerül is megszerezni a hazai védő mellett, de a visszapasszolt pakkra nem érkezik csapattárs.

01:00
    Egyelőre a vendégek tartogatják a korongot, bár a támadásaik nem túl hatékonyak az első percben.

00:30
    Hatalmas helyzetbe került Barta, egy az egyben vihette a korongot a hazai kapusra, de Polcról felpattan a korong. Ez ziccer volt.

00:10
    A vendég együttes hozza el a korongot, de az első támadásnál gyorsan el is veszítik.

00:01

Zajlik a játékosok bemutatása, már csak percek vannak a kezdésig.

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Filip (A), Obsut, Fodor, Saluga, Klouda – Pysarenko (A), Hietemaki, Mihály (C), Molnár, Virág Cs. – Nagy, Imecs, Antal, Zsók, Petres – János I., Márton H., Péter Zs., Bálint Zs.

Debreceni HK: Borodin (Tőke) – Csíki, Emelianov, Hári, Könczei (A), Ladányi (C) – Sadikov, Voronov, Kaskov, Sijka, Berta – Prakab, Tőkési, Vaszjunyin (A), Kurilyuk, Dancsafalvi – Barabás, Okos, Wéber

Játékvezetők: Rudolf Lauff , Branislav Jura – Sikó Szilárd, Máthé István.

Most már a Brassónál van a lélektani előny, de a Debrecennek ugyanúgy egy győzelemre van szüksége a négy közé kerüléshez, mint ahogy eddig is. Szombaton új meccs kezdődik,egy lövése van mindkét csapatnak a négy közé kerüléshez.

Pénteken kiderült, miben kell javulnia a Debrecennek ahhoz, hogy legyen esélye, a Brassónak bőven elég, ha ugyanazt megvalósítja, ami egy nappal korábban sikerült neki.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.

urimate

Gólok és gólpasszok: 8. Imecs (Petres, Zsók), 9. Saluga (Klouda, Filip), 31. Molnár Zs. (Mihály, Klouda), 39. Filip (Zsók, Obsut), 40. Virág Cs. (Zs., Mihály) – 6. Dancsfalvi (Vaszjunyin, Berta), 23. Emelianov (Kurilyuk), 36. Kaskov (Kurilyuk)

Játékvezetők: Rudolf Lauff , Branislav Jura – Sikó Szilárd, Máthé István