Horvátország – Egyesült Államok 15:8 (vége) | Magyarország – Kanada 9:7 (vége)
Horvátország – Egyesült Államok

15:8

(5:1, 3:3, 4:2, 3:2)

vasárnap 15.02.2015, 10:30Volvo Kupa

A papírformának és az előzetes várakozásoknak megfelelően Horvátország sima győzelmet aratott. A horvátok már a mérkőzés elején gyakorlatilag eldöntötték a találkozót, egy 5:0-ás sorozattal indítottak. A második negyedben már feljavult az amerikaiak játéka, sikerült is döntetlenre hozni a nyolc percet.
    A folytatásban déli szomszédaink különösebben nem erőltették meg magukat, leginkább a biztos vezetés megtartására törekedtek, ami sikerült is nekik.
    Köszönöm a figyelmet! (11:53:19)

32
    Vége a mérkőzésnek!

32
    Sukno kapott még egy kiállítást a végén, de az amerikaiak ezt az emberfórt se tudták kihasználni.

32
    A horvátok távolról durrantottak fölé, az Egyesült Államok vezetheti a mérkőzés utolsó támadását.

31
    Nem sikerült faragni a hátrányból, a horvátok támadhatnak.

31
    Obradovic-ot szórták ki a játékvezetők, emberelőnyben kozmetikázhatják az eredményt az amerikaiak.

30
    Az Egyesült Államok időt kért!

30
    DOBUD NIKSA kapta a labdát centerben, nem egy könnyen szedte össze, de a befejezéssel már nem volt problémája. (15:8)

29
    Támadószabálytalanságot követtek el a horvátok, majd az amerikaiak könnyen elszórták a labdát.

28
    BEN HALLOCK kapta a labdát centerben, nagy birkózást követően végül behúzta. (14:8)

28
    PAOLO OBRADOVIC távolról vállalkozott, Holland nem védhette. (14:7)

27
    Az amerikaiak bejátszották centerbe a labdát, de ott már a horvátok elsodorták.

27
    Goreta kapott kiállítást, emberelőnyben az amerikaiak.

26
    Elrontott támadás mindkét oldalon, az amerikaiak faraghatnak a hátrányukból.

26
    PAOLO OBRADOVIC nem sokat vacakolt, góljával hattal mennek a horvátok. (13:7)

25
    ALEX BOWEN fejezte be az akciót, távolról ragasztotta be. (12:7)

25
    Obradovic-ot szórták ki a játékvezetők, emberelőnyben az Egyesült Államok.

25
    Ráúszásnál a horvátok hozták el a labdát, távoli kísérletük fölé ment.

Elkezdődött az utolsó negyed!

A harmadik negyedben is érvényesült a papírforma, mikor az amerikaiak kezdtek volna közelebb zárkózni, akkor a horvátok mindig megrázták magukat.

Vége a harmadik negyednek!

24
    Lancar kapott kiállítást, de az emberelőnyös helyzetet nem tudták kihasználni az amerikaiak.

24
    A horvátok támadószabálytalanságot követtek el, az USA támadhat.

24
    Horvátország időt kért!

24
    Jó bejátszás után nagyon gyenge befejezés az amerikaiaktól.

23
    SUKNO SANDRO kapott jó centerezést, a befejezéssel sem akadt problémája. (12:6)

23
    Rögtön is a horvát válasz, MARO JOKOVIC is távolról volt eredményes. (11:6)

22
    BRET BONANNI addig-addig lóbált, míg távolról elengedte, labdája a jobb felsőbe vágódott. (10:6)

22

22
    Elrontott támadás mindkét oldalon, az Egyesült Államok támadhat.

21
    SANDRO SUKNO szép gólt lőtt, ejtéssel próbálkozott, Holland hiába nyújtózkodott, nem érhette el. (10:5)

20
    Hiba az amerikaiaktól, ismét a horvátok támadhatnak.

20
    Dunstan-t állították ki a játékvezetők, de ezt az emberelőnyös helyzetet most nem tudták kihasználni a horvátok.

19
    Pontos centerezés után a befejezés se maradt el, PAOLO OBRADOVIC a gólszerző. (9:5)

19
    Cupidot szórták ki a játékvezetők, emberelőnyben a horvátok.

18
    BRET BONANNI távolról próbálkozott, csapata szempontjából tökéletes döntést hozott. (8:5)

17
    Dobud kapta a labdát centerben, ejteni próbált, nem jött be.

17
    Ráúszás után ismét az amerikaiak hozták el a labdát, de még lövésig sem jutottak el.

Elkezdődött a harmadik negyed!

A második negyedben az amerikaiak is elkezdtek vízilabdázni, sikerült is döntetlenre hozni ezt a nyolc percet. A horvátok a biztos vezetés birtokában talán egy kicsit el is kényelmesedtek, többször lehetett könnyelműséget felfedezni a játékukban.

Vége a második negyednek!

16
    Horvátország kihasználta az emberelőnyös helyzetet, MARO JOKOVIC távolról bombázott. (8:4)

16
    Carniglia kapott kiállítást, a horvátok támadhatnak emberelőnyös helyzetben.

16
    Gyönyörű gól! Az amerikaiaknak sikerült centerbe bejátszani a labdát, JOHN MANN háttal a kapunak behúzta. (7:4)

15
    Az amerikaiaknak sikerült is kihasználni az emberfóros helyzetet, JOSH SAMUELS távolról vágta be. (7:3)

15
    Sukno kapott kiállítást, az Egyesült Államok támadhat emberelőnyben.

14
    A horvátok a biztos vezetés birtokában kicsit talán el is kényelmesedtek, ez a támadásuk is kimaradt.

14

13
    Ami nem megy emberfórban, sikerül akcióból. BRET BONANNI távolról ragasztott nagy gólt (7:2).

13

13
    Elrontott horvát támadás után az amerikaiak támadhatnak.

12
    Nem sikerült szépíteni az amerikaiaknak, Bijac nagyot védett a kapuban.

12
    Buslje kapott kiállítást, az USA támadhat emberelőnyben.

11
    IVAN BULJUBASIC lőtt az amerikai kapuba, kezd kínossá válni az eredmény. (7:1)

11
    Minkét oldalon kimaradt egy-egy támadás, a horvátok növelhetik előnyüket.

10
    Horvátország ötmétereshez jutott, PAOLO OBRADOVIC nem hibázott bele. (6:1)

9
    Jaksont szórták ki a játékvezetők, a horvát centert gyötörte meg.

9
    Ráúszásnál ismét az amerikaiak hozták el a labdát, nem sikerült faragniuk a hátrányból.

Elkezdődött a második negyed!

Az első negyedben igazából csak egy csapat volt a pályán, a horvátok a találkozót egy 5:0-ás sorozattal kezdték, az amerikaiak néhány másodperccel a negyed vége előtt találtak csak be.

Vége az első negyednek!

8
    LUCA CUPIDO vállalkozott egy távoli lövésre, kísérlete után megvan csapat első gólja. (5:1)

8
    Holland védett egyet a kapuban, egy támadásnyi ideje még van az USA-nak.

8
    Nem és nem! Emberfórban sem megy az amerikaiaknak. Horvátország támadhat.

7
    Viskovicot szórták ki a játékvezetők, az Egyesült Államok támadhat emberelőnyben.

7
    JOKOVIC MARO talál be távolról, ez a horvátok ötödik találata. (5:0)

6
    Jól védekeznek a horvátok, majd egy lövést Bijac védett.

6
    Buslje kapott kiállítást, emberelőnyben az amerikaiak megszerezhetik első góljukat.

5
    SUKNO SANDRO egyelőre tarthatatlan, újabb góljával már néggyel vezetnek a horvátok. (4:0)

5
    Cleary kapott kiállítást, Horvátország támadhat emberelőnyben.

4
    Amerikai gólt még mindig nem láthatott a közönség, a délszlávok támadhatnak.

4
    Hallock centerből a felső kapufára húzta. De most a horvátok se tudták góllal befejezni az akciót.

3
    Zseniális gól! SUKNO SANDRO távolról ejtett, a labda hulló falevélként a bal alsóba kötött ki. (3:0)

3
    Az amerikaiak ezt a támadást se tudták góllal befejezni, déli szomszédaink támadhatnak.

3
    Horvátország ötmétereshez jutott, DOBUD NIKSA magabiztos végrehajtónak bizonyult. (2:0)

2
    Carniglia volt szabálytalan, kiállították a játékvezetők.

2
    Rossz a centerezés az amerikaiaktól, a horvátok megkaparintották a labdát.

2
    PAOLO OBRADOVIC középen addig lóbálta a labdát, míg végül elengedte, lövése a jobb sarokba csapódott. (1:0)

1
    Samuels kapott kiállítást, most Horvátország van emberelőnyben.

1
    Az Egyesült Államok válogatottja nem tudta kihasználni az emberfórt, a horvátok támadhatnak.

1
    Buljubasic szabálytalankodott középen, kiszórták a játékvezetők.

1
    A mérkőzés első ráúszásánál az amerikaiak hozták el a labdát.

Idén már kilencedik alkalommal kerül megrendezésre a Volvo-kupa, a rangos eseménynek ezúttal Budapest lesz az otthona, a mérkőzésekre a felújított Szőnyi úti Laky Károly Uszodában kerül sor. A tornán Magyarországon kívül Horvátország, Kanada és az Egyesült Államok válogatottja vesz részt.

A nemzetközi torna utolsó napján Horvátország az Egyesült Államokkal találkozik. Déli szomszédaink az első mérkőzésen legyőzték Kanadát, majd tegnap egy remek mérkőzésen a mieinktől kaptak ki. Ezzel eldőlt, hogy az utolsó naptól függetlenül Magyarország nyerte az idei Volvo-kupát.

Az Egyesült Államok az első napon Magyarországgal találkozott, amikor is Benedek Tibor fiai jól megszórták az amerikaiakat. Tegnap pedig Kanada volt az ellenfél, és hiába a mérkőzés vége előtt három perccel még háromgólos előnyben voltak, végül be kellett érniük a döntetlennel.

A mai összecsapáson a győzelemre természetesen az aktuális olimpiai bajnok horvátoknak van nagyobb esélye, egy esetleges amerikai győzelem mindenképpen komoly meglepetés lenne.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 10:30 - kor kezdődik.