DVTK Jegesmedvék – Corona Brasov Wolves 3:2 (hosszabbítás vége) | Dab.Docler – Nové Zámky 3:2 (vége)
hosszabbítás vége
DVTK Jegesmedvék Miškovec
3:2 (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Corona Brasov Wolves
kedd 17.02.2015, 18:30 • Miskolci Jégcsarnok • MOL Liga

Vége tehát a találkozónak, igazi drámát hozott a szezon első miskolci playoffmeccse, a hazaiak kétszer is hátrányból álltak fel, a kapust is lehozva egyenlítettek a rendes játékidő végén, majd a ráadásban az alapszakasz pontkirálya, Keegan Dansereau tudott elég higgadt maradni, és eldöntötte a párharc első meccsének sorsát.
    Igazi hokiparádé volt tehát, amely holnap folytatódik a párharc második meccsével. A Miskolc ma komoly lélektani előnyt szerzett, de a Brassó is dicséretet érdemel, hiszen rendkívül szervezetten és lelkesen játszva kis híján elvitték az első meccset a Jegesmedvék otthonából. Tartsanak velünk holnap is, amikor folytatódik ez a remek csatát ígérő elődöntő! Mára köszönöm a figyelmet, jó éjszakát kívánok! (21:03:14)

65:51
    A Miskolc gólt szerzett!
    Megszerzi a győztes gólt a Miskolc! Gőz Balázs húzott el a bal szélen, majd középre passzolt, KEEGAN DANSEREAU pedig rávezette Polcra, remek lövőcsellel elfektette a kapust, majd a bal felsőbe emelt fél méterről! 3-2!

65:30
    Zsók tüzel hat méterről, a jobb szélről, Bálizs véd nagyot.

64:18
    Sagert ágyúz a kék vonalról, Polc megint hatalmasat védett

64:00
    Dudas lövésébe Gőz ér bele, Polc véd, majd Dansereau ismételne, de már közbefújnak és a kapus is meg tudja szerezni a korongot.

63:10
    Zsók húzott balról középre, tiszta lövőhelyzetbe került, majd tüzelt, Bálizs egészen elképesztő mozdulattal, lábbal védett, majd el is lökték, a kapu pedig elmozdult, így megáll a játék.

62:34
    Ismét Dudas, majd Boyle lövését kell védenie Polcnak, két újabb bravúrt jegyezhetünk fel a vendégek kapusának.

62:10
    Dudas közelít a kapuhoz jobbról, öt méterről tüzel, Polc véd nagyot.

61:26
    Dansereau bombáját a felső sarokból tornázza ki Polc nagy bravúrral.

60:05
    Négy a négy ellen folytatják a játékot a csapatok, ahogy az a hosszabbításban megszokott.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Másfél perc és folytatódik a meccs!

Vége a rendes játékidőnek, de jön a hosszabbítás! A Brassó a harmad elején újra vezetést szerzett, de elképesztő hajrában, kapusukat is lehozva, kétségbeesetten támadva kiegyenlített a Miskolc kevesebb mint egy perccel a vége előtt, így most megint új meccs kezdődhet! Drámai fordulatokkal tarkított nyitánya ez az elődöntőnek és még mindig nincs vége! Negyedóra szünet következik, aztán folytatódik a mérkőzés, büntetők már nem lesznek, a fiúk addig játszanak, amíg valaki be nem talál a kapuba.
    Tartsanak velünk továbbra is, jön a ráadás!

60:00
    Befejeződött a harmadik harmad.

59:07
    Egyenlít a Miskolc, ötvenhárom másodperccel a vége előtt! Becze Tihamér teszi kapura a korongot éles szögből, ám az Polcról MATTHEW BOYLE elé pattan, aki középről, másfél méterről bevágja a hálóba! Kapusát lehozva egalizál a hazai csapat, 2-2!!

59:00
    Zsók korongot szerez, egész pályáról lő, de a kapuvasat találja el.

58:49
    Így is történik, hat mezőnyjátékos a Miskolcnál.

58:49
    Cohen gyötri kapura a játékszert, de az ismét Polc kezében köt ki. Időt kér Majoross Gergely. Bálizs már alighanem a kispadon marad.

58:27
    Szép összjáték végén Dansereau elől vágja ki Hietamaki a pakkot, az utolsó pillanatban.

58:00
    Megkezdődik az utolsó két perc, tartja magát a brassói védelem.

57:05
    Kiegészül a Brassó, megúszták ezt az emberhátrányt is.

56:44
    Gőz felperdülő passzát nem tudja megszelídíteni Tóth, így lőni sem tud.

56:25
    Sagert távoli lövését védi Polc, de a korongot nem tudta megfogni, ennek ellenére felharsant a sípszó, így Gőz hiába kotorta a játékszert a gólvonal mögé, nincs találat!

56:05
    Most viszont már megy, egy perc még a hazai fórból.

56:02
    Tóth sisakot cserél, áll a játék pár másodpercig.

56:02
    Tóth ütközik Polcnak a kapu előtti kavarodásban, neki is mennek a hazai támadónak, de nagy nehezen békét teremtenek a zebrák.

55:46
    Dudas távoli ágyúzása süvít el centikkel a kapu mellett.

55:03
    Becze kerül ziccerbe, majd az elé csúszó Imecs előtt elhúzza a korongot, de nagyot esik a játékos lábában. Imecs Attila megkapja a kétperces kiállítást nyírásért, emberelőnyben a Miskolc.

54:16
    Dansereau csúszik lesre, ismét megáll egy ígéretesen induló hazai támadás.

53:59
    Újabb tűzijáték a kapu előtt, de a végállomás ezúttal is Polc kesztyűje.

53:13
    Becze lő remekül a kapus mozgásával ellentétes irányba, de Polc hihetetlen bravúrral kikapja a pakkot a bal felső sarokból.

52:12
    A tucatnyi vendégszurkoló vígan lengeti zászlóit, a hazaiak viszont most csendben figyelik a történéseket.

51:33
    Mihály tüzel jobbról, nem sokkal kapu fölé.

50:55
    Becze lódulna meg egy szép passzt követően, de les miatt megáll az akció. Kapkodás jellemzi a hazaiak támadásépítését, ez pedig kedvez a szervezetten védekező vendégeknek.

50:00
    Tíz perc van még hátra a rendes játékidőből, egyre nagyobb erőket mozgósítanak a Jegesmedvék, de vezet a Brassó!

49:22
    Tóth csinál meg egy ügyes cselt, de a lövésre nem marad energia, Pysarenko szorításában nem találja el a kaput.

48:45
    Gőz nem tudja a támadó harmadban tartani a korongot. Erősödik a hazai nyomás, de nem tud állandósulni a jól védekező brassóiak miatt.

48:03
    Fodor bombájába ér bele Bálizs, kipattan a korong a játéktérről.

47:31
    Boyle megpattanó lövését elképesztő mozdulattal üti ki Polc, Metcalfe ismétlése elzúg a jobb kapuvas mellett.

46:46
    A Brassó gólt szerzett!
    Ismét vezet a Brassó! A bal szélről Molnár Zsolt passzol középre, MIHÁLY ÁRPÁD, a kaputól hat méterre egyet igazít, majd szép lövéssel a jobb alsóba küldi a pakkot!! 1-2, kezdheti újra a kapaszkodást a Miskolc!

46:17
    O'Donnell tüzel a bal szélről, jócskán elkerülte a kaput a próbálkozás.

45:53
    Metcalfe került tiszta lövőhelyzetbe a jobb szélen, három méterről a rövid sarok mellé tüzelt.

45:25
    Dudas távoli lövésébe takarásban, reflexmozdulattal ért bele Polc, a felpördülő korongot másodjára szerezte meg a kapus.

45:10
    Láda tört be a kapu elé, közeli lövése kipattant Polcról, Nagy pedig felszabadított, icing lett belőle.

44:56
    Sagert lapos, távoli löketét védi jobb lábával Polc.

44:27
    Gyors kontra a jobb szélen, Dansereau nem tudta bepasszolni a pakkot a kapu elé.

43:33
    Becze szlalomozott lövőhelyzetbe, de addig-addig várt a lövéssel, amíg Hietamaki szerelni tudta.

43:02
    Filip emel a kék vonalról a kapu felé, Bálizsnak nem okoz gondot.

42:24
    Nagy Krisztián céloz balról, hat méterről, kicsivel fölé.

41:20
    Tóth lő balról, Polcnak kell biztosítania a jobb alsónál.

41:10
    Boyle lövésébe nyúlnak bele a kapu előtt, a korong így magasan a palánk fölé pattan.

40:20
    Metcalfe emelte be balról a korongot a kapu elé, Polc kitolta, a túloldalról Cohen lőtt, de ezt is fogta a kapus.

40:01

Rendkívül mozgalmas harmadot hagytunk magunk mögött, a Miskolc kettős emberelőnyben sem tudott percekig betalálni, Polc pedig ihletett formában védett, miközben a vendégek a támadást sem adták fel teljesen, Martin Saluga többször növelhette volna az erdélyiek előnyét.
    A harmad végén aztán, amikor talán már egy picit kieresztett a Brassó az idő lejártát várva, a dudaszó helyett Dudas jött, aki egy jól helyezett lövéssel egalizált. Ezzel új meccs kezdődik a harmadik felvonásban, valószínűleg hasonló irammal és izgalmakkal, mint az előző húsz percben. Mindenképp tartsanak velünk a folytatásban is, ezzel a harmaddal már valóban elkezdődött a playoff!

40:00

39:37
    Egyenlít a Miskolc! Óriási erők mozgósításának köszönhetően egalizálnak a hazaiak, JESSE DUDAS a bal szélről, hét méterről szánja el magát lövésre Becze Tihamér passzát követően, a korong pedig a jobb alsó sarokba vágódik! 1-1!

39:16
    Cohen lő balról, keresztbe el a kapu előtt.

38:59
    Saluga került váratlanul ziccerbe, de kicsit túlhúzta a korongot, így már nem tudta elkanalazni a kapus mellett. Közben kialakult egy újabb "bunyókezdemény", de ezúttal sincs szükség szankcionálásra.

38:24
    Dansereau, majd Gőz tüzel, mindketten közelről, de Polc ma verhetetlennek tűnik.

37:45
    Gőz bombáját védi lábbal Polc.

37:26
    Nagy Krisztián vezette rá Polcra a korongot, nem passzolt, de kicselezni sem tudta a kapust.

37:03
    Fodor szúrt kapura a bal szélről, kilenc méterről, Bálizsnak résen kellett lennie.

36:41
    Metcalfe centerezését nem érte el Cohen a bal szélen előrehúzódva.

36:06
    Dudas tüzel a bevetődő Molnár mellett, a löketet Polc húzta le. Közben kisebb kakaskodás alakul ki a kapu mellett, de hamar véget is ér.

35:40
    Óriási a hajtás továbbra is, ezúttal Hajós erőlkdött, hogy lövőhelyzetbe kerülhessen, de sikertelenül.

34:28
    Klouda centerezését piszkálták ki Antal elől Gőz Balázsék.

34:08
    Saluga lódul meg és viszi rá Bálizsra, de nem tud középre passzolni a kapus lába mellett.

33:52
    Nincs újabb lövés, kiegészül a Brassó.

33:28
    Dudas ereszt meg egy bombát középről, de Polc lábbal védi.

32:45
    Klouda szlalomozik be a kapu elé, de nem tudja ellőni Bálizs mellett, majd Saluga is hibázik.

31:55
    Dansereau ugrott volna ki nagy ziccerben, Hietamaki borította fel, jön is a kiállítás.

31:36
    Kiegészül a hazai csapat, ők is kivédekezték az emberhátrányt.

31:20
    Obsut jól helyezett távoli lövését védi Bálizs bravúrral.

30:41
    Zsók lövését védte kis szerencsével Bálizs, majd Klouda emelte fel a botját és találta el Dudast, de nincs kiállítás.

30:11
    Bálizs kapuja előtti bulit követően Boyle bombázza ki a korongot a harmadból.

29:31
    Roczanov Dezső kap két percet a játék késleltetéséért, miután kiemelte a palánkon túlra a korongot.

29:25
    Rendkívül megélénkült a mérkőzés, a kiállítások után szinte szétszakad a pálya, lövések mindkét oldalon, de egyelőre újabb találat nélkül.

28:48
    Popovics lő lendületből, távolról, Polc ér bele lábbal, így száll mellé a pakk.

28:31
    Antal lövésénél a vendégek kiáltanak gólt, de ez sem volt bent.

28:02
    Antal lóg meg, majd a kapu mögül tálalna Petreshez, Sagert épphogy belepiszkál a passzba, ezzel hatalmasat mentett.

27:10
    Már csak egy perc sima előny van hátra, de a hazaiak képtelenek megtartani a korongot.

26:42
    Pysarenko visszaér, Dudas lövését blokkolják.

26:19
    Már nem tölt, csak lő a hazai sor, de gól nincs.

26:06
    Peter Klouda is kap két percet, újabb fél perc kettős hazai előny jön, alighogy letelt az előző fór.

25:50
    Metcalfe lövése az oldalhálót találhatta el, miközben a gólbíró már jelzett, a közönség ünnepelt, de a játék ment tovább, hiszen a játékvezetők nem ítéltek gólt.

25:25
    Sagert irdatlan kapáslövése mellé szállt.

24:34
    Evgenii Pysarenko mozdítja el a kaput, kettő percet kap érte, 53 másodperc kettős előny jöhet a Miskolcnak.

24:08
    Cohen passzol Beczéhez, aki hét méterről tüzel, Polc magabiztosan véd.

23:27
    Juhamatti Hietamaki állíttatta ki magát egy látványos gáncsolással.

22:48
    Láda lőtt előbb balról, majd a kipattanót O'Donnell lőtte volna el középről, de kikotorták a védők.

22:06
    Tóth centerezne jobbról, Sagert marad le a korongról centikkel.

21:08
    Mihály lőtt takarásból, Bálizs védett reflexmozdulattal.

20:36
    Cohen tüzelhet középről, négy méterről, Polc védett nagyot.

20:14
    Fodor lő a jobb szélről, Bálizsnak kell beletennie a kezét, hogy mellé menjen.

20:01

A csapatok és a játékvezetők is újra a jégen, folytatódik a meccs.

Az első játékrész kiegyenlített hokit hozott, a sokat pihenő Miskolc nem tudta teljesen felvenni a korábban a csapatra jellemző agressziót és ritmust. A harmad hajrájában ráadásul jött is a hideg zuhany számukra, hiszen egy majdnem kivédekezett emberhátrány végén Martin Saluga megszerezte a vendégek számára a vezetést.
    Majoross Gergely feladata tehát egyértelmű a szünetben: fel kell ráznia csapatát, akiknek hamar magasabb sebességbe kell kapcsolniuk, ha győzelemmel akarják kezdeni a rájátszást. Új szerzeményüknek is többet kell mutatnia ráadásul, hiszen egészen biztosan nem ez volt Conor O'Donnell legjobb húsz perce.
    A Brassó kiegyensúlyozottan játszik, Polc – úgy tűnik – remek formában van, így ha bírják az iramot, minden adott lehet, hogy meglepjék esélyesebb ellenfelüket.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:50
    Virág Csanád lép meg a helyét nem igazán találó O'Donnelltől szerzett koronggal, de nem tud túljárni Bálizs eszén, aki védte a középtávoli löketet.

19:05
    Boyle lövése Becze lábában akad el, nem az első eset már, hogy saját játékos blokkol egy-egy lövést.

18:07
    Négy másodperccel a kiállítás letelte előtt betalálnak a vendégek! Peter Klouda passzát a korábbi miskolci kedvenc MARTIN SALUGA közelről vágta a hálóba. 0-1!

17:55
    Filip távoli lövésébe vetette bele magát Roczanov, nagy tapsra ragadtatva a nézőket.

16:45
    A vendégek kiegészülnek, a hazaiak meg kiállítást reklamálnak, de Nagy Csaba nem volt szabálytalan a játékvezetők szerint.

16:26
    Nagy passzolt véletlenül Metcalfe-hoz, aki balról közelítette meg a kaput, majd lőtt három méterről Polcba.

16:11
    Petres lógott meg a koronggal, O'Donnell nem tudta utolérni, viszont elgáncsolta. A hazaiak új szerzeménye akadályozásért két percet kapott, Petres pedig rövid ápolást követően saját lábán hagyja el a játékteret.

15:57
    Sagert szánja el magát lövésre rövid passzolgatás után, de távoli próbálkozása nem okozott gondot Polcnak.

14:55
    Ismét Dansereau lő, ezúttal a bal szélről, hét méterről, de remekül helyezett löketét Polc ismét védte.

14:31
    Jaroslav Obsut gáncsolásért kap két percet, plusz tíz perc fegyelmi büntetést is begyűjt az iménti kisebb balhéért.

14:10
    Hajós passzát vette át parádésan a kapu előtt Dansereau, majd fordulásból célba is vette a jobb alsót két és fél méterről, Polc nagy bravúrral védett.

13:40
    Dudas lövését védi Polc.

12:50
    Antal, majd Imecs kísérletezett, közvetlen közelről, a hazai védelem ezúttal nem volt a helyzet magaslatán, de Bálizs két bravúrral kisegítette csapatát.

12:00
    Gőz lövését blokkolja Virág a kapu előtt.

11:38
    Gőz tüzel balról, hét méterről, Polc véd nagyot.

11:08
    Saluga ér bele Vojtkó passzába, a korong pedig a miskolci kispadhoz pattan ki.

10:38
    O'Donnell próbálkozik, Roczanovban akad el a lövése.

10:03
    Dudas távoli lövését tolta ki Polc szép mozdulattal.

09:30
    Cohen vitte be a kapu elé balról a korongot, Polc beleért, majd nagy kavarodás után a védelem tisztázott.

08:30
    Evgenii Pysarenko kapja a második kétpercest a találkozón, akadályozás volt a vétke.

07:55
    Dudas távoli bombája pattan meg, majd Polcról ki is jön, de a közelben "vadászó" Dansereau nem tudott rá lecsapni.

07:35
    Klouda kerüli meg a kaput, majd passzol be Saluga elé, aki nem tud tisztán lőni három méterről.

06:50
    Leginkább mezőnyben zajlik a játék, eddig szokatlanul kevés a megszakítás.

05:28
    Popovics siet hátra, utol is éri és szereli is Fodort a hazaiak harmadán belül.

04:50
    Dansereau tüzel megint középről, ezúttal négy méterről, Polc nagy bravúrral véd a bal felső saroknál.

04:27
    Gőz lövésébe ért bele Hajós a kapu előtt, így lett majdnem veszélyes, de kicsivel kapu mellé pattant a pakk.

04:15
    Dansereau szúrt kapura nyolc méterről, Polc szépen védett lábbal a jobb alsónál.

03:42
    Dudas készül rá a lövésre a kék vonalon, Nagy blokkolja a löketet a kapu előtt.

02:55
    Megszerzi és meg is tartja a korongot a Miskolc, az emberhátrány másodpercei pedig leperegnek.

02:06
    Klouda bombáját Zsók blokkolta véletlenül Bálizs előtt.

01:27
    Pontatlan passz Nagy Csabától, Sagert tisztáz a miskolci kapu elől.

00:58
    Tóth Adrián kapja az első büntetést, szűk egy perc elteltével. Gáncsolásért bűnhődik a hazaiak játékosa.

00:32
    Becze jobb szélről leadott lövése süvített el a kapu fölött.

00:01

Megérkeznek a jégre a csapatok is. A hazaiaknál Keegan Dansereau (60 pont), az alapszakasz pontkirálya visel aranyszínű sisakot, a vendégek legeredményesebbjeként pedig az ex-miskolci Martin Saluga (52) kapott megkülönböztetést.

A lelátókon még nem uralkodott el a playoff hangulata, négy perccel a kezdés előtt még csak a csarnok lelátóinak kb. fele telt meg.

A hazai csapatban bemutatkozhat az alapszakasz végén szerződtetett új légiós, Conor O'Donnell, aki ma a harmadik sorban kaphat szerepet Majoross Gergelytől.
    A légiós érkezésekor azt nyilatkozta, bajnok szeretne lenni Miskolcon, és a vezetőség is azt várja el tőle, hogy érdemben hozzátegyen csapata játékához.

Az alapszakasz szempontjából vizsgálva a két csapatot, izgalmas találkozóra lehet kilátás. Bár a tabellán elfoglalt helyük alapján akár toronymagas esélyesnek is nevezhetnénk a hazaiakat, hiszen 89 ponttal megnyerték a 42 meccses alapszakaszt, míg a Brassó 74 egységgel csak a negyedik helyet szerezte meg, ám az egymás elleni mérkőzések vizsgálata jóval árnyaltabb képet mutat.

Jelen esetben hangsúlyosabbak a Miskolcon játszott összecsapások, melyeken háromból kétszer is túlóráztak a csapatok. Első miskolci találkozásukon rögtön szétlövés döntött, melynek végeztével 3-2-es sikernek a Brassó örülhetett. Második találkozásuk ugyancsak büntetőkkel végződött, ám ezúttal már a sárga-feketék ünnepelhették 3-2-es győzelmüket. Utoljára január végén találkoztak a Miskolci Jégcsarnokban, akkor rendes játékidőben nyertek a hazaiak 4-2-re, egy sokáig simának tűnő, végül mégis izgalmas csatában (az utolsó harmad elején 3-0-ról 3-2-re jöttek fel a vendégek, de egyenlítésre már nem futotta erejükből).

Brassóban rendezett találkozóik közt egy szétlövéses vendég sikert (a változatosság kedvéért 2-3), valamint egy-egy rendes játékidőbeli hazai (5-3), illetve vendég győzelmet (2-6) eleveníthetünk fel, így összesítésben 4-2 arányban a miskolciak számára kedvez egymás elleni mérlegük.

Kedden este Miskolcon is megkezdődik a playoff, a MOL Liga 2014-2015-ös rájátszása, az elődöntővel, amely során a Brassó csapata látogat a borsodi megyeszékhelyre.

Az alapszakasz győztese, a Jegesmedvék csapata alaposan rápihenhetett erre a találkozóra, hiszen már az alapszakasz utolsó találkozója is tét nélküli volt számukra, így több mint két hete (január 30., UTE, 6-2) játszották utolsó igazán éles meccsüket. Ez egyrészt azt jelenti, hogy több mint két hétig készülhettek az elődöntőre, ami kis pihenés mellett komoly edzésmunkát jelent, ám azt is jelentheti, hogy kieshettek korábbi ritmusukból. Majoross Gergely vezetőedző mindenesetre azt ígérte, hogy folytatni, sőt fokozni fogják azt a rámenős és kemény playoff-hokit, ami az alapszakasz során is jellemezte a miskolciakat.

A Brassó a negyeddöntőből, a Debrecen legyőzésével kvalifikálta magát a négy közé, 2-1-es összesítéssel, miután Debrecenben kikaptak (1-2), de hazai pályán simán tudták hozni meccseiket (5-0, 5-3). Jerry Anderson vezetőedző a második győzelem után csapata dicsérete mellett kitért arra is, hogy szükségük van egy kisebb pihenőre, mielőtt a keddi és a szerdai napon a rendkívül erős Jegesmedvékkel mérkőznének Miskolcon.

A kipihent Jegesmedvék fogadják tehát a játékban lévő Farkasokat kedden este 18.30-tól, a négy győzelemig tartó elődöntő első találkozóján, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 40. Tóth (Becze, Metcalfe), 60. Boyle (Becze, Metcalfe), 66. Dansereau (Gőz) – 19. Saluga (Klouda, Imecs), 47. Mihály (Molnár)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Bálizs (Duschek) – Boyle, Dudas, Metcalfe, Cohen, Becze – Gőz, Sagert, Hajós, Tóth, Dansereau – Vojtkó, Dósa, O'Donnell, Láda B., Nagy – Budai, Szilágyi, Popovics, Roczanov, Miskolczi
    vezetőedző: Majoross Gergely

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Filip, Obsut, Fodor, Saluga, Klouda – Pysarenko, Hietamaki, Molnár, Mihály, Virág – Imecs, Nagy, Antal, Zsók, Petres – János, Bálint, Péter, Márton
    vezetőedző: Jerry Anderson

Játékvezetők: Babic, Haszonits – Somos, Pálkövi