DVTK Jegesmedvék – Corona Brasov Wolves 4:2 (vége) | Dab.Docler – Nové Zámky 2:3 (vége)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
4:2 (2:1, 2:0, 0:1)
Corona Brasov Wolves
szerda 18.02.2015, 18:00 • Miskolci Jégcsarnok • MOL Liga

Ezúttal sem üres kapus, sem emberelőnyös gól nincs a hajrában, így a Brassó hiába nyerte 1-0-ra az utolsó harmadot, a meccset 4-2 arányban elveszítette. A Miskolc, főleg a második harmadban ellenfele fölé tudott nőni, így ha nem is tükörsimán, de a tegnapinál mindenképp simábban nyerte meg az elődöntő második csatáját.

Majoross Gergely csapata így 2-0-ás előnnyel megy majd Brassóba, ahol a párharc következő két mérkőzését rendezik. A Brassó tehát hazai pályán javíthat majd, tartsanak velünk azokon a mérkőzéseken is, mára köszönöm a figyelmet, további szép estét és jó éjszakát kívánok! (20:09:34)

60:00

59:40
    Becze próbált lőni egy megszerzett korongot, de Obsut nagy blokkal mentett.

59:10
    Megvolt az első helyzet, Klouda vezette rá Bálizsra, de nem tudta ellőni a kapus mellett.

58:51
    A buli a brassói kapu előtt lesz, de így is lehívták Polcot!

58:51
    Időt kér a Jerry Andersson, aki jó eséllyel lehívja majd kapusát, bízva abban, hogy elkaphatják az utolsó szalmaszálat.

58:51
    Becze húzogat a bal szélen, lövőhelyzetet harcol ki magának, de öt méterről Polcba lövi bele a pakkot.

58:10
    Dansereau indul egyszemélyes kontrára, Filip mellett el is tudja vinni a korongot, de éles szögből leadott lövését védi Polc.

57:37
    Nagy Krisztián lő a bal szélről, hét méterről, Polc véd a röviden.

57:12
    Gőz lövését védi magabiztosan Polc, O'Donnell hiába várta a kipattanót.

56:28
    Dansereau közeli lövése felpattan a blokkon, János üti el kézzel a kapu felé perdülő pakkot.

55:36
    Dansereau és O'Donnell ütköznek össze véletlenül a félpályánál, Dansereau fájlalja kicsit a fejét, de marad a jégen.

54:55
    Egyelőre nincs bunyó, de helyzetből sincs túl sok.

54:35
    Kiegészül a Brassó, Pysarenko közben Dansereau-val is tengelyt akaszt, egyre nő az esélye, hogy ebből még egy komolyabb ütésváltás lesz.

54:24
    Cohen lő öt méterről, Polc védi ezt is.

53:48
    Mihály és Zsók próbál kontrából betalálni, Mihály közeli lövését Bálizs védte bravúrral, a kipattanót rálövő Zsók elé pedig Boyle vetette be magát önfeláldozóan.

53:30
    Gőz lövését védi Polc, Metcalfe hiába vadászna kipattanóra, mert az nincs.

52:48
    Tóth cselezi be magát hátulról a kapu elé, de nem tudja már ellőni Polc mellett.

52:28
    Kezdenek elszabadulni az indulatok, Boyle lövését Polc védi, majd Pysarenko üti lábon indokolatlanul a kanadait, de Becze és Obsut is összeszólalkoznak. Molnár Zsolt viszont egy pár másodperccel korábban elkövetett magas bottal való játékért ül le két percre.

51:30
    Boyle passzolt remekül Metcalfe-hoz, aki egy igazítás után, négy méterről fölé lőtt.

50:16
    Kiegészül mindkét csapat, visszatér a két "bunyós".

49:55
    Dudas tüzelne ezúttal, de akkora erővel suhint, hogy az ütője kettétörik belé, a lövés pedig lecsúszik.

49:49
    Sagert szúr kapura a kék vonalról, Polc nem sokat láthatott belőle, de így is el tudta csípni a bal alsónál a pakkot.

49:26
    Miskolci kontra végén les miatt harsan a sípszó.

49:15
    Imecs ágyúz a kék vonalról, kapu fölé.

48:40
    A Brassó kezdi aktívabban a négy-négy elleni játékot, de nem jutnak el helyzetig egyelőre.

48:14
    Evgenii Pysarenko és Becze Tihamér kapnak két-két percet durva játékért.

48:14
    Metcalfe közeli lövését védi Polc, majd Becze és Pysarenko főszereplésével verekedés kezdődik a kapu mögött, amelyet nagy nehezen állítanak csak le a játékvezetők.

47:29
    A Brassó gólt szerzett!
    Ha nem is túl gyorsan, de szépít a Brassó! Martin Saluga a jobb szélről hajszálpontosan passzol MIHÁLY ÁRPÁD elé, aki szép testcsellel megtéveszti Bálizst, majd másfél méterről a kapuba lő! 4-2!

47:08
    Dudas bombázza ki saját kapuja előteréből a korongot, tilos felszabadítás.

46:41
    Nagy Krisztián jól helyezett lövését védi bal lábával Polc.

45:50
    Tóth nem tud lövéshez jutni egy gyengébb átvételt követően. Közben egyre durvul a meccs.

44:42
    Roczanov négy méterről lő szorongatott helyzetből, tíz centivel a bal alsó mellé.

44:03
    Nagy Csaba közeli lövése akad el Bálizsban.

43:41
    Boyle bombáz messziről, kicsivel fölé.

42:10
    Péter Zsolt kerül lövőhelyzetbe öt méterről, Bálizs védi a kísérletét.

41:19
    Dansereau lő hat méterről, Polc véd, majd Imecs szabadít fel.

40:27
    Becze passzol balról a középen üresen érkező Metcalfe elé, aki rákészülhet a lövésre, de a kaput nem találta el négy méterről.

40:01

Már minden főszereplő a jégen, másodpercek még hátra a korong bedobásáig.

Másfél perc még a folytatásig, a játékvezetők már a jégen, a szokásos nyereményjátékban résztvevő gyerkőcök pedig elhagyják a játékteret.

Vége a második harmadnak, a Miskolc két újabb góllal növelte előnyét, így 4-1-ről várhatja a harmadik játékrészt. Ez megnyugtató előnynek tekinthető, ám ne feledjük el, épp az utolsó alapszakaszbeli meccsükön fordultak hasonlóképp három gól különbséggel a harmadik húsz percre, ám a Brassó két gyors góllal igencsak meleggé tette a helyzetet a Miskolc számára. Most is hasonlóban kell reménykedniük, aztán még jobb folytatásban, hiszen a január végi találkozóból a feltámadás dacára a Miskolc került ki végül győztesen.
    Érdekes húsz játékperc vár tehát ránk, negyedóra múlva kezdődik, tartsanak velünk továbbra is!

40:00

39:40
    Tilos felszabadítás Jesse Dudas részéről.

38:47
    Boyle lövése okoz zavart a kapu előtt, de tisztáz a védelem Polc elől.

37:59
    Becze indul meg egy remek csellel, de a kapu előtt megpróbált újabb cselt már nem eszi meg Pysarenko.

37:25
    Gőz kínálja meg a harmad határáról Polcot, aki magabiztosan fogja a löketet.

36:55
    Fodor lövését védi Bálizs ezúttal.

36:00
    Kiegészül a Miskolc, Obsut lövését a kimozduló Bálizs védi, majd szerencséjére rosszul pattan a kapu előtt vadászó Salugához a korong, aki így nem tud lőni.

35:07
    A körülményeskedő Mihályt Metcalfe szereli és tisztázni is tud a légiós.

34:37
    Zsók ágyúz a bal szélről, kapu fölött süvít el a löket.

34:15
    Klouda passzol tökéletesen a kapu előtt érkező Filiphez, aki két és fél méterről, tisztán tüzelt, Bálizs nagy bravúrral védett, a hazai közönség a nevét skandálja.

33:46
    Vojtkó Mátyás kap két percet, miután Antal Zsombort gáncsolja.

33:17
    Miskolczi húzogat a jobb szélen, majd hét méterről tüzel, Polc kezében hal el a korong.

32:37
    Láda Balázs passzát O'Donnell nem tudta jól átvenni a kapu előtt, így nem lett ziccer.

31:39
    Petres próbálkozik hét méterről, Bálizs beleér, de alighanem mellé ment volna.

30:36
    Gőz tüzel távolról, mellé pattan.

30:00
    Molnár lövése kipattan Bálizsról, az érkező Virágnak balszerencséje volt, kicsivel mellésodorta a korongot.

29:37
    Egy ártalmatlannak tűnő tilos felszabadítást követően Miskolczi és János akadnak össze, de nincs bunyó.

28:38
    Obsut próbálja nagyon messziről meglepni Bálizst, de biztosít a bal alsónál a kapus.

27:49
    Támadásban marad a Miskolc, most nagyon nehéz helyzetben a vendégek.

26:50
    A Miskolc gólt szerzett!
    Ismét kihasználja az emberelőnyt a Miskolc! MATTHEW BOYLE közeli lövése után már jelez a gólbíró, de a játék még folytatódik, de szinte rögtön utána a miskolci védő bekotorja a korongot a kapuba, ez pedig már érvényes találat! 4-1!

26:28
    Dudas lő a kék vonalról, de Polc védeni tudott.

26:11
    Zsók Levente hagyja el a pályát, magas bottal való játékért kapott büntetést.

25:50
    A tegnapihoz hasonlóan ezúttal is kissé szétszakad a pálya, az iram nagy, de sok a hiba is.

24:53
    O'Donnell kerül ziccerbe, balról, három méterről Polcba lő.

23:49
    Cohen passzolt ziccerben a még nagyobb ziccerben lévő Dansereau-hoz, aki nem tudta megszelídíteni a korongot, így nem fordulhatott rá az üres kapura sem.

23:02
    Sagert tüzel kétszer is gyors egymásutánban távolról, Polc mindkétszer a helyén volt.

22:10
    Bottal akasztásért Petres ül le.

21:32
    Növeli előnyét a hazai csapat! Gőz Balázs jó passzát közelről HAJÓS ROLAND váltotta gólra! 3-1!

21:24
    Dansereau keresztpasszából Gőz tüzelt, Polc védett. Eközben Hajós élvédővel a korcsolyáján hatol be a pályára, majd esik el, komoly derültséget okozva a lelátón.

21:12
    Molnár lövését védte lábbal bravúrosan Bálizs.

20:47
    Filip hátratett passzát Klouda lőtte el hét méterről a kapu mellett.

20:01

Az első játékrészt a Miskolc kezdte jóval agresszívebben, Tóth hamar megszerezte a vezetést. Később a Majoross Gergely által kritizált emberelőnyös játék javulásának tanúi lehettünk, Matthew Boyle négy másodperccel Hietamaki kiállítása után növelte a sárga-feketék előnyét. A Brassó azonban – bár láthatóan megzavarta őket a bekapott két gól – nem adta fel és meccsben tartotta magát Virág találatával, így egy gólos hátránnyal vonulhatnak szünetre. Nyílt tehát továbbra is a meccs, érdemes velünk tartani a folytatásban is, szűk negyedóra múlva jön a második felvonás!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:51
    Filip lő még egyet messziről, kapu mellé.

19:24
    Boyle lövése a kék vonalról jócskán elkerüli a kaput ezúttal.

18:30
    Nagy Krisztián passzát csípte el ezúttal Obsut, aki ki is vágta a kapu elől a korongot.

17:47
    Boyle irdatlan távoli lökete pattan ki Polcról, az ismétlést Cohen lövi közelről a kapusba.

16:52
    Egy percen belül másodszor reklamálnak kiállítást eredménytelenül a hazaiak, előbb Hietamaki, majd Imecs ellen.

16:20
    Hajós tüzel nyolc méterről, Polc bravúros reflexmozdulattal, vállal szedi ki a bal felsőből a korongot.

15:50
    Dansereau passzol Tóth elé, aki centerezne balról, de Pysarenkoig jut csak a passza.

15:02
    Filip lövése pattant meg veszélyesen, de elkerülte Bálizs kapuját végül.

14:43
    Szépít a Brassó! Bár emberelőnyben alig volt helyzetük, ahogy Becze visszatért, jött VIRÁG CSANÁD, aki Mihály Árpád centerezését váltotta gólra közvetlen közelről! 2-1!

14:36
    Kiegészül a Miskolc, csendesen letelt az emberhátrány.

14:10
    Saluga jobbról érkező löketét is fogja a hazai kapus.

13:55
    Balról érkező passz után Filip tüzel öt méterről, kapásból, de Bálizs bravúrral véd.

13:26
    Obsut bizonytalankodik, kis híján korongot szerez Miskolczi, de végül a védő kerekedik felül.

12:32
    Kiállítás hazai oldalon: Becze Tihamér kap két percet gáncsolásért.

12:20
    Gőz tüzel ezúttal messzebbről, ismét Polc véd.

12:08
    Cohen és Becze összjátéka után utóbbi tüzelt hét méterről, Polc védett nagyot.

11:09
    Mehet tovább a játék, megint egy villámgyors lövés Virágtól, de Bálizs ismét hárít.

11:09
    Most a zsűriasztalhoz tevődött át a megbeszélés, Németh Márton konzultál a bent ülőkkel.

11:09
    Klouda tüzel közvetlenül egy buli után, Bálizsnak is nagyot kellett védenie. Klouda ezt követően elhagyja a pályát, miközben az arcát fájlalja. A játékvezetők nem láttak szabálytalanságot, de egyelőre még zajlik a kupaktanács a brassói kispadnál.

10:20
    O'Donnell lő takarásból egy nagyon kellemetlent öt méterről, Polcnak nyújtóznia kellett, hogy védjen.

09:56
    Becze hibázott egy kicsit, lesen állították meg.

08:45
    Dudas lövése kerüli el a kaput, a Brassó a felezővonalon is alig tudja átvinni a korongot, letaglózta őket a két gyorsan bekapott gól.

07:36
    Vojtkó kísérletezett nagyon messziről, Polc könnyedén fogta a játékszert.

06:50
    Négy másodperc alatt váltotta gólra az emberelőnyt a Miskolc! A bulit követően Zachary Cohen tette kapu elé a pakkot, ahol MATTHEW BOYLE érkezett és három méterről be is vágta a korongot a kapu közepébe!

06:46
    Cohen centerezéséről marad le centikkel Becze. Hietamaki viszont szabálytalankodott vele szemben, testreütésért meg is kapja az első büntetést.

06:29
    Obsut lepte meg messziről Bálizst, de a kapusnak így sem okozott gondot a lapos lövés.

05:35
    Klouda ér bele egy passzba jó ütemben, a korong kiperdül a lelátóra, de szerencsére senkiben nem tesz kárt.

05:09
    Dansereau lőtt tiszta helyzetben, de centikkel elvéti a bal felső sarkot négy méterről.

04:50
    Tóth forog a kapu körül, majd elszánja magát egy lövésre, Polcnak nagyot kellett védenie.

03:42
    Virág lőne kapu elé jobbról, de csak védőket talál.

02:49
    Cohen passzát olvassa Obsut, aki belepiszkál a korongba, így az nem jut el Beczéhez.

02:35
    Kissé zavartan kezd a Brassó, tilos felszabadítás miatt áll most meg a játék.

02:09
    Fodor tüzel laposan öt méterről, Bálizsnak kell védenie.

01:55
    Dudas kerüli meg a kaput, majd tüzel három méterről, a bal szélről, Polcban akad el a korong.

01:11
    Máris vezetnek a hazaiak! A vendégek védelme elaludt, TÓTH ADRIÁN egyedül tört ki a támadó harmadban, majd egyedül állt szemben Polccal és remek lövéssel felhúzta a bal felsőbe a pakkot! 1-0!

00:45
    Sagert kínálja meg Polcot messziről, majd a túloldalon Pysarenko próbálkozik, mindkét kapus lábbal avatkozik közbe.

00:12
    Alig tíz másodperc telt el, előbb Cohen, majd a kipattanóból Metcalfe tüzel, Polc mindkétszer nagyot véd.

00:01

És ezekben a pillanatokban a játékosok is birtokba veszik a jeget. Csak a hazaiaknál van változás a tegnapi felálláshoz képest, Budai és Szilágyi kikerültek, helyükre Láda Pétert és Fliszár Zalánt nevezték be.

Miközben a lelátó is folyamatosan telik meg szurkolókkal, a jégre már megérkezett Siku, a jegesmedve, de már a játéktéren vannak a játékvezetők is.

Köszöntöm Olvasóinkat a Miskolci Jégcsarnokból, ahol a bemelegítés végeztével lassan a jég felújítása is befejeződik. A lelátókon lassacskán gyülekeznek a szurkolók, egyelőre még sor áll a bejárat előtt is.

Miskolc JJSE: Bálizs (Duschek) – Boyle, Dudas, Metcalfe, Cohen, Becze – Gőz, Sagert, Hajós, Tóth, Dansereau – Vojtkó, Dósa, Nagy K., Láda B., O'Donnell – Láda P., Popovics, Miskolczi, Fliszár, Roczanov
    vezetőedző: Majoross Gergely

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Filip, Obsut, Fodor, Saluga, Klouda – Pysarenko, Hietamaki, Molnár, Mihály, Virág – Imecs, Nagy Cs., Petres, Antal, Zsók – János, Bálint, Péter, Márton
    vezetőedző: Jerry Andersson

Játékvezetők: Németh, Kincses – Soós, Váczi.

A tegnapi, drámai első meccs után egyik edző sem volt maradéktalanul elégedett.
    Majoross Gergely hangsúlyozta, hogy érezhető volt csapatán a kéthetes kihagyás, ami miatt lassan, nehézkesen lendültek játékba. Ezen kívül a kihagyott emberelőnyök miatt is kritizálta csapatát, ezen a téren, mint mondta, feltétlen javulást vár a szerdai meccsen.

Jerry Andersson érthetően az utolsó előtti percben kihagyott üres kapus lövés miatt kesergett, hiszen Zsók 2-1-nél a kapuvasat találta el és pár másodperccel később kiegyenlítettek a hazaiak. Ezt követően a szakember szerint már kevés volt a lelki erő fiaiban, hogy újra előnyhöz (és győzelemhez) jussanak.

Szerda este folytatódik a MOL Liga elődöntője, a keddi dráma után jön a Miskolc – Brassó találkozó második felvonása.

Kedd este egy rendkívül kiélezett, nagy iramú meccsen a Brassó kétszer is vezetést szerzett, ám a Miskolc mindkétszer egalizálni tudott, másodszor ráadásul a rendes játékidő utolsó percében. A ráadásban aztán az alapszakasz pontkirálya, Keegan Dansereau egy jó lövéssel eldöntötte az első meccs sorsát.

Az alapszakaszban hatból három meccsük hosszabbításos 3-2-vel ért véget, ez az eredmény ismétlődött az elődöntő második összecsapásán is. Hogy szerda este is 3-2 lesz-e az eredményjelzőn a meccs végén? Nem tudhatjuk, de azt igen, hogy egy újabb kiélezett playoff-csatára számíthatunk Miskolcon, amit nagy kár lenne kihagyni!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 2. Tóth (Dansereau), 7. Boyle (Cohen), 22. Hajós (Gőz, Tóth), 27. Boyle (Becze, Dudas) – 15. Virág (Mihály, Hietamaki), 48. Mihály (Saluga)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Bálizs (Duschek) – Boyle, Dudas, Metcalfe, Cohen, Becze – Gőz, Sagert, Hajós, Tóth, Dansereau – Vojtkó, Dósa, Nagy K., Láda B., O'Donnell – Láda P., Popovics, Miskolczi, Fliszár, Roczanov

Játékvezetők: Németh, Kincses – Soós, Váczi