Dunaújvárosi KKA – Győr 22:28 (vége) | Érd – Ferencváros 25:32 (vége) | Ipress Center-Vác – MTK-Budapest 27:25 (vége)
Mosonmagyaróvári KCSE – Békéscsaba 35:25 (vége)
Ipress Center-Vác
27:25 (13:15)
MTK-Budapest
szombat 21.02.2015, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1

Végül az óriási küzdelemből és a sok hibából a Vác jött ki győztesen, két találattal megnyerték ezt az alsóház szempontjából rendkívül fontos találkozót. Ezzel a Vác a 9. helyre ugrik előre és eldőlt, hogy mindkét csapat az alsóházban fog találkozni egymással a rájátszásban.

Rengeteg volt a hiba és a pontatlanság, de a harc is. A játékvezetői ítéletek helyenként rendkívül érdekesek voltak, ide is, oda is tévedtek jócskán. Ezzel a Vác 11 pontos lett. A hibák továbbra is megvannak, főleg az emberelőnyös figurák hiányoznak a hazaiaknál.

Vác – MTK: 27-25!
    ---- (19:26:57)

60
    Mérkőzés vége. (27:25)

60
    Időn túli szabaddobás a Vác javára. (27:25)

60
    Vonalra lépett Fekete a jobb szélen, fél perc hátra, megvan a Vácnak a győzelem. (27:25)

60
    Dakos átfutott a vonalon, az MTK jöhet előre. (27:25)

60
    Farkast blokkolják, sarokdobás. (27:25)

59
    Alig több, mint egy perc hátra. (27:25)

59
    Ellépte Csuka, támadhat a Vác, most megnyerhetik a találkozót. Izzik a csarnok. (27:25)

59
    FARKAS Veronika belövi a hetest! (27:25)

59
    Hetest harcol ki Tóth Eszter belülvédekezés miatt. (26:25)

58
    Csukát kell ápolni, áll a játék. Vajon kiengedi-e a kezéből ezt a már szinte megnyert meccset a Vác? (26:25)

58
    CSUKA Alexandra középről talál be ügyes csel után. (26:25)

58
    Jovetic a jobb szélről lőhetett jó szögből, a Blazek lábbal védett! (26:24)

58
    Passzív a Vácnál megint. (26:24)

57
    Ismét a plusz háromért támad a Vác, már hat mezőnyjátékossal. (26:24)

57
    A visszatérő Barna lő mellé középről. (26:24)

57
    Nem lőtte rá Hornyák, el is vették passzív miatt. (26:24)

57
    Passzív a Vácnál. (26:24)

56
    Hámori is betalál, ezt is visszafújják a játékvezetők, azért ez erős túlzás. (26:24)

56
    Hornyák góljába is belefújnak, ez már nem az első. (26:24)

56
    Az utolsó öt percbe léptünk, óriási izgalmak! (26:24)

55
    Feleslegesen kiállíttatta magát Tóth Eszter, a ziccerben betörő Wolfot lökte két kézzel. (26:24)

55
    WOLF Alexandra egyéni játék után talál bal kettőből a kapuba. (26:24)

55
    Csuka megverte a védőket, majd szabaddobást harcolt ki. Eléggé hetesgyanús volt az eset. (26:23)

54
    JOVETIC a büntetőt még kihagyta, de a kipattanót értékesítette! (26:23)

54
    Stranigg Ferenc kapott sárga lapot, a vendégek edzője. (25:23)

54
    Dakos harcol ki hetest óriási bravúrral és Barna Éva még ki is áll két percre. Feleslegesen húzta vissza a beállóst. (25:23)

53
    WOLF a tőle megszokott módon, magabiztosan értékesíti a hetest. (25:23)

53
    Ábrahám lövését védte Bíró, de hetes jogosan. (25:22)

53
    Dakos zseniális zárása után FARKAS tör be bal kettőben sikerrel. (25:22)

52
    Ellépte Fekete, jöhet előre a Vác. (24:22)

52
    Csuka maradt a földön, szabaddobást harcolt ki a bal szélen. Tudja folytatni. (24:22)

52
    A meccs hajrájában vagyunk, minden gólnak nagy a jelentősége. (24:22)

51
    Hámori lő a kapuba, de előtte belement. (24:22)

51
    VALOVICS Nóra nagyon szép, lendületes gólja jobb kettőből! (24:22)

51
    Középen Ábrahámot és Fülöpöt figyelmeztetik. (24:21)

50
    DAKOS vette hátára a csapatot, ismét beállóból eredményes. (24:21)

50
    Jovetic góljába a vendégek szerencséjére belefújnak, pedig szabályos lett volna. (23:21)

49
    Valovics lépi el tanácstalanságában. (23:21)

49
    DAKOS Noémi kapta beállóban sakk-matt helyzetben és bebombázta. (23:21)

49
    Pillanatok alatt felzárkózott az MTK, időt kér a Vác! (22:21)

49
    CSUKA középről rendezetlen védelem ellen talál be. Négy helyett EGY! (22:21)

48
    Eladta a Vác, fáradnának? (22:20)

48
    SZÁDVÁRI a bal szélről emeli át Bírót sikerrel. Négy helyett kettő a hazai előny. (22:20)

47
    Labdát szerzett Farkas, de Pelczéder az ordító ziccert is kihagyta a túloldalon. (22:19)

47
    HORNYÁK Dóra lendületből, bal kettőből, futtából ragaszt óriási gólt a hosszúba! (22:19)

46
    CSUKA beindult, a fél pályától egyedül vezette, de a hazaiak nem vették elég komolyan. Innentől talán fogják, gólt szerzett ismét! (21:19)

46
    Tóth lövését Blazek hárítja. (21:18)

45
    Dakos egy szinte elveszett labdát szerez vissza bravúrral. (21:18)

45
    Csuka megy bele a falba. (21:18)

45
    Barna Éva kap ismét ápolást, majd egy kis pihenőt is. (21:18)

45
    Pelczéder csak úgy tudja elkapni a labdát védekezés közben, hogy a hatoson belülre esik vele. Marad a fehér mezeseknél. (21:18)

44
    FARKAS Veronika a megállító faultoktól sem tántorodott meg, bal kettőben tör be és eredményes is! (21:18)

44
    CSUKA zseniális csellel verte meg lábbal védőjét bal kettőben, a ziccert pedig nem hibázta el. (20:18)

44
    Izzik a csarnok, a hazai közönség érzi a győzelem lehetőségét. (20:17)

43
    Időt kér az MTK. Ebben a félidőben 7:2-re vezet a Vác. (20:17)

43
    FARKAS ismét egy góllal válaszol a játékvezetői ítéletre! (20:17)

43
    Néhány bírói ítélet borzolja most a kedélyeket, Farkast figyelmeztetik, miközben előtte Valovics telibe találta az arcát. (19:17)

42
    Hámori szerez labdát. (19:17)

42
    Kiegészültek a vendégek. (19:17)

41
    Jovetic a jobb szélről a hosszú alsó mellé lő ígéretes helyzetből. (19:17)

41
    Farkast igencsak megosztják, most elmaradt vélhetően egy vendég kiállítás. (19:17)

41
    Meglehetősen passzív az MTK. Wolfot végül blokkolják a hazaiak. (19:17)

40
    Fekete lövését blokkolja a Vác, de sarokdobás. (19:17)

40
    PELCZÉDER a bal szélről egy ütközés után is átemeli Ignácz-Pethő feje felett! (19:17)

40
    Khouildi másodszor megy ki két percre, arcon vágta Hornyákot. (18:17)

39
    Barna már talpon és marad is a pályán, szerencsére nincs nagy baj. (18:17)

39
    Barna maradt lent az iménti belemenésnél, egyelőre ápolják. (18:17)

39
    Tóth belemenése, látványos volt. A túloldalon a jobb szélről Varga lő mellé. (18:17)

39
    Wolf emberfogással Hornyákon. (18:17)

38
    WOLF maradt teljesen üresen középen, nem is hibázza el. (18:17)

38
    Tóth löki meg Csukát, súrolta a hetest már. (18:16)

38
    TÓTH Eszter bal kettőből talál be átlövésből. (18:16)

37
    BARNA Éva bal kettőben tör be egyéni játékot követően és szépít. (17:16)

37
    HORNYÁK Dóra felpörgött, újabb átlövésgól középről. Kettő a hazai előny! (17:15)

37
    Hosszú lefolyású hazai támadás. (16:15)

36
    Ellentétes bírói ítélet, végül a Vácnál marad a labda, miután eladta az MTK. (16:15)

36
    Bíró védése is kellett, hogy ez így is maradjon, a túloldalon Pelczéder hagyja ki a ziccert. (16:15)

36
    A 36. perc és még nem volt fővárosi gól a félidőben. (16:15)

35
    DAKOS Noémi beállóból a gyömöszölés ellenére is bepattintja! (16:15)

35
    Flúgos futam, a jobb szélen Varga megy bele, kicsit véleményesnek tűnt. (15:15)

34
    Eladta a Vác, de Hornyák visszaszerezte. A következő passz ismét pontatlan Farkas felé. (15:15)

34
    Farkast lövés közben lökték, szabaddobás. (15:15)

34
    Passzívnál Ábrahám dobja ki oldalra. A hazaiak támadnak. (15:15)

33
    HORNYÁK most bal kettőből talál be átlövésből a hosszú oldalra! (15:15)

33
    Kiegészült a Vác, jól jöttek ki ebből a hátrányból a hazaiak. (14:15)

32
    Ábrahám lépett a vonalra, de egyébként is fölé pattintotta ziccerben. (14:15)

32
    Varga a jobb szélről találja fejbe Bírót, az MTK-nál marad a labda. (14:15)

32
    HORNYÁK Dóra talpról, jobb kettőből hátrányból talál be. (14:15)

31
    Barna Éva ellépte bal kettőben még a lövés előtt, de a zárás sem volt szabályos. (13:15)

31
    Ezt a játékrészt az MTK kezdi, ráadásul emberelőnyben! (13:15)

31
    Elkezdődött a második félidő. (13:15)

Az MTK játszik kreatívabb játékot az első félidő alapján, megérdemelt a vezetésük. A hazaiak lelkén három kihagyott büntető is szárad, azzal pont vezethetnének a váciak. Nem csak az eredmény, de a mutatott játék alapján is egyre inkább érezhető, ez a kiesés elleni harc nagyon kemény lesz a két csapat között a rájátszásban. Bár ha nyer ma az MTK Vácott, minimális esélye még marad arra, hogy a középházba jusson.

Elég sok a bírói hiba, de ez oda-vissza igaz, a váciaknak pedig továbbra is látványosan gyenge az emberelőnyös játékuk, pedig gyakorolhatták ma is rendesen. A második félidőben óriási csatára számíthatunk.

Vác – MTK Budapest: 13-15, a szünet után folytatjuk!
    ----

30
    Befejeződött az első félidő. (13:15)

30
    SZÁDVÁRI Krisztina egy félkínai figurából talál be a szinte üres kapuba a bal szélről. Egészen gyönyörű találat volt az utolsó másodpercben! (13:15)

30
    Stefanovic sem úszta meg a sorsát, két kezes lökés miatt két percre kiállítják. (13:14)

30
    Tóth Eszter lövése csattant a felső lécen. (13:14)

30
    Ábrahám ellen fújnak szabálytalan zárást, kicsit szigorúnak tűnt. (13:14)

30
    A játékrész utolsó perce kezdődött meg. (13:14)

29
    Időt kért az MTK együttese 28:51-nél. (13:14)

29
    FARKAS tört be középen és a bal alsót lövi ki egyéni játék után. (13:14)

29
    Hosszas passzív után KHOUILDI középről szerez szép átlövésgólt a jobb felsőbe. (12:14)

28
    Most pedig a Vác úszott meg egy két percet, Stefanovic lerántotta ellenfelét. (12:13)

28
    MTK támadás a félidő hajrájában. (12:13)

28
    Joveticet lökték a jobb szélen két kézzel, de ez most homályban maradt a játékvezetők előtt. Ignácz-Pethő ettől függetlenül védett. (12:13)

27
    Wolfot blokkolják, jöhet előre a Vác. (12:13)

27
    A túloldalon Hornyák lövését védi bravúrral Ignácz-Pethő. (12:13)

27
    Wolf tört be bal kettőben, de Bíró lábbal bravúrral védte. (12:13)

26
    JOVETIC talál be hetesből a bal alsóba. Ez a mai napon nagy szó a hazaiaknál. (12:13)

26
    Csuka kapott kettő perces büntetést, egy hetest pedig Dakos harcolt ki. (11:13)

26
    CSUKA nagyon szép, átemeléses gólt szerez középről. (11:13)

26
    Tóth Eszter bal oldali lövése a kapufán csattan. (11:12)

25
    Kiegészült a Vác. (11:12)

25
    Bíró nyeri ezt a párharcot is Varga Nikolettel szemben a jobb szélről. (11:12)

24
    Pelczéder szerez majdnem labdát, de a lábához pattant. (11:12)

24
    Tóth ellen fújnak, úgy tűnik, keresztülfutott a hatoson. (11:12)

23
    Varga a jobb szélen került jó helyzetbe, de a hosszú sarok mellé pattintott. (11:12)

23
    Hámori kapott két perces büntetést visszahúzásért, ez is jogos! (11:12)

23
    Farkas kapott sárga lapot, Wolf bánta Farkas keménységét. (11:12)

23
    Még emberelőnyben FARKAS rendezetlen védelem ellen szépít középről. (11:12)

22
    Negyedszer eszi meg a Vác emberelőnyben ugyanezt a figurát, VALOVICS a jobb szélről talál be a hosszú felsőbe. (10:12)

22
    FARKAS Veronika unta meg a tétlenséget, egyéni játék után tör be sikerrel. (10:11)

22
    WOLF Alexandra talpról, elhajlásból, ismét emberhátrányból talál be. 0:3... (9:11)

21
    Egy ember visszajöhetett az MTK csapatába. (9:10)

21
    Tóth Eszter hetesét is fogja Ignácz-Pethő, elképesztő! (9:10)

20
    Kissé meglepő a vendégek durvasága, most Hámorit rántották le, de ez is két perc. És hetes is. (9:10)

20
    VALOVICS a jobb oldalra sodródva szerez újabb emberhátrányos gólt. 0:2 eddig a váciak emberelőnye. (9:10)

20
    Hornyák is a kapusba lövi a hetest. A váciak hadilábon állnak a büntetőkkel hónapok óta. (9:9)

20
    Emberhátrányból is betaláltak a fővárosiak, most a Vác támad és harcol ki hetest Hornyák. (9:9)

19
    VARGA Nikolett a jobb szélről lövi ki a hosszú alsót. (9:9)

19
    Nem kerülte el végül a sorsát Khouildi, újabb két kezes lökését már két perccel honorálták a játékvezetők. (9:8)

19
    FARKAS egy átlövésgóllal áll bosszút. (9:8)

18
    Khouildi és Valovics rántották le Farkast, a két perc elmaradt ezúttal. (8:8)

18
    BARNA Évát nem tudják egyelőre tartani a hazaiak, ezúttal betörésből eredményes. (8:8)

17
    Kiegészültek a csapatok. (8:7)

17
    JOVETIC a jobb szélről talál be szép mozdulattal. (8:7)

16
    BARNA Éva talált be bal kettőből a jobb alsóba. (7:7)

16
    HORNYÁK Dóra keveredett a bal szélre, onnan viszont szélsőket megszégyenítő módon talált a rövidbe. (7:6)

15
    Varga Nikolett kissé begőzölt, nagyon látványosan és durván rántotta le Farkast. Kettő perc! (6:6)

15
    Rálépett a vonalra Varga, jöhet előre a Vác emberhátrányban. Egyébként lövés egyébként sem történt. (6:6)

15
    Stefanovic kapott két perces büntetést, kicsit szigorúnak tűnt. (6:6)

14
    Hámori tört be, de előtte szabálytalan zárás történt a falban. (6:6)

14
    Valovicsot blokkolják a hazaiak. (6:6)

13
    Jó ideje támad már az MTK. (6:6)

13
    Ignácz-Pethő Renáta érkezett a vendégek kapujába. (6:6)

12
    FARKAS Vera felugrásból lőtt át középről, Blazekról pattan be ez is. (6:6)

12
    VARGA Nikolett jobb kettőbe sodródott be, váratlan átlövése a jobb alsóban kötött ki. (5:6)

11
    Csuka Alexandra kapott sárga lapot. (5:5)

11
    PELCZÉDERT megrángatták ziccerben, de így is betalált rendezetlen védelem ellen. (5:5)

11
    Elveszti a labdát az MTK. (4:5)

11
    Hámori szerzett kis híján labdát. (4:5)

11
    Fülöp találta arcon Csukát, kettő perces kiállítás. Nem volt benne szándékosság, de a kiállítás jogos. (4:5)

10
    Valovics kapta a két percet, mert visszarántotta Joveticet ziccerben. (4:5)

10
    Dijana JOVETIC a jobb szélről estében is betalált és lesz egy kiállítás is. (4:5)

10
    Wolf a jobb szélre keveredett, Bíró könnyedén védte a lövését. (3:5)

10
    Labdát szerez az MTK. (3:5)

9
    Bíró hiába védett, mert ismét SZÁDVÁRI szedte össze a kipattanót, de most be is tudta vinni a bal szélről. (3:5)

9
    Wolf lövését védi Bíró, de Szádvári összeszedi a kipattanót. (3:4)

8
    Egyelőre cserélik, vérzik a szája, helyette Hámori lépett pályára. (3:4)

8
    Tóth Esztert találta el egy továbblendülő kéz, rövid ápolás után remélhetőleg tudja folytatni. (3:4)

8
    Jovetic emelte át a kapus fölött a jobb szélről, de a jobb kapufa mellé. (3:4)

8
    Valovics kapott sárgát. (3:4)

7
    WOLF Alexandra laposan lövi be a hetest. (3:4)

7
    Fülöp kapott sárgát, hetest pedig az MTK. (3:3)

6
    JOVETIC játszotta magát tisztára középen, befutva jobb szélről és ő sem hibázott! Egál. (3:3)

6
    Barna átlövését fogja bravúrral Bíró. (2:3)

6
    Blokkról megy mellé Varga lövése, marad a fővárosiaknál. (2:3)

5
    TÓTH Eszter lövését szinte már fogta Blazek, de a kapus lábáról végül átcsorgott a vonalon. (2:3)

4
    ÁBRAHÁM Szilvia maradt középen üresen beállóban, nem is hibázta el a ziccert. (1:3)

4
    Barna Éva kapott sárga lapot. (1:2)

4
    FÜLÖP Andrea beállóból eredményes. (1:2)

3
    Hornyák szerez labdát hátul. (0:2)

3
    Farkas hetesét Blazek félmagasan fogja a bal karjával! (0:2)

2
    Hetest harcolt ki Tóth Eszter. (0:2)

2
    Jól nyúlt bele a passzba a zavarót védekező Wolf, SZÁDVÁRI pedig ismét ziccerben törhetett kapura sikerrel. (0:2)

2
    A kapuban egyébként Bíró és Blazek kezdtek. (0:1)

1
    Eladta a labdát a Vác, BARNA Éva pedig sebességet váltva ziccerig vitte középen. (0:1)

1
    A Vác kezdte az összecsapást. (0:0)

1

A vendég MTK-Budapest együttese fehérben lép pályára, a váciak pirosban. Hamarosan kezdünk!

A hazai csapatban Drávai Gyöngyi ujjsérülés miatt biztosan nem lép ma pályára, nincs is nevezve. A vendégeknél Török Petra egy igen fontos hiányzó.

Ipress Center-Vác: Balog, Sztranyan, Bíró – Tóth E., Hámori, Farkas, Pelczéder, Hansághy, Jovetic, Fülöp, Dakos, Stefanovic, Szondi, Katona, Hornyák D., Helembai

MTK-Budapest: Ignácz-Pethő, Blazek – Csuka, Horváth, Varga N., Ábrahám, Balog B., Szádvári, Fekete B., Barna, Kovács G., Khouildi, Wolf, Valovics

Játékvezetők: Bacs József – Bóna Szabolcs.

Folytatódik a női kézilabda NB I 20. fordulója. A Vác fogadja az MTK együttesét. Még mindig szokatlan kimondani, de egy alsóházi rangadót láthatunk. Az MTK áll egy ponttal és egy pozícióval jobban, a 10. és 11. helyet foglalják el a csapatok. Alapvető fontosságú a találkozó ilyen tekintetben, hogy melyik csapat fejezi be kieső helyen az alapszakaszt.

A sorsolást figyelembe véve az MTK és a Vác is elvesztette reális esélyét a középházba jutásra, így a kiesés elleni küzdelemre kell felkészülniük a rájátszásban az alsóházban.

Ha győz a Vác, szinte biztosan meglesz a 10. hely, de a 9. pozícióra is marad komoly esélyük. Döntetlennél izgalmas marad a helyzet, de a Szeged elleni meccs miatt valamivel több a sansz a 10. helyre. Vereség esetén viszont szinte biztosan marad a 11. hely, ami kimondva is elképesztő, nézve az elmúlt évek váci eredményeit.

A találkozó szombaton 18 órakor kezdődik, tartsanak velünk!