BVSC Wáberer - KSI SE 11:5 (vége) | Tiszavirág Szeged Diapolo - FTC 8:8 (vége)
RACIONET Honvéd - PVSK-Mecsek Füszért 13:6 (vége)
BVSC Wáberer - KSI SE

11:5

(2:1, 3:1, 1:1, 5:2)

szombat 21.02.2015, 17:00 • Laky Károly Uszoda • E.ON Férfi OB I

A papírforma érvényesült a mai estén, a végére sima hazai sikerrel. A BVSC nem adta ki magából a maximumot, de most ez elég volt a győzelemhez. Még az is belefért, hogy elől rengeteg bejátszást elrontottak a zuglóiak. A KSI sem élete formáját mutatta. Nagyon sok volt szintén az eladott labda és sokszor távolról kísérleteztek lövéssel. Köszönöm a figyelmüket, további szép estét kívánok! (18:12:14)

32
    Vége a mérkőzésnek.

32
    BALLA VIKTOR értékesíti az emberelőnyt! (11:5)

32
    Györke hárít, majd indítja a megúszó TÖRÖK BÉLÁT, aki bedobja a ziccert! (11:4)

31
    Szabó szerel a vendégeknél, ami után Horváth János időt kér.

31
    Vendég kapufa.

30
    Kardos szedi össze a lefordulás után a labdát.

30
    Bicskei távoli kísérlete a blokkról mellé száll.

29
    Kovács pattint a felső kapufára.

29
    Kis kavarodás után emberelőnnyel jöhetett a BVSC, amit SZABÓ BENCE értékesített! (10:4)

29
    Mészáros löketét Kardos nagy bravúrral sarokra üti.

28
    Szerelnek a hazai védők.

28
    KOTSIDIS NIKOLAOS két lóba után a jobb felsőbe vágja a labdát középről! (9:4)

27
    Kontra a KSI ellen.

27
    BORSÓS ENDRE könyörtelenül bevágja a jobb szélről a játékszert! (8:4)

26
    Ismét labdát szerez a KSI.

26
    KALANOVICS BALÁZS távolról hatalmas gólt lő laposan Györke kapujába! (7:4)

26
    Rossz bejátszás a vendéglátók részéről.

25
    A Györkéről kipattanó labda a hazaiaké.

25
    Éppen amikor kiegészültek a vendégek, TÖRÖK BÉLA lövése a felső kapufáról a kapuba pattan! (7:3)

25
    Elkezdődött a negyedik negyed, mivel a BVSC hozta el a labdát, így fórban támadhatnak a hazaiak.

Pörög a játék, sokszor alig kell megállítani, viszont az iram nem mondható hatalmasnak. A BVSC-nek úgy tűnik ez a gólszegény eredmény is elég lehet a győzelemhez, a KSI pedig egyelőre nem tud közelebb férkőzni. A látottak alapján csodának kellene történnie, hogy megforduljon az eredmény!

24
    Kardos hátrányban hárítja Pásztor lövését, ezzel vége a harmadik negyednek.

24
    Marcz Tamás kér időt tizenhárom másodperccel a negyed vége előtt.

24
    Hangody pattint a keresztlécre.

24
    Nagy Sándor trükkös bejátszását lefülelik a védők.

21
    Bicskei húzza le a centernek bejátszott labdát.

20
    TATÁR ROLAND javítja a hibáját és távolról szép gólt lő laposan a bal alsóba! (6:3)

18
    Tatár teljesen üresen lőhetett fórban középről, de két méterről megfogja a lövését hatalmas bravúrral Kardos!

18
    Györke véd hátrányban.

17
    Időt kérnek a vendégek.

17
    BICSKEI ATTILA a bal szélről pattint a hálóba, éppen amikor kiegészültek a hazaiak! (5:3)

17
    Elkezdődött a harmadik negyed, a KSI volt gyorsabb a ráúszásnál.

A BVSC növelni tudta előnyét, de továbbra is maradnak ki könnyen ellőtt labdák mindkét oldalon. A hazaiak tisztes távolban tartják ellenfelüket, de nem adják ki magukból a maximumot egyelőre. A KSI-nek a kapuhoz vezető utat kellene megtalálnia támadásban.

16
    Vége a második negyednek.

16
    Szabó lövése fórban elakad Györkében.

16
    PÁSZTOR MÁTYÁS találja meg a jobb alsót! (5:2)

16
    Nagy lop labdát hátrányban.

15
    Fórban a KSI, de előtte Horváth János időt kér.

15
    Centerben szerelnek a vendégek.

14
    Kardos két kézzel szedi le a jobb felsőbe tartó golyóbist.

14
    Kardos hátrányban üti ki Létay bombáját.

13
    Emberelőnyben a BVSC, Marcz Tamás időt kér.

12
    SZABÓ BALÁZS távoli lökete talál utat a kapuba! (4:2)

12
    LÉTAY KRISZTIÁN a jobb szélről a hosszúba lő! (4:1)

11
    Szabó lövése vágódik mellé a blokkról.

11
    LÉTAY KRISZTIÁN a jobb alsóba pattint! (3:1)

11
    Rossz bejátszás a vendégektől.

10
    Kotsidis ejt mellé középről.

10
    Ismét Kardos véd, most a bal felsőből tolja ki sarokra a játékszert.

9
    Kardos sarokra üti a labdát.

9
    A bejátszás hosszú, Györkéé a labda.

9
    Elkezdődött a második negyed, ismét a vendégek nyerték a ráúszást.

A BVSC magabiztosan kezdte a negyedet, a 2:0-s vezetés után viszont mintha megnyugodtak volna. Azóta sok a kihagyott lehetőség. A KSI egyelőre csak fórban tud közel jönni a hazai kapuhoz.

7
    Kalanovics távolról a jobb kapufát találja el.

6
    Kardos zsebeli be a labdát a kapuban.

6
    Kovács távoli lövésébe kapnak bele a hazai védők.

5
    A blokkról kipattan a hazai löket.

5
    MIKLÓS LEVENTE a jobb szélről pattintja be a találkozó első emberelőnyét! (2:1)

4
    Kovács távoli próbálkozását sarokra üti Györke.

2
    PÁSZTOR MÁTYÁS a bal szélről tüzel a hálóba! (2:0)

2
    A túl oldalon nem jó a középre játszott labda.

1
    KOVÁCS PÉTER kapja a labdát centerben, amit háttal a kapunak a hálóba juttat! (1:0)

1
    Szerelnek a hazaiak.

1
    Elkezdődött a mérkőzés, Marnitz hozza el a labdát.

A férfi vízilabda OB I 18. fordulójában a BVSC a KSI-t fogadja! A zuglóiak jó formában várhatják a mérkőzést, hiszen a múlt heti válogatott szünet előtt sorozatban négy találkozót is megnyertek közeli riválisaik ellen, csak a Volvo-kupa előtti napon bepótolt OSC-vel szembeni derbin kaptak ki. Hazai pályán nem kérdés, hogy a KSI ellen is győzelemre tör a Marcz-csapat. Ehhez azonban lesz egy-két szava a fiatalokból álló ellenfélnek is, amely utóbbi három mérkőzésén veretlen maradt. Sőt, a Kaposvárt idegenben, míg a Pécset hazai medencében győzték le. A legutóbbi UVSE elleni hazai döntetlent talán kicsit bánhatják, de így is jól áll az alsó házban a KSI, jelenleg a tabella 11. helyén 14 ponttal. A BVSC a hetedik pozícióból, 24 ponttal várhatja az összecsapást. Ősszel a mostani vendéglátók nyertek 14:8-ra.