BVSC Wáberer - KSI SE 11:5 (vége) | Tiszavirág Szeged Diapolo - FTC 8:8 (vége)
RACIONET Honvéd - PVSK-Mecsek Füszért 13:6 (vége)
RACIONET Honvéd - PVSK-Mecsek Füszért

13:6

(6:2, 2:0, 2:3, 3:1)

szombat 21.02.2015, 18:00E.ON Férfi OB I

A mérkőzésen végül érvényesült a papírforma, a nagyobb játékerőt képviselő Honvéd hazai pályán magabiztos győzelmet aratott.
    A fővárosiak kis túlzással már az első negyedben eldöntötték a találkozót, a továbbiakban már egy visszafogott teljesítmény is elegendő volt. A vendégek a folytatásban mind támadásban, mind védekezésben feljavultak, de igazából közel kerülni nem tudtak a Honvédhoz.
    A Pécsnek nem sikerült a bravúr, a baranyaiakra a kiesés elleni küzdelemben még komoly erőpróbák várnak.
    Köszönöm a figyelmet! (19:21:05)

32
    Vége a mérkőzésnek!

32
    A vendégek támadásban gyorsan elveszítették a labdát, de már a Honvéd se tudta előnyét növelni.

31
    Csacsovszky-t kiállították a játékvezetők, de a Honvéd emberelőnyben rossz helyre passzolt.

31
    Már éppen lejárt a hazaiak kiállítása, DE BLASIO DOMENICO jobbról pontosan célozta meg a hosszút. (13:6)

30
    A PVSK-Mecsek Füszért időt kért!

30
    Simon Rolandot is kiszórták a játékvezetők, most a Pécs támadhat emberelőnyben.

29
    Pontos centerezés után NEDAD STOJCIC azonnal behúzta a labdát. (13:5)

29
    A RACIONET Honvéd időt kért!

28
    Lajkót állították ki a játékvezetők, emberelőnyben támadhat a Honvéd.

28
    KOJI TAKEI kapott kiváló keresztlabdát, balról a rövidbe helyezett. (12:5)

27
    Elkönnyelműsködött hazai támadás után a Pécs jöhetett, a vendégek is hamar elveszítették a labdát.

27
    Illés kapott ismét kiállítást a Honvédtól, a pécsiek most sem tudták kihasználni az emberfórt.

26
    Szépen körbejáratott akció után ILLÉS SÁNDOR balról a rövidet választotta. (11:5)

26
    Krizsánt szórták ki a játékvezetők, emberelőnyben növelheti előnyét a hazai csapat.

25
    Illés hiába kapott kiállítást a hazaiaktól, a Pécs nem tudott élni a lehetőséggel.

25
    Ráúszásnál a Honvéd hozta el a labdát, támadásuknál Yusuke kezéről elsodorták a labdát.

Elkezdődött a negyedik negyed!

A harmadik negyedet megnyerte a Pécs, a biztos vezetés birtokában a fővárosiak talán már egy fokozatot vissza is vettek.

Vége a harmadik negyednek!

24
    DR. KISS GERGELY vállalta el ismét az ötméterest, elsült az a bal kéz. (10:5)

24
    Polovic szabálytalankodott centerben, a Honvéd jöhet büntetővel.

24

23
    A Honvéd támadhatott, Kiss Gergelynek tették be centerbe, a klasszis azonban nem tudta összeszedni.

23
    Szőkét szórták ki a játékvezetők, emberfórban a Pécs.

23
    A hazaiak Stojcicnak tették be középre, a baranyaiak elsodorták a labdát.

22
    Kósik védése után már ismét a Pécs támadhat. Krizsánnak rossz a labda.

22
    MÜLLER MÁTÉ nem veszítette el az önbizalmát, távolról próbálkozott ismét, de ezúttal eredményesen tette. (9:5)

21
    Müller távoli lövése mellé, de a hazaiak is hamar elszórták most a labdát.

21

21
    Stojcic kapott kiállítást, emberelőnyben csökkentheti hátrányát a Pécs.

20
    Simon Roland távoli bombája mellé vágódott, a Pécs vezethet támadást.

20
    Cribella szabálytalankodott centerben, a Honvéd újabb ötmétereshez jutott, ezt már DR. KISS GERGELY értékesítette. (9:4)

19
    A Pécs is ötmétereshez jutott, MÜLLER MÁTÉ azonban nem hibázta el. (8:4)

19
    Takei lőhette a fővárosiak ötméteresét, a felső kapufára vágta.

18
    A Pécs most kihasználta az emberelőnyt, JONAS DE OLIVEIRA CRIBELLA volt eredményes. (8:3)

18
    Simon Adriánt állították ki a játékvezetők, a pécsiek támadhatnak emberelőnyben.

17
    Hiba most mindkét oldalon, a Pécs támadhat csökkentheti hátrányát.

17
    Ráúszásnál a Honvéd hozta el a labdát, Szőke távoli kísérlete mellé ment.

Elkezdődött a harmadik negyed!

A második negyedben már közel nem potyogtak úgy a gólok mint az első negyedben, de a Honvéd irányított most is, Steinmetzék két góllal növelték az előnyüket.

Vége a második negyednek!

16
    A pécsiek támadhattak, nem sikerült góllal befejezni a támadásukat.

16
    A Honvédnak nem volt szüksége emberfórra, KOJI TAKEI így is megtalálta a rést a védelmen. (8:2)

15
    Stojcic kapott kiállítást, a Pécs nem tudott élni a lehetőséggel.

15
    A vendégek támadószabálytalanságot követtek el, a hazaiak támadásánál Stojcic azonban fölé-mellé lőtte.

14

14
    Illés lövése elakadt a blokkban, a pécsiek vezethetnek támadást.

13
    Feljavult mindkét csapat védekezése a második nyolc percben, a Honvéd támadhat.

12
    Jó volt a Honvéd blokkja, majd Fazekas úszott meg, azonban mellé vágta.

12
    Távolról lövöldözgetnek most a hazaiak, ezeknek a második negyedben nem sok haszna van.

11
    Yusuke kapta centerben a labdát, megfordulása után centikkel mellé tette.

11
    Cabrilo nem tudta összeszedni középen a labdát, ismét a fővárosiak támadhatnak.

10
    Sikerült megúszni a hazaiaknak, KOJI TAKEI ziccerben nem hibázott, higgadtan lőtte a Honvéd újabb gólját.(7:2)

10
    Steinmetz centerezése pontatlan, a Pécs faraghat a hátrányából. A baranyaiak hamar elveszítették a labdát.

9
    Lajkó próbálkozott távolról, ez Lévainak nem okozott problémát, majd a Honvéd támadásban hamar elszórta a labdát.

9
    Ráúszásnál a Honvéd hozta el a labdát, Steinmetz távoli lövése a kapufán csattant.

Elkezdődött a második negyed!

Az első negyedben rögtön bekezdett a Honvéd, a fővárosiak hamar dűlőre szeretnék vinni a találkozót. A második negyed négygólos hazai vezetéssel kezdődhet.

Vége az első negyednek!

8
    Lajkó távolról mellé vágta, majd a hazaiak hibáztak támadásban.

7
    Potyognak a gólok, NENAD STOJCIC volt ismét eredményes távolról. (6:2)

7
    Fülök kiállítását hamar kihasználta a PVSK, DE BLASIO DOMINICO vágta be, ezzel csökkentve csapat hátrányát. (5:2)

6
    Jó centerezés után KISS BÁLINT gyönyörűen húzta a kapuba a labdát. (5:1)

6

5
    Illést hiába szórták ki a játékvezetők a Honvédtól, a baranyaiaknak azonban egyelőre emberelőnyben sem megy.

5

5
    Nagyon bekezdett a Honvéd, SZŐKE SZABOLCS növelte csapata előnyét. (4:1)

4
    Horváthot szórták ki ismét a játékvezetők, ezúttal NENAD STOJCIC használta ki a lehetőséget.

4
    Rögtön itt a hazaiak válasza, YUSUKE SHIMIZU centerben nagy nehezen még összeszedte a labdát, majd bravúros mozdulattal előnyt szerzett csapatának.

3
    A baranyaiak kihasználták az emberfórt, FRANCSICS DÁNIEL volt eredményes jobbról. (1:1)

3
    Fülöp is kimegy, emberelőnyben egyenlíthet a Pécs.

3
    Horváthot szórták ki a játékvezetők, a hazaiak azonban nem tudták kihasználni az emberelőnyt.

2
    A PVSK támadt, a vendégek távoli lövése azonban jócskán fölé ment.

2
    SZŐKE SZABOLCS rögtön felavatja a pécsiek kapusát, távolról varrta be a bal sarokba.

1
    Müller kapott centerben labdát, azonban már nem tudta rendesen kapura tenni. Fordulhatnak a fővárosiak.

1
    A mérkőzés első ráúszásánál Müller hozta el a labdát, támadhatnak a pécsiek.

Bemutatták a két csapat játékosait, pillanatokon belül kezdődhet a találkozó.

Múlt héten a Volvo-kupa miatt nem rendeztek fordulót a férfi vízilabda ob I-ben, ezúttal azonban nem maradnak bajnoki nélkül a sportág rajongói, a 18. fordulóból hat párharcot is rendeznek a mai napon, ebből az egyik a RACIONET Honvéd – PVSK-MECSEK FÜSZÉRT találkozó.

A hazaiak komoly történelemmel bírnak a vízilabdában (is), a Honvéd a 2000-es években nem csak Magyarország, de Európa egyik meghatározó csapata is volt. A kispestiek jelenleg ötödikek a bajnoki tabellán, csupán két pontra lemaradva a negyedik Ferencvárostól. A Pécs a kiesés ellen menekül, a baranyaiak 13 ponttal a tizenkettedik pozícióból várhatják a találkozót.
    A PVSK a héten játszotta le a 17. fordulóból elmaradt mérkőzését, a pécsiek ellenfele a Kaposvár volt, amely mindössze egy góllal győzve, de végül elvitte a három pontot a baranyai székhelyről.

A mai mérkőzés toronymagas esélyese a hazai csapat, a Honvéd esetleges pontvesztése komoly meglepetésül szolgálna.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 18:00 - kor kezdődik.