Fehérvár AV19
5:1 (1:0, 0:1, 4:0)
HC LERAM Orli Znojmo
péntek 27.02.2015, 19:15 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • EBEL

Egészen pazarra sikerült a záró játékrésznek köszönhetően a mai mérkőzés, ilyen eredményre aligha sokan számítottak! Végig kemény, hajtós volt a játék, sok ütközéssel és néhol a durvaság határát súroló szereléssel, de végül az adok-kapokból a Fehérvár jött ki jobban – sokkal jobban. Az első harmadban Bartalis István góljával szereztünk vezetést, és ezen kívül nem is esett több találat abban a játékrészben. A válaszra egészen a második harmad feléig kellett várni, akkor Tomas egalizált emberelőnyből. Na, a harmadik harmadban aztán felpörögtek az események, 6 kiállítást, és 4(!) fehérvári gólt hozott ez a felvonás! Sorrendben Németh kétszer, majd Banham és Vincze talált a kapuba, ezzel kialakítva a gyönyörű, 5-1-es végeredményt. A hasonló folytatásban bízva én ezzel megköszönöm figyelmüket, a viszontlátásra! (21:49:54)

60:00

59:30
    Fél perc van hátra zúg a csarnok, talpon van mindenki!

58:55
    A Znojmo kiegészült.

58:24
    Négy a négy ellen folytatják a csapatok, miután Sikorcin is kiül kettő percre magas bottal való játékért.

57:07
    Kikerül a korong a vendégek harmadából.

56:55
    Kezd elgurulni a vendégek gyógyszere, Antonin Boruta ütközte le nagyon durván ellenfelét, egyértelmű kettő perc palánkra lökésért.

55:07
    A Volán gólt szerzett!
    Potyognak a gólok, extázisban a közönség!!! Három az egy ellen mehettünk, amit bár nem tankönyvbe illő módon, de VINCZE PÉTER végül gólra váltott, Bartalis passzát követően! 5-1, elképesztő eredmény!!

54:07
    Újabb emberelőnyös gólt szerez a Fehérvár AV19! Alaposan megjárattuk a korongot, Sikorcin Kógerhez passzolt, ő pedig keresztbe továbbított FRANK BANHAM felé, aki elemi erővel bombázta a pakkot a jobb alsó sarokba! 4-1, ez most már igencsak meggyőző eredmény!

52:32
    Jakub Grof meglehetősen reklamálta azt, hogy a fehérvári gól előtt elfelejtettek tilost fújni a zebrák, ezt a heves éeszrevételt azonban csak egy két perces büntetéssel tudták jutalmazni.

52:32
    Meglehetősen szerencsés találattal növeli előnyét a Fehérvár! Sárpátki passza után NÉMETH ATTILA lőtt kapura, a korong többször is megpattant, majd Holt mögött a hálóba vágódott! 3-1 a Fehérvárnak!

52:06
    Kiegészült a Znojmo.

52:06
    Banham lövését kellett védenie Holtnak!

51:25
    Banham kezéből ütötték ki az ütőt, ez akár testre ütés büntetés is lehetett volna.

50:06
    Fogásért küldik ki az újabb vendég játékost, Jan Lattnert.

49:39
    Nagyon nyom most a Fehérvár, számos helyzetet alakítottunk ki.

49:08
    Engstrandról pattan fölé a korong.

48:31
    Magosi lőtt kapura, Holt a bal felsőből kapta ki a korongot!

47:25
    Nagyon okos góllal szerzi vissza a vezetést a Fehérvár! Erdély passza után NÉMETH ATTILA lőtt kapura, azt a próbálkozást még védte Holt, az ismétlést azonban háttal a kapunak(!), fonákkal már a ketrecbe küldte a magyar csatár! 2-1 a Fehérvár javára!

46:21
    Nehezen bár, de kikerült a korong a fehérvári harmadból.

45:39
    Sikorcin keresztpasszát Magosi nem tudta beterelni a kapuba, a sokadik nagy helyzet maradt ki!

45:13
    Bartalis István megy le a jégről a kezét fájlalva...remélhetőleg semmi komoly nem lesz belőle.

44:48
    Sokáig tartotta saját harmadában a korongot a Znojmo, majd tilosra ütötte azt.

44:04
    Szép Erdély-betörés után védett Holt!

43:26
    Banham két lövését is szépen hárította Holt!

42:58
    A kiállításból visszatérő Szirányi kapott remek passzt, mehetett egyedül a kapus ellen, ő viszont cselezés helyett a lövést választotta, amit Holt hárítani tudott!

42:25
    A Znojmo kiegészült, és előnybe került ezzel rövid ideig.

41:31
    Engstrand védte a vendégek próbálkozását.

41:05
    Sarauer bombája után Banham próbált meg kapura lőni.

40:49
    Ez nem Szirányi cseréje volt, hátrakorcsolyázva fogást láttak nála, és kiküldték két percre.

40:43
    Szirányi nem tudott beleérni egy remek passzba, pedig ez komoly helyzet volt!

40:25
    Eddig jól alakul, Koman Tomas ül ki két percre bottal lökésért.

40:11
    És elkezdődött a záró harmad, hajrá Volán!

40:01

Az elsőhöz hasonló játékrészt láthattunk, azzal az egy el nem hanyagolható különbséggel, hogy ennek a húsz percenk az egyetlen gólját a vendégek szerezték. Ez roppant sajnálatos annak fényében, hogy összességében jobban játszott a Fehérvár ellenfelénél, a Znojmo csak rövid periódusokban, fél-percekig tudott nagyobb nyomást kifejteni, valamint az emberelőnyök során. Ilyen szituációból szerezték góljukat is, erre kell majd válaszolniuk a fehérvári játékosoknak. Ez reményeink szerint hiány nélkül teljesülni is fog, maradjanak velünk, ha semmiről sem szeretnének lemaradni!

40:00

39:13
    Komoly fehérvári helyzet után végül kaput sem találunk.

38:17
    A Znojmo gólt szerzett!
    Szépen kijátszott emberelőnyös góllal egyenlít a Znojmo! Klimicek passzolt az alapvonalon álló Pucherhez, aki a rövid oldalra centerezett, ahonnan ROMAN TOMAS roppant precízen kilőtte a jobb felsőt! 1-1!

37:53
    Most tudtak felállni a vendégek.

37:33
    Saját harmadában a Znojmo

37:01
    Rövid időn belül itt a második hazai kiállítás, Kóger Dániel ül ki kettő percre.

36:46
    Holt védése után buli a znojmoi kapu előtt.

36:11
    A Volán kiegészült, Sárpátki visszatérhet.

36:02
    Sarauer indult meg emberhátrányban, a lövése azonban nem sokkal a kapu mellé szállt.

35:35
    Rossz ütemben cseréltünk, de az ellenfél lesre korizott, így nem lett belőle baj.

35:30
    Most sikerül kiütni a korongot.

34:50
    Feláll a Znojmo.

34:11
    Itt az első hazai kiállítás, Sárpátki Tamás ül ki, egy sajnos teljesen egyértelmű bottal akasztás után.

33:50
    Varga Arnold nyargalt végig a pályán a buli után, és lőtt kapura.

33:39
    Gyors kontra után már Engstrand botos kesztyűjéről pattan ki a korong a védőhálóra!

33:27
    Sikorcin forgolódott szépen a znojmoi harmadban, a lövést pedig Holt védte – természetesen.

33:02
    Kettő az egy ellen mehettünk, de nem tudtuk végigjátszani sajnos a helyzetet.

32:33
    És egy újabb buli, Holt újabb nagy védése után!

32:24
    Holt védése után buli a vendég harmadban.

32:11
    Láthatóan feljebb kapcsolt a Znojmo, a fehérvári védelem azonban továbbra is tartja a csapat előnyét.

31:37
    Sikorcin emeli ki a korongot.

31:13
    Jass lövése pattan a védőhálóra.

30:55
    Grof lövését, majd az ismétlést is védte Engstrand, nem kis bravúrral!

29:46
    Hosszas csata után ütötték ki végül harmadukból a korongot a vendégek.

29:12
    Felgyorsultak az események, Holt kapuja előtt is komoly helyzet alakult ki.

28:46
    Podesva lőtt Engstrand kapuja mellé!

28:17
    Éledeznek a vendégek, most Magosinak kellett belevetődnie egy lövésbe!

27:19
    Jakub Grof lövését hárította szépen Engstrand!

26:40
    Rosszul sikerült indítás miatt tilost fújtak a Volán ellen.

26:05
    Csakúgy, mint a támadósor, akik több komoly helyzetet kialakítottak az elmúlt fél percben!

25:28
    Szerencsére igen rövidre sikerül minden vendég támadás a fehérvári harmadba, a védelem eddig nagyon jól teljesít.

24:53
    Varga és Orbán fellépése kellett, hogy ne legyen komoly baj a vendégek támadásából.

24:40
    Tilosra ütötték a vendégek, visszatér mindenki a znojmoi harmadba.

24:17

23:48
    Szirányi lövése pattant veszélyesen vissza a palánkról, a kapu azonban megint elmozdult, így oda a támadás.

23:11
    Ismét fel tudtunk állni, a lövést azonban végül Holt védte, a korong pedig kicsúszott!

22:43
    Most tudják kiütni a korongot a vendégek.

22:30
    Hatalmas fehérvári helyzet után elmozdult a kapu, buli Holt előtt.

22:17
    Peter Pucher kapta a meccs harmadik kisbüntetését, mégpedig durva játékért.

22:00
    Orbán védekezett keményen, indulhatunk is!

21:38
    Holt hárította Ejdepalm lövését!

20:57
    Kóger életveszélyes lövését blokkolták.

20:24
    Sarauer adta el a korongot, sajnos oda a támadás.

20:07
    Fehérvári helyzettel kezdődik a második harmad is!

20:01

Rendkívül kemény, hajtós első harmadon vagyunk túl, ám szerencsére a Volán eddig jobban jön ki az adok-kapokból, mint ellenfele. Több helyzetet dolgozik ki a Fehérvár, pontosabban, gyorsabban játszik eddig ellenfelénél, akiknek így marad a keménykedés. Nem mellékes, hogy gólok tekintetében is jobban állunk egyelőre, Bartalis István találatával 1-0-ra megy a szünetben a Volán. Egyelőre tehát így állunk, maradjunk velünk a folytatásban is!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:46
    Znojmoi les miatt áll meg a játék.

19:31
    Sarauer passzát csípik el, indulhatnak a vendégek.

18:39
    Csírájában fojtottuk el a vendégek támadását, ahogy eddig az összeset.

17:59
    Magosi kerülte meg a kaput és lőtt kapura!

17:53
    Sárpátki megpattanó lövése Holtnál köt ki végül.

17:24
    Erdély Csanád támadja le igen agresszívan az ellenfél játékosait már saját harmadukban is!

16:20

16:17
    Banham nem tudta közvetlen közelről betessékelni a korongot, Holt és a védők együttes erővel kint tartották a pakkot!

14:40
    Szirányi kék vonali bombáját rúgta ki Holt a jobb alsó sarokból!

14:29
    Azonnal feláll a Volán!

14:20
    A második vendég kiállítás következik, Jakub Grof büntetése kettő perc testre ütésért.

14:06
    Benk András lövése zúg mellé

13:19
    Kis híján fel tudtunk álli egyenlő létszámnál, a védők azonban megakadályozták végül.

12:55
    Kisebb kavarodás után pedig inkább már rátenyerel a korongra Engstrand.

12:07
    Engstrand üt ki egy veszélyes vendég lövést.

11:39
    Vinczét érték utol, és blokkolták a lövését!

10:27
    És megadja a gólt a játékvezető, bár hosszas videózás után, de végül jó döntést hozott a spori! Kovács Csaba lövése pattant ki Holtról, a levegőből pedig BARTALIS ISTVÁN pofozta be a pakkot a vendég kapuba!

10:27
    Magas bot a gyanú, azért videózzák az esetet.

10:27
    Gyönyörű passzolgatást követően gólt szerzett a Fehérvár, a bírók azonban visszanézik a találatot!

09:52
    A kapu mögötti védőhálón köt ki a lövés.

09:38
    Felállt a Volán.

09:18
    Komoly fehérvári helyzet után itt a meccs első kiállítása, Martin Baca ül ki két percre bottal lökésért.

08:42
    Magosi indult volna meg, a nagy lendületben viszont elhagyta a korongot!

08:14
    Magosi centerezése után Benk lövését fogta Holt!

07:35
    Kőkemény fizika párharcok folynak a jégen, egyik fél sem kíméli a másikat!

06:53
    Tilos után buli a fehérvári kapu előtt.

06:25
    Kovács Csaba kígyózott végig a védők között, de lövését védte Holt!

06:13
    Előbb Banham nem tudta rendesen eltalálni a korongot lövéskor, majd Sarauer centerezése akadt el Holt kesztyűjében.

05:46
    Holt véd kétszer egymás után!

05:39
    Banham passza után Kóger Dániel lőtt kapura!

05:03
    Életveszélyesen csúszott el a korong a fehérvári gólvonal előtt, szerencsére senki sem tudott beleérni.

04:28
    A kontra után több lehetőségéből egyet sem tudott kihasználni a Znojmo.

03:58
    Tokajit tessékelik ki a harmadból a vendég védők, oda a támadás.

03:03
    Klimicek lőtt veszélyesen kapura, Engstrand védett!

02:29
    Gyorsan cseréli gazdáját a korong, egyik csapat sem tudja sokáig birtokolni.

02:08
    Tilosra ütötték a vendégek a korongot.

01:22
    Benk előretörése után Sikorcin tudta kis híján betuszkolni a korongot a znojmoi kapuba!

01:09
    Buli a vendég kapu előtt.

00:40
    Varga lövését védte Holt!

00:30
    Les miatt szakad meg egy ígéretes fehérvári támadás.

00:05
    A Volán hozta el a korongot!

00:01

A csapatok már a jégen, perceken belül kezdődik a mérkőzés!

A felsőházi küzdelmek nyolcadik fordulójában a Fehérvár AV19 az Orli Znojmo csapatát fogadja az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban. A fehérvári alakulat egy vállalható vereséget követően várja az összecsapást, míg a Znojmo elmúlt 5 meccséből 5-öt megnyert. Fontos megmelíteni hazai részről azt a reménykeltő hírt, mely szerint Frank Banham ismét bevethető lesz, és egy vele megerősített Volán már komoly eséllyel veheti majd fel a harcot a mai napon! 19:15-kor bedobják a korongot, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:15 - kor kezdődik.

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 11. Bartalis (Kovács, Vincze), 48. Németh (Erdély, Ejdepalm), 53. Németh (Sárpátki), 55. Banham (Kóger, Sikorcin), 56. Vincze (Bartalis, Kovács) – 39. Tomas (Pucher, Klimicek)

Fehérvár AV19: Engstrand (Rajna) – Orbán, Tokaji, Benk, Sikorcin, Magosi – Wehrs, Szirányi, Kóger, Sarauer (A), Banham (C) – Ejdepalm, Varga, Kovács (A), Bartalis, Vincze – Reiter, Hetényi, Németh, Erdély, Sárpátki
    HC LERAM Orli Znojmo: Holt (Nechvatal) – Boruta, Klimicek, Tomas, Podesva, Cip – Pavlikovsky (A), Nemcik, Sedivy, Bartos, Novak – Sova, Grof, Lattner (A), Pucher (C), Fiala – Havel, Baca, Spacek, Klhufek, Jass

Játékvezetők: Ulrich Erd, Viktor Trilar, Thomas Loicht, Damir Rakovic