ZF-Eger - VasasPlaket

12:5

(4:0, 3:2, 2:3, 3:0)

péntek 27.02.2015, 18:55E.ON Férfi OB I

Nagyon sima győzelmet aratott az Eger, a Vasas az első negyedben lenullázta magát, innentől teljesen esélytelen volt. Az Eger kedve szerint alakított ki helyzeteket. A Vasas a negyedik negyedben sem szerzett gólt.
    A Vasas legjobbja, Gyárfás nagyon hiányzott, az Egerben Csuk nyújtott kiemelkedőt, ő volt a meccs embere négy góljával, illetve Mitrovics dicsérhető még.

ZF-Eger – VasasPlaket 12:5

Köszönöm a figyelmet! (20:16:36)

ZF Eger: B. Mitrovics, Csoma – Angyal, Zalánki 1, Csucskovics 1, Hosnyánszky 1, Lőrincz, Csuk 4, Biros B., Erdélyi 2, Vapenszki 1, Bedő, Hárai 2, Biros P.

Vasas Plaket: Barabás, Tihanyi – Várnai 1, Gyárfás, Vereczkey, Bóbis, Goreta, Sedlmayer 2, Juhász-Szelei, Hőna, Burián, Takács, Német 1, dr. Steinmetz Á. 1

32
    Vége a mérkőzésnek.

32
    Zalánki lövését védte Tihanyi.

32
    Német lábbal akarta átvenni a labdát, természetesen nem sikerült.

31
    MILOS CSUK óriási kapásgólja hét méterről a rövid felsőbe, kissé balról. Négygólos a szerb, ő egyértelműen a meccs legjobbja. (12:5)

31
    Goreta bejátszása Német felé rövid.

31
    Vendég időkérés.

31
    Hőna távoli lövését könnyedén védte Mitrovics.

30
    Zalánki bejátszása középre nem volt pontos emberelőnyben.

29
    Az Eger kért időt.

28
    Biros B. úszott be két méteren belülre.

27
    Csucskovics sodorta el a labdát Steinmetz elől.

27
    MILOS CSUK lőtt két lóba után hat méterről a hosszú felsőbe. (11:5)

26
    ERDÉLYI BALÁZS emberelőnyben a bal szélről pattintott a kapus feje fölé. (10:5)

25
    Angyal húzta kapura emberfórban a labdát.

25
    Elkezdődött a negyedik negyed.

A harmadik negyedet megnyerte a Vasas 3:2-re. Főleg Sedlmayernek köszönhetően, aki nagyon messziről lőtt két gólt. Az Eger győzelme nem forog veszélyben.

24
    Vége a harmadik negyednek.

24
    Lejárt az idő, ekkor lőtt csak gólt, az Eger, így nem ért.

24
    Angyal lőtt kapásból mellé rosszkéz oldalról.

23
    SEDLMAYER TAMÁS lőtte el váratlanul a labdát nyolc méterről és ez is bement. (9:5)

22
    Burián lőtte első lécre a labdát emberfórban.

22
    Hárai kiállítása után vendég időkérés jön.

21
    Bedőnek nem volt jó a bejátszás.

20
    UROS CSUCSKOVICS lőtt nagy gólt távolról. (9:4)

20
    Vapenszki lőtt el elhajolva egy labdát.

19
    Német hagyott ki elképesztő ziccert, ez hihetetlen, hogy kimaradt, egyedül volt és három méterre a kaputól.

19
    SEDLMAYER TAMÁS nyolc méterről lőtte ki a bal felsőt, nagyszerű lövés volt. (8:4)

18
    BORISZ VAPENSZKI hat méterről bombázott a jobb alsóba. (8:3)

17
    Vapenszki kiállítása után, emberelőnyben STEINMETZ ÁDÁM estében belőtte a labdát a hosszú alsóba. (7:3)

17
    Elkezdődött a harmadik negyed, a Vasa hozta el ismét a labdát.

Egyoldalú a mérkőzés, teljesen alárendelt szerepben van a Vasas, szinte amikor kedve van az Egernek, akkor szerez gólt. Kétgólos már Csuk és Hárai.

16
    Vége a második negyed ellen.

16
    Bóbis lőtt kapufát messziről.

16
    HOSNYÁNSZKY NORBERT távoli lövése megpattant, ez csapta be Tihanyit. (7:2)

15
    Lejárt a támadóidő ideje az Egernek.

15
    Goreta lőtt rá egy szabaddobást és Mitrovics védett.

14
    NÉMET TONI JOSEF szépen vált le emberéről és jó ütemben kapta a labdát és belőtte a hosszúba. (6:2)

14
    HÁRAI BALÁZS emberelőnyben üresen maradt két méteren és rögtön behúzta félfordulatból a labdát a kapuba. (6:1)

13
    MILOS CSUK lőtte fejbe Tihanyit, onnan viszont bepattant a labda. (5:1)

12
    Német ügyetlenül ért labdához, mellé ment a játékszer.

12
    Földi László kért időt, mert emberelőnybe kerültek Hárai kiállítása után.

11
    Angyal kiállítása után, emberfórból Hőna lőtt hat méterről kereszt lécet.

10
    Bedő harcolt centerben, de Tihanyi leszedte a kezéről a labdát.

10
    Csuk lőtt ötméterről felsőlécet.

9
    VÁRNAI KRISTÓF-ot indították egy labdaszerzés után, és VÁRNAI ziccerben, három méterről nem hibázott. (4:1)

9
    Elkezdődött a második negyed, Vasas hozta el Sedlmayer révén.

Nagyon gyengén játszik a Vasas, gólt sem tudott még lőni. Az Eger nem erőlteti meg magát, de már néggyel vezet.

8
    Vége az első negyednek.

8
    Németet szerelték.

7
    Német vált le Lőrinczről, de a lövése nem volt jó.

7
    HÁRAI BALÁZS leúszott ellenfeléről és pattintott a jobb oldalába a kapuba. (4:0)

6
    Goreta jó passza után Német centerben levált védőjéről, de erőtlenül lőtt.

6
    ZALÁNKI GERGŐ a jobbszélről két lóba után lőtte a labdát a süllyedő Tihanyi feje fölé. (3:0)

5
    Hazai időkérés, mert emberelőnybe került Bóbis kiállítása miatt.

5
    Sedlmayer lőtt el egy szabaddobást mellé.

4
    ERDÉLYI BALÁZS lőtt gólt a bal szélről, nagyon üresen maradt, pedig már kiegészült a Vasas. (2:0)

4
    Bedő emberfórból a kapufánál állva lőtt kapufát.

4
    Hőna bejátszása nem volt jó Steinmetz-nek.

3
    MILOS CSUK értékesítette az ötméterest, a bal felsőbe lőtte. (1:0)

3
    Ötméterest harcolt ki Hárai.

3
    Sedlmayer adta el a labdát.

2
    Bóbis emberfórban lőtt középről tisztán, de középre, védett Mitrovics.

1
    Takács sodorta el a labdát Hárai elől.

1
    Elkezdődött a mérkőzés, a Vasas hozta el a labdát.

A férfi vízilabda OB I. 20. fordulójában a címvédő ZF-Eger a Vasas Plaketet fogadja a Bitskey-uszodában. A hevesiek nincsenek jó formában, hiszen a BL-ben a Kragujevactól, a bajnokságban az OSC-től kaptak ki, ennek ellenére ezt a találkozót gond nélkül hozniuk kell.
    A Vasas alsóházi derbin kapott ki a hétközben Debrecenben, Szabó Botond utolsó másodpercben szerzett gólja miatt.
    Az Eger harmadik a Vasas a nyolcadik a tabellán.
    A Vasas legeredményesebb játékosa Gyárfás Tamás, aki az OB I góllövőlistáján a negyedik helyen áll, de eltiltását tölti, ezért az Eger ellen nem játszhat. Érdekesség, hogy az egriek dúskálnak világklasszisokban, de egyikük sem eredményesebb a Vasas fiatal szélsőjénél. Ennek az az oka, hogy Dabrowski csapatában sokkal jobban eloszlanak a gólok a játékosok között.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 18:55 - kor kezdődik.