Békéscsaba – Ferencváros 26:32 (vége) | Győr – Érd 32:27 (vége)
Győri Audi ETO KC
32:27 (16:12)
Érd
szerda 04.03.2015, 18:00 • Audi Aréna, Győr • Női kézilabda NB1

Nem vívott túlságosan látványos találkozót egymással a két csapat, de a papírforma most sem borult fel, simán győzött az Érd ellen is a Győr. Herr jó teljesítményt nyújtott a kapuban, góllövésben pedig Knedlikova, Löke és Sen is kitett magáért, de szépen termelt Müller is, aki a második félidőben alig játszott. Sokat cserélt Ambros Martin, a félidő derekára kiépített 10 gólos különbség a végére ötre olvadt, de a győzelem nem forgott veszélyben.

A túloldalon Janurik sem vallott szégyent a kapuban, míg támadásban Klivinyi abszolút kiemelkedett, Kovács Anna pedig inkább az első félidőben játszott remekül. Az Érdnek az utolsó fordulóban dől el a sorsa, hogy bejut-e a felsőházba, vagy visszacsúszik az 5-8. helyért vívott csatába, már a Dunaújváros és a Siófok kezében a vendégek sorsa, amibe kis szerencsével még a Fehérvár is beleszólhat. A Győr ezzel a győzelemmel megnyerte az alapszakaszt hivatalosan is.

Győri Audi ETO – Érd: 32-27!
    ---- (19:28:17)

60
    Mérkőzés vége. (32:27)

60
    KRPEZ a jobb oldalon tör be sikerrel kettes pozícióban és megszerzi a meccs utolsó gólját. (32:27)

60
    Vélhetően az utolsó támadás, az érdieknél a labda. (32:26)

60
    Planétát sáncolják, Oguntoye pedig kijjebb tudta még segíteni. (32:26)

60
    Csapó Kyra első védése, Klivinyi átlövését kapja ki a bal felsőből. (32:26)

60
    A mérkőzés utolsó perce kezdődött el. (32:26)

59
    HORNYÁK Ági maradt üresen bal kettőben, Planéta passza volt kiváló. (32:26)

59
    SCHATZL Nadine a bal szélről, nagyon nehéz szögből is kilövi a hosszú oldalt, csodás gól! (31:26)

58
    2,5 perc hátra. (31:25)

58
    Signaté húzta vissza ziccerben Aguilart, harmadik két perc, tehát piros lap! (31:25)

58
    AGUILAR tör be emberhátrányban, Oguntoye kezéről bepattan a lövés, most dőlt el végleg a meccs. (31:25)

57
    Két perces kiállítás Tamiresnek, érdi emberelőny. (30:25)

57
    Szép ejtésgól KOSTIUKOVÁTÓL. (30:25)

57
    Bognár-Bódi kezébe passzolt Kovács, ám vonalra lépett vele, így marad az Érdnél. (30:24)

57
    Ez igazán szép gól volt PLANÉTA Szimonettától jobb kettőből a hosszú felsőbe. (30:24)

56
    KLIVINYI talpról talál Csapó lábai közt a kapuba. Ismét csak öt. (29:24)

56
    PLANÉTA passzívnál talpról talál a kapuba, már majdnem ezt a támadást is elszórakozta a hazai csapat. (29:23)

55
    Túlságosan leeresztett a Győr, KRPEZ talál be igen gyorsan a túloldalon, már csak öt! (28:23)

55
    Planéta megpattanó lövését Oguntoye védi bravúrral visszanyúlva. (28:22)

55
    Az utolsó hat percbe léptünk. (28:22)

54
    Időt kér a Győr, lehet, hogy túl korán kezdett sokat cserélni Martin? (28:22)

54
    SCHATZL ezt a hetest is belövi, hatra zárkózik az imént még tízzel vesztésre álló Érd, még talán izgalmas is lehet. (28:22)

54
    Oguntoye takarta be beálllóban Milanovic-Litrét, a túloldalon pedig hetest harcol ki az Érd. (28:21)

53
    Labdát szerez KISFALUDY és egyedül végig is viszi a lerohanást sikerrel. (28:21)

53
    Kinga vállát jegelik közben a padon, nem hinném, hogy kockáztatni kéne azzal, hogy visszajön ma még. (28:20)

53
    Klivinyi kapott két oldalról, némi ápolásra szorul, áll a játék. A jobb vállát fájlalja Klivinyi, egyelőre elhagyja a pályát. (28:20)

53
    KLIVINYI tör be középen és kihasználja a védekezési hibát. (28:20)

52
    AGUILAR betörésből szerez szép gólt. (28:19)

52
    Herr Orsi helyére érkezik Csapó Kyra a győri kapuba. (27:19)

52
    SCHATZL Nadine lövi a jobb felsőbe a hetest. (27:19)

52
    Tamires kap két percet, Kisfaludy pedig hetest harcol ki passzívnál, ebből jól jöttek ki. (27:18)

51
    Passzívnál blokkolják Kovácsot, de sarokdobás. (27:18)

51
    Az iménti fault Szekeresnek egy két perces kiállításába került. Hazai emberelőny. (27:18)

51
    AGUILAR tört be középen, kapott arcra egyet, de így is bepattintja Oguntoye alatt. (27:18)

50
    Aguilar tört be, de visszafújják szabaddobásra. (26:18)

49
    TAKÁCS Kitti a bal szélről nagyon szép gólt szerez Herr lába alatt bepattintva, cserélget már Szabó Edina is. (26:18)

49
    Kiejti Aguilar is, jöhet előre az Érd! (26:17)

49
    Planéta nem borított rá eléggé, jócskán fölé bombáz passzívnál. A túloldalon Kostiukova lábához ér az indítás. (26:17)

48
    Hornyák, Aguilar, Planéta a pályán. (26:17)

48
    KLIVINYI tartja még a lelket a vendég csapatban, talpról, test mellett szerez szép találatot. (26:17)

47
    Eggyel többen voltak az érdiek a pályán néhány másodpercig, de ezzel nem foglalkozott PLANÉTA Szimonetta, aki jobb kettőből bombázott a rövid felsőbe! (26:16)

47
    Herr tolja ki Kovács Anna lövését, de úgy tűnik, egyébként is mellé ment volna. (25:16)

46
    Kovacsics szorul némi ápolásra, de végül tudja folytatni szerencsére. (25:16)

46
    Labdát szerez Löke, ám nem a legszerencsésebben passzol Kovacsicsnak, akinek a lábához ér. (25:16)

46
    Jól védekezik az alaposan felforgatott Győr is, de marad a vendégeknél. (25:16)

46
    Pályán Tamires és Planéta is, cserélget Ambros Martin. (25:16)

45
    Kovacsics kiváló bejátszását LÖKE váltja ismét gólra beállóból. (25:16)

45
    KLIVINYI lőtt a rövidbe bal kettőből, takarásból. (24:16)

45
    Oguntoye megérezte Szepesi szándékát a bal szélről, a cundert szépen védte. (24:15)

44
    KOVÁCS Anna kilenc méterről magasan a levegőben úszva bombázott a bal felsőbe egy szépségdíjas találatot! (24:15)

43
    Anna SEN cunderes, egészen gyönyörű találata bal kettőből! Megvan a tíz közte. (24:14)

43
    A plusz tízért támad az ETO. Nincs meg egyelőre, mert Sen lövését védi Oguntoye, de oldalt megy ki. (23:14)

43
    Lépéshiba Klivinyinél, de Herr egyébként is védte a lövést. (23:14)

43
    Az Érdnek most már a mínusz 10 ellen kell harcolnia. (23:14)

42
    KNEDLIKOVA váltja gólra a lerohanást, miután labdát szerzett a Győr. (23:14)

42
    KNEDLIKOVA a jobb szélről, nehéz szögből is betalál a rövidbe Oguntoye lába alatt. (22:14)

41
    Herr fogja a jobb szélről Kostiukova kísérletét, ez a kapus mai 10. védése. (21:14)

41
    Kovács Annát blokkolják, de az alapvonalon ment ki. (21:14)

41
    Időt kér az Érd, egyelőre 10 perccel a második félidő megkezdése óta is csak két gólt szereztek a vendégek. (21:14)

40
    Löke felé nem jó a bejátszás. (21:14)

40
    Érvénytelen Löke gólja, már előtte belesípoltak. (21:14)

39
    Klivinyi is a kapufát találja el, a kipattanóhoz senki nem ér hozzá, így a Győr támadhat a plusz nyolcért. (21:14)

39
    Oguntoye váltja Janurikot a kapuban. (21:14)

39
    SEN középről, talpról talál a bal alsóba gyors mozdulatot követően. (21:14)

38
    Mindkét csapat teljes létszámban. (20:14)

38
    Kovács Anna lő mellé. (20:14)

37
    LÖKE visszatért és újabb beállós góllal jelentkezett egy remek bejátszás után. (20:14)

37
    KOSTIUKOVA egyedül vihette rá Herr Orsira és nem is hibázta el a ziccert. (19:14)

37
    Müller passzát Schatzl könnyedén halássza le és indít is. (19:13)

37
    Innentől 1,5 percig győri emberelőny. (19:13)

36
    Müller a felső lécre veri a hetest, Gridnyeva jól zavarta meg. A kipattanó a győrieké. (19:13)

36
    Signaté is a második két percét kapja, 26 másodpercig öt az öt ellen, majd győri emberelőny lesz. (19:13)

36
    Janurik védi Sen lövését, de a kipattanó a zöldeké. (19:13)

35
    Schatzl a bal szélről kísérletezett, Herr azonban kiválóan betakarta. (19:13)

35
    Sent blokkolták könnyedén, támadhat az Érd és zárkózhat. (19:13)

34
    Milanovic-Litre másodszor áll ki két percre. (19:13)

34
    KLIVINYI Kinga óriási bombagólja bal kettőből a bal felsőbe! (19:13)

34
    Elszakadt a Győr az Érdtől az utóbbi percekben. (19:12)

34
    SZEPESI Ivett igen nehéz labdából szerez gólt, éppen hogy csak elérte a hosszú indítást, de ez sem zavarta meg. (19:12)

34
    Nem jó a bejátszás a vendégektől. (18:12)

33
    Kissé csapkodó volt most a játék. (18:12)

33
    Klivinyi lőtt elhajlásból, de blokkolta őt Milanovic-Litre. A gyors indítás pontatlan a túloldalon. (18:12)

32
    KOVACSICS szerzi a bajnokságbeli 100. gólját talpról, test mellett. (18:12)

32
    Kovács trükkös lövését Herr fogja. (17:12)

32
    Kiegészült az Érd. (17:12)

32
    SUSANN MÜLLER középről bombáz hatalmas gólt 9 méterről a bal felsőbe. (17:12)

31
    Szepesi védekezett jól hátul, jöhet előre a Győr. (16:12)

31
    Ezt a játékrészt az Érd kezdte. (16:12)

31
    Elkezdődött a második félidő. (16:12)

Négy gólos előnyt szerzett a helyenként jól játszó, de egyáltalán nem sziporkázó Győr az első félidőben. 5:5-ig haladtak együtt a csapatok, utána meglépett az ETO három góllal és nagyjából ezt a különbséget tartotta meg a félidőre. Herr éa Janurik is bemutatott jó néhány bravúrt, a hazai kapus valamivel többet. Nem dőlt még el a mérkőzés, de a Győr egyelőre jobban játszik valamivel.

Győr – Érd: 16-12, a szünet után folytatjuk!
    ----

30
    Befejeződött az első félidő. (16:12)

30
    SEN egy kézzel veszi át a hosszú indítást, amolyan "Lökés módon", és sikerrel fejezi be a lerohanást. (16:12)

30
    Milanovic-Litre húzza le a földre Kovácsot, ez bizony határesetnek tűnt, de csak szabaddobás. (15:12)

30
    Signaté takarította el Aguilart, két perces kiállítás. A lassítás alapján inkább Kisfaludy lökte rá a spanyol légióst Signatéra. (15:12)

30
    MILANOVIC-LITRE maradt üresen középen, a hálóba talált ziccerből. (15:12)

30
    A félidő utolsó perce kezdődött el. (14:12)

29
    KOVÁCS Annát meglepően könnyedén engedték lőni 9 méterről, a jobb alsóba talált. (14:12)

29
    BOGNÁR-BÓDI Bernadett a jobb szélről pattint a hálóba formás figura végén. (14:11)

28
    Időt kér a Győr. (13:11)

28
    SZEKERES került beállós pozícióba, Müller mellett így is betalál. (13:11)

28
    Müllert blokkolják, Januriké a labda. (13:10)

27
    SCHATZL Nadine egy ennél is szebb gólt szerez a bal szélről a hosszúba! (13:10)

27
    MÜLLER ütemtelenül pattint talpról a kapuba, szép gól emberhátrányból. (13:9)

26
    Kapufás gól a jobb szélről KOSTIUKOVÁTÓL, nehéz szögből! (12:9)

26
    A győriek felső kapufát lőnek, ismét az Érd támad emberelőnyben. (12:8)

26
    Kiválóan sodródott be KOVÁCS Anna jobb kettőben és éles szögből is a hosszúba lő. (12:8)

25
    Kettő perces kiállíást kap Milanovic Litre, a labda az érdieké. (12:7)

25
    Kovács Anna átlövését nagy bravúrral védi Herr lábbal. Összeütközött közben Kovács és Milanovic Litre, utóbbi húzta a rövidebbet, némi ápolásra szorult. (12:7)

24
    Milanovic Litréhez nem jutott el a bejátszás, de nem sikerült a gyors indítás, lelassul az érdi támadás. (12:7)

24
    Kovács test melletti lövését blokkolják a hazaiak, Klivinyi lent maradt (vélhetően nem véletlenül...) de a Győré a labda. Most Klivinyi ellen maradt homályban ez a két kezes ütés. (12:7)

23
    Müller 8 méterről durrantott a jobb kapufa mellé. (12:7)

23
    Kovács talpról, test mellől tüzelt, Herr lábbal hozzáér, mellé! (12:7)

22
    Megnyitotta az Érd a falat, ezt Anna SEN használja ki gyorsan egy betörésgóllal. (12:7)

22
    Janurik védi a jobb szélről Knedlikova jobb szélről leadott lövését, a túloldalon Klivinyi kísérletét fogja Herr. (11:7)

21
    Milanovic Litre jön tehermentesíteni Lökét támadásban. (11:7)

21
    Kontrafault Vukcevic ellen a falban. (11:7)

20
    Hornyák Ágnes kapott sárgát. (11:7)

20
    Ismét LÖKE mozgott el az emberétől, Aguilar kiválóan játszotta meg. A végeredmény újabb hazai gól. (11:7)

19
    Schatzl lépett vonalra az ellentámadásnál 2 centivel, az éles szemű bírók kiszúrták. (10:7)

19
    Janurik újabb bravúrja, Müller sodródott be remekül jobb kettőben, ám a kapus kiválóan védett. (10:7)

18
    Szekeres bal kettőből talpról lőtt 9 méterről, ám a jobb kapufa mellé száll. (10:7)

18
    Szekeres kapott sárgát. (10:7)

18
    Sen indult lerohanásból, Löke indított, ám az orosz légiós Janurik karjába lövi a ziccert. (10:7)

18
    MÜLLER átlövésgólja, ez a lövés is megpattant. (10:7)

17
    SZEKERES Klárát rendkívül könnyen engedték most betörni, nem is hibázta el a ziccert. (9:7)

17
    Aguilar jobb kettőben tört be ziccerben, Janurik azonban bravúrral hárított. (9:6)

17
    Klivinyi visszarántotta Sent, megúszta most a büntetést. (9:6)

16
    Néggyel elmehet az ETO. (9:6)

16
    Klivinyi átlövését jobb lábbal védi a jobb alsóból Herr. (9:6)

16
    Időt kér az Érd. (9:6)

15
    Sen megpattanó átlövését bravúrral védte Janurik. (9:6)

15
    Túl magas a passz az érdieknél, jöhet előre a Győr. (9:6)

14
    LÖKE tarthatatlan, most is Müllertől kapott elképesztően szép bejátszást. (9:6)

14
    KLIVINYI első lövését még védte Herr, ám a kipattanót ő maga értékesítette ziccerből, jobb kettőből. (8:6)

13
    AGUILAR tör be bal kettőben sikerrel és Janurik keze mellett talál a kapuba. (8:5)

13
    Krpez jobb kettőből, ütemtelenül lőtt talpról váratlanul, Herr azonban kiszúrt vele és védett. (7:5)

12
    Müller zseniális bejátszását váltja gólra beállóból Heidi LÖKE. (7:5)

12
    Knedlikova a jobb szélről a felső lécre lövi, a kipattanót viszont hazaadja Kisfaludy, így marad a Győrnél. (6:5)

11
    Herr újabb bravúrja, Klivinyi átlövését hárítja. (6:5)

11
    SZEPESI maradt középen üresen egy befutás után, és Klivinyi hiába húzta vissza, így is betalált beállóból. (6:5)

11
    Signaté blokkolta Müller lövését, de összeszedi a Győr. (5:5)

10
    Aguilar a pályán az ETO-nál. (5:5)

10
    KOVÁCS Anna átlövése, visszahúzta a rövid alsóba a jobb oldalról. (5:5)

9
    Herr újabb hárítása, középről védett egy átlövést, ám Janurik megzavarja a túloldalon az induló embert. (5:4)

9
    MÜLLER átlövésből, jobb kettőből lő óriási bombát a rövid alsóba. (5:4)

9
    SCHATZL szép egyéni játékot követően lő a bal szélről a hosszú sarokba. (4:4)

8
    Müller óriási bombája a felső lécen csattan, majd a felezőnél megy ki a pályáról oldalt. (4:3)

8
    Klivinyi bejátszását nem tudta megfogni Krpez. (4:3)

8
    Kovács Anna lövését tolja oldalra Herr, eddig jól véd az ETO hálóőre. Marad az Érdnél. (4:3)

8
    Knedlikova játszik zavarót védekezésben. (4:3)

7
    SEN első gólja, 7 méterről, átlövésből, középről. Először vezet a Győr. (4:3)

7
    Lépéshiba Kovacsicsnál, ám a lerohanásnál pontatlan az indítás, Löke szerzi meg. (3:3)

6
    Klivinyi átlövését Herr védi a jobb alsóból, majd a gólvonalon gurult végig, de nem volt bent. Pech az érdieknek. (3:3)

6
    Löke kapott sárga lapot. (3:3)

5
    KNEDLIKOVA pattintja a kapus lába alatt az újabb hazai gólt a jobb szélről a kapuba. (3:3)

5
    Egy gyönyörű gól rendezetlen védelem ellen, KLIVINYI sodródott bal kettőben és sikerrel fejezte be a betörést. (2:3)

5
    Sen szenzációs bejátszását LÖKE értékesíti beállóból! (2:2)

4
    Kovács rántja le Lökét, sárga lap. (1:2)

4
    Herr szerzi meg a bejátszást. (1:2)

4
    KNEDLIKOVA talál a kapuba a jobb szélről, ziccerből. (1:2)

3
    KOVÁCS Anna is test mellett, talpról talál 9 méterről a hazai kapuba. (0:2)

2
    Löke ellen fújnak szabálytalan zárást a falban, ismét a sárga-fekete mezesek támadhatnak. (0:1)

2
    KLIVINYI talpról lő a kapu közepébe középről. (0:1)

2
    Ismét az Érd támadhat tehát. (0:0)

2
    Herr védte Szekeres lövését, a túloldalon Szepesit Janurik akadályozza meg a góllövésben. (0:0)

1
    Müller bejátszása nem jut el Lökéhez. (0:0)

1
    A Győr kezdte az összecsapást. (0:0)

1

Sárga-feketében az Érd, zöldben az ETO, azonnal kezdünk!

Győri Audi ETO KC: Herr, Grimsbö, Csapó – Knedlikova, Löke, Tamires, Sen, Müller, Korsós, Kovacsics, Aguilar, Planéta, Szepesi, Milanovic-Litre, Hornyák Á., Bognár-Bódi

Érd: Gridnyeva, Janurik, Oguntoye – Schatzl, Kovács A., Vukcevic, Szekeres, Kisfaludy, Klivinyi, Signaté, Kostiukova, Krpez, Takács, Mester, Nick

Játékvezetők: Kékes Csaba, Kékes Pál..

Utolsó előtti fordulójához érkezett a magyar női kézilabda NB I alapszakasza. Igazi rangadót kísérhetünk figyelemmel, ugyanis a jelenleg 3. helyezett Érd látogat a Győri Audi ETO otthonába. A Győr itthoni fölényére jellemző, hogy húsz mérkőzésből húsz győzelmet aratott eddig, míg az Érd úgy harmadik, hogy hétszer is vereséget is szenvedett az év során.

Nem nyugodhatnak meg azonban a Pest megyeiek, ugrásra készen áll mögöttük a Dunaújváros, a Siófok és a Fehérvár együttese is. Az Érdnek, ha kikap az ETO-tól (és azért a papírforma természetesen ezt ígéri), akkor nem a saját kezében lesz a sorsa a felsőházba jutást illetően. Az utolsó fordulóban az MTK ellen biztosan begyűjtik a két pontot, ám a Dunaújváros számára két könnyebbnek ígérkező összecsapás van hátra és a Siófoknak is az utolsó fordulóban a Vác elleni mérkőzés lesz döntő. Ha nyer a Siófok a hátralevő két mérkőzésén (a Fehérvár elleni azért nem lesz sétagalopp, a Vác pedig kiszámíthatatlan, de többnyire gyenge idén), akkor bizony az Érd a középházi rájátszásban folytatná. A Győr a mérkőzés esélyese, inkább a különbség csak a kérdéses. A Larvik elleni vereség után pedig nyilván még inkább meg akarják mutatni a BL címvédő csapat lányai.

A találkozó szerdán 18 órakor kezdődik, tartsanak velünk!