Queens Park Rangers – Arsenal FC 1:2 (vége) | West Ham United – Chelsea F.C. 0:1 (vége) | Manchester City – Leicester City 2:0 (vége)
Newcastle United – Manchester United 0:1 (vége) | Stoke City – Everton FC 2:0 (vége) | Tottenham Hotspur – Swansea City 3:2 (vége)
Liverpool F.C. – Burnley FC 2:0 (vége)
West Ham United
0:1 (0:1)
Chelsea Football Club
szerda 04.03.2015, 20:45 • Upton Park, London • Barclays Premier League

Az első félidőben Hazard 22. percben szerzett gólja döntőnek bizonyult a mai napon. Ezt követően becsülettel jöttek előre a hazaiak az egyenlités érdekében, többször is lőttek kapura mint ellenfelük, de ma nem volt velük a szerencse, avagy mondhatni, hogy Courtois remek formában védett a mai napon! A Chelsea azért növelhette volna előnyét is, Ramires lövése a kapufán csattant, de talán a döntetlen lett volna igazságos, a focit azonban gólra játsszák. A Chelsea elhozta a három pontot az Upton Parkból, és őrzi továbbra is öt pontos előnyét a bajnokságban! Köszönjük figyelmüket! (22:44:21)

90+8

90+7
    Drogba kapott sárgát a szabadrúgás akadályozása miatt.

90+7
    Drogba szabálytalan a West Ham térfelén. Egy utolsó előrevágott labdára még lesz idő.

90+6
    Eldugja a labdát a Chelsea.

90+6
    Hazard helyére Remy érkezett.

90+4
    Óriási helyzet maradt ki! Hazard tálalt Willian elé, a kapus már verve volt, de lövése a gólvonalon álló védőben akadt el!

90+3
    Costa helyére érkezett Drogba.

90+2
    Nene remek csele után lőni tudott, majd Cahill blokkolt igen csak gyanúsan. Megúszta a tizenegyest a Chelsea.

90
    Hat perc a ráadás!

89
    Úgy tűnik lehozza ezt a meccset a Chelsea. Muszáj nekik, hisz az összes rivális mögöttük győzelemre áll a mai napon.

88
    Három perc a rendes játékidőből, plusz legalább ennyi ráadás.

87
    Nene érkezett Kouyate helyére.

86
    Downing beadására Sakho érkezett, majd fejelt ismét, de pontatlan lett, fölé szállt a próbálkozás.

85
    Collins mintha kezezett volna, a spori nem fújt, most a hazaiak támadhatnak. Az irammal nincs gond.

85
    Downing beadása lecsorgott, majd kivágták, kontrázhat a Chelsea.

84
    West Ham sarokrúgás jöhet.

84
    Costa lövése a kapu előtt szált el, majd a bal alsó mellett gurult ki 3-4 méterrel.

83
    A kapu elé tett labda Nolan-t kereste, de nem sikerült kapásból lőnie, a labda kiment az alapvonalon, Courtois jöhet kirúgással.

82
    Costa a bal szélen iramodott meg, majd Williant kereste, de sikerült a védelemnek tisztáznia.

82
    Jenkinson jöhet bedobással a Chelsea térfelén.

80
    Kouyate már jól van, igaz, tekintete jobban hasonlit most egy boxolóéra, de már a pályán a játékos.

79
    A második félidőben 11:5 a lövések száma, becsülettel támad a West Ham, és van esélye még a pontszerzésre.

78
    Terry már jól van, Kouyate még a földön.

76
    Kouyate és Terry fejelt össze, ápolásuk miatt áll a játék.

75
    A beadás jól jött be, de Fabregas tisztázni tudott, némi levegőhöz jutott most a Chelsea.

75
    Hazard szabálytalan Noble-val szemben, akár meg is kaphatta volna második lapját, de ez elmaradt.

74
    Willian érkezett Oscar helyére.

73
    Noble sarokrúgására érkezett Downing, aki lőtt, ezt is Terry blokkolta. A tűzzel játszanak a vendégek.

72
    Valencia lövése kijött Courtois kezei közül, majd Sakho érkezett a kipattanóra és közvetlen közelről lőtt, de blokkolták, újabb szöglet!

72
    Downing sarokrúgását sikerült kifejelni.

71
    A második félidőben az első hazai szöglet jöhet.

71
    Kouyate lövését Terry blokkolta.

71
    Noble lágy emelése nem volt a legjobb, de maradt a hazaiaknál.

70
    Fabregas rúgta fel Kouyate-t. A tizenhatos előteréből jöhet a West Ham szabad.

68
    A félidő derekánál járunk, Hazard 22. percben szerzett góljával vezet a Chelsea. A West Ham megannyi helyzetet kidolgozott, mint ellenfele, de Courtois eszén ma nem lehet túljárni.

67
    Nolan kapott sárgát Ivanovic buktatása miatt.

65
    Downing beadása ide-oda pattant, majd Courtois kaparintotta meg, majdnem jó lett Noble számára.

63
    Hazard átadását Nolan kapcsolta le.

62
    Ramires beadását sikerült kivágni, bedobással jöhetnek a vendégek.

62
    Downing távoli lövése jócskán kapu mellé/fölé szállt.

61
    Ennyi helyzet, mint a második félidőben volt, van amikor 90 perc alatt nincs.

60
    Downing adott pontos labdát Sakhonak, aki tüzelt 7-8 méterről, lövése elakadt Courtois kezei között, a két kapus remekel a második félidőben!

59
    Ramires jobb oldalról érkező labdáját Collins kapcsolta le.

58
    Hazard kapu elé tett labdájára remekül érkezett Ramires, fejesét bravúrral, lábbal képes volt védeni Adrian!

58
    9:5 a lövések száma a West Ham-nek.

57
    Chelsea bedobás jöhet az ellenfél térfelén.

56
    A sok kihagyott helyzet ismét majdnem megbosszulta magát. Ramires egy remek akció végén tüzelt, lapos lövése a jobb oldali kapufáról pattant egyenesen Adrian kezei közé!

54
    Noble szabálytalankodott ellenfelével szemben. Megúszta lap nélkül.

53
    Óriási helyzet ismét a West Ham előtt! Sakho került helyzetbe ismét, a lecsorgót laposan ellőtte a hosszú sarok irányába, Courtois ujjheggyel védeni tudott egy óriásit!

53
    A Chelsea a második félidőben nem tud veszélyeztetni.

52
    Jenkinson végezhet el bedobást.

51
    Cahill szabálytalankodott a középpályán, két embert is a földre kényszeritett.

50
    Sakho került lövőhelyzet, lövése a bal saroktól pár centire ment ki az alapvonalon! Remek kis lövés volt.

50
    Jenkinson jobb oldali beadása a hosszú oldalra szállt, majd Downing kezezett, ezért a vendégeké a játékszer.

48
    Azpilicueta kapott szabadrúgást a saját térfelén.

47
    Valencia a térdét fájlalja, ő kapott szabadrúgást.

46

Többször talált kaput a West Ham, közel álltak az egyenlitéshez is, de nem jött össze a gól a hazaiaknak. A Chelsea egyetlen kapura tartó lövéséből gólt szerzett, ezt Hazard szerezte fejjel! Remek a meccs irama, remélhetőleg lesz még megannyi helyzet, és gól! Tartsanak velünk, ha tehetik!

45+4

45+4
    Cresswell bal oldalról jövő labdájára Sakho érkezett, de már lesen volt.

45+4
    Hazard kapott sárga lapot a belépőjéért.

45+3
    Costa szabálytalankodott ellenfelével szemben a pálya középső harmadában.

45+2
    Az utóbbi percekben a szabálytalanságok uralkodnak, nincs most folyamatos játék.

45+1
    Valencia kivülről pofozta be a labdát, Chelsea bedobás jöhet.

45+1
    Zouma némi meglepetésre hamar meggyógyult, már is a pályán.

45+1
    Négy perc a ráadás.

45
    Zouma sántikálva jön le a pályáról. Ebből nem igazán lesz folytatás.

44
    Zuoma nincs valami jól. Többször is állt a játék, lesz ráadás bőven.

43
    Collins kapott sárga lapot buktatás miatt.

43
    Zouma ápolása miatt áll a játék.

42
    Costa bal szélről jövő átadása ellenfélhez tartott.

42
    Hazard kapott szabadrúgást, a vétkes Nolan volt. Támadásban a Chelsea.

41
    38:62 a labdabirtoklás aránya, a lövések száma 4:4, kapura tartó 2:1. Kiegyenlitett a játék, és szórakoztató is.

40
    Öt perc a félidő rendes játékidejéből.

39
    Ivanovic kapott szabadrúgást, melyet kicsiben el is végeztek a vendégek.

37
    Egyáltalán nem játszik alárendelt szerepet a West Ham, benne van ebben a meccsben még a gól !

36
    Mit hagyott ki Sakho! A beadás remekül jött elé, Sakho öt méterről fejelt, Courtois reflexszerű mozdulattal védeni tudott!

35
    Fabregas beadása a hosszú oldalra szállt, ezt követően nem adódott veszély Adrian kapuja előtt.

35
    Diego Costa lépett ki ziccerbe, Jenkinson az utolsó pillanatban tudott szögletre menteni!

34
    37:63 a labdabirtoklás aránya, 3:3 a lövések száma, kapura tartó 1:1, a lényeges, hogy az egyetlen kapura tartó lövéséből a Chelsea gólt is tudott szerezni.

33
    Fabregas beadására Terry érkezett nagy lendülettel, de nem sikerült kapura lőnie, csupán méterekkel mellé.

32
    Ramires harcolt ki szögletet a Chelsea-nek.

31
    Noble rúgott oda Hazardnak egy embereset, kisebb ápolásra szorult, de már jól van.

30
    Labdázgat a Chelsea, a helyzetek váratnak magukra. Láthatóan vissza vettek a gól óta.

29
    Valencia lesen tartózkodott az átadás pillanatában.

28
    Hazard lövését Collins-nak sikerült blokkolnia.

27
    Valencia szabálytalankodott Hazarddal szemben.

26
    Jenkinson beadása elhagyta az alapvonalat, Courtois jöhet kirúgással.

26
    West Ham bedobással folytatódhat a játék a Chelsea térfelén.

25
    Fabregas beadása nem volt jó, ellenfélhez szállt.

24
    Costa beadásába Collins ért bele, sarokrúgás.

23
    Ami a másik oldalon kimaradt, az a másik oldalon nem. Ettől nagy csapat a Chelsea, helyzetkihasználásból a mai meccsen is jeles ezidáig.
    Eden HAZARD - 0:1

22
    Chelsea gólt szerzett!!

A kontra remekül sült el a Chelsea részére. Ramires iramodott meg a jobb szélen, majd tálalt hajszál pontosan EDEN HAZARD számára, aki fejjel közelről a kapuba talált. 0:1 a mérkőzés új állása.

22
    Jenkinson középre tett labdáját Ivanovic kapcsolta le, kontrázhat a Chelsea.

22
    A félidő derekánál járunk, picit fásultnak tűnnek Mourinho fiai.

20
    Sakho kapott pontos passzt, majd tüzelt. Centikkel szállt fölé, Courtois-tól ez bőven beakadt volna, aki csak szemmel követte! A meccs eddigi legnagyobb lehetősége!

18
    Downing sarokrúgását kifejelték a védők.

18
    Nolan óriási helyzetbe, öt méterről tüzelhetett, lövését a kivetődő Courtois bravúrral védeni tudta!

17
    Az első hazai szöglet is hamarosan elvégzésre kerül.

16
    Valencia tekerése jócskán fölé szállt.

15
    Terry akadályozta meg a kontrát egy sárga lapért cserébe.

15
    Az első negyed óra végénél járunk. 32:68 a labdabirtoklás aránya, a próbálkozások száma 0:1.

14
    Zouma álla felszakadt, ápolása a pályán kivül folytatódik.

13
    Kouyate kapott sárgát az iménti szabálytalanságágért.

12

11
    Ramires lökött, szabadot kaptak a hazaiak. A labda mögött Adrian.

10
    Costa nem birt a túlerővel, átadását lekapcsolták. Továbbra is csak a West Ham térfelén folyik a játék.

7
    Oscar tálalt pontosan Costa elé, aki csizmaszárral találta el, ezért szállt fölé a labda! Nagy helyzet volt.

7
    Hazard beadását Ramires gyűjtötte be a hosszú oldalon. Támadásban a Chelsea.

6
    Ried ápolásra szorul, óriási veszteség lenne, ha nem tudná folytatni.

5
    Noble átadását Ivanovic kapcsolta le.

4
    Egyenlőre a mezőnyben folyik a játék, helyzet nem volt.

2
    Szabadot kaptak a hazaiak a középpályán, az előrevágott labdából nem adódott veszély.

1
    A vendégek kezdték a mérkőzést.

1

A Premier League hétközi, 28.fordulójában a West Ham fogadja a Chelsea együttesét.

A hazaiak jelenleg a kilencedik helyen állnak a tabellán, kilenc pontra vannak az Európa Ligát érő helytől, az azért nincs közel.
    Hazai környezetben tizennégy meccsük felét megnyerték, emellett három x, és négy vereség a mérleg. Otthon 21:14-es a gólarányuk. Hazai környezetben legutóbbi tíz tétmeccsükből ötöt nyertek, három döntetlen, és két vereség mellett. Legutóbbi bajnoki meccsükön odahaza a Crystal Palace-tól szenvedtek 3:1-es vereséget.

A Chelsea vezeti a tabellát 60 ponttal, öt pont az előnyük a második MAN City-val szemben, és kilenc a harmadik Arsenallal szemben. Idgenben tizenhárom meccsből hetet nyertek, négy x, és két vereség mellett. 29:17-es a gólarányuk. Inkább odahaza tűnnek veretlennek, és otthoni parádés szereplésüknek köszönhetően vezetnek ennyivel a riválisok előtt, idegenben már buktak azért. Február 17.én a BL kiesés küzdelmeiben az első meccsen 1:1-es döntetlent értek el a PSG otthonában. Jövőhéten szerdán, tehát március 11.én lesz a visszavágó, ami legalább annyira fontos, mint ez, tehát mostanában foglalkoztatva vannak rendesen Mourinho fiai. Legutóbb az FA kupában kaptak ki januárban a Bradfordtól odahaza, ez a meccs 4:2-vel zárult.

A két csapat őszi meccsén a Chelsea nyert 2:0-ra. A tavalyi szezonban a West Ham otthonában nyert szintén a Chelsea magabiztosan, 3:0-ra, igaz tavaly csupán 0:0 lett a Chelsea otthonában a mérkőzés állása. Jó meccs lesz, aminek természetes a vendégek az esélyesei, de nem szabad leírni a kisebb londoni csapatot sem, igazi derbi lesz, reméljük sok góllal! Tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:45 - kor kezdődik.

Gólok: 22. Hazard

Lapok:   13. Kouyate (WHU), 43. Collins (WHU), 67. Nolan (WHU) – 15. Terry (CHE), 45+4. Hazard (CHE), 70. Fabregas (CHE), 90+7. Drogba (CHE)

West Ham United: Adrian – Cresswell, Tomkins, Reid ( 8' Collins ), Jenkinson – Kouyate ( 87' Nene ) – Nolan (C), Downing, Noble – Valencia, Sakho
    Cserék: Jääskeläinen – Collins, Nene, Demel, Jarvis, O'Brien, Song

Edző: S. Allardyce

Chelsea Football Club: Courtois – Ivanovic, Cahill, Terry (C), Azpilicueta – Ramires, Zouma, Fabregas – Oscar ( 74' Willian ), Costa ( 90+3' Drogba ), Hazard ( 90+6' Remy )
    Cserék: Cech – Cuadrado, Drogba, Loftus-Cheek, Filipe Luis, Remy, Willian