Queens Park Rangers – Arsenal FC 1:2 (vége) | West Ham United – Chelsea F.C. 0:1 (vége) | Manchester City – Leicester City 2:0 (vége)
Newcastle United – Manchester United 0:1 (vége) | Stoke City – Everton FC 2:0 (vége) | Tottenham Hotspur – Swansea City 3:2 (vége)
Liverpool F.C. – Burnley FC 2:0 (vége)
West Ham United
0:1 (0:1)
Chelsea Football Club
szerda 04.03.2015, 20:45 • Upton Park, London • Barclays Premier League

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:45 - kor kezdődik.

A Premier League hétközi, 28.fordulójában a West Ham fogadja a Chelsea együttesét.

A hazaiak jelenleg a kilencedik helyen állnak a tabellán, kilenc pontra vannak az Európa Ligát érő helytől, az azért nincs közel.
    Hazai környezetben tizennégy meccsük felét megnyerték, emellett három x, és négy vereség a mérleg. Otthon 21:14-es a gólarányuk. Hazai környezetben legutóbbi tíz tétmeccsükből ötöt nyertek, három döntetlen, és két vereség mellett. Legutóbbi bajnoki meccsükön odahaza a Crystal Palace-tól szenvedtek 3:1-es vereséget.

A Chelsea vezeti a tabellát 60 ponttal, öt pont az előnyük a második MAN City-val szemben, és kilenc a harmadik Arsenallal szemben. Idgenben tizenhárom meccsből hetet nyertek, négy x, és két vereség mellett. 29:17-es a gólarányuk. Inkább odahaza tűnnek veretlennek, és otthoni parádés szereplésüknek köszönhetően vezetnek ennyivel a riválisok előtt, idegenben már buktak azért. Február 17.én a BL kiesés küzdelmeiben az első meccsen 1:1-es döntetlent értek el a PSG otthonában. Jövőhéten szerdán, tehát március 11.én lesz a visszavágó, ami legalább annyira fontos, mint ez, tehát mostanában foglalkoztatva vannak rendesen Mourinho fiai. Legutóbb az FA kupában kaptak ki januárban a Bradfordtól odahaza, ez a meccs 4:2-vel zárult.

A két csapat őszi meccsén a Chelsea nyert 2:0-ra. A tavalyi szezonban a West Ham otthonában nyert szintén a Chelsea magabiztosan, 3:0-ra, igaz tavaly csupán 0:0 lett a Chelsea otthonában a mérkőzés állása. Jó meccs lesz, aminek természetes a vendégek az esélyesei, de nem szabad leírni a kisebb londoni csapatot sem, igazi derbi lesz, reméljük sok góllal! Tartsanak velünk!

1

1
    A vendégek kezdték a mérkőzést.

2
    Szabadot kaptak a hazaiak a középpályán, az előrevágott labdából nem adódott veszély.

4
    Egyenlőre a mezőnyben folyik a játék, helyzet nem volt.

5
    Noble átadását Ivanovic kapcsolta le.

6
    Ried ápolásra szorul, óriási veszteség lenne, ha nem tudná folytatni.

7
    Hazard beadását Ramires gyűjtötte be a hosszú oldalon. Támadásban a Chelsea.

7
    Oscar tálalt pontosan Costa elé, aki csizmaszárral találta el, ezért szállt fölé a labda! Nagy helyzet volt.

10
    Costa nem birt a túlerővel, átadását lekapcsolták. Továbbra is csak a West Ham térfelén folyik a játék.

11
    Ramires lökött, szabadot kaptak a hazaiak. A labda mögött Adrian.

12
    Zouma ápolása miatt áll a játék.

13
    Kouyate kapott sárgát az iménti szabálytalanságágért.

14
    Zouma álla felszakadt, ápolása a pályán kivül folytatódik.

15
    Az első negyed óra végénél járunk. 32:68 a labdabirtoklás aránya, a próbálkozások száma 0:1.

15
    Terry akadályozta meg a kontrát egy sárga lapért cserébe.

16
    Valencia tekerése jócskán fölé szállt.

17
    Az első hazai szöglet is hamarosan elvégzésre kerül.

18
    Nolan óriási helyzetbe, öt méterről tüzelhetett, lövését a kivetődő Courtois bravúrral védeni tudta!

18
    Downing sarokrúgását kifejelték a védők.

20
    Sakho kapott pontos passzt, majd tüzelt. Centikkel szállt fölé, Courtois-tól ez bőven beakadt volna, aki csak szemmel követte! A meccs eddigi legnagyobb lehetősége!

22
    A félidő derekánál járunk, picit fásultnak tűnnek Mourinho fiai.

22
    Jenkinson középre tett labdáját Ivanovic kapcsolta le, kontrázhat a Chelsea.

22
    Chelsea gólt szerzett!!

A kontra remekül sült el a Chelsea részére. Ramires iramodott meg a jobb szélen, majd tálalt hajszál pontosan EDEN HAZARD számára, aki fejjel közelről a kapuba talált. 0:1 a mérkőzés új állása.
    Eden HAZARD - 0:1

23
    Ami a másik oldalon kimaradt, az a másik oldalon nem. Ettől nagy csapat a Chelsea, helyzetkihasználásból a mai meccsen is jeles ezidáig.

24
    Costa beadásába Collins ért bele, sarokrúgás.

25
    Fabregas beadása nem volt jó, ellenfélhez szállt.

26
    West Ham bedobással folytatódhat a játék a Chelsea térfelén.

26
    Jenkinson beadása elhagyta az alapvonalat, Courtois jöhet kirúgással.

27
    Valencia szabálytalankodott Hazarddal szemben.

28
    Hazard lövését Collins-nak sikerült blokkolnia.

29
    Valencia lesen tartózkodott az átadás pillanatában.

30
    Labdázgat a Chelsea, a helyzetek váratnak magukra. Láthatóan vissza vettek a gól óta.

31
    Noble rúgott oda Hazardnak egy embereset, kisebb ápolásra szorult, de már jól van.

32
    Ramires harcolt ki szögletet a Chelsea-nek.

33
    Fabregas beadására Terry érkezett nagy lendülettel, de nem sikerült kapura lőnie, csupán méterekkel mellé.

34
    37:63 a labdabirtoklás aránya, 3:3 a lövések száma, kapura tartó 1:1, a lényeges, hogy az egyetlen kapura tartó lövéséből a Chelsea gólt is tudott szerezni.

35
    Diego Costa lépett ki ziccerbe, Jenkinson az utolsó pillanatban tudott szögletre menteni!

35
    Fabregas beadása a hosszú oldalra szállt, ezt követően nem adódott veszély Adrian kapuja előtt.

36
    Mit hagyott ki Sakho! A beadás remekül jött elé, Sakho öt méterről fejelt, Courtois reflexszerű mozdulattal védeni tudott!

37
    Egyáltalán nem játszik alárendelt szerepet a West Ham, benne van ebben a meccsben még a gól !

39
    Ivanovic kapott szabadrúgást, melyet kicsiben el is végeztek a vendégek.

40
    Öt perc a félidő rendes játékidejéből.

41
    38:62 a labdabirtoklás aránya, a lövések száma 4:4, kapura tartó 2:1. Kiegyenlitett a játék, és szórakoztató is.

42
    Hazard kapott szabadrúgást, a vétkes Nolan volt. Támadásban a Chelsea.

42
    Costa bal szélről jövő átadása ellenfélhez tartott.

43

43
    Collins kapott sárga lapot buktatás miatt.

44
    Zuoma nincs valami jól. Többször is állt a játék, lesz ráadás bőven.

45
    Zouma sántikálva jön le a pályáról. Ebből nem igazán lesz folytatás.

45+1
    Négy perc a ráadás.

45+1
    Zouma némi meglepetésre hamar meggyógyult, már is a pályán.

45+1
    Valencia kivülről pofozta be a labdát, Chelsea bedobás jöhet.

45+2
    Az utóbbi percekben a szabálytalanságok uralkodnak, nincs most folyamatos játék.

45+3
    Costa szabálytalankodott ellenfelével szemben a pálya középső harmadában.

45+4
    Hazard kapott sárga lapot a belépőjéért.

45+4
    Cresswell bal oldalról jövő labdájára Sakho érkezett, de már lesen volt.

45+4

Többször talált kaput a West Ham, közel álltak az egyenlitéshez is, de nem jött össze a gól a hazaiaknak. A Chelsea egyetlen kapura tartó lövéséből gólt szerzett, ezt Hazard szerezte fejjel! Remek a meccs irama, remélhetőleg lesz még megannyi helyzet, és gól! Tartsanak velünk, ha tehetik!

46

47
    Valencia a térdét fájlalja, ő kapott szabadrúgást.

48
    Azpilicueta kapott szabadrúgást a saját térfelén.

50
    Jenkinson jobb oldali beadása a hosszú oldalra szállt, majd Downing kezezett, ezért a vendégeké a játékszer.

50
    Sakho került lövőhelyzet, lövése a bal saroktól pár centire ment ki az alapvonalon! Remek kis lövés volt.

51
    Cahill szabálytalankodott a középpályán, két embert is a földre kényszeritett.

52
    Jenkinson végezhet el bedobást.

53
    A Chelsea a második félidőben nem tud veszélyeztetni.

53
    Óriási helyzet ismét a West Ham előtt! Sakho került helyzetbe ismét, a lecsorgót laposan ellőtte a hosszú sarok irányába, Courtois ujjheggyel védeni tudott egy óriásit!

54
    Noble szabálytalankodott ellenfelével szemben. Megúszta lap nélkül.

56
    A sok kihagyott helyzet ismét majdnem megbosszulta magát. Ramires egy remek akció végén tüzelt, lapos lövése a jobb oldali kapufáról pattant egyenesen Adrian kezei közé!

57
    Chelsea bedobás jöhet az ellenfél térfelén.

58
    9:5 a lövések száma a West Ham-nek.

58
    Hazard kapu elé tett labdájára remekül érkezett Ramires, fejesét bravúrral, lábbal képes volt védeni Adrian!

59
    Ramires jobb oldalról érkező labdáját Collins kapcsolta le.

60
    Downing adott pontos labdát Sakhonak, aki tüzelt 7-8 méterről, lövése elakadt Courtois kezei között, a két kapus remekel a második félidőben!

61
    Ennyi helyzet, mint a második félidőben volt, van amikor 90 perc alatt nincs.

62
    Downing távoli lövése jócskán kapu mellé/fölé szállt.

62
    Ramires beadását sikerült kivágni, bedobással jöhetnek a vendégek.

63
    Hazard átadását Nolan kapcsolta le.

65
    Downing beadása ide-oda pattant, majd Courtois kaparintotta meg, majdnem jó lett Noble számára.

67
    Nolan kapott sárgát Ivanovic buktatása miatt.

68
    A félidő derekánál járunk, Hazard 22. percben szerzett góljával vezet a Chelsea. A West Ham megannyi helyzetet kidolgozott, mint ellenfele, de Courtois eszén ma nem lehet túljárni.

70
    Fabregas rúgta fel Kouyate-t. A tizenhatos előteréből jöhet a West Ham szabad.

71
    Noble lágy emelése nem volt a legjobb, de maradt a hazaiaknál.

71
    Kouyate lövését Terry blokkolta.

71
    A második félidőben az első hazai szöglet jöhet.

72
    Downing sarokrúgását sikerült kifejelni.

72
    Valencia lövése kijött Courtois kezei közül, majd Sakho érkezett a kipattanóra és közvetlen közelről lőtt, de blokkolták, újabb szöglet!

73
    Noble sarokrúgására érkezett Downing, aki lőtt, ezt is Terry blokkolta. A tűzzel játszanak a vendégek.

74
    Willian érkezett Oscar helyére.

75
    Hazard szabálytalan Noble-val szemben, akár meg is kaphatta volna második lapját, de ez elmaradt.

75
    A beadás jól jött be, de Fabregas tisztázni tudott, némi levegőhöz jutott most a Chelsea.

76
    Kouyate és Terry fejelt össze, ápolásuk miatt áll a játék.

78
    Terry már jól van, Kouyate még a földön.

79
    A második félidőben 11:5 a lövések száma, becsülettel támad a West Ham, és van esélye még a pontszerzésre.

80
    Kouyate már jól van, igaz, tekintete jobban hasonlit most egy boxolóéra, de már a pályán a játékos.

82
    Jenkinson jöhet bedobással a Chelsea térfelén.

82
    Costa a bal szélen iramodott meg, majd Williant kereste, de sikerült a védelemnek tisztáznia.

83
    A kapu elé tett labda Nolan-t kereste, de nem sikerült kapásból lőnie, a labda kiment az alapvonalon, Courtois jöhet kirúgással.

84
    Costa lövése a kapu előtt szált el, majd a bal alsó mellett gurult ki 3-4 méterrel.

84
    West Ham sarokrúgás jöhet.

85
    Downing beadása lecsorgott, majd kivágták, kontrázhat a Chelsea.

85
    Collins mintha kezezett volna, a spori nem fújt, most a hazaiak támadhatnak. Az irammal nincs gond.

86
    Downing beadására Sakho érkezett, majd fejelt ismét, de pontatlan lett, fölé szállt a próbálkozás.

87
    Nene érkezett Kouyate helyére.

88
    Három perc a rendes játékidőből, plusz legalább ennyi ráadás.

89
    Úgy tűnik lehozza ezt a meccset a Chelsea. Muszáj nekik, hisz az összes rivális mögöttük győzelemre áll a mai napon.

90
    Hat perc a ráadás!

90+2
    Nene remek csele után lőni tudott, majd Cahill blokkolt igen csak gyanúsan. Megúszta a tizenegyest a Chelsea.

90+3
    Costa helyére érkezett Drogba.

90+4
    Óriási helyzet maradt ki! Hazard tálalt Willian elé, a kapus már verve volt, de lövése a gólvonalon álló védőben akadt el!

90+6
    Hazard helyére Remy érkezett.

90+6
    Eldugja a labdát a Chelsea.

90+7
    Drogba szabálytalan a West Ham térfelén. Egy utolsó előrevágott labdára még lesz idő.

90+7
    Drogba kapott sárgát a szabadrúgás akadályozása miatt.

90+8

Az első félidőben Hazard 22. percben szerzett gólja döntőnek bizonyult a mai napon. Ezt követően becsülettel jöttek előre a hazaiak az egyenlités érdekében, többször is lőttek kapura mint ellenfelük, de ma nem volt velük a szerencse, avagy mondhatni, hogy Courtois remek formában védett a mai napon! A Chelsea azért növelhette volna előnyét is, Ramires lövése a kapufán csattant, de talán a döntetlen lett volna igazságos, a focit azonban gólra játsszák. A Chelsea elhozta a három pontot az Upton Parkból, és őrzi továbbra is öt pontos előnyét a bajnokságban! Köszönjük figyelmüket! (22:44:21)

Gólok: 22. Hazard

Lapok:   13. Kouyate (WHU), 43. Collins (WHU), 67. Nolan (WHU) – 15. Terry (CHE), 45+4. Hazard (CHE), 70. Fabregas (CHE), 90+7. Drogba (CHE)

West Ham United: Adrian – Cresswell, Tomkins, Reid ( 8' Collins ), Jenkinson – Kouyate ( 87' Nene ) – Nolan (C), Downing, Noble – Valencia, Sakho
    Cserék: Jääskeläinen – Collins, Nene, Demel, Jarvis, O'Brien, Song

Edző: S. Allardyce

Chelsea Football Club: Courtois – Ivanovic, Cahill, Terry (C), Azpilicueta – Ramires, Zouma, Fabregas – Oscar ( 74' Willian ), Costa ( 90+3' Drogba ), Hazard ( 90+6' Remy )
    Cserék: Cech – Cuadrado, Drogba, Loftus-Cheek, Filipe Luis, Remy, Willian

Edző: J. Mourinho