Kisvárda – Szolnok 1:3 (vége) | Gyirmót – Újpest FC 0:0 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Aqvital FC Csákvár 5:0 (vége)
Fehérvár – Pécsi MFC 2:1 (vége)
MOL Fehérvár FC
2:1 (0:1)
Pécsi MFC
szerda 04.03.2015, 18:00 • Sóstói Stadion, Székesfehérvár • Magyar Kupa

Nagy nehézségek árán, a 95. percben értékesített büntetővel nyeri meg a Magyar Kupa negyeddöntőjének első felvonását a Videoton a Pécsi MFC ellen.
    A fehérváriak nem játszottak jól, a pécsiek pedig derekasan küzdöttek, Gőcze még egy büntetőt is hárított. A másodikat viszont már nem tudta, így győzelemmel mutatkozik be 2015-ben a Vidi, ám a piros-kékeknek nem sikerült megnyugtató előnyt szerezni a visszavágóra. (19:53:51)

90+5
    A Vidi gólt szerzett!
    GÓÓÓÓL! Végül csak nyer a fehérvári csapat! ARTURO ÁLVAREZ áll a labda mögé, ő már nem hibázik, habár Gőcze most is eltalálta az irányt! 2-1!

90+4
    Ojdanovic (Pécs) kap sárgát előbbiért.

90+3
    Újabb 11-es a Vidinek! Kovács István teljesen érthetelen módon rúgja fel Ojdanic az alapvonal közepében!

90+2
    Maréval beadását Feczesin fejeli 14 méterről talpról, a kapufa mellett megy el a labda!

90+1
    Tadejevic (Pécs) lép oda keményen ellenfelének, jogos a lap.

90
    Utolsó vendég csere: Frőhlich le, Linka be.

90
    Feczesin (Videoton) sárgul be reklamálásért.

90
    Álvarez szöglete után kezezés a tizenhatoson belül, Vad II fúj, az ítélet: kifelé!

89
    Álvarez beadása pattan szögletre.

88
    Maréval (Videoton) állítja meg sárga lapot érően a pécsi akciót.

87
    Kovács Istvánt buktatják a tizenhatoson belül, mehet tovább!

86
    Tadejevic pontrúgása Pajovics kezébe hullik.

85
    Sándor (Videoton) sárgul be.

84
    Kovács István lágy ívelését Romic csúsztatja haza.

84
    Állófoci a pályán, nehéz lesz feltörni a pécsi védekezést a hazaiak számára.

82
    Viníciusról csorog a labda mellé, ebben sokkal több volt.

81
    Fehérvári szöglet jöhet.

79
    Feczesin lövi a büntetőt, Gőcze a bal sarokra mozdul, véd a kapus, a kipattanó is a pécsi hálóőré!

79
    James (Pécs) kap sárgát előbbiért, sokan piros lapot reklamálnak.

78
    11-es a Videoton javára! Kovács Istvánt löki fel James!

77
    Frank indítását Maréval veszi mellre.

76
    Több beadás is a sarokrúgást követően, végül se fejes, se lövés nem lesz belőle.

75
    Heffler Tibor beadását szögletre fejelik a pécsiek.

74
    A gól óta is a fehérváriak támadnak többet.

72
    Frank gyenge pontrúgását Maréval fejeli ki.

72
    Szabadrúgás a vendégek javára, beívelés várható.

71
    Pajac beadása elmegy mindenki felett, az ismétlést viszont Feczesin a kapu torkából, kifacsart helyzetből fölé fejeli!

70
    Második pécsi csere: Heffler Norbert hagyja el a pályát, a helyén James folytatja.

69
    Első pécsi változtatás: Rácz le, Uzoma be.

67
    Utolsó hazai csere: Kovács I. áll be Ivanovszki helyére.

66
    GÓÓÓÓL! Egyenlítenek a hazaiak! FECZESIN RÓBERT kap kiugratást, majd a tizenhatoson belülről, jobbal, laposan lő a pécsi kapuba! 1-1!

65
    Ivanovszki viszi le a labdát a sarok felé, visszajátszik, Álvarez egy cselt követően teker, de pont középre, így Gőcze könnyedén véd.

63
    Feczesin passzát Ivanovszki tolja meg hosszan, ziccer lenne, de Gőcze kivetődik!

62
    Kővári kőkeményen lép oda Pajacnak a vonal mellett, villan a sárga.

61
    Rácz húz el szépen a bal oldalon, ám a hazaiak kiszorítják, kirúgás következhet.

60
    Frank (Pécs) indul lesről.

59
    Pajac elé kerül a labda, Trebotic tört egyébként előre, a lövés a tizenhatoson belülről jön, Gőczéről nem jön ki a labda!

58
    Chakla fejeli fölé nem sokkal a pontrúgást!

57
    Balogh Béla borítja fel Ivanovszkit, szabadrúgás a Vidi javára, beívelés várható.

56
    Álvarez vár sokat, ketten utolérik, beadás helyett bedobás.

56
    Álvarez sarokrúgását Gőcze húzza le az ötösön belül.

55
    Szöglethez jut a Videoton.

55
    Rácz megy el a bal oldalon, befelé húz, Chakla mellől, a tizenhatoson belülről teker mellé.

54
    Pajac lekészítését Ivanovszki elementáris erővel lövi a blokkba, ha átmegy, komoly gondja lett volna a labdával a pécsi kapusnak.

52
    Ivanovszki a tizenhatoson belülről – szó szerint – a nézőtérre küldi a játékszert. Sóstón ez azért nem olyan egyszerű a kapuk mögött.

51
    Pajac – Sándor összjáték végé előbbi hámozza át magát a védőkön, laposan középre ad, ami Gőcze martaléka lesz. Szórványos taps a nézőtéren.

50
    Chakla hosszú indítását Heffler Tibor még lekezeli ugyan, de ezzel a mozdulattal már át is lépi az oldalvonalat, dobhat a Pécs.

49
    Trebotic lágy labdája pontatlan Feczesin számára.

48
    Maréval húzódik vissza Stopira helyére, Pajac a franci posztján játszik tovább. Trebotic a holland helyén folytatja.

47
    A pécsiek nem változtattak a szünetben, igaz, nem is nagyon volt rá oka Robert Jarninak.

46
    Kettős csere egyből: Stopira le, Pajac be.

46
    Cserélnek a hazaiak a szünetben: Luijckx helyén Trebotic folytatja.

46

A hazaiak dominálták az első játékrészt, ám védekezésben a fehérváriak többször sem koncentráltak eléggé, ami a 44. percben meg is bosszulta magát. Meg van a nagyon fontos idegenbeli gól a Pécs számára, a második félidőben a Viditől több találat kellene, különben nagyon meleg lehet a mecseki visszavágó.

45+1
    Sándor fejel fölé a szögletet követően a rövidről.

45
    Szöglet a fehérváriak javára.

44
    A Pécs gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Vezetnek a vendégek! Frank szedi össze a labdát a jobb oldalon, a fehérváriak ímmel-ámmal védekeznek, a lapos beadásra érkezik FRŐHLICH ROLAND, aki 8 méterről, a rövid alsóba lő! 0-1!

43
    Luijckx harcos labdaszerzését követően Sándor lő ballal, laposan 20 méterről, Gőcze vetődve hárít!

42
    Heffler Norbert bal oldali beadását a másik oldalról áthúzódó védő, Stopira fejeli ki.

41
    Álvarezt a harmadik pécsi állítja meg, Vad II lefújja az esetet.

40
    Heffler Tibor centerezése után Ivanovszki lő laposan, 7 méterről az előtte álló védőbe!

39
    Vinícius (Videoton) sárgul be reklamálásért.

38
    Frőhlich szerez labdát, Vinícius mellől, az ötös sarkától lő laposan a hosszú mellé!

38
    Rácz lép ki a bal oldalon, de nem ad be, kiszorítják, a fehérváriak kapják a bedobás jogát.

36
    Ivanovszki dobja fel magát, megeszik a játékvezetők, a kispadok elől jöhet a Vidi.

34
    Frőhlich tekeri el a pontrúgást a sorfal mellett laposan, Pajovics véd, nincs kipattanó!

33
    Nagyon jó helyről, a tizenhatos vonala elől, kissé kisodródva, jöhet szabadrúgással a Pécs.

32
    Vinícius esik el a félpálya közelében, Vad II megszánja, és lefújja az esetet.

31
    Sándort szerelik, ráadásul a Pécs jöhet kirúgással.

30
    Heffler Norbert szögletét megcsúsztatják a védők, majd fel is szabadítanak a piros mezesek.

30
    Beszorul most a Vidi, újabb pécsi sarokrúgás lesz.

29
    Veszélyes pécsi beadás jobbról, Vinícius kap bele, Pajovics begyűjti a játékszert.

29
    Sándor fejeli ki a rövidről Heffler Norbert sarokrúgását.

28
    Tadejevic beadása pattan Heffler Tiborrol szögletre.

26
    Rácz kap labdát Heffler Tibor mögé, gyorsabb a védőnél, majd a pécsiek játékosa nagy erővel bombáz 10 méterről fölé, mellé!

26
    Sándor nagyon ígéretes helyzetben hosszan szökteti csapattársát.

24
    Álvarez íveli a kapu elé végül a pontrúgást, a játékszer érintés nélkül megy ki, a Pécs jöhet kirúgással.

23
    Luijckx végzi el gyorsan a hazai pontrúgást, visszarendeli a játékvezető.

22
    Stopira rúg egy nagyot a labdába, Gőcze magabiztosan húzza le.

21
    Álvarez labdája kicsit rövid, végül nem lesz belőle helyzet.

20
    Szabadrúgáshoz jut a Vidi, beívelés jöhet.

19
    Rácz indul középen egy hosszan előrevágott labdára, Chakla tisztáz fejjel.

18
    Luijckx indít, senki sem tudja kinek szánja a labdát, ami végül Gőcze birtokába kerül.

18
    Tadejevic (Pécs) lép vissza lesről a vonal mellett.

17
    Érdekes jelenet: Heffler Tibor Heffler Norbertbe lövi a labdát a felező vonal mellett, dobhatnak a fehérváriak.

16
    Rácz dobja ki balra a labdát egy szép cselt követően, majd Frőhlich húz be vele középre, a blokkba lő a vendégek támadója.

15
    Az eddig eltelt időben egyértelműen a Videoton dominál.

14
    Tadejevic teszi haza mellel a játékszert.

13
    Chakla fejel a rövidről a sarokrúgás után, nem sokkal megy hosszú alsó mellé!

12
    Álverez lövése vágódik le a blokkról, Maréval ismétel, ez is levágódik, újabb szöglet!

11
    Álvarez pontrúgása Vinícius elé kerül, aki ötösről lőne, tisztáznak, szöglet!

10
    Frank fejeli haza a tizenhatoson kívülről a játékszert, ami Gőcze birtokába kerül.

8
    Heffler Tibor veszélyes beadását kivágják a vendégek, a kipattanót Stopra gyűjti be, aki a tizenhatoson kívülről, ballal mellé lő.

8
    Álvarez teker az ötösre ballal, Feczesin elől tisztáznak a pécsiek.

7
    Tartja a labdát a fehérvári alakulat, a pécsiek visszazárnak a térfelükre.

6
    Kővári indítását Heffler Tibor vágja ki oldalra, dobhat a Pécs.

5
    Tadejevic buktatja Álvarezt a felező vonalnál.

4
    Maréval pontatlan beadása Feczesin felé, el sem indult rá nagyon a fehérvári támadó.

3
    Heffler Norbert sarokrúgását a hazaik csúsztatják meg, végül fehérvárihoz kerül a játékszer.

2
    Szögletet harcolnak ki a pécsiek.

1
    Álvarez ad hosszú labdát Feczesin felé, a támadó leveszi, ballal lő, Gőcze szerencsétlenül ér bele, de még a gólvonal előtt ment a kapus!

1
    A Videoton csapata kezdte a mérkőzést.

1

Videoton FC: Pajovics – Heffler T., Chakla, Vinícius, Stopira – Sándor, Luijckx – Álvarez, Ivanovszki, Maréval – Feczesin

Vezetőedző: Joan Carrillo

Pécsi MFC: Gőcze – Ojdanic, Balogh B., Romic – Frank, Horváth A., Tadejevic – Kővári, Heffler N., Rácz – Frőhlich

Vezetőedző: Robert Jarni

Játékvezetők: Vad II István – Ring György, Szalai Dániel.

Nyolc csapat érdekelt már csak a Magyar Kupa küzdelmeiben, vagyis a negyeddöntőihez érkezett a sorozat.

A fehérváriak a Testvériség SE (0-7), a Kunszállás (0-8), a Szigetszentmiklós (1-2) és a Diósgyőr (2-1) csapatait ütötték el a kupa küzdelmektől, míg a Baranya megyeiek a Szászvár SE (0-3), a SZEOL SC (1-4), a Kozármisleny (0-5) és a Debrecen (1-0) csapatain jutottak túl ezt megelőzően.

A párharc két mérkőzésen dől el, a visszavágó április 1-én lesz Pécsen. A továbbjutó az Újpest-Gyirmót csata győztesével találkozik majd az elődöntőben.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Gólok: 66. Feczesin, 90+5. Álvarez (bünt.) – 44. Frőhlich

Lapok:   39. Vinícius (VID), 85. Sándor (VID), 88. Maréval (VID), 90. Feczesin (VID) – 62. Kővári (PMFC), 79. James (PMFC), 90+1. Tadejevic (PMFC), 90+4. Ojdanovic (PMFC)

kimaradt büntető: 79. Feczesin (VID), kapus Gőcze hatástalanítva

MOL Fehérvár FC: Pajovics – Heffler T., Chakla, Vinícius, Stopira(Pajac, a szünetben) – Sándor, Luijckx(Trebotic, a szünetben) – Álvarez, Ivanovszki(Kovács I., 67.), Maréval – Feczesin

Pécsi MFC: Gőcze – Ojdanic, Balogh B., Romic – Frank, Horváth A., Tadejevic – Kővári, Heffler N.(James, 70.), Rácz(Uzoma, 69.) – Frőhlich(Linka, 90.)

Játékvezetők: Vad II István – Ring György, Szalai Dániel