Kisvárda – Szolnok 1:3 (vége) | Gyirmót – Újpest FC 0:0 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Aqvital FC Csákvár 5:0 (vége)
Fehérvár – Pécsi MFC 2:1 (vége)
MOL Fehérvár FC
2:1 (0:1)
Pécsi MFC
szerda 04.03.2015, 18:00 • Sóstói Stadion, Székesfehérvár • Magyar Kupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Nyolc csapat érdekelt már csak a Magyar Kupa küzdelmeiben, vagyis a negyeddöntőihez érkezett a sorozat.

A fehérváriak a Testvériség SE (0-7), a Kunszállás (0-8), a Szigetszentmiklós (1-2) és a Diósgyőr (2-1) csapatait ütötték el a kupa küzdelmektől, míg a Baranya megyeiek a Szászvár SE (0-3), a SZEOL SC (1-4), a Kozármisleny (0-5) és a Debrecen (1-0) csapatain jutottak túl ezt megelőzően.

A párharc két mérkőzésen dől el, a visszavágó április 1-én lesz Pécsen. A továbbjutó az Újpest-Gyirmót csata győztesével találkozik majd az elődöntőben.

Videoton FC: Pajovics – Heffler T., Chakla, Vinícius, Stopira – Sándor, Luijckx – Álvarez, Ivanovszki, Maréval – Feczesin

Vezetőedző: Joan Carrillo

Pécsi MFC: Gőcze – Ojdanic, Balogh B., Romic – Frank, Horváth A., Tadejevic – Kővári, Heffler N., Rácz – Frőhlich

Vezetőedző: Robert Jarni

Játékvezetők: Vad II István – Ring György, Szalai Dániel.

1

1
    A Videoton csapata kezdte a mérkőzést.

1
    Álvarez ad hosszú labdát Feczesin felé, a támadó leveszi, ballal lő, Gőcze szerencsétlenül ér bele, de még a gólvonal előtt ment a kapus!

2
    Szögletet harcolnak ki a pécsiek.

3
    Heffler Norbert sarokrúgását a hazaik csúsztatják meg, végül fehérvárihoz kerül a játékszer.

4
    Maréval pontatlan beadása Feczesin felé, el sem indult rá nagyon a fehérvári támadó.

5
    Tadejevic buktatja Álvarezt a felező vonalnál.

6
    Kővári indítását Heffler Tibor vágja ki oldalra, dobhat a Pécs.

7
    Tartja a labdát a fehérvári alakulat, a pécsiek visszazárnak a térfelükre.

8
    Álvarez teker az ötösre ballal, Feczesin elől tisztáznak a pécsiek.

8
    Heffler Tibor veszélyes beadását kivágják a vendégek, a kipattanót Stopra gyűjti be, aki a tizenhatoson kívülről, ballal mellé lő.

10
    Frank fejeli haza a tizenhatoson kívülről a játékszert, ami Gőcze birtokába kerül.

11
    Álvarez pontrúgása Vinícius elé kerül, aki ötösről lőne, tisztáznak, szöglet!

12
    Álverez lövése vágódik le a blokkról, Maréval ismétel, ez is levágódik, újabb szöglet!

13
    Chakla fejel a rövidről a sarokrúgás után, nem sokkal megy hosszú alsó mellé!

14
    Tadejevic teszi haza mellel a játékszert.

15
    Az eddig eltelt időben egyértelműen a Videoton dominál.

16
    Rácz dobja ki balra a labdát egy szép cselt követően, majd Frőhlich húz be vele középre, a blokkba lő a vendégek támadója.

17
    Érdekes jelenet: Heffler Tibor Heffler Norbertbe lövi a labdát a felező vonal mellett, dobhatnak a fehérváriak.

18
    Tadejevic (Pécs) lép vissza lesről a vonal mellett.

18
    Luijckx indít, senki sem tudja kinek szánja a labdát, ami végül Gőcze birtokába kerül.

19
    Rácz indul középen egy hosszan előrevágott labdára, Chakla tisztáz fejjel.

20
    Szabadrúgáshoz jut a Vidi, beívelés jöhet.

21
    Álvarez labdája kicsit rövid, végül nem lesz belőle helyzet.

22
    Stopira rúg egy nagyot a labdába, Gőcze magabiztosan húzza le.

23
    Luijckx végzi el gyorsan a hazai pontrúgást, visszarendeli a játékvezető.

24
    Álvarez íveli a kapu elé végül a pontrúgást, a játékszer érintés nélkül megy ki, a Pécs jöhet kirúgással.

26
    Sándor nagyon ígéretes helyzetben hosszan szökteti csapattársát.

26
    Rácz kap labdát Heffler Tibor mögé, gyorsabb a védőnél, majd a pécsiek játékosa nagy erővel bombáz 10 méterről fölé, mellé!

28
    Tadejevic beadása pattan Heffler Tiborrol szögletre.

29
    Sándor fejeli ki a rövidről Heffler Norbert sarokrúgását.

29
    Veszélyes pécsi beadás jobbról, Vinícius kap bele, Pajovics begyűjti a játékszert.

30
    Beszorul most a Vidi, újabb pécsi sarokrúgás lesz.

30
    Heffler Norbert szögletét megcsúsztatják a védők, majd fel is szabadítanak a piros mezesek.

31
    Sándort szerelik, ráadásul a Pécs jöhet kirúgással.

32
    Vinícius esik el a félpálya közelében, Vad II megszánja, és lefújja az esetet.

33
    Nagyon jó helyről, a tizenhatos vonala elől, kissé kisodródva, jöhet szabadrúgással a Pécs.

34
    Frőhlich tekeri el a pontrúgást a sorfal mellett laposan, Pajovics véd, nincs kipattanó!

36
    Ivanovszki dobja fel magát, megeszik a játékvezetők, a kispadok elől jöhet a Vidi.

38
    Rácz lép ki a bal oldalon, de nem ad be, kiszorítják, a fehérváriak kapják a bedobás jogát.

38
    Frőhlich szerez labdát, Vinícius mellől, az ötös sarkától lő laposan a hosszú mellé!

39
    Vinícius (Videoton) sárgul be reklamálásért.

40
    Heffler Tibor centerezése után Ivanovszki lő laposan, 7 méterről az előtte álló védőbe!

41
    Álvarezt a harmadik pécsi állítja meg, Vad II lefújja az esetet.

42
    Heffler Norbert bal oldali beadását a másik oldalról áthúzódó védő, Stopira fejeli ki.

43
    Luijckx harcos labdaszerzését követően Sándor lő ballal, laposan 20 méterről, Gőcze vetődve hárít!

44
    A Pécs gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Vezetnek a vendégek! Frank szedi össze a labdát a jobb oldalon, a fehérváriak ímmel-ámmal védekeznek, a lapos beadásra érkezik FRŐHLICH ROLAND, aki 8 méterről, a rövid alsóba lő! 0-1!

45
    Szöglet a fehérváriak javára.

45+1
    Sándor fejel fölé a szögletet követően a rövidről.

A hazaiak dominálták az első játékrészt, ám védekezésben a fehérváriak többször sem koncentráltak eléggé, ami a 44. percben meg is bosszulta magát. Meg van a nagyon fontos idegenbeli gól a Pécs számára, a második félidőben a Viditől több találat kellene, különben nagyon meleg lehet a mecseki visszavágó.

46

46
    Cserélnek a hazaiak a szünetben: Luijckx helyén Trebotic folytatja.

46
    Kettős csere egyből: Stopira le, Pajac be.

47
    A pécsiek nem változtattak a szünetben, igaz, nem is nagyon volt rá oka Robert Jarninak.

48
    Maréval húzódik vissza Stopira helyére, Pajac a franci posztján játszik tovább. Trebotic a holland helyén folytatja.

49
    Trebotic lágy labdája pontatlan Feczesin számára.

50
    Chakla hosszú indítását Heffler Tibor még lekezeli ugyan, de ezzel a mozdulattal már át is lépi az oldalvonalat, dobhat a Pécs.

51
    Pajac – Sándor összjáték végé előbbi hámozza át magát a védőkön, laposan középre ad, ami Gőcze martaléka lesz. Szórványos taps a nézőtéren.

52
    Ivanovszki a tizenhatoson belülről – szó szerint – a nézőtérre küldi a játékszert. Sóstón ez azért nem olyan egyszerű a kapuk mögött.

54
    Pajac lekészítését Ivanovszki elementáris erővel lövi a blokkba, ha átmegy, komoly gondja lett volna a labdával a pécsi kapusnak.

55
    Rácz megy el a bal oldalon, befelé húz, Chakla mellől, a tizenhatoson belülről teker mellé.

55
    Szöglethez jut a Videoton.

56
    Álvarez sarokrúgását Gőcze húzza le az ötösön belül.

56
    Álvarez vár sokat, ketten utolérik, beadás helyett bedobás.

57
    Balogh Béla borítja fel Ivanovszkit, szabadrúgás a Vidi javára, beívelés várható.

58
    Chakla fejeli fölé nem sokkal a pontrúgást!

59
    Pajac elé kerül a labda, Trebotic tört egyébként előre, a lövés a tizenhatoson belülről jön, Gőczéről nem jön ki a labda!

60
    Frank (Pécs) indul lesről.

61
    Rácz húz el szépen a bal oldalon, ám a hazaiak kiszorítják, kirúgás következhet.

62
    Kővári kőkeményen lép oda Pajacnak a vonal mellett, villan a sárga.

63
    Feczesin passzát Ivanovszki tolja meg hosszan, ziccer lenne, de Gőcze kivetődik!

65
    Ivanovszki viszi le a labdát a sarok felé, visszajátszik, Álvarez egy cselt követően teker, de pont középre, így Gőcze könnyedén véd.

66
    A Vidi gólt szerzett!
    GÓÓÓÓL! Egyenlítenek a hazaiak! FECZESIN RÓBERT kap kiugratást, majd a tizenhatoson belülről, jobbal, laposan lő a pécsi kapuba! 1-1!

67
    Utolsó hazai csere: Kovács I. áll be Ivanovszki helyére.

69
    Első pécsi változtatás: Rácz le, Uzoma be.

70
    Második pécsi csere: Heffler Norbert hagyja el a pályát, a helyén James folytatja.

71
    Pajac beadása elmegy mindenki felett, az ismétlést viszont Feczesin a kapu torkából, kifacsart helyzetből fölé fejeli!

72
    Szabadrúgás a vendégek javára, beívelés várható.

72
    Frank gyenge pontrúgását Maréval fejeli ki.

74
    A gól óta is a fehérváriak támadnak többet.

75
    Heffler Tibor beadását szögletre fejelik a pécsiek.

76
    Több beadás is a sarokrúgást követően, végül se fejes, se lövés nem lesz belőle.

77
    Frank indítását Maréval veszi mellre.

78
    11-es a Videoton javára! Kovács Istvánt löki fel James!

79
    James (Pécs) kap sárgát előbbiért, sokan piros lapot reklamálnak.

79
    Feczesin lövi a büntetőt, Gőcze a bal sarokra mozdul, véd a kapus, a kipattanó is a pécsi hálóőré!

81
    Fehérvári szöglet jöhet.

82
    Viníciusról csorog a labda mellé, ebben sokkal több volt.

84
    Állófoci a pályán, nehéz lesz feltörni a pécsi védekezést a hazaiak számára.

84
    Kovács István lágy ívelését Romic csúsztatja haza.

85
    Sándor (Videoton) sárgul be.

86
    Tadejevic pontrúgása Pajovics kezébe hullik.

87
    Kovács Istvánt buktatják a tizenhatoson belül, mehet tovább!

88
    Maréval (Videoton) állítja meg sárga lapot érően a pécsi akciót.

89
    Álvarez beadása pattan szögletre.

90
    Álvarez szöglete után kezezés a tizenhatoson belül, Vad II fúj, az ítélet: kifelé!

90
    Feczesin (Videoton) sárgul be reklamálásért.

90
    Utolsó vendég csere: Frőhlich le, Linka be.

90+1
    Tadejevic (Pécs) lép oda keményen ellenfelének, jogos a lap.

90+2
    Maréval beadását Feczesin fejeli 14 méterről talpról, a kapufa mellett megy el a labda!

90+3
    Újabb 11-es a Vidinek! Kovács István teljesen érthetelen módon rúgja fel Ojdanic az alapvonal közepében!

90+4
    Ojdanovic (Pécs) kap sárgát előbbiért.

90+5
    GÓÓÓÓL! Végül csak nyer a fehérvári csapat! ARTURO ÁLVAREZ áll a labda mögé, ő már nem hibázik, habár Gőcze most is eltalálta az irányt! 2-1!

Nagy nehézségek árán, a 95. percben értékesített büntetővel nyeri meg a Magyar Kupa negyeddöntőjének első felvonását a Videoton a Pécsi MFC ellen.
    A fehérváriak nem játszottak jól, a pécsiek pedig derekasan küzdöttek, Gőcze még egy büntetőt is hárított. A másodikat viszont már nem tudta, így győzelemmel mutatkozik be 2015-ben a Vidi, ám a piros-kékeknek nem sikerült megnyugtató előnyt szerezni a visszavágóra. (19:53:51)

Nagy Zalán

Gólok: 66. Feczesin, 90+5. Álvarez (bünt.) – 44. Frőhlich

Lapok:   39. Vinícius (VID), 85. Sándor (VID), 88. Maréval (VID), 90. Feczesin (VID) – 62. Kővári (PMFC), 79. James (PMFC), 90+1. Tadejevic (PMFC), 90+4. Ojdanovic (PMFC)

kimaradt büntető: 79. Feczesin (VID), kapus Gőcze hatástalanítva

MOL Fehérvár FC: Pajovics – Heffler T., Chakla, Vinícius, Stopira(Pajac, a szünetben) – Sándor, Luijckx(Trebotic, a szünetben) – Álvarez, Ivanovszki(Kovács I., 67.), Maréval – Feczesin

Pécsi MFC: Gőcze – Ojdanic, Balogh B., Romic – Frank, Horváth A., Tadejevic – Kővári, Heffler N.(James, 70.), Rácz(Uzoma, 69.) – Frőhlich(Linka, 90.)

Játékvezetők: Vad II István – Ring György, Szalai Dániel