MAC Budapest – Ferencváros Bp. ESMTK 2:7 (vége)
MAC Budapest
2:7 (0:5, 1:1, 1:1)
Ferencváros Bp. ESMTK
hétfő 09.03.2015, 18:40 • Tüskecsarnok • Borsodi Magyar kupa

A budapesti Tüskecsarnok első felnőtt, férfi hokimeccsén a Fradi az első harmadban eldöntötte a három pont sorsát a Magyar kupa selejtezőn, utána már kevesebb volt a játék a jégen! A MAC becsülettel helyt állt, de erejéból csak egy tisztes vereségre futotta!
    Köszönjük szépen a figyelmet, tartsanak továbbra is velünk! (20:38:28)

60:00

59:02
    Még egy kiállítás a végére a MAC-ból, Lakatos kapta a 2 percet, bottal akasztásért! Emberelőnyben fejezheti be a meccset a Fradi!

58:01
    Belül a meccs utolsó kettő percén!

57:06
    A Ferencváros gólt szerzett!
    Gólszerző DUBEK. Assziszt: Rafaj. Gólra gól! Rafaj korongját DUBEK VLAGYIMIR vágta Zaka kapujába! 2-7

56:12
    A MAC gólt szerzett!
    Gólszerző BÖDÖK. BÖDÖK BENCE egy nagyszerű egyéni teljesítmény után szerezte a MAC újabb szépítő találatát. 2-6

55:01
    Zaka most Kiss Gábor elől mentett egy hatalmasat!

54:18
    Lichanec lövését fogta Zaka kapus!

53:01
    Papp Csaba lövését ezúttal védte a MAC kapusa.

52:20
    Papp Csaba ütötte kapu mellé a korongot, tiszta helyzetből!

51:14
    Kiegészült megint a MAC csapata!

50:36
    Tilos felszabadítás az emberelőnyben lévő Ferencvárostól!

50:10
    Kiss Gábort szerelték a kék mezes hazaiak.

49:14
    Újann 2 perces büntetés a MAC-nál, Fekete kapta gáncsolásért, megint fórban a Fradi!

48:22
    Kiegészült a pályaválasztó együttes.

48:07
    Majdnem emberhátrányból ütött gólt a MAC!

47:30
    Moravec lőtt mellé tiszta gólhelyzetből!

46:22
    Terbócs kapott szabálytalan testjátékért kettő percet, Fradi emberelőny!

45:27
    Kiss Ákos bombája zúgott el a MAC kapuja felett.

45:11
    Schmál megemelt korongját most a lepkéssel fogta meg Budai!

44:28
    Bödök lövését védte szápen a botossal Budai!

43:20
    Németh Péter két MAC védő között nem tudott kapura húzni.

41:53
    Kiegészült a Fradi!

40:02
    Egyelőre emberelőnyben tehát a MAC!

40:01

Jönnek a csapatok a folytatásra, azonnal kezdődik a harmadik harmad, maradjanak velünk!

A középső játékrészben már nem volt olyan nyomasztó a Fradi fölénye, mint az első harmadban, ezúttal egy-egy gól született mindkét oldalon, így a MAC hátránya ezúttal sem olyan nyomasztó, lényegében tisztességes a helytállásuk!
    Tartsanak velünk az újabb szünet után is!

40:00

39:53
    Bottal akasztásért Hardi Márton még kapott 2 percet, így emberelőnyben lesz a MAC a harmadik harmad elején.

39:02
    Gólszerző KISS G.. Assziszt: Kiss Á..Kiss Ákos korongja után KISS GÁBOR ha nehezen is, de átgyötörte a korongot Zaka kapuson! 1-6

38:30
    Zaka mentett Kiss Gábor elől a túloldalon.

37:42

37:36
    Guren mentette meg csapatát a góltól, miután a korong már túljutott Budain.

36:53
    Jászai lövése vágódott fel a Fradi védelemről, egészen a palánkon túlra ment a korong!

35:42
    Elcserélte magát a Fradi, Hardi Richárd üli le a büntetést, itt az első MAC emberelőny!

35:30
    Kovács Attila jö lövését védte szépen Budai Krisztián!

35:01
    Bjelogrliccal szemben védekeztek jól a Fradisták.

33:55
    Papp Csaba korongja ment el a MAC kapuja mellett!

33:19
    Tilost ütött a MAC!

32:55
    Berendi próbálkozott a túloldalon, ezúttal Budai volt a helyén!

32:25
    Dubek lövését hárította a MAC kapusa!

31:15
    Megint egy ferencvárosi leshelyzet!

30:20
    Támad a MAC, megint Budainak kellett jól közbeavatkoznia!

29:28
    Jászai lövését hárította a botossal Budai!

28:41
    Megint Rafaj lőtt a MAC kapuja mellé jobbról!

28:01
    Rafaj bombaerős lövése zúgott el Zaka kapuja mellett.

26:55
    Gólszerző TÓTH R.. Assziszt: Bjelogrlic. Bjelogrlic remekül tette vissza a korongot TÓTH RICHÁRD-nak, aki középről a kapuba emelt! Szépített a MAC, 1-5!

26:20
    Bjelogrlic nem jutott lövéshez a Fradi harmadában.

22:43
    Lesre korcsolyázott az egyik Fradi támadó.

21:59
    Itt az elsó kiállítás, éppen Terbócs kapta a 2 percet, akadályozásért.

21:28
    Terbócs mutatott be egy remek szólót, végül lövését Budai hárította.

20:01

Még egy kis jégkásaeltávolítás és rögtön folytatódik a találkozó! Tartsanak továbbra is velünk!

Itt úgy tűnik, nincs különösebb vita; a teljes felnőtt csapatát felvonultató, MOL ligás FTC ennyivel jobb a junior játékosaival felálló MAC-nál!
    Jön a szünet, de tartsanak velünk majd a második harmadban is!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:01
    Egy percen belül vagyunk az első harmadban.

18:33
    Lichanec fonákja ment el a MAC kapuja mellett.

17:44
    Németh Péter ezúttal nem tudta a kapu mögül visszatenni a korongot.

17:08
    Berendi lövése ment el Budai kapuja mellett.

16:00
    Egy kicsit most engedett a nyomásból a Ferencváros.

13:40
    Rafaj lövését ezúttal védte Zaka.

12:27
    Gólszerző REVÁK. Assziszt: Pál Z.. Csiki-csuki, Pál Zoltán korongját REVÁK ZOLTÁN-nak már csak az üres kapuba kellett ütnie! 0-5

11:45
    Cerny lövése után ezúttal elment a korong a MAC kapuja mellett.

10:55
    Schmál korongja nem volt veszélyes a Fradi kapujára!

08:44
    Gólszerző HARDI R.. Assziszt: Revák és Pál Z.. Potyognak a gólok, ezúttal Revák passzát HARDI RICHÁRD ütötte a kapuba! 0-4

07:38
    Gólszerző KISS G... Assziszt: Kiss Á és Hegyi Á...KIss Ákos kapu mögül visszatett korongját KISS GÁBOR lőtte a kapuba. 0-3

07:02
    Bjeloglicet tartóztatta fel a Fradi védelem.

05:50
    Bödök bombája zúgott el a kapu mellett a másik oldalon.

04:42
    Németh Péter forgolódott, lövését végül Zaka most hárította.

03:01
    Gólszerző LICHANEC. Assziszt: Guren és Dubek. Guren tette a korongot PETER LICHANEC elé, aki közelről megszerezte a Fradi második gólját. 0-2

02:33
    Hardi Richárdot tartoztatta fel a MAC védelme.

01:06
    Gólszerző KISS Á.. Assziszt: Kiss G..Gyorsan vezetést szerzett a Fradi, Gallótól került a korong Kiss Gáborhoz és végül KISS ÁKOS nehéz szögből lőtt Zaka kapujába! 0-1

00:20
    Lichaneccel szemben védekeztek jól a MAC fiataljai, az elsp Fradi támadásnál.

00:01

Fehérmezben a Fradi, kék felsőben a MAC!

Elkészült a jég, érkeznek a csapatok és a játékvezetők, immár semmi akadálya, hogy elkezdődjön a budapesti Tüskecsarnor első felnőtt, férfi jégkorongmérkőzése.

A sorösszetételek, ahogy azt Önök is láthatják, már megvannak, a hírek szerint a MAC fiataljainak kapujában Zaka Norbert, míg a Fradinál a veterán Budai Krisztián kezd majd!
    A Magyar kupa selejtező rögtön kezdődik, tartsanak velünk!

Lassan befejezi a bemelegítést ez előtt a történelmi kupameccs előtt a MAC és a Ferencváros együttese! Történelmi, hiszen a nemrég átadott, nagyon szép, impozáns Tüskecsarnok első felnőtt jégkorongmérkőzésére kerül sor ma este.
    Egyelőre meglehetősen lassan gyülekeznek a nézők a szép lelátókra, de reméljük azért a kezdésre lesz némi meccshangulat!

Egy mérkőzéssel folytatódik hétfőn este a férfi jégkorong Magyar kupa selejtezősorozata! A junior játékosaival felálló MAC Budapest a hírek szerint a nemrég átadott Tüskecsarnokban fogadja a Ferencvárost, íly' módon ez lesz az első jeges esemény az inpozáns sportlétesítményben.
    A MAC fiataljai eddig két, nagy különbségű vereséget szenvedtek a kupasorozatban – az Újpest hat-, a Debrecen pedig öt góllal verte Őket a Megyeri úton – a Fradi pedig múlt pénteken, kétgólos vezetésről kapott ki Dunaújvárosban, idei első kupamérkőzésén.
    A két csapat legutóbb még a múlt század kilencvenes éveiben találkozott egymással, amikor a Magyar Atlétikai Club MAC Népstadion néven az OB I-es bajnokságban szerepelt.
    Akkoriban többnyire nagy gólkülönbségű Fradi sikerek születtek a két együttes egymás elleni találkozóin és nagy meglepetés lenne, ha ez most másképp történne.
    Azt már persze láthattuk – főleg az UTE elleni meccsükön – hogy a fiatalok ha kell, keményen odateszik magukat a felnőttek ellen, de azért eddig a vége mindig a felnőttcsapatok magabiztos győzelme lett! Ha a Fradi komolyan gondolja, hogy be akar jutni a négyes döntőbe, akkor a MAC ellen semmiképpen sem hibázhat.
    A helyszín miatt mindenképpen kuriózum lesz ez a kupameccs és reméljük a játék is méltó lesz ehhez!
    Tartsanak velünk, mi ezúttal is a helyszínről jelentkezünk!
    Jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:40 - kor kezdődik.

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 27. Tóth R. (Bjelogrlic), 57. Bödök – 2. Kiss Á. (Kiss G., Galló I.), 4. Lichanec (Guren, Dubek), 8. Kiss G. (Kiss Á., Hegyi Á.), 9. Hardi R. (Revák, Pál Z.), 13. Revák (Pál Z., Hardi R.), 40. Kiss G. (Kiss Á.), 58. Dubek (Rafaj)

MAC Budapest: Zaka (Arany) – Jászai D., Lakatos, Schmál, Bjelogrlic, Tóth R. – Herner, Kovács A., Egyed, Silló, Terbócs – Nagy P., Herszényi, Fekete G., Inglis, Papp D. – Vajda, Bödök, Berendi. Vezetőedző: Robert Dever
    Ferencváros Bp. ESMTK: Budai (Marton) – Moravec, Guren, Rafaj, Dubek, Lichanec – Cerny, Hegyi Á., Kiss G., Galló I., Kiss Á. – Lencsés, Lévai, Revák, Pál Z., Hardi R. – Géczi, Hardi M., Németh P., Mach, Papp Cs. Vezetőedző: Szakács Ferenc

Játékvezetők: Varjú Árpád, Németh Márton – Somos Balázs, Kis-Király Barna