Fehérvár AV19 – UPC Vienna Capitals 2:3 (vége)
Fehérvár AV19
2:3 (1:0, 0:3, 1:0)
spusu Vienna Capitals
kedd 10.03.2015, 19:15 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • EBEL

Nem sikerül sajnos az a bravúr, hogy söpréssel, vereség nélkül ejtsük a bécsieket, miután a mai napon jobbnak bizonyult az osztrák együttes. Vérbeli playoff meccset láthattunk, sok góllal, kiállítással, és parázsló légkörrel, amiben azért egy-két pofon is lecsattant. A mérkőzés elején a Fehérvár tudta megszerezni a vezetést, erre azonban a második harmadban 3 vendég találat érkezett válaszként. A záró harmadban a szépítés még összejött, de csak azt értük el, hogy a végén csak egy legyen közte. Nagy kár azért a második harmad-beli kihagyásért, mert azt leszámítva megint jól játszott a csapat. Ami a játékvezetést illeti, néha kissé túl engedékenyek voltak a vendégek durva stílusával szemben, egy-két Volán-emberelőny talán még belefért volna a meccsbe. Ezzel együtt én megköszönöm már figyelmüket, a viszontlátásra! (21:36:52)

60:00

59:54
    Elképesztő izgalmak a végén, Lakos kiállítás után emberelőnybe kerülünk!!

58:47
    Üres a fehérvári kapu!

57:40
    Egymás után szállnak a lövések Zaba kapujára!

57:18
    Időt kér Rob Pallin a Fehérvár vezetőedzője.

57:18
    Les miatt szakad meg a vendégek támadása.

56:50
    A fehérvári kapu mögött a korong.

56:20
    Nem sikerül sajnos felállni a vendég harmadban.

55:36
    Buli a fehérvári harmad előtt!

54:25
    Ismét a Volán dominál, érik az egyenlítő gól.

53:25
    Engstrand védett gyönyörűen egy bécsi próbálkozást!

52:56
    Zaba védett szépen!

52:18
    Lazult most a szorításunk, a vendégek is támadnak.

48:38
    Lakos Philipp nem bírt magával már sokadszorra a meccsen, a büntetése kettő perc durva játékért.

48:34
    Hatalmas kavarodás után sikerült felszabadítaniuk a vendégeknek!

47:44
    A Volán gólt szerzett!
    Egy gólra zárkózik a Fehérvár!! Kovács indította a jobb szélen BARTALIS ISTVÁNT,a magyar csatár pedig gyönyörűen kilőtte a bal felsőt! 3-2 a vendégek javára, de már lőtávolon belül vannak!

47:31
    Engstran védett egy buli után ellőt korongot.

46:56
    Ismét Zaba védett!

46:47
    Szirányi lövése után Zaba nyeli le a korongot!

46:00
    Tartják a korongot a bécsiek, nem tudunk közel kerülni a kapujukhoz.

44:43
    Most szabadul fel a vendég harmad, sajnos nem sikerült gólt szerezni a komoly rohamokból.

44:19
    Centikkel pattan mellé a korong!

43:47
    Felállunk a vendég harmadban!!

42:39
    Engstrand teszi ki gyorsan a korongot, hogy ne legyen buli a kapunk előtt.

42:15
    Zaba ölébe pattan a korong egy fehérvári lövést követően.

41:40
    Keményen védekeznek a vendégek, a bírók pedig engedik.

40:44
    Sikerül beszorítani a vendégeket, Zaba védett szépen!

40:15
    Elkezdődött a záró harmad, HAJRÁ VOLÁN!

40:01

Igencsak rémálomszerűre sikerült ez a játékrész, se az eredmény, se a mutatott játék nem emlékeztetett az előző két meccsre, vagy az első harmadra.A bécsiek játékstílusa nem túl szimpatikus, sokszor már az aljasság határát súrolják egy-egy megmozdulásukkal,ám a játékvezetők eddig engedik ezt nekik. Ebből a két gólos hátrányból felállni nehéznek ígérkezik, de ez a csapat már nemegyszer tett már tanúbizonyságot hatalmas lelki erejéről, remélhetőleg ma is sikerül felállni a padlóról. Következik a záró harmad, maradjanak velünk!

40:00

39:56
    Újabb komoly bunyó után szórják ki az embereket, Rotter, Klimbacher ülnek ki a vendégektől, tőlünk pedig Sikorcin távozik.

39:21
    A Capitals gólt szerzett!
    Két gólosra növeli előnyét a Bécs! Iberer lövését még védeni tudta Engstrand, a kipattanót viszont PETER MACARTHUR már a hálóba pofozta!

38:55
    Kettő az egy ellen indulhattunk meg hátrányban, de lövésig végül nem jutottunk sajnos.

38:27
    Egyértelműen a bécsi játékos kezdte a bunyót, mégis páros kiállítás következik, ráadásul Kóger 2+2 percet kapott, így fehérvári emberhátrány következik.

37:55
    Banham kapott remek passzt, a szokásos bomba azonban most Zaba martalékává vált!

37:38
    Felszabadítanak a vendégek, de ez már bizakodásra adhat okot

37:04
    Feláll a Volán, ez az első nagy rohamunk!

35:51
    Most sikerült megindulni, de lövőhelyzetet nem tudtunk kidolgozni.

34:45
    Továbbra is a vendégek dominálnak, egy újabb Engstrand védésre volt szükség.

33:45
    Engstrand véd villámgyors mozdulattal egy szép bécsi lövést.

33:05
    Kipattant a korong, buli a vendég harmad előtt.

32:34
    Újabb Engstrand védés.

32:09
    Hosszú percek óta az első fehérvári lövést láthattuk.

31:51
    Engstrand védett szépen.

31:25
    Nincs átütőerő a játékunkban, eddig siralmas ez a harmad.

30:11
    Pontatlanok vagyunk sajnos, a Bécs pedig magasabb fokozatra kapcsolt.

29:29
    Varga pontatlan indítása után tilost fúj a játékvezető.

29:00
    Most utdunk mi felállni a vendég kapu előtt.

28:14
    Védekezni kényszerülünk, beszorít minket a Bécs!

27:52
    Engstrand védése után buli a kapunk előtt.

27:15
    Mintha nem ugyanaz a Fehérvár jött volna ki az öltözőből, lassúak és körülményesek vagyunk,

25:42
    Megfordítja a mérkőzést a Capitals! Nödl előretörése után DANNY BOISHOZ passzolt, aki Engstrand kapujába bombázta a korongot!

24:31
    Banham előretörése után az első komoly Zaba védést is láttuk a harmadban!

24:15
    Kógernek kellett biztosítani Engstrand védése után a helyzetet.

22:20
    Nehezen indul ez a harmad, erősen nyomnak a vendégek!

21:54
    Engstrand védésére volt szükség a bécsiek támadása végén!

20:28
    Villámgyorsan kiegyenlít a Bécs a msodik harmad elején! Macarthur lövésbe FLORIAN IBERER ért bele a kapu előtt, és ez becsapta Engstrandot! 1-1

20:01

Úgy tűnik ott folytatja a Fehérvár, ahol Bécsben abbahagyta. Továbbra is precízen, gyorsan, keményen játszunk, egy szavunk sem lehet a mérkőzés alakulására eddig. Magosi lövése után Németh Attila szerezte meg a vezetést a hazaiaknak, és bár mindkét csapatnak voltak gólszerzési lehetőségei, az eredmény nem változott. Innen várjuk tehát a folytatást, maradjanak velünk!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:33
    Sikerül felszabadítaniuk a vendégeknek, pedig most több komoly próbálkozásunk is volt.

18:20
    Zaba védte Banham bombáját!

17:45
    Szép támadás után veszélyeztettek a vendégek, de a védelem a helyén volt.

17:11
    Tilosra ütötték a vendégek.

16:18
    Öt az öt ellen a csapatok.

15:51
    Négy a három ellen folytatódik a meccs, miután teljesen érthtetlen módon páros kiállítást fújtak Sarauer és ellenfele ellen

15:20
    Kóger lövését védte Zaba!

14:18
    Itt a meccs első büntetése, Foucault ül ki a vendégektől kettő perce, testre ütésért.

13:59
    A végletekig ki akartunk játszani egy helyzetet, amiből így végül semmi sem lett.

13:27
    Engstrand védett egy vendég próbálkozást.

11:52
    Michael Boivin szlalomozott végig a vendég védők között, és végül csak Zaba bravúrja mentette meg a bécsieket az újabb kapott góltól.

10:02
    Támad a Bécs, de a védelem egyelőre nagyon határozottan teljesít.

08:54
    Megszerzi a vezetést a Fehérvár csapata!!! Már egyre inkább a Volán dominált, beszorítottuk az ellenfelet, és Magosi lövésébe végül a kapu előtt álló NÉMETH ATTILA piszkált bele, a korong pedig a hálóba pattant!

08:16

07:13
    Kóger lövését is kitolta Zaba!

06:51
    Szirányi lövését is hárította Zaba.

06:45
    Kovács lőtt szép megindulása után, a próbálkozást végül Zaba hárította!

06:25
    Kapunk mögött tartjuka korongot, onnan indul támadásunk.

05:30
    Csírájában fojtunk el egy vendég támadást.

04:58
    Fel tudnak szabadítani a vendégek, de most meleg pillanatokon vannak túl.

04:28
    Most beszorítjuk a vendégeket!

03:38
    Újabb Engstrand-védést láthattunk.

03:11
    Tilosra ütöttük, buli Engstrand kapuja előtt.

02:49
    Magosi és Erdély összjátéka után bár bekerült a korong a vendég harmadba, lövésig nem jutottunk el.

02:03
    A bécsi támadás után Engstrandnak kellett védenie.

02:00
    Egyelőre még várni kell az első komolyabb fehérvári támadásra.

01:10

00:52
    Rotter vette át rosszul a korongot, oda a bécsi támadás.

00:05
    A Bécs szerezte meg a korongot, és indíthatja az első támadást!

00:01

A játékosok már végeztek a bemelegítéssel, most a szurkolók melegítik hangszálaikat a mérkőzésre, 5 perccel a meccs kezdete előtt!

Lassan kifogyunk a jelzőkből, mikor a Fehérvár-Bécs playoff párharc eddigi alakulását kéne jellemeznünk. Az eddigi két mérkőzésen 8(!) gólt ütött ellenfelének a Fehérvár, és mindkét alkalommal győzedelmeskedni tudott a Volán, először 4-3-ra itthon, majd 4-1-re az osztrák fővárosban! Rob Pallin együttese 100%-os koncentrációjával, és csupaszív játékával tudott ellenfele fölé kerekedni eddig, és most már ki kell jelenteni, hogy a párharc esélyesévé lépett elő a székesfehérvári alakulat. Komoly pluszt jelenthet lelkileg az, hogy a csapat veteránja, Frank Banham elérte az 500 pontos álomhatárt EBEL-pályafutása során, ez pedig újabb lökést adhat neki, és ez a lelkesedés remélhetőleg átragad a társakra is. No nem mintha bárkinek is biztatásra volna szüksége, hiszen mindenki jól tudja, mit jelentene a Bécs esetleges kiejtése a sorozatból. 19:15-kor kezdődik a mérkőzés az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:15 - kor kezdődik.

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 9. Németh (Magosi), 48. Bartalis (Kovács, Ejdepalm) – 21. Iberer (Macarthur, Foucault), 26. Bois (Nödl, Fraser), 40. Macarthur (Iberer)

Fehérvár AV19: Engstrand (Rajna) – Wehrs, Szirányi, Kóger, Sarauer, Banham – Orbán, Boivin, Benk, Sikorcin, Marino – Ejdepalm, Kovács, Varga, Bartalis, Vincze – Tokaji, Hetényi, Németh, Erdély, Magosi

Vzetőedző: Rob Pallin

spusu Vienna Capitals: Zaba (Kickert) – Iberer, Carson, Foucault, Macarthur, Ferland – Fraser, Lakos, Magowan, Watkins, Sylvester – Klimbacher, Peter, Nödl, Bois, Rotter – Hackl, Großlercher, Fischer, Schiechl, Hartl

Vezetőedző: Jim Boni

Játékvezetők: Ulrich Erd, Ladislav Smetana, Oscar Johnston, Martin Smeibdlo