DVTK Jegesmedvék – Nové Zámky 7:0 (vége)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
7:0 (0:0, 3:0, 4:0)
HC MIKRON Nové Zámky
szerda 11.03.2015, 18:00 • Miskolci Jégcsarnok • MOL Liga

Véget ér a MOL Liga döntőjéne második (első) meccse, a Miskolc gálát rendezett a harmadik harmadban és a végén 7-0-ra nyertek. Az Érsekújvár csak az első felvonásban tartotta a lépést, utána szépen lassan megadták magukat, a harmadik harmadra pedig teljesen szétestek. Ezzel összesítésben 2-0 az állás, folytatás pénteken Érsekújváron, ahol ennél minden bizonnyal nehezebb dolga lesz a Jegesmedvéknek. Tartsanak akkor is velünk, mára köszönöm a figyelmet, további szép estét kívánok! (20:24:22)

60:00

59:44
    Ha nagy bunyó nem lesz, akkor alighanem ez az utolsó kiállítás a meccsen: Martin Král testreütésért kap két percet.

59:30
    Felállva tapsolnak a miskolci szurkolók az utolsó percben.

58:57
    Huba cselezi be magát jobbról lövőhelyzetig, de öt méterről leadott lövését Bálizs simán fogja.

57:38
    Ondrej Stefanka lő középről, Bálizs véd nagyot a jobb felsőnél.

57:16
    Visszatér Dudas, ez az emberhátrány sem okozott nagy problémát a Miskolcnak.

56:18
    Sagert bombáz félpályán is túlról, Krajcovic nem tudta elsőre megfogni, de nagy gondot nem okozott neki.

55:16
    Kisebb csetepaté alakul ki Bálizs kapuja előtt. Dudas kap kettő percet durva játékért.

54:50
    Mezőnyben birkóznak a csapatok, mindkét együttes a meccs végét várja már valószínűleg.

53:55
    Kiegészül a hazai csapat.

53:18
    Továbbra is emberhátrányban a Miskolc, Caladi hagy ki egy helyzetet közelről, de ezen kívül már alig próbálkoznak a vendégek.

52:28
    A Miskolc gólt szerzett!
    Megvan a hetedik is! Nagy Krisztián keresztez jobbról, ZACHARY COHEN érkezik a kapu elé, aki higgadtan be is vágja egy méterről a kapuba! 7-0!

51:51
    Láda Balázs kap újabb két percet gáncsolásért.

51:21
    O'Donnell érkezik Láda Balázs jobbról jövő centerezésére, de nem tudja belőni Krajcovic mellett közelről, a kapus jól zárta a szöget.

50:50
    Féltucatnál a Jegesmedvék! Tyler Metcalfe passzol a jobb szélről keresztbe hátra, ahol GŐZ BALÁZS érkezik, aki egyet igazíthat, majd öt méterről kilövi a hosszú felsőt! 6-0!

50:16
    Boyle ágyúz a kék vonalról, egy bő méterrel kapu mellé.

49:11
    Most jön vissza Metcalfe, ezzel emberelőnyben a Jegesmedvék.

49:04
    Miskolczi és Cohen kerül gyors egymásutánban ziccerbe, egyikük sem tudja közelről bevágni. Mindezt emberhátrányban, de már nem sokáig, hiszen egyrészt hat másodperc múlva visszajöhet Metcalfe, másrészt Michal Siska már most kap két percet fogásért.

48:32
    Az Érsekújvár játéka eléggé szétesettnek tűnik, szinte alig látszik, hogy emberelőnyben vannak.

47:44
    Caladinak készítik le kapu mögül, ő lő, de Bálizs ismét a helyén van.

47:09
    Tyler Metcalfe ül le két percre testreütésért.

46:51
    Sagert bombázza a palánkra Dubecet, a közönségnek tetszik a jelenet, szerencsére sérülés sincs.

46:32
    Időt kér Lubomir Hurtaj. Kissé megkésettnek tűnik már ez. Cikánek helyét Krajcovic veszi át a kapuban.

46:32
    Megvan az ötödik hazai gól is! A jobb szélről teszi vissza a korongot Becze Tihamér, JESSE DUDAS üresen kapja két méterre a kaputól, egyet igazít, majd a jobb felsőbe emel! 5-0!

45:39
    Hajós nyomul be a kapu elé Dansereau passzával, de nem tudja elhúzni Cikánek mellett a pakkot. Ziccer maradt ki.

44:58
    Vastaps a nézőtéren, ami a kivédekezett emberelőnynek szól.

43:58
    Faith lőhet a jobb szélről, a jól helyezett lövést Bálizs vállal védte ki.

43:33
    Kisebb kavarodás Bálizs előtt, Cohen lép közbe és tisztáz remekül.

43:03
    Roczanov Dezső akadályozásért kap kettő percet, ez már talán az utolsó szalmaszál a vendégek előtt.

42:50
    Popovics próbálja meg befűzni Hubát a bal szélen, sikertelenül.

41:39
    Parádés góllal 4-0 már a Miskolcnak! Hajós Roland passzol keresztbe balról, a kissé megpattanó korongot a hosszún érkező KEEGAN DANSEREAU a levegőből lőtte el kapásból, hajszál pontosan a jobb alsóba! Remek mozdulat, 4-0!

40:54
    Jobbról Becze tüzel, a hálót érinti a lövés, de csak oldalról.

40:20
    Podstavek passzol hátra Durconak, aki nem tud lőni, mert Becze megzavarta.

40:01

A csapatok visszatértek a jégre, kezdődhet a harmadik felvonás.

Vége a második játékrésznek, ebben a harmadban már a gólok sem maradtak el! Tóth Adrián volt a hazaiak embere, aki keretbe foglalta a második felvonást, két gólja közé pedig az alapszakasz pontkirálya Keegan Dansereau "furakodott" be. A Miskolc végig irányított a harmadban, megérdemelten tett szert előnyre, az Érsekújvár a harmadik harmad elejétől kezdve kénytelen lesz nyílt sisakkal támadni, ha vissza akarják hozni ezt a meccset.
    A találkozó még nem dőlt el, izgalmas játékrészre lehet kilátás, tartsanak hát továbbra is velünk!

40:00

39:42
    Sagert távoli lövésébe nyúl bele Cikánek, így megy kapu fölé a korong.

38:51
    Dansereau lő jobbról, estében kapura, Cikánek hárít nagyot.

38:16
    Miskolczi lő középről laposan a bal kapuvas mellé.

37:36
    Nagy passzával O'Donnell megy el, megcsinál egy szép cselt, de jó lövőhelyzetben inkább passzol, Metcalfe-nak viszont nem jó az átadás.

36:54
    Hat másodperccel a büntetés lejárta előtt bevágja a harmadikat is a hazai csapat! Hajós Roland passza után TÓTH ADRIÁN igazít egyet, majd közelről a bal felsőbe húzza a korongot, 3-0!

36:49
    Gőz lövi be a sűrűjébe, Cikánekben akad el a korong.

35:56
    Dudas indul meg a jobb szélen, megcsinál egy parádés cselt, majd három méterről a jobb kapuvasat lövi telibe.

35:00
    Pavel Kowalczyk kap kettő percet bottal akasztásért.

34:57
    Tóth cselezi végig a bal szélt, majd centerezne éles szögből, de nincs érkező a kapu előtt.

34:22
    Tábi marad egyedül a hazaiak cseréje közben, meg is találják, ő pedig Uram felé passzol keresztbe, aki lemarad a korongról egy hajszállal.

33:40
    Kiegészül a hazai csapat, meglehetősen simán megúszták ezt az emberhátrányt.

33:12
    Podstavek lövése csorog le a blokkról, majd csúszik a kapuvas felé, de Boyle odaér és felszabadít.

32:45
    Egy perc lepereg a címvédő emberelőnyéből, de egyelőre alig érződik a létszámbeli különbség a jégen, csak most állnak fel a zöld-fehérek.

31:40
    Gőz Balázs kap kettő perces büntetést magas bottal való játékért. Brandis szenvedett ennek nyomán egy sort, de végül el tudta hagyni saját lábán a jeget.

31:24
    Sagert lő a kék vonalról, Cikánek véd simán.

31:07
    Kettő a hazaiak előnye már! Zachary Cohen passzával KEEGAN DANSEREAU közelítette meg a kaput, majd középről, hét méterről rálőtte, Cikánek beleért ugyan, de a kezéről a kapuba pörgött a korong! 2-0!

30:32
    Ondrej Stefanka kap kettő percet testreütésért. Emberelőnyben a hazai csapat.

30:09
    Dansereau fordul be balról és tüzel három méterről, Cikánekről kijön a pakk, de eltakarítják a védők.

29:37
    Dubec tüzel kissé kisodródva balról, Bálizsnak résen kellett lennie.

29:25
    Hrudik lövi rá Uram lábára a korongot, ahonnan kapu mellé pattan.

28:59
    Caladi tüzel messziről, Bálizs kapja el szépen a korongot.

28:50
    Láda Balázs hordozta körbe a pakkot a vendégek harmadában, míg végül elvették tőle nagy nehezen.

27:45
    Miskolczi ütőjéről Siska halássza le a korongot, pont a lövés előtti pillanatban.

27:23
    Gőz távoli lövését fogja meg másodjára Cikánek, ugyanebben a másodpercben a másik hármas, Huba visszatérhet a jégre büntetése végeztével.

26:50
    Metcalfe lövése éles szögből, három méterről száll kapu fölé.

25:20
    Peter Huba kap kettő percet, emberelőnyben a Miskolc.

24:09
    Vezet a Miskolc! Keegan Dansereau jobbról érkező keresztpasszát TÓTH ADRIÁN lőtte rá középről, Cikánekről kipattant, majd az ismétlést már az üresen maradó kapuba passzolta két méterről! 1-0!

23:55
    Dansereau szúrja rá négy méterről, Cikánek reflexmozdulattal véd.

23:48
    Most kelt föl Podstavek, aki lassan levánszorog a jégről és folytatódhat a játék.

23:41
    Podstavek keresztpasszát Caladi nem tudja átvenni, előbbi aztán lenn is marad a jégen, majd most lassan feltápászkodik.

23:08
    Nagy Krisztián elé pattan a korong, lőhet is kapásból, de lecsúszik a löket, így kapu mellé száll.

22:42
    Popovics jut lövéshez a bal szélről, az oldalhálóban köt ki a korong.

22:02
    Miroslav Stefanka tilos felszabadítása után továbbra is a vendégek kapuja előtt folyik a játék.

21:07
    Gőz pattintja palánkról előre a korongot, Cikánek kezéig csúszik a pakk.

20:29
    Dudas tüzel éles szögből, Cikánek véd nagyot.

20:01

Ahogy véget ér a harmad, Becze és Baron még megpróbálnak egymásnak esni, csak a határozott játékvezetői fellépés hiúsítja ezt meg. Vége tehát a játékrésznek, gól nélkül állnak a csapatok, ami elsőször esik meg Miskolc – Érsekújvár meccsen ebben a szezonban. Gól helyett néhány kiállítást, egy kis "áramkimaradást" és pár kakaskodást láthattak a nézők.
    A továbbiakban is feszült, kiélezett csatára van kilátás, amelyet akár egy-két gól is eldönthet. Maradjanak velünk, negyedóra múlva folytatjuk.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:49
    Tóth lövését nézi el Cikánek, de a kapuvas kisegíti, marad a 0-0.

19:26
    Dansereau próbálta a kapu előtt befűzni Siskát, sikertelenül.

18:39
    Láda Balázs kísérletezett a bal szélről, életerős lövése nem sokkal kerülte el a kaput.

18:12
    Podstavek ígéretes kiugrását les miatt állítják meg, jogosan.

17:45
    Gőz Balázs tört be balról a kapu elé, Siska szerelte az utolsó előtti pillanatban.

17:14
    Becze tüzelt nagy készülődés után, jobbról, Cikának bravúrral fogta a jobb felsőbe tartó pakkot.

16:29
    Tábi távoli lövése nem okoz gondot Bálizsnak.

15:27
    Miskolci passzolgatás végén Láda Balázs nem túl erős lövése landolt Cikánek kesztyűjében.

15:05
    Podstavek trükkös lövését védte Bálizs, aki játékban is tudta tartani a korongot Gőz segítségével.

14:47
    Visszajött a világítás, folytatódhat a játék, mindenki határtalan örömére!

Továbbra sincs megoldás, a játékosok egy része unottan korcsolyázgat, másik részük a padon üldögél. A közönség is ráunt a hullámzásra, néha egy-egy szurkolás még elharsan, de egyébként csendben várakoznak.

Bő öt perc van még hátra az első harmadból, 0-0 az állás. Az alapszakaszban ebben a felállásban egyszer sem maradtak gól nélkül a csapatok 20 játékperc után.

A közönség hullámzással múlatja az időt, ami szép látványt nyújt a megtelt csarnokban.

Továbbra is áll a játék a technikai probléma miatt, amelynek dolgoznak az elhárításán.

14:47
    A csarnok több világítóteste lekapcsolódott, így átmenetileg a pálya egyik széle jóval kevesebb fényt kap, emiatt állítja meg a játékot Vladimir Babic.

14:16
    Rejzek távoli bombáját blokkolja Gőz szép mozdulattal.

13:40
    Tűzijáték a vendégek kapuja előtt, Beczéé az utolsó szó, de nem tudja kapura húzni a pakkot négy méterről.

12:59
    Kiegészül a Miskolc, Popovics és Frolik két-két percet kaptak a bunyóért, durva játék címén.

12:34
    Huba ágyúz ismét messziről, Bálizs véd bravúros mozdulattal, majd kitör a bunyó, többen is részt vesznek, de Frolik és Popovics a legkitartóbbak, ők hamar a büntetőpad felé vehetik az irányt.

12:21
    Huba távoli lövése akad el a blokkban.

11:49
    Kowalczyk lőtt passza pattan el Uramtól, fel tud szabadítani Gőz.

10:56
    Jön az újabb büntetés, ezúttal hazai oldalon, Láda Balázs testreütésért áll ki.

10:20
    Időközben kiegészül az Érsekújvár, ez a büntetés is letelt gól nélkül.

10:14
    Hajós bombáz négy méterről, Cikánek bravúrral védett.

10:05
    Szép adogatás végén Metcalfe veszít korongot.

09:11
    Dansereau szelídíti meg Boyle lövését, majd éles szögből kísérletezik, Cikánekről kis híján bepattan, de végül megfogja a kapus.

08:24
    Huba visszatérhet, de továbbra is miskolci fór majd' két percig.

08:07
    Tíz másodperc kettős hazai előny jön, miután Andrej Sucharda ül ki palánkra lökésért.

07:24
    Távoli lövésbe piszkál bele Dansereau, de Cikánek simán fogja.

07:16
    Megint Dudas bombáz, Becze készítette le neki, ő pedig mellé lőtt.

06:51
    Dudas lövése csúszik le egy picit, kapu mellé száll.

06:18
    Peter Huba kapja az első büntetést a címvédőnél fogásért, jöhet az első miskolci előny!

05:59
    Megint Podstavek veszélyeztet, ezúttal jobbról, közelről húzza kapura, Bálizs hárít.

05:35
    Albin Podstavek lőhet tisztán középről, Bálizs másodjára tudja megszelídíteni a pakkot.

04:39
    Tábi lő Baron jó passzát követően középről, Bálizsról kipattan a korong, Tábi elesik, kisebb kakaskodás következik, de hamar békét teremtenek a játékvezetők.

04:03
    Kiegészül a Miskolc.

03:56
    Popovics lép közbe jókor, ki is tudja lőni a pakkot a kék vonalon túlra, les.

03:16
    Siska tüzel hat méterről, balról, Bálizs véd bravúrral, fél perc még a kiállításból.

02:45
    Rövid korongjáratás után Láda Balázs szabadít fel saját kapuja elől.

02:03
    Jön az első kiállítás, mégpedig a hazai oldalon, Tyler Metcalfe kapja bottal akasztásért.

01:39
    Dubec próbálkozik a másik oldalon jó hét méterről, Bálizs hárít.

01:20
    Hajós egy remek csellel húz el a bal szélen, de kisodródik és nem tud lőni.

00:17
    Becze lő középről, hét méterről, a blokkon megpattanó korongot Cikánek védi lábbal.

00:01

Már csak másodpercek vannak hátra a döntő kezdetéig, elfoglalják helyüket az első sorok a jégen.

A Jegesmedvék csapatkapitánya, Hajós Roland és Láda Balázs veszik át a magyar bajnoki címért járó zászlót, amelyet fel is húznak a csarnok tetőszerkezetéhez.

Megérkeznek a vendégek is, bő két perccel a kezdés előtt minden játékos a jégen, ahogyan a játékvezetők is. A lelátók még kissé foghíjasak, de még mindig szivárognak be a szurkolók a bejáraton.

Ezekben a másodpercekben lépnek jégre a Jegesmedvék játékosai, nagy üdvrivalgás kíséretében.

Miskolc JJSE: Bálizs (Duschek) – Boyle, Dudas, Cohen, Becze, Nagy – Gőz, Sagert, Tóth, Dansereau, Hajós – Vojtkó, Dósa, Metcalfe, Láda B., O'Donnell – Szilágyi, Láda P., Popovics, Roczanov, Miskolczi
    vezetőedző: Majoross Gergely

Nové Zámky: Krajcovic (Cikánek) – Huba, Durco, Podstavek, Frolik, Caladi – Kowalczyk, Siska, Dubec, Uram, Faith – Hrudik, Baron, Rejzek, Púchovsky, M. Stefanka – Sucharda, Král, O. Stefanka, Brandis, Tábi
    vezetőedző: Lubomir Hurtaj

Játékvezetők: Babic, Haszonits – Pálkövi, Kis-Király.

Az elmaradt vasárnapi meccs elé leírt, a két csapat szezonbeli találkozóinak összefoglalóját tartalmazó bevezető ma is aktuális:

Az alapszakasz győztese, a friss magyar bajnok fogadja tehát a Liga címvédőjét, elsőként tekintsünk vissza idei csatáikra. Mindhárom Érsekújváron lejátszott meccsük hosszabbítással ért véget (hazai szemszögből 3-4, 5-6, 3-4 – az első és a harmadik találkozót büntetőkkel nyerte a Miskolc), de ami számunkra fontosabb, az a miskolci három randevú.

Először október 26-án látogatott az Acélvárosba a címvédő és rögtön egy rendkívül emlékezetes ütközetnek lehetett szemtanúja a közönség, 0-2-ről és 3-4-ről is fordítottak a Jegesmedvék és végül 7-5-re diadalmaskodtak, elsősorban az alapszakasz pontkirálya, Keegan Dansereau remeklésének és mesterhármasának köszönhetően.

December 28-án vendégeskedett másodszor Miskolcon az Újvár, ekkor 5-2-re nyertek a hazaiak, Metcalfe remekelt, két gól mellett két assziszt került a neve mellé.

Egy hétre rá játszották harmadik miskolci meccsüket, s ismét a sárga-feketék örülhettek a sima, 5-1-es győzelemnek, Becze Tihamérral a főszerepben, aki gólja mellé három asszisztott gyűjtött be.

Látható tehát, hogy hatból hat meccset húzott be a szezonban a Miskolc, de ez az, amiből ha messzemenő következtetéseket vonnak le Majoross Gergely fiai, akkor nagy pofonba szaladhatnak bele. Az edző mentalitását ismerve ilyen problémái aligha lesznek persze Bálizséknak, akik valószínűleg minden eddiginél kiélezettebben készülnek a fináléra.

A vasárnapi, indulatokat felkavaró események tükrében szerdán meglehetősen parázs összecsapásra készülhetünk. A vendégek a szokásosnál is keményebb fogadtatásra számíthatnak a vasárnapi rangadóra hiába hangoló miskolciaktól, jóllehet a hírek szerint nem a játékosokon múlt, hogy nem játszhatták le a meccset.
    Mindeközben az elmaradt meccs másnapján, hétfőn lejátszotta a mindent eldöntő harmadik találkozót a szlovák 2. liga (harmadosztály) fináléjában az Érsekújvár, amit 4-1-re megnyertek a Homonna ellen, így egy osztállyal feljebb léptek.

Szerdán este Miskolcon rendezik a MOL Liga 2014-2015-ös döntőjének második (első) meccsét. Hogy miért nem egyértelmű, hányadik mérkőzésről van szó, arra a vasárnapi események adnak választ, noha talán ennek kapcsán is inkább kérdésből akad több. A tények: az Érsekújvár nem utazott el a mérkőzésre, amit a Liga Elnöksége és Versenybírósága 5-0 gólkülönbséggel a Miskolcnak ítélt, emellett pénzbüntetéssel és a szombati mérkőzés pályaválasztói jogának felcserélésével is sújtotta a címvédőt. Akik Miskolcon jegyet váltottak a vasárnapi rangadóra, azok szombaton használhatják fel belépőiket.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 25. Tóth (Dansereau, Dudas), 32. Dansereau (Cohen, Boyle), 37. Tóth (Hajós), 42. Dansereau (Hajós, Gőz), 47. Dudas (Becze, Cohen), 51. Gőz (Metcalfe), 53. Cohen (Nagy, Sagert)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Bálizs (Duschek) – Boyle, Dudas, Cohen, Becze, Nagy – Gőz, Sagert, Tóth, Dansereau, Hajós – Vojtkó, Dósa, Metcalfe, Láda B., O'Donnell – Szilágyi, Láda P., Popovics, Roczanov, Miskolczi

HC MIKRON Nové Zámky: Cikánek (Krajcovic) – Huba, Durco, Podstavek, Frolik, Caladi – Kowalczyk, Siska, Dubec, Uram, Faith – Hrudik, Baron, Rejzek, Púchovsky, M. Stefanka – Sucharda, Král, O. Stefanka, Brandis, Tábi

Játékvezetők: Babic, Haszonits – Pálkövi, Kis-Király