UVSE - PVSK 8:7 (vége) | Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP - KSI SE 18:4 (vége)
RACIONET Honvéd - Tiszavirág Szeged 8:10 (vége)

szerda 11.03.2015, 18:00 • Szolnoki Vízilabda Aréna • E.ON Férfi OB I

Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP: NAGY, (Decker A.) – Gocics 1, Madaras 2, Teleki, Hangay 1 , MEZEI 3, Alekszics 1, TÓTH M. 4, Varga Dániel 2, Varga Dénes 2, Simon 1, Sz. Mitrovics 2, Jansik D.

KSI SE: KARDOS G., (Székely) – Petrák, Miklós, Horváth, Kardos A., Fejős 1, Baj, Kovács G. 1, Kalanovics 1, Némethy, Marnitz M. 1, Varga M., Bicskei.

Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP – KSI SE 18:4

Köszönöm a figyelmet! (19:17:37)

Az első negyedben még tartotta magát a KSI, de ezt követően mindegyik negyedet nagy fölénnyel nyerte a Szolnok. A Dózsa centerei remekeltek ezúttal, hiszen Mezei három-, Tóth négy gólt szerzett. Összességében a második negyedtől nagyon sima volt a találkozó. A 18 kapott gól ellenére Kardos nagyszerűen védett.

32
    Vége a mérkőzésnek.

32
    Vendég időkérés.

32
    Emberelőnyben MEZEI TAMÁS a jobbszélről, tehát nem a megszokott helyéről talált a kapuba. 18:4

30
    Kalanovics lőtte a keresztlécre a labdát.

30
    VARGA DÁNIEL pár lóba után lőtt felső-sarkos gólt.

30
    Egy szolnoki eladott labda után FEJŐS RÓBERT maradt egyedül a hazai kapu előtt és belőtte a helyzetet 16:4

29
    Varga lőtt kapufát.

29
    Simon lőtt kapufát.

29
    Mezei lövését tolta a felsőlécre Kardos.

28
    Kalanovics lőtt kapásból a bal szélről, de csak az oldalhálót találta el.

28
    MILAN ALEKSZICS a bal szélről pattintott a vendégek kapuba megúszás után. 16:3

27
    Fejős vált le szépen Mitrovicsról, de a csavar-dobása nem sikerült.

27
    Tóth lövését tolta felé Kardos.

27
    Nagy jött ki messzire a kapujából és szerzett labdát.

26
    HANGAY ZOLTÁN kapott kiváló passzt és nem hibázta el a ziccert. 15:3

26
    Kovács bejátszása Fejős felé nem volt jó.

25
    Kovács kiállítása után, emberelőnyben kicsúszott Mitrovics kezéből a labda.

25
    Kovács pattintott a bal szélről a felső lécre.

25
    Elkezdődött a negyedik negyed, Marnitz hozta el megint a labdát, ezúttal Hangay elől.

Akárcsak a másodikat, a harmadik negyedet is 6:1-re nyerte a Szolnok. Tóth nyújtott egészen kiváló teljesítményt ebben a nyolc percben.

24
    Vége a harmadik negyednek.

24
    Baj lőtt kapufát.

24

24
    Varga Dénes lőtte el gyorsan az emberfórt, a felsőlécen csattant a löket.

23
    Jansik szerzett labdát.

23
    A fiatal SIMON HENRIK beállását követően két perccel gólt szerzett. 14:3

23
    Kovácsot fejbe dobta társa, meg egyébként is lejárt már a támadóidő.

22
    Alekszics lőtt egy laza csuklómozdulattal fölé.

22
    Miklós lövése a blokkról mellé pattant.

22
    Madaras lövését először védte Kardos, de kipattanót már értékesítette MADARAS NORBERT. 13:3

21
    Szolnoki időkérés.

21
    Fejős szabaddobását fogta Nagy.

21
    Mitrovics volt nagyon önzetlen és a ziccert lepasszolta TÓTH MÁRTONnak, aki a szinte üres kapuba lőtt. 12:3

20
    Gocics passza nem volt pontos ki a bal szélre.

19
    Jansik ellen ötméteres, Fejős harcolta ki.

19
    Ismét TÓTH MÁRTON talált a kapuba centerből, a legutóbbi három szolnoki gólt ő szerezte. 10:2

17
    Mitrovics lövését tornázta a kapufára Nagy.

17
    Elkezdődött a harmadik negyed, Gocics elhozta a labdát.

A második negyedben nem tudott komoly ellenállást tanúsítani a KSI, ezt a nyolc percet 6:1-re nyerte a Szolnok. A centerjátéka feljavult a Szolnoknak, Mezei kétszer, Tóth egyszer talált a kapuba bejátszást követően.

16
    Alekszics remek bejátszása után TÓTH MÁRTON centerből, három méterről szerzett gólt. 8:2

16

16
    Kovács lőtt szabaddobásból, Nagy jobb kézzel védett.

16

16
    Kardos védte Madaras öt méterről leadott próbálkozását.

15
    Horváth bejátszása centerbe nem volt jó.

15
    Kovácsot is blokkolták.

14
    Horváth lövését blokkolták, de visszakerült a KSI-hez a labda.

13
    Kovács fülelte le Varga Dániel passzát, ezelőtt pedig Alekszics szerzett labdát.

13
    SZTEFAN MITROVICS hat méterről lőtt bődületes erejű gólt. 7:2

12
    Gocics kiállítása után, emberelőnyben öt méterről pattintott gólt Nagy kezei alatt KOVÁCS GERGŐ. 6:2

12
    VARGA DÁNIEL messziről nagy gólt a jobb felsőbe. 6:1

12
    Némethy pattintott mellé.

11
    Madaras passza után Gocics üres helyzetben lőtt kapufát.

11
    MEZEI TAMÁS a víz alól lőtte az ötödik szolnoki gólt. 5:1

10
    Fejős csavart kapura centerből, Nagy védett.

10
    A kipattanó a Szolnokhoz került, és Kalanovics ellen ítéltek ötméterest.

10
    Bicskeit küldték ki. Az emberfór Mezei húzta kapufára, védett Kardos.

9
    Mitrovics nagyszerű labdaszerzése.

9
    Gocics pattintott fölé.

9
    Elkezdődött a második negyed, Marnitz ezúttal is elhozta a labdát.

Jól tartja magát a KSI. A fiatalok remekül védekeznek, a centereket jól fogják, Kardos pedig remekül véd.

8
    Vége az első negyednek.

8
    Kovács távoli lövését védte Nagy.

8
    Alekszics lőtt hat méterről a jobb alsó felé, Kardos védett bravúrral.

8
    Egy eladott labda a vendégektől.

7
    Hangay lövését védte Kardos.

7
    KALANOVICS BALÁZS rosszkéz oldalról nagy erővel hat méterről pattintott a kapuba. 2:1

7

7
    Gocics önzetlen passza után MADARAS NORBERT kapásból bombázott öt méterről a vendég kapuba. 2:0

6
    Kalanovics ejtett a hosszú felé, Nagy fölé tornázta.

6
    Horváth védekezett remekül Tóthon.

5
    Miklós lőtt szabaddobásból, Mitrovics blokkolt.

5
    Alekszics lőtt hét méterről középre, Kardos védett.

4
    Miklós passza pontatlan volt a center felé.

3
    Nagy fogta könnyedén a vendégek próbálkozását.

2
    Varga Dénes két méteren belül kapta a labdát Gocicstól.

2
    Kalanovics lövése fölé pattant.

1
    Fejőst ezúttal szerelték.

1
    Fejős forgatta be Alekszicset parádésan, de a ziccert kihagyta, Nagy védett.

1
    Elkezdődött a mérkőzés, Marnitz hozta el a labdát.

A Hangody testvérek nélkül érkezett a KSI, a Szolnokban Kis G. nem játszhat sérülés miatt továbbra sem.

A férfi vízilabda OB I. 22. fordulójában az első helyen álló Szolnok a fiatalokra épülő KSI-t fogadja.
    Az őszi mérkőzésen sokáig remekül tartotta magát a fővárosi alakulat. Meglepő lenne, ha ezúttal is így történne.
    A KSI a bennmaradásért küzd, de azt érdemes tudni, hogy a szolnoki pólósok közül többen is ott nevelkedtek, elég ha Vámos Márton, Tóth Márton vagy Mezei Tamás nevét említjük, de Jansik Dávid is több évet eltöltött a Központi Sportiskolánál. A jelenlegi csapatból többek között Kovács Gergő nyújt kiemelkedő teljesítményt hétről-hétre. Rajta kívül Kalanovicsot, Miklóst és Fejőst is nagy tehetségnek tartják a szakemberek, akárcsak a kapust, Kardost.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 18:00 - kor kezdődik.