Fehérvár AV19 – HDD Olimpija Ljubljana 4:0 (vége)
Fehérvár AV19
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
HDD Olimpija Ljubljana
szerda 11.03.2015, 19:40 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • EBYSL

Győzelemmel kezdi tehát az elődöntő párharcát is a Fehérvár U20-as csapata, és ami még ennél is nagyobb öröm, az a mutatott játék minősége. Nagyon agilisan, pörgősen, és határozottan játszottunk, és a lőtt 4 gól is azt mutatja, hogy a helyzetkihasználásban sincsenek gondok. A hasonló folytatásban bízva köszönöm meg figyelmüket, a viszontlátásra! (21:59:30)

60:00

59:31
    Még egy vendég kiállítás, Aljaz Chvatal büntetése kettő perc palánkra lökésért.

59:23
    Kornakker fogott egy ljubjanai lövést így fél perccel a vége előtt.

58:11
    A Volán gólt szerzett!
    Bebiztosítja győzelmét a Fehérvár egy üres kapura szerzett góllal! Sárpátki Tamás passzolt a bal szélen várakozó MAZZAG DÁNIELHEZ, aki bekorcsolyázott a vendég harmadba, majd könnyedén a kapuba emelte a korongot.

57:39
    Kompolsek hagyott ki óriási helyzetet, Kornakker védett bravúrral!

57:19
    Kapusa nélkül a Ljubljana!

56:28
    Szaller Márk ütközte le szépen emberét, és állította meg ezzel a vendégek támadását.

55:06
    Kapu mellé száll Szabó lövése.

54:42
    De maradniuk kell, mivel megint tilosra ütötték.

54:34
    Tilosra ütik a vendégek, egyre fáradtabb ez a sora a Ljubjanának.

53:49
    Trelc védése után buli a vendég harmadban.

53:25
    Szabó Dániel lövése után Sárpátki próbált gólt szerezni a kipattanóból.

53:02
    Szép adogatás után vittük be a pakkot a vendég harmadba, a lövést pedig Trelc védte.

51:38
    Nem sikerült gólra váltani az előny, Kompolsek is visszatér a pályára.

50:52
    Kiegészült, és emberelőnyben a Fehérvár.

49:38
    A vendégektől is kiül egy játékos, Kompolsek büntetése kettő perc gáncsolásért.

49:30
    Kiütjük a korongot.

48:52
    Fehérvári kiállítás következik, Pados László ül ki gáncsolásért.

48:18
    Egyik csapat se tudja beszorítani a másikat, felváltva támadnak a felek.

47:04
    Kompolsek bombáját védi Kornakker, ez most szép megmozdulás volt mind a csatár, mind a kapus részéről.

45:56
    Prácser Ádám lövését védte Trelc, kipattanóra pedig sajnos nem érkezett hazai játékos.

44:48
    Maradnak támadásban a vendégek, Kornakker állítja meg a pakkot a kapu mögött.

43:40
    Támadnak a vendégek, Kornakkernek és a védelmenek kell most helytállnia.

42:55
    Nem sikerül lövésig eljutnunk, a ljubljanai védők kiszorítottak minket a harmadból.

41:43
    Hatalmas fehérvári helyzet után hatalmas vendég helyzet következett, Kornakker nagy védésére volt szükség.

40:53
    Szépen körbejárattuk a korongot, a lövést végül Trelc védte.

40:18
    Vendég tilos felszbadítással kezdődik a záró harmad.

40:01

Mindent nagyszerűen csinál eddig a Fehérvár, gördülékenyek a támadások, kemény és határozott a védelem, Kornakker pedig azt a kevés dolgát is jól csinálja. Nemes és Korbuly góljaival pedig már megnyugtató, 3 gólos a Volán előnye, és az eddigiek alapján nehezen elképzelhető egy csodás vendég feltámadás. A remélhetőleg még sok, önbizalom növelő fehérvári gólt hozó harmadik harmad hamarosan kezdődik, maradjanak velünk!

40:00

39:13
    Tadej Snoj maradt lenn a jégen, és végül társai segítségével tudja elhagyni a pályát. Rögtön az öltözőbe viszik, lehet, hogy számára is véget ért a meccs.

39:13
    Úgy tűnik, nagy a baj, az orvosi személyzetnek kell a pályára érkeznie.

39:13
    Most egy ljubljanai maradt lent a jégen.

38:50
    Szabó Krisztián adott remek passzt a középen várakozó Sárpátki Tamásnak, Trelc kapus hatalmas bravúrral védte utóbbi lövését!

38:06
    Végül csak egy tilosig jut el a Ljubljana.

37:54
    Reisz pontatlan passza után indulhatnak a vendégek.

37:07
    Korbuly bombája száll el a vendég kapu mellett nem sokkal.

35:50
    Miha Logart ütközte le Reisz Áron olyan erősen, hogy még a fejvédő is lerepült a vendégek védőjéről.

35:00
    Korongot vesztünk a kék vonalunk előtt, de a védelem végül határozottan megállítja vendég támadást.

34:02
    Korbuly kék vonali bombáját védte a vendég hálóőr.

33:46
    Sárpátki Tamás lövését védte Trelc!

32:40
    Kicsit pontatlanabbul játszunk most, mint eddig, így a vendégek is tudnak érvényesülni támadásban.

31:36
    Kiegészültek a vendégek.

31:07
    Hát nem a legjobb emberelőnyös formánkat mutatjuk most, rengeteg a technikai hiba.

30:15
    Kicsúszik a korong a vendég harmadból.

29:36
    Itt a második vendég hátrány, Snoj ül ki két percre, akadályozásért.

29:15
    Gyönyörű támadás végén már három gólos Fehérvár előnye! Nemes indította Kocsis Ferencet, aki végigkorizott a bal szélen, majd a jobbján érkező KORBULY GERGELYHEZ passzolt, aki szépen eltette a korongot Trelc mellett a kapuba!

28:02
    Pados lövését védte Trelc.

27:48
    Helyre állt a világ rendje, ismét a Fehérvár dominál.

27:01
    Az első komolyabb vendég támadás végén végül mi indulhattunk meg ketten a kapus ellen, Szabó Krisztián passzát azonban lefülelte Trelc, és odalett hatalmas helyzet!

25:19
    Lengyel lövésébe érnek bele, így a korong messze elkerüli a vendég kaput.

24:38
    Kósza vendég támadás után Kornakkernek is játékba kellett avatkoznia.

23:49
    Gyönyörű kontra után Sárpátki Tamás lövését védte bravúrral Trelc!

22:59
    Trelc védett szépen.

22:26
    Nagyon jól pörög ma is a Fehérvár, a vendégek egyértelműen alárendelt szerepet játszanak.

21:56
    Marad támadásban a Fehérvár, Trelc védésére volt szüksége a vendég csapatnak.

20:46
    A második harmad legelején tovább növeli előnyét a Fehérvár! Vokla Rolnad lőtte el a korongot a kék vonalról, a lövésbe pedig NEMES BENJÁMIN ért bele tökéletesen, így a pakk védhetetlenül zúgott a vendégek kapujába!

20:01

Roppant színvonalas első harmadon vagyunk túl, melyben végig a Fehérvár dominált, míg a vendégek inkább a védekezésre helyezték a hangsúlyt. Már az első támadásokból látszott, itt ma nem lesz kec-mec, a Volán mindent meg fog tenni a győzelemért. Ennek ellenére az első gólra viszonylag sokat kellett várni, a 18. percben szereztük meg végül a vezetést Kocsis bombájával. A harmad legnagyobb negatívuma Pillók Martin sérülése, aki egy ütközés után kezdte el fájlalni jobb karját, és már nem is tudott visszatérni. A szünetben remélhetőleg összedrótozzák a fehérvári csatárt, és viszontlátjuk majd a folytatásban a jégen. Hamarosan kezdődik a második harmad, maradjanak velünk!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:51
    Tilosra ütjük a korongot.

19:29
    Megállítjuk a vendégek támadását, nem sikerül lőniük.

18:04
    Megtört végül a vendég védelem, megszerzi a vezetést a Fehérvár! Szépen megjárattuk a korongot az emberhátrány után még nem rendeződött vendég védők között, és Hamvai Szilárd passza után KOCSIS FERENC bombázta a korongot Trelc kapujába! 1-0!

17:45
    Nem tudják kiütni a vendégek, záporoznak a lövések Trelc kapujára!

17:08
    Szabó Krisztián bombáját védte bravúrosan Trelc!

16:14
    Az utolsó pillanatban vetődött rá a korongra Trelc.

16:00
    Hatalmas nyomás nehezedett a vendég védelemre, aminek eredménye a meccs első kiállítása! Zidan Gal ül ki bottal lökésért.

15:29
    Vokla lövését védi a kapus!

14:53
    A hazaiak támadnak, megint beszorul a Ljubljanana

14:11
    Snoj kapott jó passzt középen, a ljubljanai csatár lövését azonban Kornakker védeni tudta!

13:39
    Kiütik a korongot a vendégek, eddig jól működik a ljubljanai védelem.

12:56
    Tilos felszabadítás után buli a vendég harmadban.

12:39
    Hamvai Szilárd lövését blokkolták a védők.

12:12
    Les miatt szakad meg a fehérvári támadás.

11:23
    Trelc védett, úgy tűnik nem sokat fog ma unatkozni.

10:28
    Több pillanatszerű vendég támadás után ismét a fehérvári alakulat veszélyeztet.

09:54
    Egy vendég támadás után Kornakker bizonytalankodott, de végül rátenyerelt a korongra.

09:18
    Végül a saját lábán tudja elhagyni a jeget Pillók, de a karját eléggé fájlalja.

09:18
    Pillók Martint ütközték le elég keményen, a fehérvári csatár sajnos lent maradt a jégen.

07:50
    Lesre korcsolyáztak a vendégek.

07:26
    Gyengült a fehérvári szorítás, már nincs folyamatos veszélyben a vendég kapu.

06:49
    Szép kontra végén Kornakker védésere volt szüksége a Fehérvárnak.

06:12
    Sárpátkiék őrjítik meg a védőket, azt se tudják, hol a korong.

04:59
    Hősiesen védekezik a Ljubljana, a kérdés az, hogy meddig bírják el a hatalmas nyomást.

03:51
    A kapu torkából vágták ki a korongot a vendég védők!

03:10
    Nemes lövését védte Trelc.

02:44
    Beszorul a Ljubljana, tartjuk a korongot a kapujuk előtt.

01:52
    Fel tudtunk állni a vendég harmadban, Trelc védésére volt szükség végül.

00:55
    Mintaszerű kontra után Reisz ütőjéről megy centikkel mellé a korong!

00:37
    Korongot vesztettünk saját kapunk előtt, végül Gal lövését védte Kornakker.

00:07
    Rögtön egy hazai tilossal kezdődik a mérkőzés

00:01

A Fehérvár AV19 U20-as csapata számára az elődöntő küzdelmei rajtolnak el ma este az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban! 19:40-től azt az Olimpija Ljubljanát fogadja a kis-Volán, amellyel tavaly a mi szempontunkból igen megrázó döntőt játszottunk. Akkor a szlovének "tönkre tették" a Volán addig tökéletes szezonját, és két meccsen megnyerték a döntőt. Idén viszont már az elődöntőben összekerült a két csapat, és bizony az eddigieket figyelembe véve egy roppant magabiztos Volán-továbbjutás várható. A Linz csapatát is 2-0-val intézte el a Fehérvár, nagyon simán, és az idén már kétszer legyőzött Ljubljana is kisebb játékerőt képvisel nálunk...papíron. De ugye a playoff-ban már bármi megtörténhet, és ha egyetlen fontos pillanatról sem szeretnének lemaradni, kövessék nálunk a mérkőzést!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:40 - kor kezdődik.

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 19. Kocsis (Hamvai, Szabó D.), 21. Nemes (Vokla, Hamvai), 30. Korbuly (Kocsis, Nemes), 59. Mazzag (Sárpátki)

Fehérvár AV19: Kornakker (Plesz) – Vokla, Korbuly (C), Kocsis, Nemes, Hamvai – Reiter, Szabó D. (A), Pillók, Reisz (A), Sárpátki – Szaller, Lengyel, Mazzag, Szabó P., Varga – Pados, Szakácsi, Balogh, Prácser

Vezetőedző: Tyler Dietrich

HDD Olimpija Ljubljana: Trelc (Spreitzer) – Gal (C), Komplosek (A) Ilic, Subic, Madzic, Cepon, Logar, Snoj (A), Sotlar – Batic, Srpcic, Chvatal, Vinec, Rus – Zibelnik, Oblak, Maticic

Vezetőedző: Ales Burnik

Játékvezetők: Kincses, Halassy, Márkus, Csibi