Zenit – Torino FC 2:0 (vége) | FC Dnipro Dnipropetrovsk – Ajax Amsterdam 1:0 (vége) | VfL Wolfsburg – Internazionale 3:1 (vége)
Club Brugge KV – Besiktas JK 2:1 (vége) | SSC Napoli – Dinamo Moszkva 3:1 (vége) | Everton FC – Dynamo Kijev 2:1 (vége)
Villarreal – Sevilla 1:3 (vége) | ACF Fiorentina – AS Roma 1:1 (vége)
Everton FC
2:1 (1:1)
Dynamo Kijev
csütörtök 12.03.2015, 21:05 • Goodison Park, Liverpool • Európa liga

A mérkőzést bátran kezdte a Kijev, az ukránok a 15. percben a vezetést is megszerezték. A hazaiak lassan vették fel a találkozó ritmusát, de a játékrész második felében már az Everton játszott fölényben. Az angolok a hajrát megnyomták, majd a 40. percben az egyenlítés is összejött.
    A fordulást követően is a hazaiak játszottak fölényben, a Dinamo jobbára csak a védekezéssel volt elfoglalva. Kezezés miatt büntetőhöz jutott az Everton, a 82. percben Lukaku ezt érvényesítette. Újabb találat már nem született a mérkőzésen, a továbbjutás kérdése teljesen nyitott.
    Köszönöm a figyelmet! (22:59:02)

90+3

90+3
    Az Everton tartotta a labdát a vendégek térfelén, de veszélyes területre már nem tudta bejátszani.

90+2
    Kone cselezgetett bal oldalon, a labdával betört a vendégek tizenhatosára, átadását azonban már lefülelték a védők.

90
    Három perc lesz a ráadás.

90
    Mbokani szabálytalankodott felugrás közben, érkezett is a sárga lap.

89
    Coleman lőtte be a labdát a vendégek tizenhatosára, a védők résen voltak.

87
    Lukaku jobbról tekerte középre a labdát, bent sikerült is megcsúsztatni, de ezután a játékszer már elhagyta a pályát.

86
    Az Everton tartja a labdát a vendégek térfelén, az ukránok teljesen visszaállnak.

85
    Az Everton megfordította a mérkőzést, de nem érdemtelenül. A hazaiak körülbelül a 30. perctől fölényben játszanak.

84
    Veloso helyett Chumak érkezett.
    Romelu LUKAKU - 2:1

82
    Az Everton gólt szerzett!
    ROMELU LUKAKU vállalta el a hazaiak büntetőjét, középre rúgta a labdát, az elvetődött Sovkovskij lábához még hozzáért, de menteni már nem tudott a kapus.

81
    Büntető! Jobbról érkezett volna a hazaiak beadása, a labda egyértelműen Silva kezéhez ért.

80
    Veszélyesen centereztek balról az angolok, középen azonban mindenki előtt-között elment a labda.

79
    A középpályán gyűrik egymást a csapatok, egyelőre egyik fél sem tudja veszélyes területre belőni a labdát.

78
    Kravets mintegy húsz méterről próbálkozott meg egy lövéssel, kísérletét Howard biztosan védte.

77
    Veszélytelen a vendégek beívelése, ugyanakkor a játék már jóval kiegyenlítettebb mint a második félidő elején volt.