Fehérvár AV19 – UPC Vienna Capitals 2:5 (vége)
Fehérvár AV19
2:5 (0:4, 1:0, 1:1)
spusu Vienna Capitals
hétfő 16.03.2015, 19:30 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • EBEL

Rémálomszerű mérkőzésen vagyunk túl, nehéz lenne túl sok pozitívumot kiemelni a találkozóból. A meccs első harmada nagyban befolyásolta a végkimenetelt, az akkor bekapott 4(!) gól végzetesnek bizonyult, csakúgy, mint a botrányos emberelőny-kihasználás. A második harmadban jól kezdett a csapat, helyzeteket dolgozott ki, össze is jött a szépítés. Ott azonban megállt a tudomány, a 3 gólos hátrány maradt a záró harmadra is. Az utolsó húsz percben is csak egy gólra, és néhány támadásra futotta a Volán erejéből, míg a Bécs keményen védekezve tartotta magabiztos előnyét. A legvégén jött a kegyelemdöfés, Iberer üres kapus gólja mindent eldöntött. Folytatás pénteken Bécsben, addig is, a viszontlátásra! (21:40:50)

60:00

59:44
    Még egy Volán lövést véd Zaba.

59:15
    Andreas Nödl-t is kiszórják a játék késleltetéséért.

59:15
    Még egy fehérvári kiállítás a végére, Frank Banham ül ki kettő percre bottal akasztásért.

58:41
    A Capitals gólt szerzett!
    Bebiztosítja győzelmét a Bécs! Rotter kapott jó indítást, majd passzolt a mellette érkező FLORIAN IBERERHEZ, aki belőtte a mindent eldöntő gólt az üresen tátongó fehérvári kapuba!

58:09
    Bartalis lövése elakad Zabában.

57:43
    Hatalmas lendülettel indult a fehérvári támadás, a végén azonban lövésig sem tudtunk eljutni.

57:19
    Rajna védésére van szükség az újabb gól elkerüléséhez.

56:42
    Besül sajnos Wehrs lövése, nem nagyon megy az elmúlt percekben a játék.

55:54
    Szirányi lőtt, Zaba védése után nincs kipattanó.

55:47
    Bottal hárított egy bécsi védő, az ütő ketté is törött.

55:29
    Most fölé lőtt Boivin.

55:05
    Boivin lövése elszáll a bécsi kapu mellett.

54:32
    Tilos felszabadítás, buli Zaba kapuja előtt.

54:17
    Bécsi kézpassz után kiviszik a bulit a fehérvári harmadból.

54:05
    Ismét a saját harmadunkba kényszerülünk.

53:44
    Hiába támadunk, a bécsi védelem állja a sarat eddig.

52:42
    Két nagy fehérvári helyzet után szabadítanak fel a bécsiek.

52:14
    Kivágják a korongot a vendégek, tilos felszabadítás.

51:29
    Felszabadítanak a vendégek.

51:09
    Saját kapunk mögött a korong, onnan indul a támadás.

50:08
    Felszabadult a vendég harmad, a bécsi kontrát viszont les miatt visszafújják.

49:27
    Hatalmas a nyomás a bécsi kapun!

48:30
    A Volán gólt szerzett!
    Tovább csökkenti hátrányát a Fehérvár emberelőnyben! Sikorcin passzolt Banhamhez, aki a bal szélen álló KEVIN WEHRS-t találta meg remek passzal, a védő pedig bezúdította a második fehérvári gólt!

48:14
    Banham kék vonali bombáját hárította Zaba!

47:38
    Sikerült felállni.

47:26
    Marino küzdött ellenfelével, és végül egy kiállítást kiharcolt a fehérvári csatár: Bratt Caron ül ki kettő percre

46:56
    Tilosra ütötték a vendégek, a már leült bécsieket is visszaparancsolják a jégre.

46:42
    Varga Arnold lövése száll mellé.

45:26
    Nincsen sajnos átütőerő a játékunkban, nem vagyunk veszélyesek a bécsi kapura.

45:09
    Rajna védett nagyon veszélyes helyzetben!

44:33
    Zaba védi az újabb fehérvári lövést, és Sikorcin ismétlését is!

43:49
    Elszáll Rajna kapuja mellett egy életveszélyes bécsi lövés.

43:10
    Fraser kék vonali lövését védte Rajna Miklós!

42:26
    A Bécs támad, nem igazán tudunk kitörni a harmadunkból.

40:01

Sovány vigaszt jelenthet számunkra a tény, hogy a Fehérvár megnyerte ezt a játékrészt, hiszen a mutatott játék talán csak egy iciri-piciri fokkal javult az előző harmaddal összevetve. Kóger találata után mindenki azt hihette (joggal), hogy most aztán elindul a Volán-henger. Ennek ellenére ugyanolyan lassan és körülményesen játszottunk a gól után, mint előtte, azzal a különbséggel, hogy a Capitals lazább védekezése okán több támadást tudtunk vezetni. A harmad végén sorra kaptuk az előnyöket, hol szimplát, hol duplát, ám mindezek ellenére sem tudtuk tovább csökkenteni hátrányunkat. Így ez a feladat a záró harmadra marad, reméljük, akkor már több sikerrel jár majd a csapat!

40:00

39:13
    Rajna véd egy kék vonali lövést.

38:21
    Egymás után két kettős előnyt hagyunk kihasználatlanul, ez nem hiszem hogy belefér egy Bécs ellen.

36:15
    Wehrs lövése után ide-oda pattogott a korong, és végül Zaba kesztyűje alatt kötött ki.

35:50
    És újabb kettős előny következik, Kenny Magowan ül ki két percre.

35:20
    Sajnos az idegenlégiósok nagyon gyenge napot fogtak ki, Rob Pallin viszont folyamatosan őket játszatja.

35:03
    Itt egy újabb vendég kiállítás, ezúttal Andreas Nödl ül ki két percre.

34:38
    Hatalmas harc a korongért a vendég kapu előtt.

34:16
    Támad a Fehérvár, de keményen védekeznek a vendégek.

32:56
    Kiegészültek a vendégek, hatalmas ziccerek voltak, gól nem esett a kettős előny során.

32:26
    Már csak szimpla a Fehérvár előnye.

31:54
    Zaba védett óriásit!

30:56
    Kettős előnybe kerülünk másfél percre!!! Schiechl ül ki társa mellé testre ütésért.

30:56
    Hatalmas helyzet maradt ki!

30:26
    Banham tört volna a vendég kapu felé, Jonathan Ferland azonban kigáncsolta: kettő percre ül ki az osztrák.

29:30
    Kiegészültek a vendégek, ebből az előnyből sokkal többet ki kellett volna hozni.

28:31
    Ismét mi ütjük ki a korongot, ez az előny sem egy sikertörténet eddig.

28:00
    Hatalmas fehérvári lövés után csúszik ki a korong a vendég harmadból!

27:30
    Nincs megállás a büntetőpadon, Jamie Fraser ül ki testre ütésért.

26:44
    Mindkét csapat kiegészült.

26:41
    Támadunk becsülettel, kidolgozott helyzetig viszont ritkán jutunk el.

25:30
    Fel tudtunk állni, a lövést azonban Zaba védte!

24:44
    Nagyon feszült mérkőzés, a sokadik bunyót láthattuk már: Orbán Attila és Kevin Puschnik talált egymásra, mindketten két-két percre ülnek ki durva játékért.

23:29
    Elszórtuk a korongot támadás közben, a vendég támadást azonban könnyedén megállítottuk.

22:48
    Kivédekeztük a vendég rohamot, a kontránkat viszont les miatt lefújják.

21:15
    És megvan az első fehérvári góóól! Rob Pallin igen lelkesítő beszédet mondhatott a szünetben, rögtön itt a fehérvári szépítés! Banham passza után KÓGER DÁNIEL lövése talált végül utat a vendég kapuba

20:54
    Banham lövése nem talál most célt

20:22
    Rossz indítás után tilos ítélnek ellenünk.

20:12
    Fehérvári támadással kezdődik a második harmad.

20:01

A totális döbbenet és megrökönyödés látszódik a hazai szurkolók arcán. Egy ilyen botrányosra sikerült első harmad után mondjuk ez érthető is, a csapat mintha elfelejtett volna játszani. A húsz perc alatt kapott négy gól még talán nem is lenne olyan hatalmas probléma, viszont a mutatott játék is valami siralmas volt. Ennél már csak jobb lehet a Fehérvár teljesítménye, és mint tudjuk, a remény hal meg utoljára. Maradjanak velünk, szurkoljunk együtt a Ván feltámadásáért!

18:05
    Teljes összeomlás fehérvári oldalon, ez már közel kiütés. Carson tette le a korongot FLORIAN IBERER felé, ő pedig elemi erővel bombázott a hazai kapuba! Sajnos a védelem ennél a gólnál se tudta igazán, hogy hanyadikán van 1-je, mintha fejben nem lennénk itt 100%-osan.

18:01
    Felállnak a vendégek.

17:23
    Véget ért a vendégek kiállítása, mostantól ők játszanak előnyben.

16:45
    Számtalan helyzetet alakítottunk ki, ám idő előtt véget ér a fehérvári előny. Kóger Dánielt küldik ki magas bottal való játékért.

15:23
    Újabb hazai emberelőny! Fraser ül ki kettő percre durva játékért!

14:41
    Ahogy kiegészült a Bécs, már meg is szerzik újabb góljukat! Nödl indítása Rottert találta meg a bal szélen, aki meglódult, a lövése lepattant Rajnáról, az érkező MATT WATKINS viszont beütötte a kipattanót!

14:27
    Fölé száll a fehérvári lövés.

13:31
    Hiába álltunk fel, lövésig nem jutottunk végül.

12:31
    Következik a második hazai emberelőny, miután Rottert kiküldik két percre!

12:05
    Kapust cserél a Fehérvár, Engstrand helyett Rajna Miklós érkezik.

12:05
    Továbbnöveli előnyét a Bécs! Ide-oda pattogott a korong Rotter lövése után, és végül KENNY MAGOWAN ütötte be a második vendég gólt!

10:56
    Jól sikerült csere után alakult ki nagy helyzet a vendég kapu előtt, a kipattanóra azonban nem érkezett senki sajnos!

09:39
    Bartalis lövése száll el a vendég kapu mellett!

08:52
    Engstrand nyújtózkodott nagyot, és végül megszerezte a pakkot.

07:59
    Sikorcin bombáját védte Zaba!

07:42
    A Capitals kiegészült, egy lövésünk volt a két perc alatt.

06:54
    Boivin nem passzolt időben, kiemelik a korongot a vendégek.

06:22
    Feláll a Volán.

05:42
    Itt a mérkőzés első kiállítása, Nikolaus Hartl ül ki a vendégektől, palánkra lökésért.

04:26
    A vendégek szerzik meg a lélektanilag oly fontos első gólt! Magowan passza után RAFAEL ROTTER tört a kapura, és lőtte a korongot a hosszú felsőbe!

04:17
    Engstrand védett hatalmasat!

03:50
    Vincze lövését hárította Zaba!

02:50
    Benk marad le centikkel egy középre adott korongról!

02:38
    Ismét a lepkéssel hárít a hazai hálóőr!

02:10
    Engstrand védése után buli a fehérvári kapu előtt.

01:12
    Ejdepalm lövését védte Zaba!

00:41
    Mindkét csapat egy-egy helyzettel kezdte a meccset!

00:01

Az EBEL negyeddöntőjében az 5. forduló záró mérkőzésére kerül ma sor Székesfehérváron! A halasztás indoka természetesen a tegnapi nemzeti ünnep volt, ma viszont már itt az esély arra, hogy ismét magunkhoz ragadjuk a vezetést a párharcban! Ez lesz a Volán-Bécs párharc 5. felvonása, és 4 mérkőzés után 2-2 győzelemmel állnak a csapatok. A legutóbbi két meccset a bécsiek húzták be, először itthon, majd Ausztriában is győzni tudtak Rotterék. A sorminta alapján viszont most két egymást követő fehérvári győzelemnek kéne következnie, és abban biztosak lehetünk, hogy a játékosok mindent meg fognak tenni ennek érdekében. 19:15-től tartsanak velünk, ha egyetlen fontos pillanatról sem szeretnének lemaradni!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:30 - kor kezdődik.

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 22. Kóger (Banham), 49. Wehrs (Banham, Sikorcin) – 5. Rotter (Magowan), 13. Magowan (Rotter, Watkins), 15. Watkins (Rotter, Nödl), 19. Iberer (Carson, Rotter), 59. Iberer (Rotter)

Fehérvár AV19: Engstrand (Rajna) – Ejdepalm, Varga, Kovács (A), Bartalis, Vincze – Orbán, Boivin, Benk, Sikorcin, Marino – Wehrs, Szirányi, Kóger, Sarauer (A), Banham (C) – Tokaji, Hetényi, Németh, Erdély, Magosi

Vezetőedző: Rob Pallin

spusu Vienna Capitals: Zaba (Kickert) – Iberer, Carson, Magowan, Watkins (A), Rotter – Fraser, Lakos, Puschnik, Schiechl, Hartl – Klimbacher (A), Peter, Ferland (C), Macarthur, Foucault – Hackl, Großlercher, Nödl, Bois, Fischer

Vezetőedző: Jim Boni