Pécsi MFC – MTK Budapest FC 0:1 (vége) | Budapest Honvéd FC – Nyíregyháza 3:0 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Szigetszentmiklós 7:1 (vége)
Budapest Honvéd FC
3:0 (1:0)
Nyíregyháza Spartacus FC
kedd 17.03.2015, 18:00 • Bozsik Stadion, Budapest • Magyar Ligakupa

Az első félidőben végig a Honvéd játszott mezőnyfölényben, ennek ellenére a fővárosiak nem igazán tudtak helyzeteket kidolgozni. A hosszabbítás tizedik (!) percében aztán Meza Jesús szabadrúgásból betalált.
    A fordulást követően Hrabina kapus szabálytalankodott gólhelyzetben, a játékvezető a 49. percben kiállította, a hazaiak pedig büntetőt rúghattak. A megítélt büntető kimaradt, a cserként beállt Ovszijenko kapus lábbal hárított.
    A folytatásban is a Honvéd játszott fölényben, bár a Nyíregyháza becsületére legyen mondva, hogy emberhátrányban is próbált támadni.
    A 70. percben Ignjatovicsot buktatták a tizenhatoson belül, a hazaiak az újabb büntetőt nem hibázták el, Jesús duplázni tudott. Majd Meza Jesús a 80. percben szépségdíjas találatával mai harmadik gólját is megszerezte. A hajrában a hazaiak előtt még adódtak lehetőségek, de újabb gól már nem született.
    Ezzel a győzelemmel a Honvéd nagy lépést tett a továbbjutás felé, de azért még egy nyíregyházi visszavágó is lesz.
    Köszönöm a figyelmet! (20:11:30)

90+4

90+4
    A találkozó utolsó percében a középpályán folyt a játék, helyzet már nem alakult ki.

90+3
    Egy távoli kísérlet a hazaiaktól, a lövés a bal kapufát érintve hagyta el a játékteret.

90+1
    Könnyen itt lehetett volna a negyedik hazai gól is, Prosser azonban kapásból mintegy hét méterről fölé emelt.

90
    Négy perc lesz a ráadás.

89
    A hazaiak jobbról beívelt sarokrúgása után középről nagyon gyenge volt a fejes. Kirúgás a Nyíregyháza javára.

88
    Szabados alig jött be, máris kis híján gólt szerezhetett volna! Mintegy 15 méterről próbálkozott meg egy lövéssel, Ovszijenko bravúrral mentett szögletre.

88
    Szabados jött be a lecserélt Vécsei helyett.

86
    Halenar próbálta bejátszani a labdát a hazai védelem mögé, könnyedén tisztáztak a védők.

85
    Ovszijenko hosszú kirúgása után a vendégek kapcsolták le a labdát, de hamar el is veszítették azt.

84
    Jobbról tekert középre szögletet a Honvéd, Ovszijenko öklözött, jöhet a következő sarokrúgás. A második beívelt szöglet semmilyen veszélyt nem jelentett kapura.

83
    A vendégek előreívelt labdája teljesen veszélytelen, Horváth jött a kapujából és összeszedte.

81
    Jesús helyett Palacios a pályán

80
    A Honvéd gólt szerzett!
    Mesterhármas! MEZA JESÚS kapott kiváló labdát a vendégek tizenhatosán belül, majd egy igazítás után mintegy 13 méterről gyönyörűen tekert a bal felsőbe.

78
    Balról ívelhetett be szögletet a Honvéd, a hosszún Prosser összeszedte a labdát, utána viszont túl sokat cselezett.

77
    Rezes vállalta el a vendégek szabadrúgását, 18 méterről lőtt kapura, Horváth a helyén volt.

76
    Predrag Bosnjak lábát húzták el a hazaiak, mintegy 18 méterről végezhet el szabadrúgást a Nyíregyháza.

75
    A vendégek becsületére legyen mondva, hogy nem törtek össze, mennek előre.

74
    A vendégek védelme mögé bejátszott labdára Ovszijenko mozdult ki a kapuból és végül össze is szedte azt.

73
    Balról ívelhette be újabb sarokrúgását a hazai csapat, nem jelentett veszélyt kapura.

71
    JESÚS MEZA vállalta el a hazaiak büntetőjét, higgadtan a jobb sarokba helyezett.

69
    Egymásután három szögletet is elvégezhetett a Honvéd, a harmadik beívelés után Ignjatovics lábát elhúzták, a játékvezető ismét büntetőt ítélt.

68
    Koné helyett Prosser a pályán.

67
    Jesús próbálta bejátszani a labdát a vendégek védelme mögé, kísérletét szögletre mentették a nyíregyháziak.

66
    Emberelőnyben a Honvéd, de egyelőre ezt nem igazán tudja kamatoztatni a pályán.

64
    Vámos helyett Kostics érkezett.

63
    A vendégek kapujához beemelt labda veszélytelen, Ovszijenko könnyedén húzta le.

62
    Lőrinczy helyett Csábi a pályán.

61
    Egyelőre nem igazán érződik a játékon, hogy a Honvéd emberelőnyben lenne, a vendégek is bátran mennek előre.

60
    Jesús próbálta jobbról középre adni a labdát, nem sikerült, sőt róla ment ki a játékszer. Kirúgás a Nyíregyháza javára.

59
    A vendégek jobbról középre ívelt szabadrúgása teljesen veszélytelen, kirúgással jöhet a Kispest.

58
    Izazola helyett Ihrig-Farkas a pályán.

57
    Buktatás után a vendégek ívelhetnek be szabadrúgást a Honvéd tizenhatosára.

56
    Hosszú és pontatlan a hazaiak mélységi indítása, a Nyíregyháza építkezhet.

55
    Nehéz helyzetben a Nyíregyháza, a vendégek gól- és emberhátrányban játszanak.

53
    Vécsei vállalta el a hazaiak büntetőjét, a jobb oldalt célozta meg, Ovszijenko azonban hárított.

52
    Ovszijenko jött be a kapuba Dartsimelia Dato helyett.

49
    Hrabina gólhelyzetben szabálytalankodott, a játékvezető azonnal kiállította.

48
    Koné kapott remek kiugratást, ziccerben vezethette kapura, Hrabina jött a kapujából majd szabálytalankodott a hazaiak támadójával szemben. A játékvezető kiállította.

47
    Veszélyes beadás a hazaiaktól jobbról, középen azonban mindenki fölött elszállt a labda.

46
    Zofcak helyett Predrag Bosnjak a pályán.

46

A mérkőzés rögtön egy súlyos sérüléssel kezdődött, a találkozó második percében Karacs Péternek kiment a keze. A játék több mint tíz percig állt, a folytatásban mezőnyben folyt a játék, többnyire hazai labdabirtoklással. A Honvéd hiába birtokolta többet a labdát és hiába volt aktívabb, igazából helyzeteket nem tudott kidolgozni a fegyelmezett nyíregyházi védelemmel szemben.
    Majd a ráadás utolsó percében a Kispest megszerezte a vezetést, Meza Jesús beívelt szabadrúgása érintés nélkül kötött ki a vendégek kapujában.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

45+11

45+11
    A félidő ráadásának utolsó percében a fővárosiak járatták a labdát, de helyzet már nem alakult ki.

45+10
    A fővárosiak balról ívelhettek be szabadrúgást a Nyíregyháza tizenhatosára, MEZA JESÚS mintegy 28 méterről tekerte középre a labdát, a kapunál mindenki előtt-között elment, végül a játékszer érintés nélkül a bal sarokba vágódott.

45+9
    Ismét egy buktatás, balról ívelhet középre szabadrúgást a hazai csapat.

45+8
    Jobbról ívelték középre a labdát a hazaiak, Vécsei hat méterről fejelt, Hrabina azonban védett.

45+7
    Vécsei ívelte be balról középre a fővárosiak szabadrúgását, középen felszabadítottak a védők, de a Honvéd maradt támadásban.

45+6
    Koné tört volna be balról a labdával a vendégek tizenhatosára, buktatták. Szabadrúgás a Honvéd javára.

45+5
    A vendégek ívelhettek be balról szögletet, középen Horváth öklözéssel mentett.

45+4
    Jesús balról ívelte középre a labdát, Koné fejjel nem érte el, majd egy kisebb szabálytalanság után már a Nyíregyháza jöhet kifelé szabadrúgással.

45+3
    A fővárosiak járatták a labdát a középpályán, majd Marku mélységi indítása senkinek sem jó.

45+1
    Nagy bedobás a vendégektől a Honvéd tizenhatosára, középen könnyedén felszabadítottak a védők.

45
    Tizenegy perc lesz a ráadás.

44
    Jesús cselezgetett a bal szélen, majd beadása után szögletet végezhet el a Honvéd.

43
    Bal oldalon vezetett támadást a vendégcsapat, beadásig nem jutottak, sőt a Honvéd jöhet bedobással.

42
    Támad-támad a Honvéd, a vendégek saját térfelükre behúzódva védekeznek.

41
    A hazaiak kicsiben végezték el a szögletet, majd a beívelés nem a legjobban sikerült, kirúgással jöhet a Nyíregyháza.

39
    Jobbról lőtték középre a labdát a hazaiak, Hrabina vetődéssel szépen összeszedte.

38
    Izazola felé ment egy kiugratási kísérlet a bal oldalon, védője rutinosan fedezve a labdát kikísérte azt.

37
    A mérkőzésnek ebben a ciklusában valamivel kiegyenlítettebbé vált a találkozó, helyzeteket továbbra sem láthatunk.

36
    A hazaiak lőtték be a labdát a szabolcsiak tizenhatosára, a védők felszabadítottak. A Nyíregyháza építkezhet.

35
    Balról ívelhetett be szögletet a vendégcsapat, semmilyen veszélyt nem jelentett a Honvéd kapujára.

34
    Törtei ívelte be középre a vendégek szabadrúgását, egy gyengécske fejes ment ugyan kapu irányába, de Horváthnak ez csemege volt.

33
    Dartsimelia Datót buktatták, jobbról érkezhet középre a vendégek szabadrúgása.

32
    A vendégek most meg tudták tartani a labdát, majd bedobás után saját térfelükön adogatnak.

31
    Mezőnyben jóval aktívabb a fővárosi csapat, a Nyíregyháza leginkább a védekezéssel van elfoglalva.

29
    Kisebb szabálytalanság után a Honvéd végezhetett el szabadrúgást a középpályáról, a hazaiak hamar elveszítették a labdát.

28
    Egy átlövési kísérlet a hazaiaktól, Izazola húsz méterről megeresztett lökete mellé ment.

27
    A Honvéd jobbról betekert sarokrúgása veszélytelen, középen felszabadítottak a vendégvédők.

26
    Koné jobbról próbált meg centerezni, nem sikerült, viszont szöglettel vigasztalódhatnak a fővárosiak.

25
    Jeús felé ment egy mélységi indítás, védője előnyösebb helyzetben volt, sikerült is tisztáznia. De már ismét a Honvéd támadhat.

24
    Vámost indították volna a jobb szélen, a vendégek játékosa azonban már lesen volt.

23
    Vécsei cselezgetett a Nyíregyháza tizenhatosa előtt, majd 18 méterről lőtt kapura, próbálkozása elakadt a blokkban.

22
    A Kispest birtokolja a labdát, a vendégek többnyire saját térfelükön védekeznek.

20
    Koné cselezgetett a nyírségiek tizenhatosa előtt, a védők azonban könnyedén elválasztották a labdától.

19
    A saját térfelén adogatnak a fővárosiak, a Nyíregyháza letámadással próbálkozik.

18
    Helyzetet még egyik oldalon sem láthattunk, mezőnyben egyelőre aktívabb a Honvéd.

16
    Bedobás után a hazaiak hamar elveszítették a labdát, majd a középpályán gyűrik egymást a csapatok.

15
    A fővárosiak vezettek támadást a jobb oldalon, a beadás nem sikerült, bedobással vigasztalódhat a Honvéd.

14
    Kispesti bedobással folytatódik a játék. A hazaiak hamar elveszítették a labdát, majd kisebb buktatás után a Nyíregyháza jöhet szabadrúgással.

12
    Vámos jött be a megsérült Karacs helyett.

8
    Még mindig áll a játék, Karacs már talpon, viszont kényszerű csere lesz a vendégeknél. Karacs Péternek jobbulást kívánunk.

5
    Áll a játék a Bozsik stadionban, Karacsot továbbra is ápolják a pályán.

2
    Horváth kirúgása után Karacs maradt lent a gyepen. A vendégek játékosának kiment a könyöke, a mentőkocsi már megérkezett a pálya széléhez.

1
    A Nyíregyháza kezdte a találkozót.

1

Budapest Honvéd FC: Horváth – Erdős, Ignjatovics, Marku, Gazdag – Csábi, Jesús, Vécsei, Czár – Izazola, Koné

Cserék: Kemenes – Elez, Lőrinczy, Prosser, Ihrig-Farkas, Szabados, Palacios

Nyíregyháza Spartacus FC: Hrabina – Zofcak, Karacs, Koller, Dartsimelia Dato – Rubus, Szokol, Ivanovs Deniss, Arziani Zurabi – Törtei, Rezes

Cserék: Ovszijenko – Kostics, Predrag Bosnjak, Gondos, Vámos, Pekár, Halenar

Játékvezetők: Solymosi – Márkus, Punyi.

A Ligakupa-negyeddöntők első felvonásában többek között Honvéd – Nyíregyháza mérkőzésre kerül sor.
    Ősszel mindkét csapat megnyerte a saját csoportját, majd következhetett a nyolcaddöntő, ahol a kispestiek a DVTK-t, míg a nyírségiek a feljutásért harcoló Békéscsabát búcsúztatták a további küzdelmektől. A Honvéd idegenben rúgott több góllal jutott tovább, ugyanis a fővárosiak az idegenbeli 3:2-es győzelem után a Bozsik stadionban 1:0-ás vereséget szenvedtek a Diósgyőrtől. A Nyíregyháza előbb Békéscsabán elért 2:2, majd hazai környezetben született 1:0-ás győzelemmel lépett a negyeddöntőbe.

Ami a két csapat tavaszi mutatóját illeti, elmondhatjuk, hogy a Honvéd teljesítménye nem éppen veretes, a három bajnoki mérkőzésen csupán egy pontra futotta Marco Rossi tanítványainak erejéből. A Nyíregyháza se váltotta meg a három kör alatt a világot, a vendégek négy pontot szereztek eddig tavasszal.
    A két együttes a bajnokságban már lejátszotta egymással mindkét mérkőzését, és mindkét alkalommal a szabolcsiak örülhettek. A bajnokságban elszenvedett vereségekért van tehát miért visszavágni a Honvédnak.

A párharcból a továbbjutásra talán mind a Honvédnak, mind a Nyíregyházának 50-50 százalék esélye van, ugyanakkor hazai pályán a kispestiek valamivel esélyesebbnek tűnnek.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Gólok: 45+10. Jesús, 71. Jesús, 80. Jesús

Lapok:   49. Hrabina (NYS)

kimaradt büntető: 53. Vécsei (HNB), kapus Ovszijenko hatástalanítva

Budapest Honvéd FC: Horváth – Erdős, Ignjatovics, Marku, Gazdag – Csábi (62. Lőrinczy), Jesús (81. Palacios), Vécsei (88. Szabados), Czár – Izazola (58. Ihrig-Farkas), Koné (68. Prosser)

Nyíregyháza Spartacus FC: Hrabina – Zofcak (46. Predrag Bosnjak), Karacs (12. Vámos (64. Kostics)), Koller, Dartsimelia Dato (52. Ovszijenko) – Rubus, Szokol, Ivanovs Deniss, Arziani Zurabi – Törtei, Rezes

Játékvezetők: Solymosi – Márkus, Punyi