Pécsi MFC – MTK Budapest FC 0:1 (vége) | Budapest Honvéd FC – Nyíregyháza 3:0 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Szigetszentmiklós 7:1 (vége)
Budapest Honvéd FC
3:0 (1:0)
Nyíregyháza Spartacus FC
kedd 17.03.2015, 18:00 • Bozsik Stadion, Budapest • Magyar Ligakupa

Az első félidőben végig a Honvéd játszott mezőnyfölényben, ennek ellenére a fővárosiak nem igazán tudtak helyzeteket kidolgozni. A hosszabbítás tizedik (!) percében aztán Meza Jesús szabadrúgásból betalált.
    A fordulást követően Hrabina kapus szabálytalankodott gólhelyzetben, a játékvezető a 49. percben kiállította, a hazaiak pedig büntetőt rúghattak. A megítélt büntető kimaradt, a cserként beállt Ovszijenko kapus lábbal hárított.
    A folytatásban is a Honvéd játszott fölényben, bár a Nyíregyháza becsületére legyen mondva, hogy emberhátrányban is próbált támadni.
    A 70. percben Ignjatovicsot buktatták a tizenhatoson belül, a hazaiak az újabb büntetőt nem hibázták el, Jesús duplázni tudott. Majd Meza Jesús a 80. percben szépségdíjas találatával mai harmadik gólját is megszerezte. A hajrában a hazaiak előtt még adódtak lehetőségek, de újabb gól már nem született.
    Ezzel a győzelemmel a Honvéd nagy lépést tett a továbbjutás felé, de azért még egy nyíregyházi visszavágó is lesz.
    Köszönöm a figyelmet! (20:11:30)

90+4

90+4
    A találkozó utolsó percében a középpályán folyt a játék, helyzet már nem alakult ki.

90+3
    Egy távoli kísérlet a hazaiaktól, a lövés a bal kapufát érintve hagyta el a játékteret.

90+1
    Könnyen itt lehetett volna a negyedik hazai gól is, Prosser azonban kapásból mintegy hét méterről fölé emelt.

90
    Négy perc lesz a ráadás.

89
    A hazaiak jobbról beívelt sarokrúgása után középről nagyon gyenge volt a fejes. Kirúgás a Nyíregyháza javára.

88
    Szabados alig jött be, máris kis híján gólt szerezhetett volna! Mintegy 15 méterről próbálkozott meg egy lövéssel, Ovszijenko bravúrral mentett szögletre.

88
    Szabados jött be a lecserélt Vécsei helyett.

86
    Halenar próbálta bejátszani a labdát a hazai védelem mögé, könnyedén tisztáztak a védők.

85
    Ovszijenko hosszú kirúgása után a vendégek kapcsolták le a labdát, de hamar el is veszítették azt.

84
    Jobbról tekert középre szögletet a Honvéd, Ovszijenko öklözött, jöhet a következő sarokrúgás. A második beívelt szöglet semmilyen veszélyt nem jelentett kapura.

83
    A vendégek előreívelt labdája teljesen veszélytelen, Horváth jött a kapujából és összeszedte.

81
    Jesús helyett Palacios a pályán

80
    A Honvéd gólt szerzett!
    Mesterhármas! MEZA JESÚS kapott kiváló labdát a vendégek tizenhatosán belül, majd egy igazítás után mintegy 13 méterről gyönyörűen tekert a bal felsőbe.

78
    Balról ívelhetett be szögletet a Honvéd, a hosszún Prosser összeszedte a labdát, utána viszont túl sokat cselezett.

77
    Rezes vállalta el a vendégek szabadrúgását, 18 méterről lőtt kapura, Horváth a helyén volt.

76
    Predrag Bosnjak lábát húzták el a hazaiak, mintegy 18 méterről végezhet el szabadrúgást a Nyíregyháza.

Gólok: 45+10. Jesús, 71. Jesús, 80. Jesús

Lapok:   49. Hrabina (NYS)

kimaradt büntető: 53. Vécsei (HNB), kapus Ovszijenko hatástalanítva

Budapest Honvéd FC: Horváth – Erdős, Ignjatovics, Marku, Gazdag – Csábi (62. Lőrinczy), Jesús (81. Palacios), Vécsei (88. Szabados), Czár – Izazola (58. Ihrig-Farkas), Koné (68. Prosser)
    Cserék: Kemenes – Elez, Lőrinczy, Prosser, Ihrig-Farkas, Szabados, Palacios

Nyíregyháza Spartacus FC: Hrabina – Zofcak (46. Predrag Bosnjak), Karacs (12. Vámos (64. Kostics)), Koller, Dartsimelia Dato (52. Ovszijenko) – Rubus, Szokol, Ivanovs Deniss, Arziani Zurabi – Törtei, Rezes
    Cserék: Ovszijenko – Kostics, Predrag Bosnjak, Gondos, Vámos, Pekár, Halenar

Játékvezetők: Solymosi – Márkus, Punyi