Dinamo Moszkva – SSC Napoli 0:0 (vége) | Dynamo Kijev – Everton FC 5:2 (vége) | AS Roma – ACF Fiorentina 0:3 (vége)
Torino FC – Zenit 1:0 (vége) | Ajax Amsterdam – FC Dnipro Dnipropetrovsk 2:1 (hosszabbítás vége) | Internazionale – VfL Wolfsburg 1:2 (vége)
Besiktas JK – Club Brugge KV 1:3 (vége) | Sevilla – Villarreal 2:1 (vége)
Torino FC
1:0 (0:0)
Zenit Szentpétervár
csütörtök 19.03.2015, 21:05 • Stadio Olimpico, Torino • Európa liga

Most sajnálhatja igazán a Torino az első mérkőzést (az olaszok idegenben a 27. perctől emberhátrányban játszottak), a hazaiak hiába nyertek 1:0-ra, a Zenit lesz ott a negyeddöntőben.
    A Torino gyakorlatilag végigtámadta az egész találkozót, több kisebb-nagyobb helyzetet is sikerült kidolgoznia, ezek azonban rendre kimaradtak.
    A 90. percben aztán egy szögletet követően Glik fejesével megvolt az áhított gól, de végül ez kevés volt a boldogsághoz. Az itáliaiaknak még a hosszabbításban is volt lehetőségük a gólszerzésre, de a szerencsével ma hadilábon állt a hazai csapat.
    Köszönöm a figyelmet! (23:06:20)

90+6

90+6
    Nem jut labdához a Torino, így pedig nehéz támadást vezetni.

90+5
    Hulk harcolt ki szabadrúgást a középpályán, ez most tökéletesen megfelel a vendégeknek.

90+4
    A Zenit most ügyesen tartja a labdát, közben peregnek a másodpercek.

90+3
    Bovo balról betekert szöglete veszélytelen, középen a vendégvédők felszabadítottak.

90+2
    Maxi Lopez mintegy nyolc méterről ugyan nem a legjobban tette kapura, de így is nagyot kellett menteni az egyik védőnek, a gólvonalon állta útját a labdának.

90+1
    Támad a Torino, a hazaiak mindent megtesznek, hogy kicsikarják a hosszabbítást.

90
    Hat perc lesz a hosszabbítás.
    GLIK - 1:0

90
    A Torino Gólt szerzett!
    Jobbról érkezett középre a hazaiak szöglete, KAMIL GLIK fejesével a hazaiak megszerezték a vezetést.

89
    Hulk feltehetően időhúzásért kapott sárga lapot.

87
    Danny helyett Lombaerts a pályán.

86
    Smolnikov kapott sárga lapot belépőért.

85
    Darmian ívelte be a labdát a vendégek kapuja elé, szabálytalanság miatt már a Zenit jöhet szabaddal.

84
    Amauri volt elöl szabálytalan, szabadrúgással jöhet kifelé a Szentpétervár.

83
    A vendégek tizenhatosára belőtt labdára Lodygin mozdult ki a kapujából, szépen összeszedte azt.

82
    Molinaro helyett Amauri a pályán.

81
    Ryazantsev jött be a lecserélt Shatov helyett.

80
    Nincs szerencséje a hazai csapatnak, több helyzetből eddig egyet sem sikerült gólra váltania.

79
    Bovo jobbról tekerte középre a hazaiak sarokrúgását, Martinez a rövidről fejelt kapura, Lodygin elképesztően nagyot védett, majd a kipattanónál Gazzi próbálkozott, ez is kimaradt.

78
    Szabálytalanság után jobbról ívelt be szabadrúgást a Torino, a vendégvédők szögletre mentettek középen.

77
    A Zenit ívelhetett be jobbról szögletet, középen Padelli könnyedén lehúzta.

76
    El Kaddouri helyett Martínez érkezett.

75
    Lodygin hosszú kirúgását a hazaiak kapcsolták le, támadhat a Torino.

74
    A Zenit az elvégzett szabadrúgás után megbecsüli a labdát, passzolgatnak a vendégek.

73
    Rengeteg a kisebb-nagyobb szabálytalanság a pályán, most éppen Hulk kapott nagyot a lábára.

71
    Danny lövése elhalt a blokkban, a Torino építkezhet.

70
    Tymoscuk volt szabálytalan, a hazaiak belőtt szabadrúgása veszélytelen, a vendégek a tizenhatosról kivágták a labdát.

69
    A második félidő elejéhez képest valamivel visszafogottabb az iram, a mérkőzés is kiegyenlítettebbé vált.

68
    Balról ívelték középre a labdát a hazaiak, Darmian a hosszún hiába repült, nem érte el.

67
    A Zenit most kijött a szorításból, a vendégek ügyesen tartják a labdát.

66
    A Zenit ívelhetett be szabadrúgást a hazaiak kapuja elé, középen Padelli mentett.

65
    Hulk vállalta el a vendégek szabadrúgását, mintegy 22 méterről a sorfalba vágta a labdát.

64
    Farnerud megsérült, helyette Bovo érkezett.

63
    Rondón kapott sárga lapot törlesztésért.

62
    Rondónt állították meg szabálytalanul a hazaiak tizenhatosa előtt, szabadrúgással jöhet a Zenit.

60
    Molinaro balról centerezett, középen Quagliarella már szabálytalan volt.

59
    Witsel mintegy 24 méterről szúrta kapura a labdát, kísérlete jócskán mellé ment.

58
    Quagliarella felé ment egy mélységi indítás, a hazaiak támadója azonban már megtámasztotta ellenfelét. Szabadrúgás kifelé a Zenit javára.

57
    Farnerud lábát húzták el, szabadrúgással jöhet a középpályáról a Torino.

56
    Quagliarella kiváló keresztlabdát adott Darmiannak, aki jobbról pontatlanul tette már be középre.

55
    Maxi Lópezt birkózták le, a hazaik az elvégzett szabadrúgás után a Torino hamar elveszítette a labdát.

54
    A hazaiak ívelhettek be szabadrúgást a Zenit tizenhatosára, semmilyen veszélyt nem jelentett kapura.

53
    Danny is besárgult szövegelésért.

53
    Quagliarella kapott sárga lapot feltehetően reklamálásért

52
    Jóval aktívabb a második félidőben a Torino, a hazaiak mindent megtesznek a vezetésért.

51
    Quagliarella elesett a vendégek tizenhatosán belül, a játékvezető sípja néma maradt.

49
    A Torino mintegy 24 méterről végezhetett el szabadrúgást, a hazaiak lövés helyett inkább az ívelést választották, Glik jobbról, éles szögből ugyan a hálóba fejelt, de az asszisztens már les jelzett. Egy hajszálon múlt.

48
    Neto kapott sárga lapot buktatásért.

48
    Neto buktatta Maxi Lópezt, kecsegtető távolságból végezhet el szabadrúgást a Torino.

47
    Hulk vállalta el a vendégek szabadrúgását, 23 méterről csúnyán fölé lőtte.

46
    Glik csúszott oda szabálytalanul, a Zenit végezhet el szabadrúgást mintegy 23 méterről.

46
    A Zenit kezdte a második félidőt.

46

Kifejezetten jó iramú és izgalmas első félidőn vagyunk túl, többnyire a Torino dominált. A hazaiaknak több léehetőségük is lett volna a gólszerzésre, a pontos befejezés azonban elmaradt. A Zenit kontrákra rendezkedett be, ezzel egy-két alkalommal sikerült is megzavarni a hazaiak védelmét.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

45+1

45+1
    A hosszabbításban a vendégek labdát szereztek, de a támadást már nem tudták végigvinni, lejárt az idő.

45
    Egy perc lesz a ráadás.

45
    Criscito visszahúzta El Kaddourit, érkezett is a sárga lap.

45
    Tymoscuk jobbról tekerte középre a labdát, Hulk a hosszún lekezelte, lövése a védőben elakadt.

44
    Rossz a mélységi indítás a hazaiaktól, a Zenit jöhet kirúgással. Padelli nem kapkodta el.

42
    Danny mintegy nyolc méterről lőhetett kapura, labdáját sikerült az egyik védőnek blokkolni, végül Rondón már lesről szúrta kapura.

41
    A Zenit most kijött a hazaiak szorításából, igyekszik megbecsülni a labdát.

40
    Maxi Lopez volt szabálytalan, a Szentpétervár végezhet el szabadrúgást.

38
    Balról érkezett a hazaiak beadása, a hosszúról Quagliarella viszonylag zavartalanul fejelhetett, gyengére sikerül. Ez is lehetőség volt!

37
    Tymoscuk buktatott, sárga lapot kapott érte.

37
    Jobbról ívelhetett be szögletet a Torino, középen az ötösön ide-oda pattogott a labda, végül sikerült a vendégeknek felszabadítani.

36
    Quagliarella vállalta el a hazaik szabadrúgását, előkészítés után 17 méterről szúrta kapura, a sorfalon megpattant labda éppen csak elkerülte a kaput.

35
    Tymoscuk kezezett, mintegy 17 méterről végezhet el szabadrúgást a Torino.

34
    Molinaro balról próbálta beadni, nem sikerült neki. Bedobással vigasztalódhat a Torino.

33
    A hazaiak balról beívelt sarokrúgása veszélytelen, a Zenit fordulhat támadással.

32
    Maxi López tüzelt balról, éles szögből, nyolc méterről kísérletezett, labdája a blokkról szögletre csapódott.

31
    Kisebb szabálytalanság után a Torino jöhet szabadrúgással a középpályáról.

30
    A Zenit most ügyesen tartja a labdát a hazaiak tizenhatosa előtt, majd a lövés már elhalt a blokkban.

29
    Továbbra is jó az iram, enyhe torinói fölény mellett folyik a játék.

28
    Smolnikov kiváló labdát kapott a jobb szélen, beadása már nem valami veretes, középen mindenki feje fölött elszállt.

27
    A Torino cselezgetett a vendégek tizenhatosa előtt, nem sikerült a védelem mögé bejátszani a labdát.

26
    El Kaddouri volt szabálytalan, de a Zenit az elvégzett szabadrúgás után hamar elveszítette a labdát.

25
    Balról érkezett középre a hazaiak szögletet, középen a vendégvédők kivágták a labdát, majd Molinaro távoli lövése már jócskán fölé ment.

24
    Molinaro balról belőtt labdáját Tymoscuk vágta szögletre.

23
    A Zenit a megszerzett labda után mélységi indítással próbálkozott, elöl Hulk már szabálytalan volt.

22
    Támad a Torino, a vendégek saját térfelükre behúzódva védekeznek.

21
    A Zenit az elvégzett szabadrúgás után hamar elveszítette a labdát, de a Torino se jutott vele messzire.

20
    Molinaro rúgta fel ellenfelét, érkezett is a sárga lap.

19
    A Torino eddig veszélyesebb kapura, kifejezetten élvezetes a mérkőzés.

18
    Maxi Lópeznek fejelték le az ötöshöz a labdát, a hazaiak támadója azonban nem találta el. Komoly lehetőség volt ez is.

17
    Farnerud vállalta el a hazaiak szabadrúgását, mintegy 23 méterről kapura tekert labdája centikkel ment mellé. Talán még a bal kapufát is érintette a labda.

15
    Witsel volt szabálytalan, a Torino kecsegtető távolságból végezhet el szabadrúgást.

14
    Eldugja most a labdát a Zenit, a vendégek kényelmesen passzolgatnak. Szórványos fütty a hazai szurkolóktól.

13
    A Zenit birtokolja a labdát, a vendégeknek nem sürgős, ők biztosan nem fognak fejetlenül előrerohanni.

12
    A Zenit letámadással próbálkozott, Padelli a mezőnybe vágta a labdát.

11
    Danny ívelte be az oroszok szabadrúgását középre, a labda mindenki feje fölött elszállt, Padelli végül összeszedte.

10
    Szabálytalanság után a Szentpétervár ívelhet be szabadrúgást a hazaiak kapuja elé.

9
    Ismét les a hazaiaknál, szabadrúgással jöhet kifelé a Szentpétervár.

8
    Molinaro kapott labdát a vendégek védelme mögé, sikerült is Lodygin kapus fölött átemelnie a játékszert, de az asszisztens már lest jelzett.

7
    A hazaiak jobbról ívelhettek be sarokrúgást, középen végül a Zenitnek sikerült a felszabadítás.

6
    Jobb oldalon vezetett támadást a Torino, a beadást Criscito szögletre mentette.

5
    Egyelőre még egyik oldalon sem láthattunk helyzetet, mezőnyben gyűrik egymást a csapatok.

3
    A Torino labdát szerzett, de szinte abban a pillanatban el is adták. Ismét a Zenit támadhat.

2
    Criscito bedobása után a vendégek járatják saját térfelükön a labdát.

1

Torino FC: D. Padelli – Maksimović, Glik (C), Moretti – Darmian, El Kaddouri, Gazzi, Farnerud, Molinaro – López, Quagliarella.

Cserék: Castellazzi – Bovo, P. Jansson, S. Gastón, Masiello, Martínez, Amauri.

Zenit Szentpétervár: Lodygin – Criscito, Neto, Smolnikov, Garay – Tymoscuk, Shatov, Witsel, Danny (C), Hulk – Rondón.

Cserék: Baburin – Lombaerts, Zujev, Rjazancev, Mogilevec, Šejdajev, Rodić.

Játékvezetők: Jug – Žunič, Ul

Az Európa-ligában a nyolcaddöntők visszavágóira kerül sor, és többet között Torino – Zenit mérkőzést rendeznek.

Az olasz csapatok egyelőre tarolnak az Európa-ligában, a legjobb tizenhat között öt itáliai együttes van, ez pedig rekord a sorozat történetében. Ebből az ötből egy a Torino, amely a legjobb tizenhat közé jutásáért a spanyol Bilbaóval került össze, egy őrült meccsen az olaszok végül idegenben harcolták ki a továbbjutást. A bajnokságban a Torino jelenleg kilencedik, így egyelőre messze van a nemzetközi kupaindulást érő helyektől.

A Szentpétervár ősszel a Bajnokok Ligájában kezdte a nemzetközi szereplést, azonban az oroszok csoportjuk harmadik helyén végeztek, így kerültek a "kistestvér" Európa-ligába. És ha már itt vannak, akkor próbálnak minél tovább jutni a sorozatban (ne felejtsük el, a győztes jövőre már a BL csoportkörben indulhat). A tizenhat között a Zenit kettős győzelemmel és 4:0-ás gólkülönbséggel búcsúztatta a korántsem gyenge holland PSV-ét. Az orosz bajnokságot vezeti a Szentpétervár, öt ponttal megelőzve a CSKA Moszkvát.

A párharc első mérkőzésén Szentpéterváron sima, 2:0-ás orosz győzelem született, de hozzá kell tennünk, hogy a Torino, Benassi kiállítása miatt a 27. perctől emberhátrányban játszott.
    Az első találkozó eredményének ismeretében a szakemberek már egyértelműen a Szentpétervárt tartják továbbjutásra esélyesnek, ugyanakkor a kétgólos hátrány még nem ledolgozhatatlan.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:05 - kor kezdődik.

Gólok: 90. Glik

Lapok:   20. Molinaro (TUI), 53. Quagliarella (TUI) – 37. Tymoscuk (PET), 45. Criscito (PET), 48. Neto (PET), 53. Danny (PET), 63. Rondón (PET), 86. Smolnikov (PET), 89. Hulk (PET)

Torino FC: D. Padelli – Maksimović, Glik (C), Moretti – Darmian, El Kaddouri (76. Martínez), Gazzi, Farnerud (64. Bovo), Molinaro (82. Amauri) – López, Quagliarella.

Zenit Szentpétervár: Lodygin – Criscito, Neto, Smolnikov, Garay – Tymoscuk, Shatov (81. Ryazantsev), Witsel, Danny (C) (87. Lombaerts), Hulk – Rondón.
    Cserék: Baburin – Lombaerts, Zujev, Ryazantsev, Mogilevec, Šejdajev, Rodić.