Dinamo Moszkva – SSC Napoli 0:0 (vége) | Dynamo Kijev – Everton FC 5:2 (vége) | AS Roma – ACF Fiorentina 0:3 (vége)
Torino FC – Zenit 1:0 (vége) | Ajax Amsterdam – FC Dnipro Dnipropetrovsk 2:1 (hosszabbítás vége) | Internazionale – VfL Wolfsburg 1:2 (vége)
Besiktas JK – Club Brugge KV 1:3 (vége) | Sevilla – Villarreal 2:1 (vége)
hosszabbítás vége
Ajax Amsterdam
2:1 (0:0)
FC Dnipro Dnipropetrovsk
csütörtök 19.03.2015, 21:05 • Amsterdam ArenA, Amsterdam • Európa liga

Hatalmas meccs volt a végletekig tűzdelve izgalmakkal!

Az első félidőben tartották a csapatok a gól nélküli döntetlent, noha helyzet mindkét oldalon akadt bőven, de a kapusok végezték dolgukat. A második félidőben jobban játszott az Ajax, aminek eredménye, hogy a 60. percben gólt szereztek , ezzel a meccs hosszabbításra állt, és végül abba is torkollott, mivel egyik csapat sem vállalt már különösebb kockázatot.

A ráadásban jobban játszott a Dnipro, rendre ők veszélyeztettek, fáradtnak tűnt az Ajax. A 97. percben Konopljanka remek lövése beakadt, ezzel a góllal szinte biztosnak tűnt a továbbjutásuk. Már már mindenki a végét várta, hiszen kettő kellett az Ajaxnak, amikor jött a 117. percben a csereként beállt van der Hoorn, akinek a fejese bepottyant, ismét visszajött a meccsbe az Ajax. A harmadik, egyben továbbjutást érő találat azonban nem jött össze a hollandoknak, a Dnipro ugyan kikapott ezen a meccsen, de idegenben lőtt góllal ők a továbbjutók!

A végeredmény tehát Ajax – Dnipro 2:1, összesítésben 2:2, a Dnipro a továbbjutó! Köszönjük figyelmüket! (23:38:59)

120+4

120+4
    A felívelésből nem lett veszély, kivágták!

120+4
    Az utolsó felívelés!

120+3
    Szögletet harcoltak ki a vendégek, ez a legjobb számukra.

120+2
    Hirtelen meggyógyult, ápolták, tehát el kell hagynia a játékterületet.

120+2
    Fedorchuk a földön ápolni kell, ebben azért van időhúzó szándék is.

120+2
    van der Hoorn lökött, szabadrúgás a Dnipronak. Egy perc!

120+1
    Kettő perc a ráadás ráadása!

120
    Boyko kapott sárgát időhúzásért.

120
    Bazoer átadás roppant hosszú lett, a labda elhagyta az alapvonalat. Boyko ezúttal sem siet.

119
    Dnipro bedobás a középpályán.

117
    Akik elindultak haza, azok megálltak. Támad az Ajax!
    Mike van der Hoorn - 2:1

117
    Az Ajax gólt szerzett!

A beadás a jobb szélről jött, amit El-Ghazi a kapufára fejelt a kipattanót pedig MIKE VAN DER HOORN magasra emelkedve a bal alsóba bólintott. Még sincs vége? Még egy gól kéne a hollandoknak!

116
    Kalinic lesen tartózkodott.

116
    Elkezd ürülni az Amsterdam Aréna, sok izgalom már nem lesz a hátralevő négy percben.

115
    Bazoer sarokrúgását Boyko húzta le a levegőből.

114
    Milik beadását Douglas szögletre mentette! Sansz az Ajax előtt.

114
    A 90.perctől idáig a próbálkozások száma 0:2, kikészült erejével a holland alakulat.

113
    Az átadás El-Ghazit kereste, de elfejelték előre. Nem veszélyes az Ajax jelenleg.

112
    Seleznyov kapott remek labdát, majd tizenhatról tüzelt, pechére a labda centikkel kerülte el a kapu jobb sarkát!

111
    Felívelésekkel próbálkoznak a hazaiak, amiket rendre lekapcsolnak a védők.

110
    Elfáradtak a hollandok, húsz perce nem lőttek kapura sem, a Dnipro ellenben kettőször, egyikből gól is lett.

108
    Konopljanka helyére érkezett Seleznyov.

108
    A hosszú labda El-Ghazit kereste, de nem sikerült átvennie a labdát, kirúgással jöhet Boyko.

107
    Konopljanka szögletét kifejelték.

107
    Shakhov harcolt ki szögletet.

106
    Az Ajax kezdte a hosszabbítás második felét, két gól kéne nekik, menni kell előre!

106
    Elkezdődött a második hosszabbítás.

105+2
    Befejeződött az első félidő hosszabbítás.

105+1
    Egy perc a ráadás a hosszabbítás első felében.

105
    Ezúttal Fedorchuk tartott rá ellenfele lábára, megúszta lap nélkül.

104
    Bazoer szabálytalan Shakhovval szemben a pálya középső szekciójában.

103
    Konopljanka sarokrúgása nem okozott veszélyt.

103
    Bruno Gama tört be a tizenhatoson belülre, majd jobb lábbal a jobb alsót vette célba, de Cillessen ujjheggyel szögletre tolta !

102
    Kalinic szabálytalankodott a középpályán.

101
    A jobb szélről érkező beadást Boyko húzta le, majd rosszul érkezett, ápolni kell.

100
    van der Hoorn érkezett Boilesen helyére.

100
    Húsz perce maradt a hollandoknak, hogy kettőt vágjanak. Továbbra is ők támadnak, de nem sok sikerrel.

98
    Idegenben szerzett gól miatt kettő kéne az Ajaxnak a továbbjutáshoz. Büntetőpárbaj nem lesz!
    Jehven KONOPLJANKA - 1:1

97
    A Dnipropetrovsk gólt szerzett!

Óriási gólt lőtt JEHVEN KONOPLJANKA. Vitte befelé a játékszert, majd felnézett, és jobb lábbal húsz méterről a bal alsóba tekert! 1:1!

96
    Tartja a labdát az Ajax, lassan fejlődik fel a támadás.

94
    Bazoer sarokrúgása kitekeredett az alapvonalon, kirúgással jöhet Boyko.

94
    Hihetetlen tüzijáték, a labda ide-oda csorgott vagy öt másodpercig, majd szögletre mentett Douglas.

94
    Shakhov szabálytalan, jó helyről jöhet az Ajax, beadás következik.

93
    Továbbra is az Ajax kezdeményez inkább, többet van náluk a labda is. Meglátjuk eldöntik el fél óra alatt, vagy marad a lutri.

92
    Hazai bedobás jöhet az ukránok térfelén.

91
    Elkezdődött az első hosszabbítás.

A Dnipro előtt is adódtak helyzetek, de a rendes játékidőben nem sikerült gólra váltaniuk azokat. Elsősorban Kalinic veszélyeztetett, de Cillessen eddig állja a sarat. A 60. percben Bazoer elküldte a védőjét, majd tüzelt, lapos lövése gólt eredményezett, ezt követően nem változott az állás. Mivel az első meccsen a Dnipro nyert 1:0-ra, ma meg az Ajax, hosszabbítás következhet. Izgalmas lesz, az biztos. Tartsanak velünk továbbra is!

90+4
    Vége a második félidőnek.

90+3
    Fedorchuk szabálytalan, az utolsó sansz az Ajaxé.

90+2
    Milik akadályozta meg a kontrát, jöhet a Dnipro a középpályáról.

90+2
    El-Ghazi elpasszolta a labdát, jöhet a Dnipro.

89
    Labdázgat a Dnipro, egyik csapat sem megy előre igazán.

88
    Milik szabálytalan ezúttal, lapot nem kapott.

85
    Öt perc van a rendes játékidőből, öt cserelehetőség, ők már lehet tudják, amit mi nem.

80
    Bezus késett egy ütemet, ellenfele lábát kaszálta el. Sárga lap.

78
    Sightorsson érkezett Kishna helyére.

78
    Sinkgraven sarokrúgását Boyko húzza le a levegőből.

77
    Bazoer tizenhat méteres, jobb lábas tekerését Boyko bravúrral szedte ki a bal alsóból! Nagy lehetőség volt.

76
    Edigio sarokrúgásából nem adódott veszély, jöhet az Ajax.

75
    Kalinic távoli átlövését a jobb sarokból szedte ki Cillessen. Szöglet jöhet.

75
    Picit leült a meccs, könnyen lehet, hogy hosszabbításba torkollik a mérkőzés.

73
    Továbbra is sok a játékmegszakítás, ezúttal Viergever volt a tettes.

71
    A beadásra Fedorchuk érkezett, fejese a kapu jobb oldala mellé ment centikkel!

70
    Kishna kapott sárgát mezhúzásért.

70
    Kishna húzta vissza ellenfele mezét, szabadrúgás.

69
    Konopljanka kapu elé tett labdája Cillessen zsákmányává vált.

69
    Sinkgraven faltolta le ellenfelét. Jó helyről jöhet a Dnipro, beadás lesz.

69
    Továbbra is kiegyenlített a játék, 8:8 a lövések száma, a kapura tartó lövések pedig 4:5.

68
    A bal oldali beadásra a hosszú oldalon Kishna érkezett, fejese azonban jócskán kapu mellé szállt.

67
    A félidő derekánál járunk. Csere nem volt, mintha mindkét csapat a hosszabbításra rendezkedne be.

66
    El-Ghazi lövése kifelé csavarodott, ezzel nem is volt veszélyes. Kirúgás.

65
    Edigio beadásából nem adódott veszély.

65
    Ezúttal Veltman faltolt, a Dnipro jöhet, beadás jön.

64
    Bezus vesztette el a fejét, de megúszta lap nélkül.

63
    Slinkgraven lesen tartózkodott.

61
    Fél óra a rendes játékidőből, hosszabbításra állunk.
    Riechedly BAZOER - 1:0

60

Remek labdát kapott Slingraventől RIECHEDLY BAZOER, aki vitte rá Egidio-ra a labdát, sikerült is eltolni a védő mellett, majd lapos lövése a bal alsóban kötött ki, Boyko csak beleérni tudott 1:0!
    Gólszerző BAZOER.

60
    Egidio kapu elé csavart labdájába senki nem ért bele, majd Cillessen gyűjti be a labdát.

59
    Viergever szabálytalankodott Kaliniccel szemben.

59
    Lassítja a játékot a Dnipro, egyik pontrúgást sem végzik el rögtön, sőt..

58
    Boilesen kapu elé tett labdája túl mély, feladta Boykonak.

57
    A második félidőben még nem láttuk komolyabb helyzetet, tartja a döntetlent a Dnipro, ami számukra nem rossz.

57
    Kishna szabálytalan ezúttal, kifelé ítél a spori, Boyko a labda mögött.

55
    Sinkgraven követett el támadó szabálytalanságot, a labda a Dnipronál.

54
    Kalinic ismét lesre futott.

53
    Fedorchuk volt már jobban is, de ismét a pályán.

53
    Fedorchuk ápolása miatt áll a játék.

52

52
    Bazoer került lövőhelyzetbe, bivaly erős lövésébe belevetődtek.

50
    Milik próbálkozott a túl oldalon, ez is messze fölé szállt. Lassan azért elkezd fognyi az ideje az Ajaxnak, és elkezdhetnek idegeskedni, görcsössé válni.

49
    Kankava lövése harmatgyenge, a kapu bal oldala mellé szállt jócskán.

47
    Egidio faltolta le El-Ghazit. Jöhet az Ajax.

47
    Konopljanka került lövőhelyzetbe, próbálkozását magabiztosan védi Cillessen.

46

Három részre foglalható az első félidő. Az első negyedórában az Ajax dolgozott ki két veszélyes helyzetet, de ezeket kihagyták. Ezt követően hétszer lőtt zsinórban a Dnipro, legfőképpen Kalinic bombája volt a legveszélyesebb. Az utolsó tíz percben ismét az Ajax rohamozott, Milik fejese kis híján beakadt a bal alsóba. Továbbra is 1:0-ás összesítéssel a Dnipro áll továbbjutásra, izgalmakban nem lesz hiány a folytatásban! Tartsanak velünk!

45+1

45
    A félidő rendes játékidejének utolsó percében járunk.

43
    Pontos volt a beadás, pontosan Milik irányába szállt a labda, aki magasra ugorva fejelt, pechére a bal saroktól néhány centivel mellé! Helyzet volt ez is !

41
    A sarokrúgásból nem adódott veszély, ahogy az ezt követő Ajax kontrából sem, amit a félpályán lekapcsoltak már.

41
    Konopljanka a vendégek legveszélyesebb, és legaktívabbja ezúttal is kiharcolt egy sarokrúgást.

41
    Öt perc a félidőből, benne van a gól mindkét csapat játékában.

40
    Bazoer rövid sarokra lőtt labdája ellenfélhez szállt.

39
    Kishna lőtt éles szögből, Boyko szögletre bokszolta a labdát.

38
    Remek Ajax támadás végén El-Ghazi érkezett a beadásra, lapos lövését Boyko védeni tudta, nem volt kellően erős.

36
    El-Ghazi bal szélről érkező beadására milliméterekkel maradt le Kishna, ha eléri, nagy valószínűséggel gól szeret. De nincs a fociban ha!

35
    Kishna beadása nem jó, a védők tisztáznak, és még szöglet sem lett. Konopljankát illleti dícséret.

35
    Némi füttyszó is hallható a szurkolóktól, a meccs elején még 2:0 volt a lövések száma, ez már 2:7!

34
    Kankava rúgta fel van Rhijn-t. Szabadrúgás.

33
    Douglas kapott pontos passzt, kapura fordult, majd tüzelt. Lapos lövését ismét Cillessennek kellett hárítania!

32
    Egidio sarokrúgása lecsorgott, majd Kalinic lövését blokkolták, nyom a Dnipro!

32
    Cheberyachko harcolt szögletet ki.

30
    Kalinic remek szólója után tüzelt, tizenhat méteres bombáját Cillessen bravúrral védeni tudta!

30
    Az első félidőből negyed óra van hátra. Taktikai csata ez, az Ajax nem akar gólt kapni, ez jól látható, és picit mintha óvatosabban játszanának a kelleténél. Előbb utóbb fel kell bátorodniuk, a párharc állása összesítésben továbbra is 1:0 a Dnipronak.

29
    Konopljanka kezezett, a labda az Ajaxé.

27
    Picit meglepő adat, a lövésszám 2:5.

26
    A beadást kifejelték, percek óta nem lőtt kapura az Ajax. Az első tíz percben volt helyzetük, kettő is, azóta nem igazán.

26
    Luchkevych szabálytalan, sok a játékmegszakítás.

25
    Konopljanka beadása visszakerült hozzá, majd ezt követően a kapu elé tett labdát kivágták, a kipattanót Luckhevych lőtte rá, méterekkel mellé.

24
    Egidio bal szélről érkező beadását szögletre mentették a védők. Az utóbbi percekben jobb a Dnipro.

24
    Milik szabálytalan a középpályán.

23
    A félidő derekánál járunk, 72:28 a labdabirtoklás aránya, ami elég durva, viszont a Dnipro is alakított ki helyzetet. A gólhelyzetek száma 1:1. Könnyen kinéz az is, hogy hosszabbítás lesz ezen a meccsen.

22
    Ebből a beadásból nem adódott veszély, Boyko jöhet kirúgással.

21
    Matos rúgta fel Boilesent, teljesen jogos a sárga. Szabadrúgást kapott az Ajax, beadás jöhet.

20
    Edigio szögletét kifejelték, majd Fedorchuk próbálkozott harminc méterről lövése, ez viszont a kapu jobb oldala mellé szállt.

19
    Egidio végzi el a túloldalt a szögletet, ezt is kifejelték, jöhet a következő.

19
    Konopljanka beadása lecsorgott, majd a védelem ismét szögletre rúgta ki a labdát.

18
    Konopljanka iramodott meg a bal szélen, beadásába beleléptek. Szöglet.

16
    Jól játszik az Ajax, mondjuk ilyen szenzációs közönség mellett ez szinte kötelező is.

15
    Konopljanka beadására Douglas érkezett, próbálkozása jócskán elkerülte a kaput.

15
    Kalinic jobb lábas huszonöt méteres bombáját bravúrral tolta szögletre Cillessen. Ez bizony beakadt volna a jobb felsőbe!

15
    Az első negyed óra végén, 2:0 a kapura lövések száma. A széleken veszélyeztet az Ajax,és beadásokig rendre eljutnak.

14
    Veltman akadályozta meg a vendégek kontráját.

13
    El-Ghazi egy ütemmel hamarabb indult el a labdáért, lesen volt.

12
    Van Rhijn koccintotta össze ellenfele lábát. Szabadrúgás a Dnipro térfelén.

11
    Nyomasztó, 70:30-as labdabirtoklási fölényben az Ajax.

10
    A beadásból nem adódott veszély, megcsúsztatták, majd Cillessen könnyedén megkaparintotta a játékszert.

9
    Klaassen szabálytalankodott, harminc méterről, szembe a kapuval jöhet a Dnipro.

8
    Slingraven tekerte középre a labdát, ami lecsorgott, majd Klaassen már lesen kapta a labdát. Nyom az Ajax.

7
    El-Ghazi kapott pontos passzt, majd tizenhatról tüzelt. Léc alá tartott próbálkozása, Boyko bravúrral tolta szögletre!

6
    Milik kapott parádés labdát, majd felnézett, és tüzelt. Lapos lövése elszállt a kapu előtt, és elhagyta az alapvonalat. Az első valamire való helyzet az Ajax előtt adódott.

5
    Konopljanka bal szélről érkező beadás ellenfélhez szállt.

4
    Kishna szabálytalan Matossal szemben, megúszta lap nélkül.

2
    Vendég bedobás jöhet a középpályán.

1
    A Dnipro kezdte a mérkőzést.

1
    Piros-fehérben az Ajax, kékben a Dnipro.

1

Az Európa Liga nyolcaddöntőjének visszavágóján a holland Ajax csapata fogadja az ukrán Dnipro-t.

Az Ajax hazája bajnokságában a második a PSV mögött, tizenegy pont a lemaradásuk. Legutóbbi tiz hazai meccsén hét győzelem, egy döntetlen, és két vereség a mérleg. Legutóbbi bajnokijukon a Heerenveen otthonában nyertek simán, 4:1-re. Az Európa Ligában az odavágón a Dnipro otthonában 1:0-ra kaptak ki, ami nem túl jó eredmény, hiszen ha kapnak egyet a visszavágón, akkor hárommal kéne válaszolniuk a továbbjutáshoz.

A Dnipro jelenleg a harmadik hazáján bajnokságában, lemaradása nyolc pont az első helyen levő Dynamo Kijevvel szemben. Idegenben picit változékony teljesitményük, legutóbbi tiz idegenbeli tét meccsükön négyet nyertek, három döntetlen, és három vereség mellett. Idegenben legutóbb decemberben kaptak ki tét meccsen, a Zorya együttesétől, méghozzá 2:1-re. Az odavágó után , a hétvégén esedékes bajnokijukon a Karpaty Lviv otthonából hozták el a három pontot, 1:0-ra nyertek.

A két csapat első meccsén tehát 1:0-ra a Dnipro nyert, akár benne van a hosszabbitás a meccsben, viszont a Dnipro ha szerez egy gólt, akkor az Ajaxnak három kéne. Ha van olyan meccs, ahol bármi lehet, az ez! Meg éri velünk tartani, megjósolhatatlan a továbbjutó csapat neve.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:05 - kor kezdődik.

Gólok: 60. Bazoer, 117. Hoorn – 97. Konopljanka

Lapok:   70. Kishna (AJA) – 21. Matos (DNP), 80. Bezus (DNP), 87. Shakhov (DNP), 120. Boyko (DNP)

Ajax Amsterdam: Cillessen – Boilesen (C) ( 100' van der Hoorn ) , Viergever, Veltman, van Rhijn – Slingraven ( 87' Serero ), Klaassen, Bazoer – Kishna ( 78' Sightorsson ) , Milik, El-Ghazi
    Cserék: Boer – Moisander, Riedewald, Schöne, Serero, Sigthorsson, van der Hoorn

Edző: F. de Boer

FC Dnipro Dnipropetrovsk: Boyko – Matos, Douglas, Cheberyachko, Egidio – Luchkevych ( 90+1' Luchkevych ) , Kankava, Fedorchuk, Konopljanka (C) ( 107' Seleznyov ) – Bezus ( 85' Shakhov ) – Kalinic
    Cserék: Lastuvka – Blyznychenko, Gama, Mihunov, Seleznyov, Shakhov, Svatok