Dinamo Moszkva – SSC Napoli 0:0 (vége) | Dynamo Kijev – Everton FC 5:2 (vége) | AS Roma – ACF Fiorentina 0:3 (vége)
Torino FC – Zenit 1:0 (vége) | Ajax Amsterdam – FC Dnipro Dnipropetrovsk 2:1 (hosszabbítás vége) | Internazionale – VfL Wolfsburg 1:2 (vége)
Besiktas JK – Club Brugge KV 1:3 (vége) | Sevilla – Villarreal 2:1 (vége)
Dinamo Moszkva
0:0 (0:0)
SSC Napoli
csütörtök 19.03.2015, 18:00 • Himki Aréna, Himki • Európa liga

90+4
    Itt a vége a találkozónak, a mérkőzés alapján megérdemelt a döntetlen, egyik csapat sem játszott sokkal jobban mint a másik, a Napolinak ez is elég volt, a Dinamonak viszont nem, 3:1-es összesítéssel az olaszok jutottak tovább. (19:50:33)

90+3
    Maggio még kifejeli a labdát szögletre, Gabulov is elől.

90+1
    Kokorin kapta lesen a labdát.

90
    3 perc a hosszabbítás.

88
    Kozlov beadását vágja ki Britos.

87
    Valbuena és David López rúgott össze, játékvezetői labdával folytatódik a meccs.

86
    Jorginho lövése levágódott de a labda marad a vendégeknél.

85
    Itt az első orosz csere, Büttner helyén Ionov a pályán.

84
    Dzsudzsák lépett oda Ghoulamnak, szabadrúgás.

83
    Callejón gyengécske lövését fogja Gabulov.

83
    Dzsudzsák lövését blokkolják aztán Valbuena tette középre Kuranyinak aki elől azonban sikerült menteni.

81
    Higuaín helyén Camilo Zúñiga a pályán, ezzel nincs több cseréje Beníteznek.

80
    Maggio kerül a földre a tizenhatoson belül Büttner mellett, nincs ítélet.

79
    Callejón beadását húzza le Gabulov.

78
    Kozlov törte el a labdát, kirúgás.

75
    Higuaín óriásit szólózott de végül Hubočan szerelni tudta.

73
    De Guzmán lőtte be élesen középre a szabadrúgást, a labda ide-oda pattogott míg végül szöglet lett.

72
    Vainqueur lépett oda Jorginhonak, itt az első hazai sárga.

71
    Gabbiadini helyén Marek Hamšík a folytatásban.

70
    Vainqueur beadására Kuranyi érkezett középen és fejelt, nem sokkal ment el a bal felső felett.

69
    Kokorin kezére pattant a labda, szabadrúgás kifelé.

68
    Dzsudzsák lőtt távolról, veszélytelenül.

67
    Büttner lövése az oldalhálóban köt ki, kirúgás.

66
    Valbuena húzott befelé a bal szélről majd lőtt, a rövid alsóba tartó lövést Andújar biztos kézzel fogta.

65
    Zhirkov tette ki durván a pályáról Gabbiadinit, szabadrúgás azonban nincs.

63
    Mertens számára ennyi volt a találkozó, de Guzmán a helyén.

63
    Higuaín kapott egyet a bokájára Büttnertől, a támadó a földön marad.

61
    Samba lőtt 18 méterről, kapu fölé.

60
    Gabbiadini távoli lökete zúgott kapu fölé.

59
    Dzsudzsák jobb lábaslövését fogja Andújar.

58
    Higuaín kapott egy nagy indítást, Gabulov borzasztóan rosszul jött ki, az argentin viszont az üres kapu fölé emelt.

58
    Andújar húzza le könnyedén Dzsudzsák labdáját.

58
    Szorongat most a Dinamo, jöhet a negyedik hazai szöglet.

56
    Egy megpattanó beadás után rövid volt a felszabadítás, Kuranyi ollózott de veszélytelenül, kirúgás.

55
    Büttner lőtte élesen középre a labdát, Britos mentett nagyot Kokorin elől.

53
    Mertens kézzel blokkolta Kozlov indítását, villan a második sárgalap.

52
    Mertens keresztlabdáját Higuaín kapásból tette vissza, ott viszont senki nem érkezett.

50
    Mertens indítása akadt el Hubočan-ban, az olaszok kezezést reklamálnak.

49
    Zhirkov beadását Kuranyi készítette le Kokorinnak aki egyből lőtt, Albiol még beleért, szöglet.

48
    Vainqueur tartott rá Callejón lábára, szabadrúgás.

48
    Nem kezdődik nagy rohamokkal a második félidő.

46
    Dzsudzsák beadásába lép bele López, bedobás.

46
    A Dinamo kezdte a második félidőt.

46

45+2
    Vége az első félidőnek, nagyon jól kezdődött a találkozó, két kapufa a vendégeknél, két lesgól a hazaiaknál, nagy iram, aztán a félidő második felére visszavettek a csapatok de összességében jó mérkőzést láthatunk. Ezzel az állással a Napoli áll továbbjutásra.

45
    1 perc a hosszabbítás.

44
    Mertens maradt a földön miután fejbe találták, nincs teljesen magánál.

44
    Valbuena próbálkozott a tizenhatos csücskétől, fölé.

43
    Samba és Britos szólalkozik össze a tizenhatoson belül, békíteni kell.

42
    Maggio vágja fel Zhirkovot a tizenhatos vonala előtt nem sokkal, szabadrúgás és sárgalap.

41
    Valbuena birtokolta hosszú ideig a labdát de helyzetig nem jutott, sőt, még a szögletet sem sikerült kiharcolnia.

39
    Gabbiadini vihette egy az egyben Sambára majd tette tovább Callejónnak, de hosszan.

39
    Vainqueur lő távolról de Britos blokkolni tud.

37
    Büttner beadását Kuranyi fejelte kapura de veszélytelenül, Andújar ezt is fogja.

36
    Dzsudzsák tekerését húzza le a levegőből Andújar.

36
    Zhirkov cselezte be magát a tizenhatoson belülre de a lövés pillanatában elcsúszott.

34
    Kuranyit lökték a levegőben, szabadrúgás befelé.

32
    Ezúttal Kozlov beadásába léptek bele.

32
    Kuranyi lövésébe állt bele Britos, bedobás.

31
    Les miatt szabadrúgás a Dinamo javára.

29
    Ghoulam beadásába csúszik bele Kozlov, szöglet.

28
    Dzsudzsák nem tudtam jól átvenni Valbuena labdáját, Maggio dobhat.

27
    Most Hubočan metett Gabbiadini elől.

26
    Büttner fejeli ki a labdát Maggio elől, bedobás.

25
    Szabadrúgás befelé, Vainqueur kezezett.

23
    Dzsuzdsák blokkolta Albiol indítását.

22
    Zhirkov vágta fel Jorginhot, szabadrúgás.

21
    Itt a második hazai lesgól, ezúttal Kuranyi lövését blokkolta Ghoulam, a labda Valbuenához pattant aki egyből lőtt, pontosan Kokorint találta el akinek a mellkasáról a kapuba kerül a játékszer, szabadrúgás kifelé.

20
    Gabbiadini egy szép szóló után kissé önző módon lőtt 18 méterről, pontosan Gabulov kezébe.

19
    Maggio kapott egy ütést az arcába Kokorintól és marad lent a földön.

18
    Higuaín harcol ki egy szögletet.

17
    A gyors ellentámadás után Callejón beadását csak másodjára tudta fogni Gabulov.

17
    Egy szép szabadrúgás kombináció után Valbuena tekerte a labdát Samba fejére, a hátvéd a kapufa segítségével a kapuba fejelte a labdát,de les miatt szabadrúgás lesz kifelé.

17
    Büttner most egy szabadrúgást harcol ki Maggioval szemben.

16
    Büttner beadását blokkolják, dobás.

15
    Callejón kapott egy óriási labdát a leshatáron, a spanyol egyből lőtt és a hosszú alsót vette célba, a játékszer a kapufát súrolva ment ki az alapvonalon túlra.

13
    Mertens kavargatott a tizenhatoson belül majd élesen középre lőtte a labdát ami viszont átrepült Callejón feje felett.

13
    Samba mentett becsúszva Gabbiadini elől, bedobás.

12
    Gabbiadini beadását fejeli ki középről majd Callejón kapta lesen a labdát, szabadrúgás.

11
    Mertens húzott befelé a bal szélről majd jobbal vette célba a bal felső sarkot, a labda a lécen csattant.

10
    Kuranyi kapta lesen a labdát, szabadrúgás kifelé.

10
    Valbuenát borították fel, szabadrúgás befelé.

7
    Hubočan vállalt el távolról egy lövést, nem volt veszélyes.

7
    Valbuena beadása Albiolról pattant a kapu felé, szöglet.

5
    Dzsudzsák tolta volna meg a labdát Maggio mellett, a magyar a földre került de a játékvezető nem fúj semmit.

4
    Gabbiadini szögletére Maggio teljesen üresen érkezhetett, ez talán még őt is meglepte mert nem tudta a kapu felé irányítani a fejest.

3
    Higuaín beadását Samba blokkolta, jöhet az első szöglet.

2
    Kuranyi nem tudta megkerülni Maggiot, kirúgás.

2
    Valbuena kapott egyet Jorginhotól, szabadrúgás.

1
    López vágja ki oldalra Valbuena labdáját.

1
    A Napoli kezdte a találkozót.

1

Dinamo Moszkva: Gabulov – Kozlov Samba Hubočan Büttner – Vainqueur Valbuena Zhirkov – Kokorin(c) Kuranyi Dzsudzsák
    Cserék: Shunin, Douglas, Rotenberg, Danilkin, Yusupov, Ionov, Tashaev
    Vezetőedző: Stanislav Chechesov

SSC Napoli: Andújar – Maggio(c) Albiol Britos Ghoulam – Jorginho D.López – Callejón Gabbiadini Mertens – Higuaín
    Cserék: Cabral, Henrique, Zúñiga, De Guzmán, Inler, Hamšík, Zapata
    Vezetőedző: Rafael Benítez

Játékvezetők: Bas Nijhuis – Rob van de Ven, Charles Schaap – Bas van Dongen – Kevin Blom, Peter Janssen.

Köszöntöm az olvasókat !
    Az Európa Liga nyolcaddöntőjének visszavágóján az orosz bajnokság harmadik helyezettje, a Dzsuzdsák Balázst is a soraiban tudó Dinamo Moszkva fogadja a Serie A negyedik helyén álló Napolit.
    Az odavágón az olaszok eléggé simán, 3:1re nyertek, Kuranyi góljával még a Dinamo vezetett, de aztán Higuaín mesterhármasával a Napoli nyert.
    A Moszkvának az idegenben lőtt gól sokat számíthat, de a párharc esélyesének én így is Benítezéket jósolom.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.