UVSE-Hunguest Hotels - DVSE

9:10

(3:5, 0:1, 4:3, 2:1)

csütörtök 19.03.2015, 19:00E.ON Férfi OB I

Az alsóházi rangadót végül a Debrecen nyerte meg egy góllal. A cívisvárosiak kezdték jobban a találkozót, az első két negyedet sikerült is megnyerniük. Az UVSE azonban közel sem adta fel a küzdelmet, a nagyszünet után feljavult a fővárosiak támadójátéka. A harmadik és a negyedik felvonást is a hazaiak nyerték, de ez végül csak olcsó vigasz a fővárosi gárdának.
    A debreceniek ezzel a győzelemmel gyakorlatilag bebiztosították helyüket a legjobb tízben, az UVSE maradt a tizenkettedik.
    Köszönöm a figyelmet! (20:19:45)

32
    Vége a mérkőzésnek!

32
    A Debrecen támadásban már eldugta a labdát, leperegtek a másodpercek.

32
    A DVSE időt kért!

32
    Korényi kapott kiállítást, a Debrecen emberelőnyben támadhat.

31
    A hazaiaknak nem sikerült góllal befejezni a támadást, a Debrecen támadhat.

31
    KÁLLAY MÁRK távolról lőtte el, labdája a jobb felsőbe csapódott. Ezzel egy góllal a Debrecen vezet!

30
    TÓTH ZOLTÁN vállalkozott lövésre, góljával egyenlő az állás. (9:9)

29
    Zentai szabálytalankodott centerben, a Debrecen büntetőhöz jutott. A vendégek ötméteresét Hoppál vállalta el, labdája a bal kapufán csattant.

28
    Kovács próbálkozott meg egy lövéssel, Aleksic a helyén volt.

28
    Az UVSE-Hunguest Hotels időt kért!

27
    Kállay lövését védte Laboncz, viszont a hazaiaknak sem sikerült betalálni.

27
    Kolarik kapott kiállítást, ezt DÁVID ZOLTÁN egy távoli bombával is is használta. (8:9)

26
    Jó volt a hazaiak védekezése, viszont megúszni nem sikerült a fővárosiaknak.

26
    A vendégek fölé durrantottak, az UVSE támadásban viszont rosszul játszotta be a labdát.

25
    Süveges kapott kiállítást, a fővárosiak viszont nem tudtak élni a lehetőséggel, Korényi lövése elhalt a blokkban.

25
    Ráúszásnál ismét a Debrecen hozta el a labdát, a vendégek távoli lövése viszont jócskán fölé ment.

Elkezdődött az utolsó negyed!

A harmadik negyedet ugyan megnyerte az UVSE, de a vendégek így is kétgólos előnnyel fordulhat az utolsó felvonásra. Lesz itt még izgalom!

Vége a harmadik negyednek!

24
    Tóth Zoltán balról, éles szögből ugyan betalált, de már lejárt az idő, a játékvezetők érvénytelenítették a találatot.

24

24
    KÁLLAY MÁRK távolról tüzelt, góljával kettővel vezet a Debrecen. (7:9)

24

23
    Megy a kapkodás a medencében, sokat hibáznak most mindkét oldalon.

22
    Kettős kiállítás, Zentai a hazaiaktól, míg a Debrecen kapott kiállítást.

22
    Tóth Kristóf kapott kiállítást a hazaiaktól, MALEK MÁRTON távoli lövésével ki is használta az emberfórt. (7:8)

21
    KORÉNYI BALÁZS balról, védője mellett is megtalálta a rést, a hosszúba bombázott. Góljával egyenlő az állás. (7:7)

21
    A vendégek szabálytalankodtak támadásban, az UVSE az egyenlítésért támadhat.

20
    A hazaiak labdát szereztek, a fővárosiaknak sikerült megúszni, DÁVID ZOLTÁN ziccerben ejtett, góljával egyre jön fel az UVSE. (6:7)

20
    Soltészt szórták ki a játékvezetők, KORÉNYI BALÁZS balról lőtt, labdájába Aleksic csak beleérni tudott. (5:7)

19
    Jó volt a hazaiak blokkja, de a Debrecen maradhatott támadásban. Végül KÁLLAY MÁRK távolról suhintott, labdája a felső kapufát is érintve bement. (4:7)

19
    Rossz a bejátszás a fővárosiaktól, a debreceniek növelhetik előnyüket.

18
    A Debrecen támadhatott, a vendégek nem tudták lövéssel befejezni a támadást, lejárt a támadóidő.

18
    A vendégek támadásban hamar elveszítették a labdát, KERESZTÚRI MÁRTON bombája után két gól a különbség. (4:6)

17
    Korényi távolról fölé durrantott, a Debrecen fordulhat támadással.

17
    Ismét a Debrecen hozta el a labdát ráúszás után, jó hazai blokk után azonban már az UVSE támadhat.

Elkezdődött a harmadik negyed!

Míg az első felvonásban nyolc gólt is láthattunk, addig a második játékrészben mindössze egyet, a Debrecen talált be megúszás után. A védekezése mindkét csapatnak feljavult, támadásban viszont gyakran könnyelműen elszórják a labdákat.
    A nagyszünetben a debreceniek vezetnek három góllal, de még semmi sem dőlt el.

Vége a második negyednek!

16
    Néhány másodperc maradt hátra a negyedből, a hazaiak még távolról eleresztettek egy lövést, de ez Dusan Aleksic kapusnak nem okozott gondot.

16
    A Debrecennek a megszerzett labdával sikerült megúszni, HALEK MÁRTON nem hibázta el a lehetőséget. (3:6)

15
    A hazaiaknak ezúttal sem sikerült góllal befejezni a támadást, védekezésére egyik csapat sem panaszkodhat.

15

14
    Tiba kapott kiállítást a hazaiaktól, a Debrecen emberelőnyben támadhatott, Tóth Péter lövését azonban védte Labocz.

13
    Kovács nagy labdát kapott ziccerben, azonban ziccerét védte Dusan Aleksic. Továbbra sincs még gól a második felvonásban.

13
    Ismét kimaradt egy-egy akció, a DVSE támadhat. Varga lövése a kapufáról jött le, a hazaiak fordulhatnak.

12
    A második félidőben mindkét csapatnál feljavult a védekezés, gól ebben a játékrészben még nem született.

12
    Laboncz védett a hazaiak kapujában, az UVSE vezethet támadást.

11
    Varga rossz átadása után a hazaiak támadhattak. Korényi távoli bombája a kapufán csattant.

11

10
    Laboncz védett egy távoli lövést, de a Debrecen maradhatott támadásban.

10
    A második negyedben egyelőre sok a hiba mindkét csapatnál. A Debrecen előbb rosszul centerezett, majd a vendégek kapujában Dusan Aleksic védett.

9
    Korényi jobbról éles szögből próbálkozott, Dusan Aleksic magabiztosan védett.

9
    Ráúszásnál a Debrecen hozta el a labdát, de a cívisvárosiak lövésig sem jutottak.

Elkezdődött a második negyed!

Az első negyedet a vendégek kezdték jobban, a Debrecen az első nyolc percben kétgólos előnyt szerzett. Az UVSE védekezése egyelőre nem valami veretes, de még bőven van idő a javulásra.

Vége az első negyednek!

8
    KOVÁCS RÓBERT a dudaszó pillanatában engedte el, labdája a jobb sarokba vágódott. (3:5)

8

8
    A vendégek támadásban elveszítették a labdát, még egy szűkebb akcióra van ideje az UVSE-nek.

7

7
    A fővárosiaknak nem sikerült faragni a hátrányból, a Debrecen fordulhat.

6
    Most mindkét oldalon kimaradt egy-egy támadás, az UVSE csökkentheti hátrányát.

6
    Laboncz elsőre még nagyot védett a hazaiak kapujába, de a Debrecen maradhatott támadásban. Végül KÁLLAY MÁRK jobbról volt eredményes, labdája a hosszúba vágódott. (2:5)

5
    Jó hazai védekezés után az UVSE hamar befejezte a támadást, TÓTH ZOLTÁN góljával zárkóznak a fővárosiak.

4
    Szabó kapott kiállítást a vendégeknél, Sélley azonban csak kapufáig jutott. A Debrecen tovább növelheti előnyét.

4
    A házigazda hibázott támadásban, a Debrecennek sikerült megúszni, HALEK MÁRTON góljával már három a különbség. (1:4)

3
    HOPPÁL GERGELY vállalkozott bátran, távolról ragasztott nagy gólt. (1:3)

3
    Kállay kapott kiállítás a vendégeknél, TÓTH KRISTÓF centerből szépen behúzta. Ezzel megvan az UVSE mai első gólja. (1:2)

2
    Kimaradt a hazaiak támadása, HALEK MÁRTON viszont balról nem tévesztette el a hosszút, ezzel kettővel vezetnek a debreceniek. (0:2)

2
    HOPPÁL GERGELY szerezte a mérkőzés első gólját, akcióból volt eredményes. (0:1)

1
    Kovács birkózott nagyot a vendégek kapuja előtt, végül ellene ítéltek a játékvezetők.

1
    A találkozó első ráúszásánál a labdát a Debrecen hozta el, de rossz centerezés után már az UVSE fordulhat.

1
    Elkezdődött a mérkőzés!

A férfi vízilabda ob I-ben még a 18. fordulóból elmaradt mérkőzést pótolják a mai napon, az UVSE hazai környezetben fogadja a Debrecent.

A találkozóra közel egy hónappal ezelőtt került volna sor, azonban a debreceniek sorozatos megbetegedés miatt a mérkőzés elhalasztását kérték a Szövetségtől, a kérés ellen pedig az UVSE sem támasztott kifogást.
    Mindkét csapat a tabella második felében található, a fővárosiak a tizenkettedik, míg a Debrecen négy ponttal többet gyűjtve jelenleg tizedik a bajnoki tabellán.

Az UVSE ugyan a legutóbbi fordulóban sima vereséget szenvedett Kaposváron, azelőtt viszont kétszer is begyűjtötte a győzelemért járó három pontot. A Debrecen teljesítménye hullámvasúthoz hasonlítható, Varga Tamás tanítványai sokszor rapszodikus teljesítményt nyújtanak. A cívisvárosiak egy esetleges győzelemmel gyakorlatilag bebiztosítanák helyüket az első tízben. Ez pedig már komoly motivációs tényező, a vendégek nem is titkolják, hogy győzelmi reményekkel utaznak Budapestre. Ugyanakkor az UVSE éppen az utóbbi hetekben mutatta meg, hogy képes szoros és győztes mérkőzéseket játszani. A fővárosiak sikere esetén három körrel a vége előtt kiéleződik a harc a legjobb tízbe kerülésért.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 19:00 - kor kezdődik.