BFC Siófok – Ajka 3:0 (vége) | Szigetszentmiklós – Mezőkövesd Zsóry FC 1:1 (vége) | Szeged 2011 – Sopron 0:0 (vége)
Soroksár – Aqvital FC Csákvár 1:4 (vége) | Cegléd – ZTE 0:2 (vége) | Kaposvári Rákóczi FC – Balmazújváros 0:0 (vége)
Soroksár SC
1:4 (1:0)
Aqvital FC Csákvár
szombat 28.03.2015, 15:00 • Haraszti út • Merkantil Bank Liga

A mérkőzést a Csákvár kezdte aktívabban, ennek ellenére a találkozó első nagy helyzete a hazaiak előtt adódott a 19. percben. Ez a lehetőség még kimaradt, de a 24. percben Pál már vezetéshez juttatta a fővárosiakat.
    A Csákvár a folytatásban bátran futballozott és ment előre az egyenlítésért, lehetőségek azonban inkább a hazaiak előtt adódtak. Több gól az első játékrészben már nem született, következhetett a második félidő.
    A fordulást követően mindkét, de főleg a hazai oldalon nagy helyzet maradt ki, ez megbosszulta magát mert a 49. percben érkezett a Csákvár egyenlítése. A gól megroppantotta a hazaiakat, a második félidőben a fővárosiak védelme átjáróház volt, a vendégek pedig ezt ki is használták, a további folytatásban még háromszor köszöntek be.
    A Csákvár ebben a szezonban először tudott nyerni idegenben. A hazaiak tavasszal továbbra is nyeretlenek, Lisztes Krisztián bemutatkozása nem sikerült.
    Köszönöm a figyelmet! (16:52:09)

90+2

90+2
    A hosszabbításban már nem sok érdemleges történt, mezőnyben folyt a játék.

90
    Két perc lesz a ráadás.

89
    Jobbról érkezett középre a vendégek beívelt szabadrúgása, a védők felszabadítottak.

89
    Huszák buktatott, sárga lapot kapott érte.

88
    Gohér ívelte be a szabadrúgást a Csákvár kapuja elé, Milinte magabiztosan lehúzta.

87
    Szabálytalanság után a Soroksár ívelhet be szabadrúgást a vendégek tizenhatosára.

86
    Kettő az egy ellen mehettek a csákváriak, Gajdos passzolt Horváthoz, az átadás azonban egy kicsit pontatlan volt, így a védő tisztázhatott.

85
    A középpályán gyűrik egymást a csapatok, de talán itt már mindkét fél a végső sípszót várja.

84
    Molnár Csaba helyett Köntös a pályán.

83
    Oldal szlalomozott át a fél középpályán, végül elválasztották a labdától.

82
    Sándor felé ment egy magas keresztlabda, nem is érte el a hazaiak játékosa.

81
    Próbálkozik ugyan a Soroksár, de különösebb meggyőződéssel játszanak már a hazaiak.

79
    Lovrencsics cselezgetett majd elesett a Csákvár tizenhatosán belül, a játékvezető sípja néma maradt.

77
    A Csákvár gólt szerzett!
    Bakos balról tekerte középre a vendégek szabadrúgását, OLDAL TIBOR első labdaérintéséből az ötösről a kapuba tessékelte a játékszert.

76
    Simita kapott sárga lapot buktatásért.

75
    Oldal jött be a lecserélt Nyilasi helyett.

74
    Lovrencsics volt lesen, szabaddal jöhet kifelé a Csákvár.

73
    A Csákvár tizenhatosára belőtt labda pontatlan, a vendégvédők le is kapcsolták.

72
    Molnár Csaba mintegy húsz méterről eresztett meg egy lövést, lapos próbálkozása centikkel ment mellé.

71
    Lovrencsics balról beemelt labdáját Milinte szépen lehúzta.

70
    A Soroksár ívelhetett be szabadrúgást a vendégek tizenhatosára, semmilyen veszélyt nem jelentett kapura.

69
    Lannert helyett Szenes a pályán.

69
    Dulló buktatott, érkezett is a sárga lap.

67
    Bal oldalon vezetett támadást a Soroksár, a középre bejátszott labdát már kivágták a vendégvédők.

65
    A vendégek balról ívelhettek be szögletet, Bakos betekert labdáját középen NYILASI BÁLINT mintegy hat méterről a bal alsóba csúsztatta.

64
    Pál helyett Balaskó a pályán.

63
    Bakos jobbról tekerte középre a labdát, GAJDOS ZSOLT mintegy hat méterről tökéletesen fejelt a hazaiak kapujába.

62
    A Csákvár végezhetett el szabadrúgást mintegy 19 méterről, Szalai a sorfalba vágta a labdát.

61
    Sikerült bejátszani a labdát a vendégek védelme mögé, Lovrencsics hat méterről azonban nem tudta kapura tenni, a védő végül tisztázott.

59
    Jobbról tekerték középre a labdát a vendégek, Holczer jött és szépen lehúzta.

58
    Bakos ívelte be a vendégek szabadrúgását a Soroksár tizenhatosára, középen Gajdos csúsztatta meg fejjel, nem sokkal ment mellé.

57
    Veszélyes beadás jobbról a vendégektől, a védők fejjel menteni tudtak.

56
    A gól meghozta a Csákvár kedvét, a vendégek aktívabbak ezekben a percekben.

55
    Kisebb szabálytalanság után a hazaiak végezhettek el szabadrúgást saját térfelükről.

54
    Les a vendégeknél, szabadrúgással jöhet kifelé a Soroksár.

53
    Péter helyett Kovács Dániel a pályán.

52
    Gajdos mintegy húsz méterről suhintott kapura, nem is volt olyan rossz.

51
    Molnár Csaba kapott labdát a hazaiak tizenhatosán belül, balról mintegy nyolc méterről tette kapura, centikkel ment el a hosszú mellett.

49
    A félidőben beállt Horváth jobbról centerezett, középen GAJDOS ZSOLT senkitől sem zavartatva az ötösről bebelsőzte a labdát.

49
    Jobbról érkezett a hazaiak sarokrúgása, középen a bolyból sikerült is kapura tenni a labdát, Domján a gólvonalról mentett.

48
    Rögtön itt a hazaiak válasza! Lovrencsics kapott labdát a vendégek tizenhatosán belül, szépen megtartotta a labdát, majd mintegy hét méterről lőtt kapura, Milinte nagyot védett.

47
    Gajdos felé ment egy mélységi indítás, védője luftot rúgott, Holczer azonban jött a kapujából és mentett.

46
    Molnár Tibor helyett Horváth érkezett a második félidőre.

46
    A Csákvár kezdte a második félidőt.

46

A Csákvár a folytatásban bátran futballozott és ment előre az egyenlítésért, lehetőségek azonban inkább a hazaiak előtt adódtak. Több gól a félidőben már nem született, így egygólos hazai előnnyel kezdődhet a második játékrész.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

45

45
    Pál szerzett labdát a középpályán, nagy elánnal megindult a vendégek kapuja felé, majd mintegy 18 méterről egy harmatos lövést küldött kapura.

44
    A félidő utolsó percei a vendégeké, ugyanakkor igazán komoly helyzeteket nem tud kidolgozni a Csákvár.

43
    Bedobás után a Csákvár támad, Fényes jobbról ívelte középre a labdát, használhatatlan volt,

42
    Gajdos már lesen kapta a labdát, szabadrúgással jöhet kifelé a Soroksár.

41
    Gyönyörű és látványos hazai támadás végén végül Lovrencsics fejelt fölé mintegy hat méterről.

40
    Péter lesen volt, szabadrúgással jöhet kifelé a Csákvár.

39
    Molnár mintegy húsz méterről próbálkozott meg egy lövéssel, gyengére sikeredett.

38
    Holczer hosszú kirúgása után a labdát a fővárosiak kapcsolták le, azonban hamar elveszítették azt.

37
    Kényszerítőzés után Péter jobbról centerezett, Lovrencsics elől Milinte összeszedte a labdát.

36
    Balról ívelték középre a labdát a csákváriak, Gajdos fejéről Holczer leszedte a játékszert.

35
    Bakos jobbról ívelte be a vendégek szabadrúgását a Soroksár tizenhatosára, a védők könnyedén tisztáztak.

34
    Lovrencsics jobbról erősen lőtte be a labdát a Csákvár kapuja elé, Milita kivetődve magához ölelte a játékszert.

33
    Gajdos balról, mintegy 22 méterről suhintott kapura, a rövidre tartó kemény lövést Holczer védte.

32
    Sándor vágta fel Dullót, szabadrúgással jöhet a középpályáról a Csákvár.

31
    Pál cselezgetett a bal szélen, a két vendégvédő végül elválasztotta a labdától.

30
    Veszélyes beadás a Csákvártól jobbról, középen Gajdos feje fölött nem sokkal ment el a labda.

29
    Bakos fejezte be lövéssel a vendégek támadását, mintegy 18 méterről megeresztett lökete mellé ment.

28
    A Csákvár passzolgat a hazaiak térfelén, veszélyes területre már nem tudta bejátszani a labdát.

27
    Egy távoli lövés a vendégektől, Holczer könnyedén összeszedte a középre tartó labdát.

26
    Eddig valamivel a Csákvár volt aktívabb, igaz nagy helyzetet eddig csak a hazaiak dolgoztak ki.

24
    A Soroksár gólt szerzett!
    A mérkőzésen a hazaiak szereztek vezetést! PÁL ANDRÁS kapott remek kiugratást, védője mellett viszont nem tudott ziccerben kapura törni, a vendégek tizenhatosán belül egy cselt követően balról, mintegy nyolc méterről gyönyörűen csavart a hosszúba.

22
    Bedobás után a hazaiak birtokolják a labdát, nehezen fejlődik fel a Soroksár támadása.

21
    Lannert indult meg a bal oldalon, védője elválasztotta a labdától.

20
    Holczer hosszú kirúgása után a hazaiak kapcsolták le a labdát, messzire nem jutottak vele.

19
    A mérkőzés eddigi legnagyobb helyzete maradt ki! Lovrencsics balról tökéletesen adta be a labdát, középen az ötösről Sándor fejelt kapura, Milinte hatalmasat védett.

17
    Balról ívelhetett be szögletet a vendégcsapat, semmilyen veszélyt nem jelentett kapura.

16
    Letámadt a Csákvár, sikerült is megzavarni a hátul passzolgató Soroksárt. A jobbról érkező beadást középen szögletre mentette az egyik védő.

15
    Gajdos a jobb szélen még éppen elcsípte a labdát, beadása viszont már magas, középen mindenki fölött elszállt.

14
    Bedobás után a Soroksár építkezhetett, a fővárosiak hamar eladták a labdát.

13
    Csendesen csordogál a találkozó, nem sok érdemleges történik most a pályán.

11
    Pált buktatták a középpályán, a szabadrúgás elvégzése után a hazaiak hamar elveszítették a labdát.

10
    A középpályán gyűrik egymást a csapatok, ezekben a percekben kiegyenlített a küzdelem.

9
    Jobbról érkezett a fővárosiak beadása, középen kapustámadás miatt már a Csákvár jöhet kifelé szabaddal.

8
    Lovrencsics kapott jó labdát a jobb oldalon, centerezése után Pál elől már tisztáztak a vendégvédők.

7
    Aktívabb a Csákvár a találkozó első perceiben, a hazaiak egyelőre még nem jutottak el a vendégek tizenhatosáig.

6
    Balról érkezett a vendégek beadása, középen az egyik soroksári védő fejjelt hazaadott.

5
    A Csákvár vezetett támadást a bal oldalon, Gajdos szögletet harcolt ki. A balról betekert sarokrúgás veszélytelen volt.

4
    Mélységi indítással próbálkoztak a vendégek, Holczer jött a kapujából és összeszedte a labdát Molnár Tibor elől.

3
    Molnár Csaba próbálkozott meg egy lövéssel mintegy húsz méterről, kísérlete elakadt a hazai blokkban.

2
    Kisebb szabálytalanság után a Csákvár végezhet el szabadrúgást a középpályáról.

1
    A Soroksár kezdte a találkozót.

1

Soroksár SC: Holczer – Simita, Pandur, Gyurácz, Gohér – Lannert – Péter, Sándor, Huszák, Pál – Lovrencsics

Cserék: Rácz – Tóbiás, Szenes, Balaskó, Farkas, Kovács. Hodgyai

Aqvital FC Csákvár: Milinte – Fényes, Szalai, Dulló, Kocsis – Nyilasi, Domján, Bakos, Molnár Csaba – Gajdos, Molnár Tibor

Cserék: Gelei – Oldal, Horváth, Köntös, Varga, Hajdú, Mihály

Játékvezetők: Kiss – Kóbor, Huszár.

Az NB II 21. fordulója a Szolnok- Gyirmót mérkőzéssel már csütörtökön elkezdődött, és csak kedden a Békéscsaba – Vasas találkozóval ér véget. Ma többek között Soroksár – Csákvár összecsapásra kerül sor.

Tavaly még mind a Soroksár, mind a Csákvár a harmadosztályban vitézkedett, megnyerve csoportjukat léptek egy osztállyal feljebb.
    A fővárosiak jelenleg a tizedikek a bajnoki tabellán, míg a Csákvár a tizenkettedik helyről várhatja a találkozót. A Soroksár tavasszal még nyeretlen, öt forduló alatt három döntetlen és két vereség a mérlege. A vendégek a tavaszi öt kör alatt nyolc pontot szereztek.
    A házigazdához kapcsolódó hír, hogy az egykori válogatott labdarúgót, Lisztes Krisztiánt nevezték ki vezetőedzőnek. Lisztes kinevezésével a játékos-pályafutása véget ért, így minden erejét a csapat irányítására fordíthatja.

Mindkét együttes nehéz találkozóra számíthat, a Soroksár az utóbbi hetekben nem a legjobb formában van, a Csákvár pedig idegenben eddig mindössze négy pontot gyűjtött. Arról már nem is beszélve, hogy a kiesés elkerülése szempontjából is roppant fontos lenne mindkét gárdának egy jó szereplés.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00 - kor kezdődik.

Kommentátort keresünk a Aqvital FC Csákvár csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 24. Pál – 49. Gajdos, 63. Gajdos, 65. Nyilasi, 77. Oldal

Lapok:   76. Simita (SSC), 89. Huszák (SSC) – 69. Dulló (CSÁK)

Soroksár SC: Holczer – Simita, Pandur, Gyurácz, Gohér – Lannert (69. Szenes) – Péter (53. Kovács Dániel), Sándor, Huszák, Pál (64. Balaskó) – Lovrencsics

Aqvital FC Csákvár: Milinte – Fényes, Szalai, Dulló, Kocsis – Nyilasi (75. Oldal), Domján, Bakos, Molnár Csaba (84. Köntös) – Gajdos, Molnár Tibor (46. Horváth)

Játékvezetők: Kiss – Kóbor, Huszár